Skocz do zawartości
kobielczak

PS 4 - Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Posiadam PS4 Pro.

 

Gram na padzie w Gran Turismo Sport.

 

Zaglądając w opcje ustawień sterowania - jest wymienionych kilka kierownic.

 

Ja niestety cierpię na brak kierownicy, w związku z czym - chciałbym kupić jakiś zestaw.

 

Traf chciał - ze mój znajomy ma do sprzedania kompletną kierownice (z pedałami i skrzynią biegów) - Logitech G27.

Nie jestem w stanie sprawdzić czy ta kierownica współpracuję z PS4 i Gran Turismo.

W opcjach jest tylko Logitech G29 (ja mogę mieć G27).

 

Szukałem dość długo w google.

 

Jest wiele postów, które są sprzeczne ze sobą. Część użytkowników jest zdania, że wszystko będzie działać, część uważa - że muszę kupić jakiś adapter/moduł pod USB, żeby ta kierownica działała, natomiast kolejna część ludzi - twierdzi, że sprzęt nie jest kompatybilny i ma dopiero wyjść jakaś łatka.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy kierownica Logitech G27 - jest kompatybilna z PS4 Pro? Co więcej - czy jest szansa spiąć to z Gran Turismo Sport?

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G27 nie jest kompatybilna z PS4 - potrzebne dodatkowe sprzęty. Tematu nie zgłębiałem ale podobno się da. Posiadałem G25 i G29, obecnie mam T300RS GT i nie ma porównania - system pasków vs zębatki zdecydowanie in plus dla Thurstmastera. Swego czasu popełniłem porównanie G25/G27/G29 (bo konstrukcja od lat ta sama, zmiana tylko wieńca/guzików) vs T300RS, wklejam poniżej.

 

Jedną z najważniejszych różnic jest naturalnie serce czyli FFB, jak wiadomo G29 oparta jest o przekładnie zębatkową, T300 natomiast na paskach. Charakterystyka działania jest zdecydowanie inna, co chyba najważniejsze nie ma martwej strefy na środku oraz brak jest charakterystycznego klekotu na kerbach czy innych nierównościach, który nagminnie występował w G29. W punktach można to przedstawić następująco:

 

- FFB w T300 jest zdecydowanie mocniejszy

- jest bardziej szczegółowy - czuć wyraźnie moment utracenia przyczepności

- inna 'tekstura' siły - bardziej gładka

- brak martwej strefy oraz klekotu

 

Podsumowując poza tym, że FFB jest lepszy (silniejszy, bardziej szczegółowy) to jest też... inny. Czy lepszy to pewnie będzie zależało od gustu. Z uwagi jednak na niewątpliwe plusy uważam ten punkt na plus dla T300.

 

Sama baza i wieniec wykonana jest bardzo dobrze, zaskakująco okazało się, że brakuje mi guzików (nie ma pokrętła, +/- i entera), a te, które są jak na mój gust są zbyt daleko - na początku jedyny guzik jaki naciskałem odruchowo to kółko - najbliżej wieńca. Na plus rozmieszczenie PS/share/options - już nie naciskam przypadkowo wszystkich na raz :) Lepsze są też manetki - nie są takie gumowate jak w G29, zdecydowany, fajny klik. Dużym minusem za to jest system mocowania - jak dla mnie bez hardmounta nie da się tego porządnie zamocować, jak już się dowali na maxa to i tak się rusza, a odkręcanie tego to jakaś masakra - do suchoklatesów nie należę ale łatwo nie jest.

 

- jakość jak najbardziej OK, sam wieniec twardy ale okazał się bardzo przyjemny (aczkolwiek skóra G29 wygrywa)

- guziki - trochę za daleko od wieńca - w normalnej pozycji sięgam tylko do kółka

- trochę za mało guzików

- options/share lepiej rozmieszczone - daleko od siebie więc nie naciśniesz przypadkowo

- odgłosy - in plus brak klekotu FFB, in minus wiatrak, który się załącza dość szybko i takie buczenie silnika, które czuć na wieńcu (i chyba słychać) - przy działającej sile FFB

- łopatki - lepsze, fajny klik, w porównaniu do gumowatego w G29

- słabe mocowanie - dowalone na maxa dalej dość łatwo się ślizga, trzeba użyć sporo siły, odkręcanie masakra

 

Jak dla mnie w tutaj jest remis G29 z T300 - każda ma plusy i minusy.

 

Pedały myślę, że bardzo porównywalne do G29. Na pewno mają większą rozdzielczość więc tutaj plus dla nich, minusem jest ich 'mocowanie' - w moim przypadku nie było możliwości jazdy bez dodatkowego osprzętu - na podłodze i na dywanie łatwo się przesuwały pod naciskiem.

 

- przesuwają się na podłodze/dywanie - przynajmniej u mnie brak możliwości używania bez standa albo opartych o ścianę z tyłu

- większa rozdzielczość to plus ale czy zauważalne to przy graniu?

- co zauważył skowron mogą się podnosić przy naciskaniu (po umieszczeniu ich w standzie czy innym, nie śrubowym mocowaniu, które nie trzyma ich na powierzchni.

 

Tutaj lekko bym się skłonił ku G29 z uwagi na możliwość grania przy biurku. Jeżeli ma się stelaż, czy jakiegoś standa to T300 z uwagi na rozdzielczość.

 

Generalnie największy plus T300 to FFB, chyba nie ma minusów względem G29. Jest to też teoretycznie najważniejszy punkt z punktu widzenia feelingu samej jazdy. Baza, wieniec i pedały - są i plusy i minusy, ich wagę należy samemu ocenić w zależności od wymagań oraz statusu innych peryferii, w szczególności jakiegoś stelaża do którego kiera i pedały może być zamocowana na stałe. Z uwagi na to, że stelaż już niedługo stanie to zmiany nie żałuję i zmieniłbym raz jeszcze, gdybym miał to mocować do biurka od jazdy do jazdy to mocno bym się zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden pojazd do wyboru w trybie kariery i niet więcej, czy to normalne? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...