Skocz do zawartości
KILLER289

Doom Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumacz, jak gra, która jest dopiero rok po premierze, może kosztować 4 zł? Mówimy o platformie PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania to musisz zadawać Microsoftowi. Co prawda nie dostajesz gry na "własność" no, ale na 1 do 3 miesięcy wraz z setkami innych gier za 4zeta możesz w nie legalnie grać :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujesz gry tylko abonament na określony czas. Naucz się wreszcie to rozróżniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Btw trolujesz prawda?

Gram coraz mniej, ale jak już kupuję grę to bezpośrednio ze sklepu. Na Enebie się nie znam. Kumpel podrzucił linka do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki abo na miesiac za 4 zl jest bardzo spoko przy krotkich grach singlowych gdzie w miesiac za 4 zl mozesz przejsc x takich gier. potem z subskrypcji mozna zrezygnowac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią też po przejściu po prostu mieć tą grę w kolekcji tak samo jak po oglądnięciu danego filmu zostawiają go na dysku ;) więc taki abonament dla każdego nie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Send1N napisał:

Niektórzy lubią też po przejściu po prostu mieć tą grę w kolekcji tak samo jak po oglądnięciu danego filmu zostawiają go na dysku ;) więc taki abonament dla każdego nie jest 

To właśnie ja. Jak chcę mieć imprezę tymczasową, to idę do kina czy lunaparku. Gry kupuję, by mieć na stałe, bo wybieram tylko takie tytuły, do których wracam.

DVD i blueray nikt chyba nie kupuje już teraz do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Áltair napisał:

To właśnie ja. Jak chcę mieć imprezę tymczasową, to idę do kina czy lunaparku. Gry kupuję, by mieć na stałe, bo wybieram tylko takie tytuły, do których wracam.

Skąd wiesz, że będziesz wracać do danej gry? Ja wielokrotnie coś kupowałem i okazało się, że ledwo jedno przejście wymęczyłem. I tak, przed przeczytałem recenzje i obejrzałem kawałek gameplayu, ale to nie zawsze daje pełny obraz. Chyba, że czegoś w kontekście nie zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak to kupił na jakimś luncherze to gra i tak nie jest jego własnością.?

A na płycie już jest ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Na płycie jest jego własnoscią jak kupi na konsolę.

Jonah Jameson GIFs | Tenor 

Przeczytaj warunki licencji sherlock'u ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subskrypcje są fajnie dla osób które lubią na szybko zaliczać gry, albo dla tych co grają prawie we wszystko co wychodzi, ja np. dalej nie wymęczyłem RDR2 a mam go od premiery, są też takie gry jak Doom które są wspierane jeszcze długo po premierze dodatkami czy patchami i w takim przypadku subskrypcja też się nie sprawdza. Trzeba pamiętać że 4zł to cena za pierwszy miesiąc, potem po tym czasie robi się 55zł.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

Przeczytaj warunki licencji sherlock'u ?

Jedyna główna różnica, że jak masz na nośnikach konsolowych, czy wersje GOG bez DRM to prawie zawsze odpalisz bez podpinania gry pod konto/klienta i neta.

Więc mimo, że nie twoja to jednak masz mniej ograniczeń w możliwości korzystania z oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze odpalisz grę na dzisiejszej konsoli bez konta i neta ? ;) Dodam że gre którą odpalasz po raz pierwszy.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS z płytek zdecydowaną większość tak. Nawet nie potrzebujesz patchów. Na nintendo też wkładasz kartę pamięci i grasz.

Dla tego nieraz ludzie często na konsolach grają przedpremierowo z płyt. Np. w CP 2077 grali już jakoś 3 tygodnie przed premierą bo dorwali na lewo płytki z magazynów :E

Z Goga też nie ma problemów z grami single. Instalujesz i grasz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gre na konsoli jesli ja masz fizycznie w formie nosnika sprzedaz jak juz ci sie znudzi alba ja przejdziesz i przez to odzyskasz czesc wydajnej kasy, na pc jak kupisz gre to juz koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc też możesz odsprzedać cyfrowe wersje softu. Prawo EU na to zezwala. Tyle, że musisz każdą grę przypisywać do oddzielnego konta np. steam jeśli chcesz je odsprzedawać pojedynczo.

Zapytaj odina. Jak się to robi :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Na PS z płytek zdecydowaną większość tak. Nawet nie potrzebujesz patchów. Na nintendo też wkładasz kartę pamięci i grasz.

Dla tego nieraz ludzie często na konsolach grają przedpremierowo z płyt. Np. w CP 2077 grali już jakoś 3 tygodnie przed premierą bo dorwali na lewo płytki z magazynów :E

Z Goga też nie ma problemów z grami single. Instalujesz i grasz.

Z GOG'iem to wiem ale jeśli chodzi o konsole to myślałem ze większość dzisiejszych gier wymaga polaczenia do sieci przy pierwszym uruchomieniu. Zwracam wiec honor. Nie zmienia to jednak faktu a propo tego co pisał Odin, nawet jak masz płytę to oprogramowanie na niej zawarte nie jest twoja własnością, masz tylko licencje na jego uruchomienie tak długo jak wydawca nagle zdania nie zmieni. Wiec dla kogoś kto nie sprzedaje gier po przejściu czy płyta czy digital nie ma to znaczenia.

Podsumowując jeśli ktoś myśli ze mając płytę zawsze będzie mógł grę odpalić to kiedyś się może srogo zdziwić ;) 

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Skąd wiesz, że będziesz wracać do danej gry? Ja wielokrotnie coś kupowałem i okazało się, że ledwo jedno przejście wymęczyłem. I tak, przed przeczytałem recenzje i obejrzałem kawałek gameplayu, ale to nie zawsze daje pełny obraz. Chyba, że czegoś w kontekście nie zrozumiałem.

U mnie sprawdza się to w 100%. Jakoś mam wyczucie.  Albo dlatego, że nie kupuję gier na potęgę tylko dlatego, że są premiery czy promocje, ale trzymam się pewnych firm i serii.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Podsumowując jeśli ktoś myśli ze mając płytę zawsze będzie mógł grę odpalić to kiedyś się może srogo zdziwić ;) 

No licencja może być niby czasowa, ale jak masz nośnik który jest sprawny i konsole to odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Daj przykład takiej produkcji bo bierwszy raz słyszę o blokowaniu płyt.

Ja pisze o licencji a nie płytach.

2 minuty temu, lukadd napisał:

No licencja może być niby czasowa, ale jak masz nośnik który jest sprawny i konsole to odpalisz.

Bez weryfikacji raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ? Pisałeś ze wersje cyfrowe nie są własnością klienta a te na płytach są co jest nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowimy o jakis rzeczach ktore w 99.99% przypadkow nigdy sie nie wydarza no...jesli kupie plyte na konsole dzis a zechce w ta gre zagrac za 10 lat to wloze nosnik do konsoli i zagram proste wiec tak w praktyce nie patrzac na bzdurne zapisy mam gre na wlasnosc (moge nie zagrac online bo wylacza serwery np)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak samo jest w przypadku cyfrowych wersji. Słyszeliście kiedyś aby jakiś duży tytuł został zabrany ludziom którzy go kupili ze steam albo orgin ?
Nie.
Jak ktoś kupił 15 lat temu grę na steam może ja odpalić do dziś.

Nie licząc oczywiście MP który często jest wyłączony po jakiś tam dłuższym czasie.

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez nie moga mi zabrac czegos co kupilem i za co zaplacilem....moga ewentualnie utrudnic lub uniemozliwic gre dajac bana za osztustwa online chyba EA w BF tak robilo ale...to inna calkiem sytuacja

A to ze w licencji pisze tak i srak to mozna sobie tym no....wlasnie to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, myślę ze teraz juz Odin zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...