Skocz do zawartości
KILLER289

Doom Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze sprawa. Jak odsłuchiwać płyty znalezione w sekretach podczas kampanii, jak dodać je do playlisty? Mam ich już sporo znalezionych, ale na statku kosmicznym w bazie stale widnieje jedna - into sandys city.

Baza.jpg

Królik.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, o co chodzi. W bazie można znaleźć obrazy, gdzie odsłuchuje się płyty oznaczone nutką. Wybrany utwór gra potem podczas chodzenia po statku. Miły retro dodatek.

Doom Eternal Screenshot 2021.08.18 - 23.03.00.38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz po tej aktualizacji RT włączyłem grę i miałem wybór włączenia tego śledzenia pomimo, że nie mam rtx`a. Włączyłem to ale wydajność lipna jest i teraz nie mogę znaleźć opcji wyłączenia tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Na gtxach też dodali rt.

Tyle, że w trybie "software".:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po grze. Fajna zabawa przy finalnym bossie. Fabułę nawalili jakąś dziwną, nie wiem już, o co tam chodziło. Doom to był zawsze po prostu koks walczący z demonami i tyle. Rozgrywka byłaby perfekcyjna, gdyby nie sposób zdobywania amunicji (zamiast na....ać trzeba szukać maluchów po mapie i czekać na załadowanie piły), trochę zepsute AI potworów (wszystkie naraz rzucają się na twarz i nic nie widać). Platformy irytowały. Ale ogólnie jest dobrze.

Ancient Gods warty też przejścia? Jest krótszy niż gra główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli brak zakończenia w DE to po prostu skok na kasę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Áltair napisał:

Jestem już po grze. Fajna zabawa przy finalnym bossie. Fabułę nawalili jakąś dziwną, nie wiem już, o co tam chodziło. Doom to był zawsze po prostu koks walczący z demonami i tyle. Rozgrywka byłaby perfekcyjna, gdyby nie sposób zdobywania amunicji (zamiast na....ać trzeba szukać maluchów po mapie i czekać na załadowanie piły), trochę zepsute AI potworów (wszystkie naraz rzucają się na twarz i nic nie widać). Platformy irytowały. Ale ogólnie jest dobrze.

Ancient Gods warty też przejścia? Jest krótszy niż gra główna?

Najlepszy Doom to dla mnie trójka, a potem wersja 2016. Te gry mają klimat. Eternal to takie popłuczyny dla konsologłowia - poskakaj sobie, "poszczelaj" jak znajdziesz amo i kup DLC, kup DLC, zajumaj mamie kartę kredytową i kup DLC. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podstawowej wersji Dooma 3 była męczarnia z latarką, ale fabularnie się postarali. Gra różniła się od reszty, także tym, że zrobili horror zamiast akcji. Ale teraz już nie wiem, jak ten bohater z D3 odnosi się do serii, bo na końcu gry znajduje sarkofag ze Slayerem.

Ja jednak wolę D1, D2 i FD z lat 90, głównie ze względu na muzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też bardzo podobał DOOM 3

Nie byłem nastawiony pozytywnie do DOOMa z 2016. Ale odpaliłem i w sumie dobrze się bawiłem.

Z DOOM ETERNAL to samo... jak juz odpaliłem to mnie wciągnęło i poczyściłem wszystkie poziomy, wykonałem wyzwania itd.

Jako, że kupiłem wersje Deluxe na Steam to mam te dodatki ANCIENT GODS... 

Gdzieś stanąłem na ostatnim poziomie pierwszego dodatku. Może w weekend przysiądę, żeby go ukończyć. Ale nie wiem czy odpale drugi, bo może już się trochę wymęczyłem tytułem. Grałem trochę w multi, żeby jakieś acziki podłapać, ale to i tak chyba trzeba jakiś 2 ziomków ogarnąć, żeby to poodblokowywać, bo żeby samemu to brakuje mi skilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tych sekretów nie chciało się szukać. Psuło to dynamizm rozgrywki. Co się znalazło, to się znalazło.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie od kolegi wersję "Deluxe" (ta z dwoma dodatkami) i trochę pograłem. Zabiłem tych dwóch kapłanów i szczerze - mam dość. Gra jest zwyczajnie nudna! To nie jest Doom! Amunicji ciągle brakuje - fakt można rozszerzyć magazynek poprzez te całe punkty pretorskie, ale to nadal jest mało! Walka jest bardzo chaotyczna i ciągle te durne skakania - młeh!:crash2: Na plus optymalizacja - na leciwym 2070S w 1440p z włączonym DLSS gra zapiernicza aż miło.:yuppie: Tylko co z tego jak jest mega nudna!:klotnia:

Edytowane przez Mudżahedin
  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Doom Eternal (w 100 PROCENTACH) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Twórcy naprawdę się postarali, bo to zdecydowanie najlepszy Doom jaki kiedykolwiek zrobiono. Szczególnie doceniam fabułę i grywalność. Te elementy mnie mega pozytywnie zaskoczyły. Pod tym względem gra miażdży Serious Sam 4 gdzie fabuła i grywalność ssały totalnie. Owszem wizualnie i dźwiękowo Serious Sam 4 było lepsze od Doom Eternal, ale pod każdym innym względem tamta gra przegrywa. Bardzo mnie wciągnęła historia opowiedziana w Doom Eternal, bo tak ciekawej jeszcze w tej serii gier nie było, a zawsze zwracam uwagę na  fabułę i czytam wszystkie teksty. Jednak walki (dosyć trudne nawet na najprostszym poziomie trudności, więc wcale nie trzeba wybierać wyższych dla przyjemnych wyzwań) i fabuła to nie jedyne zalety.

Kolejną dużą zaletą był rewelacyjny pomysł na tak zwaną Szybką Podróż, czyli jak nie zdobyłeś jakiegoś dodatkowego przedmiotu podczas gry, to blisko końca misji mogłeś się cofać po całej mapie i szukać tych przedmiotów, ale co najlepsze nie musiałeś już walczyć, bo wrogów ponownie nie było.

To wprost niesamowicie zachęcało do przejścia gry na 100 procent (a nigdy nie robię tego za wszelką cenę jak producenci za bardzo coś poukrywali i nie dali opcji łatwego powrotu). Zdziwiłbym się jakby ktoś z tego nie skorzystał i olał maksymalnie dokładne wyzbieranie wszystkiego.

Co do walk to na początku gry było bardzo trudno, bo dopiero się uczysz mechaniki walki (podstawową zasadą jest duża szybkość gracza i wyciąganie amunicji i życia od wrogów, bo inaczej będziesz co chwilę ginąć). Natomiast po 2-3 misjach i pozyskaniu lepszych broni robi się znacznie łatwiej i jedynie chwilami przy silnych demonach są większe wyzwania. Natomiast przy końcu gry mimo najlepszych broni było bardzo trudno pokonać dwóch ostatnich bossów. Mimo że wybrałem (jak zwykle) najprostszy poziom trudności, to wyzwanie było emocjonujące a nawet irytujące. Nie pamiętam czegoś tak trudnego w poprzednich grach z serii Doom. Jednym słowem uważam że nikt nie będzie zawiedziony tą grą i dla wymagających walk wcale nie musi wybierać wysokiego poziomu trudności.

Co do grafiki to miałem już grę z poprawioną grafiką dla nowszych kart (dużo lepsza niż początkowa), ale mimo to mocno jakościowa nie była. Chociaż dzięki temu była pełna płynność na absolutnie maksymalnych ustawieniach jakości w 2560x1440 (w Serious Sam 4 natomiast były chwilami duże spadki poniżej 60 fps).

Zalety:

- gra wciągająca fabularnie, jeśli chodzi o historię postaci i świata (warto czytać wszystko)

- świetna grywalność polegająca na szybkości i często wymagające, emocjonujące walki (nie tylko z bossami)

- genialny pomysł na Szybką Podróż po mapie pod koniec misji (dzięki temu ukończyłem grę na 100 procent)

 

Wady:

- muzyka i grafika taka sobie, ale to małe wady patrząc na zalety tej gry (najładniejszy świat to zdecydowanie ten na przedostatniej misji)

 

Ode mnie 8/10, czyli gra bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę w tego serious sam 4 ale gdzie ty tam lepszą grafikę niż w doom eternal widziałeś to nadal nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lpcl napisał:

Grałem trochę w tego serious sam 4 ale gdzie ty tam lepszą grafikę niż w doom eternal widziałeś to nadal nie wiem?

Wszędzie była lepsza. Serious Sam 4 to prawie jak prawdziwy świat. Grafika bardzo wymagająca i jakościowa. Obie gry dzieli przepaść pod tym względem, ale i tak w Doom Eternal jest ładna grafika. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misticzx napisał:

Obie gry dzieli przepaść pod tym względem, ale i tak w Doom Eternal jest ładna grafika. 

Pewnie, ze dzieli bo Serious Sam 4 wyglada jak kupa w porownaniu do Doom :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misticzx napisał:

Wszędzie była lepsza. Serious Sam 4 to prawie jak prawdziwy świat. Grafika bardzo wymagająca i jakościowa. Obie gry dzieli przepaść pod tym względem, ale i tak w Doom Eternal jest ładna grafika. 

No to wolę nie wiedzieć jak wygląda twój świat jeśli serious sam to grafika jak prawdziwy świat. ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Phoenix. napisał:

Pewnie, ze dzieli bo Serious Sam 4 wyglada jak kupa w porownaniu do Doom :E

Nie wiem w jakim celu piszesz dokładnie na odwrót. Na złość? Dorośnij człowieku.

8 godzin temu, lpcl napisał:

No to wolę nie wiedzieć jak wygląda twój świat jeśli serious sam to grafika jak prawdziwy świat.

Napisałem "PRAWIE". Czytaj uważniej. Może kupcie lepszy sprzęt i monitor skoro u was gra o gorszej grafice wygląda lepiej, niż gra o grafice znacznie wyższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misticzx napisał:

Nie wiem w jakim celu piszesz dokładnie na odwrót. Na złość? Dorośnij człowieku.

Napisałem "PRAWIE". Czytaj uważniej. Może kupcie lepszy sprzęt i monitor skoro u was gra o gorszej grafice wygląda lepiej, niż gra o grafice znacznie wyższej jakości.

Nie no w jakich porównaniach na graficzkę roku był ten serious sam. Lepiej sprawdź bo to raczej nie ja mam tutaj problemy ze wzrokiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lpcl napisał:

Lepiej sprawdź bo to raczej nie ja mam tutaj problemy ze wzrokiem

Na pewno są lepsze graficznie gry (z roku wydania SS4), ale Serious Sam 4 było bardzo wysokiej jakości. Wykorzystywało pełną moc RTX 3070/3080. Doom Eternal natomiast ma ładną grafikę, ale prostą i mało wymagającą.

To obiektywny fakt, bo obie gry skończyłem po sobie na najwyższych ustawieniach jakości i na monitorze 32 cale. Nie wiem o co się kłócić skoro dobrze widziałem i porównywałem tereny i krajobrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misticzx napisał:

Na pewno są lepsze graficznie gry (z roku wydania SS4), ale Serious Sam 4 było bardzo wysokiej jakości. Wykorzystywało pełną moc RTX 3070/3080. Doom Eternal natomiast ma ładną grafikę, ale prostą i mało wymagającą.

To obiektywny fakt, bo obie gry skończyłem po sobie na najwyższych ustawieniach jakości i na monitorze 32 cale. Nie wiem o co się kłócić skoro dobrze widziałem i porównywałem tereny i krajobrazy.

Dla mnie to zwykły średniak ale ty możesz sobie uważać co chcesz. Tylko nie wiem czy ktoś tutaj podziela Twoje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lpcl napisał:

Dla mnie to zwykły średniak ale ty możesz sobie uważać co chcesz.

Do najlepszej wizualnie gry jaka powstała w tamtych latach (bo przecież nie porównujemy do 2022 roku) to może i średniak, ale wyraźnie ładniejsza i wyższej jakości grafika niż w świetnym Doom Eternal (nawet w wersji Deluxe).

Po prostu trzeba umieć rozdzielać grywalność i fabułę od grafiki czy muzyki. Wszystko inne w Serious Sam 4 było gorsze oprócz grafiki i muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, misticzx napisał:

Do najlepszej wizualnie gry jaka powstała w tamtych latach (bo przecież nie porównujemy do 2022 roku) to może i średniak, ale wyraźnie ładniejsza i wyższej jakości grafika niż w świetnym Doom Eternal (nawet w wersji Deluxe).

Po prostu trzeba umieć rozdzielać grywalność i fabułę od grafiki czy muzyki. Wszystko inne w Serious Sam 4 było gorsze oprócz grafiki i muzyki.

Na szybko przejrzałem kilka rankingów na best graphics of 2020 i w żadnym nie znalazłem tak wybitnej gierki jak serious sam 4. Coś z tym netem jest nie tak, że nie poznał się na tym benchmarku graficznym roku ad 2020. A o dziwo w kilku był nawet doom eternal. Niesamowite. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ogrywam dodatki do DE, epicka gra. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w klasycznym FPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Teraz ogrywam dodatki do DE, epicka gra. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w klasycznym FPS :D

Dodatki chyba nawet lepsze niż podstawa, fajne domknięcie historii i w sumie następna część to powinien być znowu soft reboot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...