Skocz do zawartości
KILLER289

Doom Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

Pod względem, dynamiki rozrywki i akcji zdecydowanie lepsze i trudniejsze, historii nawet nie ogarniam i nie pamiętam o co tam chodziło. Liczy się rzeź :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kadajo napisał:

Pod względem, dynamiki rozrywki i akcji zdecydowanie lepsze i trudniejsze, historii nawet nie ogarniam i nie pamiętam o co tam chodziło. Liczy się rzeź :E

A gdzie jesteś? W pierwszym dodatku czy drugim? Historia to banalna jest ale jak skończysz to będziesz wiedział, że na razie to koniec i że spełniłeś swoją powinność jako doom slayet, bo wybiłeś już wszystkich jak sama nazwa dodatku wskazuje. 

Ja grałem w dodatki po roku i na padzie (+1 do poziomu trudności) a wydawały mi się na tym samym poziomie co podstawa (najgorszy początek żeby się przyzwyczić i najwięcej razy zginąłem w pierwszym levelu).

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gram w ten pierwszy dodatek, teraz miałem walkę z jakimiś zamkniętymi w takich kwadratowych skrzynkach okami. Całkiem to spoko było, lubię takie duże areny gdzie tylko robisz uniki i walisz z broni punktowej, szybki podjazd z pila ammmo, granacik zamrożenie, miotacz arrmor i po chwili znowu snajpa, albo szybka akcja z szybkostrzelnego shotguna i tez po zabawie. Epicka gierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to żonglowanie broniami i umiejętnościami plus wygibasy na tych rurkach to chyba najlepsze co mogli zrobić w gameplayu bo trzeba kombinować i walki są ciekawe a nie ciągle takie same kill roomy do porzygu. Imo drugi dodatek jest jeszcze lepszy. 

Teraz pustka w sercu i czekanie na wskrzeszenie quake. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lpcl napisał:

Na szybko przejrzałem kilka rankingów na best graphics of 2020 i w żadnym nie znalazłem tak wybitnej gierki jak serious sam 4. Coś z tym netem jest nie tak, że nie poznał się na tym benchmarku graficznym roku ad 2020. A o dziwo w kilku był nawet doom eternal. Niesamowite. 

Jak gra słaba i nie wzbudziła zainteresowania graczy to nawet o świetnej grafice nie chce się napisać pozytywnie.  Bo co jak co, ale światy w Serious Sam 4 były bardzo realistyczne. Grafika bardzo bogata. Nie oszczędzali na jakości żeby zmniejszyć wymagania. Cudowne widoki we Włoszech, we Francji. To samo miasta, doliny, góry. Dosłownie prawdziwy świat. Nawet  często walczyć się nie chciało, bo to zaburzało klimat i realizm. Przecież to było wszystko na bardzo wysokim poziomie. Większość gier 2022 ma gorszą grafikę niż Serious Sam 2020.

Zresztą napisałem dłuższą recenzję w temacie o tamtej grze. Możesz przeczytać.

2 godziny temu, kadajo napisał:

Teraz ogrywam dodatki do DE, epicka gra. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w klasycznym FPS :D

Gram teraz w pierwszy dodatek. Na razie równie genialne co podstawka Doom Eternal. Najlepsze jest to że pozostały mi wszystkie bronie i umiejętności z podstawki. Mimo że dodatek to zniknęły jedynie wpisy informacyjne z kodeksu znane z podstawki.

Jedyne co chwilami irytujące to SKAKANIE na duże odległości. Ta gra to w dużym stopniu PLATFORMÓWKA.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, misticzx napisał:

Jak gra słaba i nie wzbudziła zainteresowania graczy to nawet o świetnej grafice nie chce się napisać pozytywnie.  Bo co jak co, ale światy w Serious Sam 4 były bardzo realistyczne. Grafika bardzo bogata. Nie oszczędzali na jakości żeby zmniejszyć wymagania. Cudowne widoki we Włoszech, we Francji. To samo miasta, doliny, góry. Dosłownie prawdziwy świat. Nawet  często walczyć się nie chciało, bo to zaburzało klimat i realizm. Przecież to było wszystko na bardzo wysokim poziomie. Większość gier 2022 ma gorszą grafikę niż Serious Sam 2020.

Napisałeś tak poetycko, że prawię czuję się jakbym tam był ale potem wracam pamięcią do tego kupsztala i czar pryska. Ale widzę, że mocna faza wleciała u ciebie. 

A jeśli chodzi o czytanie twoich recenzji to wystarczy mi już tych peanów na część tej gierki, nie jest warta aby poświęcać jej więcej uwagi. 

Edytowane przez lpcl
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lpcl napisał:

Napisałeś tak poetycko, że prawię czuję się jakbym tam był ale potem wracam pamięcią do tego kupsztala i czar pryska. Ale widzę, że mocna faza wleciała u ciebie. 

W Serious Sam 4 grałem miesiąc temu. Proponuje ci włączyć tą grę, ustawić najwyższe ustawienia grafiki (Supersampling) i porównać do Doom Eternal na najwyższych ustawieniach. To przepaść na korzyść Serious Sam 4. Zachowujesz się trochę jak zafiksowany na punkcie Doom Eternal i nie potrafisz sensownie/obiektywnie porównać sfery wizualnej obu gier.

A jak nie chcesz uruchamiać tamtej gry, to zamieść mi kadry (w oryginalnej rozdzielczości), które według ciebie ukazują ładniejszą grafikę w Doom Eternal, niż w Serious Sam 4.

7 godzin temu, lpcl napisał:

A jeśli chodzi o czytanie twoich recenzji to wystarczy mi już tych peanów na część tej gierki, nie jest warta aby poświęcać jej więcej uwagi. 

Jakich peanów? Wyraźnie napisałem co w Serious Sam 4 było dobre, a co nie. Wcale jej nie wychwalałem tam gdzie na to nie zasługiwała.

Edytowane przez misticzx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lpcl napisał:

A gdzie jesteś? W pierwszym dodatku czy drugim? Historia to banalna jest ale jak skończysz to będziesz wiedział, że na razie to koniec i że spełniłeś swoją powinność jako doom slayet, bo wybiłeś już wszystkich jak sama nazwa dodatku wskazuje. 

Ja grałem w dodatki po roku i na padzie (+1 do poziomu trudności) a wydawały mi się na tym samym poziomie co podstawa (najgorszy początek żeby się przyzwyczić i najwięcej razy zginąłem w pierwszym levelu).

Nooo widzę następcę Robin Hood-a :E

Nie ma uja na Mariole.

Wszyscy leżą, oprócz Robina

330px-Robin-Hood-Memorial.jpg

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, misticzx napisał:

W Serious Sam 4 grałem miesiąc temu. Proponuje ci włączyć tą grę, ustawić najwyższe ustawienia grafiki (Supersampling) i porównać do Doom Eternal na najwyższych ustawieniach. To przepaść na korzyść Serious Sam 4. Zachowujesz się trochę jak zafiksowany na punkcie Doom Eternal i nie potrafisz sensownie/obiektywnie porównać sfery wizualnej obu gier.

A jak nie chcesz uruchamiać tamtej gry, to zamieść mi kadry (w oryginalnej rozdzielczości), które według ciebie ukazują ładniejszą grafikę w Doom Eternal, niż w Serious Sam 4.

Jakich peanów? Wyraźnie napisałem co w Serious Sam 4 było dobre, a co nie. Wcale jej nie wychwalałem tam gdzie na to nie zasługiwała.

Ale po co mam teraz uploadować Ci screeny na jakiś serwer, tracić niepotrzebnie ma to czads jak to w twoim przekonaniu i tak nic nie zmieni? Jak chcesz sobie uważać serious sam za arcydzieło graficzne to twoja sprawa, dla mnie to jest to graficzny średniak i zdania nie zmienię. Na razie to raczej ty powinieneś mi udowodnić kunszt tej gry, bo jeżeli chodzi o grafikę to nie jest to tylko moje zdanie. Wystarczy wejść na dowolne best of z 2020 i zobaczyć, że w kategorii grafika ta gra nigdzie się nie pojawia. Ale pewnie przekupne internety nie chcą promować tego graficznego sztosa. Jaka szkoda. Tylko jeden user z forum pcl wie co jest dobre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lpcl napisał:

jak to w twoim przekonaniu i tak nic nie zmieni?

Dużo zmieni, jeśli jakość screenów z Doom będzie lepsza niż z Serious Sam. Oczywiście grałem w obie gry po sobie, więc bym się zdziwił jakby screeny pokazywały coś innego.

4 godziny temu, lpcl napisał:

serious sam za arcydzieło graficzne to twoja sprawa, dla mnie to jest to graficzny średnia

Nigdy nie napisałem że to arcydzieło graficznie, bo nie przeczę że w tamtym roku wyszły jakieś lepsze wizualnie gry (nie wiem tego, ale nie wykluczam takiej możliwości). Po prostu świat w Serious Sam 4 był zdumiewająco realistyczny jeśli zlikwidujesz schodki na krawędziach tekstur (poza wzmocnionymi kolorami). Prawie nie miałeś wrażenia, że to gra, ale że naprawdę poruszasz się w tamtym świecie. Mam tu na myśli zarówno, budynki, miasta jak i pozostałe krajobrazy. Mimo wielu wad to Serious Sam 4 jako gra do podziwiania świata sprawdzała się doskonale.

A Doom Eternal to gra do dynamicznej, szybkiej i emocjonującej walki w niewielkim, ograniczonym świecie (przeciwieństwo rozległych, a chwilami prawie nieograniczonych terenów w Serious Sam 4 - misja we Francji). Tam było mało okazji do oglądania terenów, ale jeśli już o tym mowa to najładniejsze miejsce to według mnie Urdak. Przepięknie to wyglądało (przedostatnia misja). Futurystyczny, niebiański świat.

4 godziny temu, lpcl napisał:

Wystarczy wejść na dowolne best of z 2020 i zobaczyć, że w kategorii grafika ta gra nigdzie się nie pojawia

Gra była mało popularna. Ludzie byli zawiedzeni tą grą w kontekście ogólnym (była nudna i praktycznie bez fabuły), a to powoduje że nie chce im się wychwalać grafiki.

Edytowane przez misticzx
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, misticzx napisał:

 

Gra była mało popularna. Ludzie byli zawiedzeni tą grą w kontekście ogólnym (była nudna i praktycznie bez fabuły), a to powoduje że nie chce im się wychwalać grafiki.

Czy należysz do jakiejś sekty serious sam? 

Poza tym cool story bro. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lpcl napisał:

Czy należysz do jakiejś sekty serious sam? 

Bredzisz coraz bardziej jak widzę. Smutne to. Brak argumentów z twojej strony, a jedynie jakiś bełkot wypisujesz jako odpowiedź na moją rozsądną i w miarę obiektywną ocenę grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misticzx napisał:

Bredzisz coraz bardziej jak widzę. Smutne to. Brak argumentów z twojej strony, a jedynie jakiś bełkot wypisujesz jako odpowiedź na moją rozsądną i w miarę obiektywną ocenę grafiki.

No to nie temat o serious sam i przestań już spamować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem te dwa dodatki do Doom Eternal, czyli "Doom Eternal: The Ancient Gods Part One" i "Doom Eternal: The Ancient Gods Part Two". Zostawili wszystkie moje bronie i ulepszenia z podstawki, więc grało się bardzo przyjemnie. Każdy z tych dodatków jest na około 10 godzin gry (łącznie 20), więc nie tak mało. Jest trochę urozmaiceń jak niektóre nowe demony, a później nawet bronie.

Wizualnie całe Doom Eternal jest gorsze niż Serious Sam 4 (dużo prostsza grafika), ale pod względem grywalności bije ją na głowę, bo przynajmniej jest jakaś fabuła i znacznie bardziej emocjonujące walki, które wymagają żeby gracz perfekcyjnie opanował mechanikę gry i wykazywał się dużą szybkością. Inaczej będziesz co chwilę ginąć, a w takim Serious Sam 4 mogłeś grać byle jak na niskim poziomie trudności, a zginąć prawie się nie dało.

Co do kolejnej kwestii, to dało się zauważyć pewne zwiększenie poziomu trudności względem podstawki. Mowa zarówno o walkach jak i tych platformowych elementach, czyli skokach na duże odległości. Było trochę wyzwań, a szczególnie trudny był boss na koniec pierwszego dodatku. 

Jeśli chodzi o bossa ostatecznego pod koniec drugiego dodatku, to tam zginąć się raczej nie dało, ale to jego odnawianie życia było bardzo irytujące. Na szczęście aż tak źle nie było, bo po pewnej ilości prób dało się znaleźć sposób na jego pokonanie.

Samo zakończenie mogło być inne, bo nie lubię takich rozwiązań fabularnych, czyli mam tu na myśli

powrót Slayera do jego trumny.

Mogli coś lepszego wymyślić.

Zalety:

- podobnie świetne jak podstawka, ale trochę trudniejsze, jeśli chodzi o walki i elementy platformowe w powietrzu

- kilka nowych demonów, a później także bronie

- bardzo pomysłowy sposób na walkę z ostatnim bossem (z żadnym innym przeciwnikiem w Doom Eternal nie było czegoś takiego)

 

Wady:

- grafika przeciętna jak w podstawce mimo ładnych niektórych pejzaży (porównuję do Serious Sam 4 z tego samego roku gdzie była dużo ładniejsza)

- samo zakończenie było takie jak najbardziej nie lubię, ale to mocno subiektywna kwestia

 

Ode mnie 8/10, czyli ani gorzej ani lepiej niż podstawka.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS 4 to akurat wygląda jak kupa przy Doomie, i poza tym w 2020 roku było kilka znacznie lepszych graficznie gier.
Ghost of Tsushima
Star Wars: Squadrons

The Last of Us Part 2
Assassin’s Creed Valhalla
Spider-Man: Miles Morales

Final Fantasy 7 Remake
Microsoft Flight Simulator

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

SS 4 to akurat wygląda jak kupa przy Doomie, i poza tym w 2020 roku było kilka znacznie lepszych graficznie gier.

Możesz uważać sobie co chcesz, ale Serious Sam 4 wygląda dużo lepiej wizualnie w porównaniu do Doom Eternal (o wielokrotnie lepszej oprawie dźwiękowej nawet nie wspominam). Jednak pozostałe elementy są już lepsze w Doom Eternal.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla ciebie jako jedynego na tym forum. Muzykę tez pewnie ma lepsza :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom eternal to najlepszy singlowy fps na rynku, dziękuje za uwage i pozdrawiam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, kadajo napisał:

Chyba dla ciebie jako jedynego na tym forum. Muzykę tez pewnie ma lepsza

O czym tu dyskutować? Przejdź do tematu związanego z Serious Sam 4. Grafikę SS4 ma zdecydowanie lepszą (ale bardzo wymagającą dla karty graficznej i procesora). Najpierw grałem w SS4, a potem w Doom Eternal, więc różnica wyraźnie widoczna i to samo odnośnie wymagań dla RTX 3070. To praktycznie przepaść jakościowa. O muzyce nawet nie wspominam,  bo w Serious Sam 4 była arcydziełem.

11 minut temu, wąsacz11 napisał:

Doom eternal to najlepszy singlowy fps na rynku, dziękuje za uwage i pozdrawiam. 

Mówisz że najlepszy? Szczerze wątpię, ale to wszystko zależy co kto lubi w grach i jakie elementy ceni najbardziej.

Edytowane przez misticzx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Drugi z dodatków jest nie co łatwiejszy, pierwszy zrobili hardcoorwy, potem sie troche opamiętali xd  @misticzx Wszystko jest kwestia gustów, sam nie lubię hevy metalu ale tutaj pasuje genialnie i jest zrobiona top muzyka. Przeszedłem obie gry, SS4 to fajny powrót do przeszłości z wszystkimi jego wadami i zaletami ale jeśli dla ciebie nawet grafika jest lepsza, która się nie umywa do doom z 2016 a co dopiero do tego z Eternal, to ciezko dyskutować sensownie xd

Edytowane przez wąsacz11
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z grą Serious Sam 4 jest taki, że jest to generyczny shooter bez klimatu i porównywanie go z Doomem czyli jednym z najlepszych shooterów na rynku jest trochę nie na miejscu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie napisał wszystko z sensem to podsumowanie dodatków i się zgadzam nawet, oprócz tego właśnie porównywania jakości grafiki . xd To przecież inna liga.  @GTM

Edytowane przez wąsacz11
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wąsacz11 napisał:

Drugi z dodatków jest nie co łatwiejszy, pierwszy zrobili hardcoorwy, potem sie troche opamiętali xd

Prawdę mówiąc większych różnic nie było co do poziomu trudności. Hardcorowa była tylko ostatnia walka w pierwszym dodatku (zresztą podobnie jak walka pod koniec przedostatniej misji w podstawce). Wyraźniejsza różnica to natomiast podstawka kontra dodatki, które wobec niej są trudniejsze.

8 minut temu, wąsacz11 napisał:

Wszystko jest kwestia gustów, sam nie lubię hevy metalu ale tutaj pasuje genialnie i jest zrobiona top muzyka

Top muzyka to jest w Final Fantasy. Ta w Doom Eternal to była na zasadzie "niech będzie cokolwiek byle coś grało".

9 minut temu, wąsacz11 napisał:

Przeszedłem obie gry, SS4 to fajny powrót do przeszłości z wszystkimi jego wadami i zaletami

Powrót do przeszłości to było również Serious Sam 3. O ile w Doom Eternal była jakaś fabuła, to w Serious Sam 4 to co zrobiono trudno nazwać fabułą, bo wszystko było tak płytkie i smętne że szok. Jednak ten zwrot akcji przy końcu gry był trochę zaskakujący dla gracza. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony tak słabym klimatem w Serious Sam 4 pomimo tak pięknej grafiki i muzyki. Nic tylko podziwiać tamten  świat (Włochy, Francja, góry), a całą resztę traktować jak dodatek.

11 minut temu, wąsacz11 napisał:

ale jeśli dla ciebie nawet grafika jest lepsza, która się nie umywa do doom z 2016 a co dopiero do tego z Eternal, to ciezko dyskutować sensownie

Serious Sam 4 miała jedną z najlepszych grafik w 2020 roku. Grafika bardzo wysokiej jakości w porównaniu do ubogiego wizualnie Doom Eternal. 

Obie gry miałem ustawione na najwyższe ustawienia i to była przepaść na korzyść Serious Sam 4. Dlatego to nie nawet grafika, ale TYLKO GRAFIKA (i muzyka) były lepsze w Serious Sam 4 niż w Doom Eternal.

17 minut temu, GTM napisał:

Problem z grą Serious Sam 4 jest taki, że jest to generyczny shooter bez klimatu i porównywanie go z Doomem czyli jednym z najlepszych shooterów na rynku jest trochę nie na miejscu.

W pełni się zgadzam z twoją wypowiedzią, ale grałem w obie gry po sobie, więc porównuję, bo to jednak strzelanki FPP polegające na walce z potworami/demonami.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GTM napisał:

Problem z grą Serious Sam 4 jest taki, że jest to generyczny shooter bez klimatu i porównywanie go z Doomem czyli jednym z najlepszych shooterów na rynku jest trochę nie na miejscu.

Serious Sam skończył się na dwójce.

Ale Eternal to też kupsko ;)

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sideband napisał:

Ale Eternal to też kupsko ;)

Wg Ciebie może to kupsko, ale obiektywnie to bardzo dobra gra (92% pozytywnych recenzji na steam).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...