Skocz do zawartości
KILLER289

Doom Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a może przystopujcie wszyscy. W czasach kiedy wydano oryginalne "dumy" nie istniało takie pojęcie jak DLC :) Było shareware - zagraj sobie 1-3 poziomy i albo kupisz całość albo uciekaj. Przede wszystkim nie ma co porównywać sposobu w jaki wydawało się gry kiedyś i w jaki wydaje się teraz. Dość, że jeszcze w 2007 roku pozycja testera gier była "zawodem", Teraz wszyscy testujemy gry :) Więc cała ta dyskusja jest jak odbijanie piłeczki pomiędzy tymi, którzy wychowali się na grach powiedzmy od czasów Atari a tymi, którzy zaczęli całkiem niedawno (powiedzmy od wprowadzenia PS2).

 

 

Dla jednych to będzie DLC dla drugich sequel :)

 

Nie, nie uważam, że kiedyś to było lepiej a teraz to nie jest w ogóle nic :E

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem Twój post.

skok technologiczny, oczekiwałbym genialnej grafiki.

 

więcej brutalnych, mniej powtarzalnych finisherów,

 

bardziej rozległe poziomy

 

mogliby trochę zmienić mechanikę, żeby było bardziej dynamicznie, ala właśnie Doom 2 albo Quake 2

 

bardzo dopracowany multiplayer...arenowe multi z prawdziwego zdarzenia, jak w Q3A, dobrze zaprojektowane areny, rocket jumpy, przekozaczone poruszanie się skokami itp.

 

Doom 2016 był dla mnie faworytem do zdobycia nagrody dla gry roku w kategorii muzyka, na gameplayach z Eternal to wszystko brzmi jednak dużo, dużo gorzej.

 

 

Jak nie rozumiesz ostatniego cytatu, to tłumaczę. Z tego co słyszę na gameplayu, to mamy tutaj do czynienia z regresem muzycznym.

 

No i instagib + areny idealnie do tego przystosowane. Taaak, to byłoby to. Oprócz tego jeszcze przeciwnicy wymuszający inny styl grania, w zależności od tego, z kim walczymy (diametralnie inny), więcej gnatów, no i może alternatywny tryb strzelania, jak w UT.

Oczekiwałbym zmian na wielu płaszczyznach, żeby poczuć, że to nowa gra, a nie duże dlc.

Ok grafika, znowu ta grafika, no ale ok niech będzie że więcej HDRa, blooma i innych post procesów (pomijam, już że modele przeciwników można uszkadzać co zmienia ich wygląd i mechanikę, nie ma tego w żadnym obecnym shooterze). Ok, lepsza grafika, fair point.

 

Więcej burtalnych finiszerów? Na demie pokazali kilka nowych, nie pokazali wszystkich z oczywistych względów, skąd wiesz jakie będą? Skąd wiesz czego nie ma?

 

Zmienili mechanikę, na demie ziomek praktycznie latał dzięki double dash + grappling hook, przypominam, że Doom to nie Unreal Tournament ani Quake :)

 

Multiplayer w Doom 2016 robiło zewnętrzne studio, iD software dostarczyło jedynie silnik, fakt jest pole do popisu, ale patrząc na popularność hero shooterów i battle royalów, może być gorzej niż było

Panie Pulpit, a dla Pana co byłoby rewolucją? No to teraz pod ścianę Ciebie stawiamy. Odpowiadaj. Minimum kartka A4, bo inaczej jesteś płytki i zaniżasz poziom. Taka Twoja argumentacja do ludzi.

 

Najlepiej zrób to w Unity, pokaż nam demo. Inaczej słaby poziom, niestety... XD

Nie wiem, nie mam kompletnie pojęcia, serio, dlatego pytam, bo myślałem, że czegoś się dowiem. Tak szczerze chciałem się dowiedzieć, bo myślałem że ja czegoś nie dostrzegam, że jestem za bardzo ograniczony, tak już bez sarkazmu i ironii, ale wy wyskakujecie z "to developer ma się domyśleć", serio?

 

 

Ja bym już dał sobie z nim spokój. Jemu wszystko się podoba, na argumenty jest głuchy, sieje ferment i prowokuje. Odpowiedziałem mu merytorycznie, za flejm raportowałem, może dostanie %% i się uspokoi.

Próbuję poprowadzić dyskusję o grze, w temacie o grze, na forum dyskusyjnym, zadaję proste pytania, na które nie chcecie odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brednie z tym porównaniem do lat 90. Ostatnio na tym forum coraz więcej takich błyskotliwych kwiatków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie to jest proste. Oczekuję rewolucji i oczekuję większej zmiany. Tyle. Nie muszę nawet wnikać w szczegóły i tworzyć w głowie projekt gry. Nie moja rola. Odpowiedziałem na jedno pytanie, czy Sequel z filmu wydaje się lepszy, czy wiele lepszy? Nie. Wydaje się dodatkiem. Koniec.

 

Nawet podam taki przykład jak odgrzewane co rok kotlety NFS. Niby każda jest ścigałką, ale każda jest inna.

 

Jak porozmawiamy o FIFIE, to też ostatnio jest to samo. 17 od 18 praktycznie bez różnic i była nagonka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do narzekających. Skąd wiecie jaka to gra, skoro nie przeszliście ani jednego poziomu? Za mało jest info żeby od razu wyciągać wnioski, że mało nowości.

Edytowane przez MoNoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brednie z tym porównaniem do lat 90. Ostatnio na tym forum coraz więcej takich błyskotliwych kwiatków :E

Nie porównujemy gry. Inaczej, nie mam pojęcia o jakie "kwiatki" Ci chodzi :P Może o to, że kiedyś nie r...li nas graczy tak jak teraz to robią :P ?

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pytanie do narzekających. Skąd wiecie jaka to gra, skoro nie przeszliście ani jednego poziomu? Za mało jest info żeby od razu wyciągać wnioski, że mało nowości.

 

Nie wiemy jaka gra, a oceniamy jedynie to co widzieliśmy już. Może się miło zaskoczymy jeszcze, nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok grafika, znowu ta grafika, no ale ok niech będzie że więcej HDRa, blooma i innych post procesów (pomijam, już że modele przeciwników można uszkadzać co zmienia ich wygląd i mechanikę, nie ma tego w żadnym obecnym shooterze). Ok, lepsza grafika, fair point.

A co w złego w tym, że chcę, żeby gra miała lepszą grafikę? Jestem pustakiem, bo patrzę na grafikę? Nie. Jestem dorosły, Dooma 1 i 2 ogrywałem jako dzieciak, teraz zarabiam i mnie stać. Chcę, żeby RTX 1180 pocił na ustawieniu najwyższych detali w 4K, a HDR niech będzie chociaż na poziomie Horizona. Chcę rewolucji, może nie jak między Q2 i Q3, to nie te czasy,ale rewolucji.

 

Więcej burtalnych finiszerów? Na demie pokazali kilka nowych, nie pokazali wszystkich z oczywistych względów, skąd wiesz jakie będą? Skąd wiesz czego nie ma?

Po pierwsze, i tak się powtarzały, po drugie co mnie obchodzi czego nie pokazali? To co pokazali mi nie wystarczy.

 

Zmienili mechanikę, na demie ziomek praktycznie latał dzięki double dash + grappling hook, przypominam, że Doom to nie Unreal Tournament ani Quake :)

A ja bym oczekiwał własnie movementu ala Quake 2/3. Moje prywatne zdanie, pytasz jakich zmian oczekujemy, to odpowiadam.

 

Multiplayer w Doom 2016 robiło zewnętrzne studio, iD software dostarczyło jedynie silnik, fakt jest pole do popisu, ale patrząc na popularność hero shooterów i battle royalów, może być gorzej niż było

Nie obchodzi mnie kto robił multi, nie wyszedł. Z popularnością może być gorzej, ale nie musi, Doom znowu staje się topową marką. Ponownie piszę czego oczekuję.

 

Nie wiem, nie mam kompletnie pojęcia, serio, dlatego pytam, bo myślałem, że czegoś się dowiem. Tak szczerze chciałem się dowiedzieć, bo myślałem że ja czegoś nie dostrzegam, że jestem za bardzo ograniczony, tak już bez sarkazmu i ironii, ale wy wyskakujecie z "to developer ma się domyśleć", serio?

Nie chcę nic mówić, ale to developer odpowiada za rozwój gry. Mi może czegoś brakować, a developer może totalnie zaskoczyć. Zobacz skok multi Q2-Q3. Masakracja :E

 

Próbuję poprowadzić dyskusję o grze, w temacie o grze, na forum dyskusyjnym, zadaję proste pytania, na które nie chcecie odpowiedzieć

Jesteś przy tym niezbyt miły i głuchy na argumenty, które się pojawiają.

 

pytanie do narzekających. Skąd wiecie jaka to gra, skoro nie przeszliście ani jednego poziomu? Za mało jest info żeby od razu wyciągać wnioski, że mało nowości.

Oceniam po tym co widziałem, a trochę tego było. Grę ocenię po premierze, a jak będzie odtwórcza, to jak stanieje do 30zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit atakujesz każdego kto ma inne zdanie od twojego prócz Odina ciekawe dlaczego hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujemy gry. Inaczej, nie mam pojęcia o jakie "kwiatki" Ci chodzi :P Może o to, że kiedyś nie r...li nas graczy tak jak teraz to robią :P ?

O czym ty w ogóle gadasz? Sorry, ale porównanie tych gier tzn. z lat 90 do obecnej chwili jest tak głupie, że nawet nie ma co tu się nad tym rozwodzić, równie dobrze, możesz pisać o wprowadzaniu zmian w Dune 2 względem najnowszych TW i kij wie co to ma udowadniać :lol2:

 

Mam wrażenie, że osoby krytykujące w ogóle ominęły całkowicie Dooma, bo właśnie w nadchodzącej części jest:

 

-inny sposób poruszania się związany z nowym wyposażeniem oraz dodaną możliwością wspinania i łapania się elementów na mapie znanych z gier akcji jak U, TR.

-nowe bronie /ekwipunek plus nowe możliwości do korzystania z niego.

-nowi oraz zmodyfikowani starzy przeciwnicy.

-całkowicie nowe mapy zbudowane z nowych tekstur, elementów z nowymi możliwościami na nich.

-Poprawiona grafika, nowe animacje, nowe finishery.

-Nowa narracja, nowy świat.

 

Dawno nie było tylu bzdur w jednym miejscu.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

-inny sposób poruszania się związany z nowym wyposażeniem oraz dodaną możliwością wspinania i łapania się elementów na mapie znanych z gier akcji jak U, TR.

-nowe bronie /ekwipunek plus nowe możliwości do korzystania z niego.

-nowi oraz zmodyfikowani starzy przeciwnicy.

-całkowicie nowe mapy zbudowane z nowych tekstur, elementów z nowymi możliwościami na nich.

-Poprawiona grafika, nowe animacje, nowe finishery.

-Nowa narracja, nowy świat.

Ładnie to wygląda, jak tak piszesz, ale jak patrzę na gameplay, to tego jest zwyczajnie za mało. Jasne, że są nowe mapy z nowych tekstur, jakby zrobili ze starych, to byłby skandal. Nowy świat... Wygląda niemal identycznie, grafika też stanęła w miejscu.

Nowi przeciwnicy to rzecz obowiązkowa, ale nie widzę żadnych, którzy by wymagali stosowania innej taktyki, bardziej dynamicznego poruszania etc. Nowe bronie ok, ale to jest standard dla dlc.

Największą "innowcją" jest grappling hook, który daje nowe możliwości, ale to jest największa innowacja, ale to już było w Q2 i mówienie, że to jest coś innowacyjnego jest śmieszne. Zobacz ile dzieli te gry, Doom wyszedł w 2016, Doom Eternal wyjdzie w 2019, jak na trzy lata pracy to naprawdę oczekiwałbym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego za mało? Strzelania? Czy ty zdajesz sobie teraz sprawę, że twoja argumentacja jest typu, że od Wolfa 3D mamy ciągle to samo i twórcy na tym żerują :lol2:

 

Daj nam zrzuty tych identycznych miejsc, bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że nowy Doom powinien być w uniwersum Władcy pierścieni, albo Wiedźmina, a może porobić ci zrzuty w oprawie między D1 i D2 z lat 90?

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brednie z tym porównaniem do lat 90. Ostatnio na tym forum coraz więcej takich błyskotliwych kwiatków :E

Niektórzy nie chcą dorosnąć i ciągle żyją mitami dzieciństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego za mało? Strzelania? Czy ty zdajesz sobie teraz sprawę, że twoja argumentacja jest typu, że od Wolfa 3D mamy ciągle to samo i twórcy na tym żerują :lol2:

 

Daj nam zrzuty tych identycznych miejsc, bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że nowy Doom powinien być w uniwersum Władcy pierścieni, albo Wiedźmina, a może porobić ci zrzuty w oprawie między D1 i D2 z lat 90?

Nie musisz robić zrzutów, mam wszystkie Doomy na Steamie. Chcę powiedzieć, że jak na taki czas developingu, to za wiele się tam nie zmieniło i moje oczekiwania były większe. Jeśli odnosimy się do grafiki (a nie tylko tam widzę za mało zmian), to idąc Twoim tokiem rozumowania mogę Ciebie zapytać, czy chcesz zrzuty ekranu, żeby porównać grafikę w Doom 2 (1994) i Quake (1996). To nie jest mądre. Poziom rozwoju między Doom 2016 i Doom Eternal jest mniej więcej taki, jak między Serious Sam: TFE i Serious Sam: TSE, dopiero później był SS2. Nie dociera, że wg. mnie Doom Eternal wygląda jak duże dlc? Nie mam prawa tak sądzić? Nie mam prawa oczekiwać więcej? Nie po to wydaję kasę na sprzęt, żeby oglądać niemal taką samą grafikę. Nie po to kupuję nową grę za ponad 100zł, żeby dostać nowe potworki, broń i graplling hooka. O braku info o multi nie wspomnę, już mam dosyć battle royale, coda, bf-a i cs'a, dobry, arenowy shooter to coś na co czekam. Doom ma na papiery i znowu jest topową, rozpoznawalną marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro je masz D1/2 to sobie uruchom i powiedz jaka jest różnica w grafice oraz np. ile nowych broni doszło w kontynuacji.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro je masz to sobie uruchom i powiedz jaka jest różnica w grafice oraz np. ile nowych broni doszło w kontynuacji.

Dwie. Nie muszę uruchamiać, znam obie gry na pamięć. Nowi przeciwnicy sprawili, że gra była o wiele bardziej dynamiczna, non stop było trzeba zapierdzielać i zmieniać gnaty, bo tego wymagała gra, była diabelnie dynamiczna. Plus zmienił się układ plansz, z niemal płaskich na... nie płaskie, wtedy to też był duży krok do przodu. No i nie zapominaj, że: a) to były inne czasy, b)gry dzielił rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuję nową grę za ponad 100zł, żeby dostać nowe potworki, broń i graplling hooka. O braku info o multi nie wspomnę, już mam dosyć battle royale, coda, bf-a i cs'a, dobry, arenowy shooter to coś na co czekam. Doom ma na papiery i znowu jest topową, rozpoznawalną marką.

To nie kupuj.

DLC to jest dodatek do gry, ta będzie samodzielną produkcją na ileś tam godzin grania. Nie wiem jak można to nazywać dlc w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty w ogóle gadasz? Sorry, ale porównanie tych gier tzn. z lat 90 do obecnej chwili jest tak głupie, że nawet nie ma co tu się nad tym rozwodzić, równie dobrze, możesz pisać o wprowadzaniu zmian w Dune 2 względem najnowszych TW i kij wie co to ma udowadniać :lol2:

 

Mam wrażenie, że osoby krytykujące w ogóle ominęły całkowicie Dooma, bo właśnie w nadchodzącej części jest:

 

-inny sposób poruszania się związany z nowym wyposażeniem oraz dodaną możliwością wspinania i łapania się elementów na mapie znanych z gier akcji jak U, TR.

-nowe bronie /ekwipunek plus nowe możliwości do korzystania z niego.

-nowi oraz zmodyfikowani starzy przeciwnicy.

-całkowicie nowe mapy zbudowane z nowych tekstur, elementów z nowymi możliwościami na nich.

-Poprawiona grafika, nowe animacje, nowe finishery.

-Nowa narracja, nowy świat.

 

Dawno nie było tylu bzdur w jednym miejscu.

i po kilku innych Twoich wypowiedziach poniżej tego postu, chyba jednak Ty nie masz pojęcia o czym jest dyskusja. Faktycznie, dopiero zauważyłem, że nikt nie odpisuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj.

DLC to jest dodatek do gry, ta będzie samodzielną produkcją na ileś tam godzin grania. Nie wiem jak można to nazywać dlc w ogóle.

Wolf: The Old Blood nie jest pełnoprawną kontynuacją, tylko dodatkiem standalone, też na kilka godzin grania i nie był tak reklamowany i hajpowany jak Eternal. Ok, bardziej by mi do Dooma Eternal pasowała kategoria rozszerzenie standalone niż dlc, ale nie kontynuacja.

 

http://doom.wikia.com/wiki/Weapons

 

Teraz stoisz przecież w miejscu i strzelasz tylko w poziomie :lol2:

Teraz już nie mam wątpliwości, że trolujesz. Jesteśmy na innym etapie rozwoju gier, niż ponad 20 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzujcie trochę, bo ciśnienie to Wam chyba zbyt mocno skacze, szczególnie Pulpitowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf: The Old Blood nie jest pełnoprawną kontynuacją, tylko dodatkiem standalone, też na kilka godzin grania i nie był tak reklamowany i hajpowany jak Eternal. Ok, bardziej by mi do Dooma Eternal pasowała kategoria rozszerzenie standalone niż dlc, ale nie kontynuacja.

Czy jeśli tak zakwalifikujemy tę grę to zmienisz o niej zdanie?

 

Zluzujcie trochę, bo ciśnienie to Wam chyba zbyt mocno skacze, szczególnie Pulpitowi.

Ta, jasne ze Pulpitowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo umysłem dalej sa 500 lat temu, że sami nie wiedzą czego chcą od nowej gry, nieważne co developer zrobi "to nie to co chciałem". Więcej zielonej trawy, w DOOMIE, może koło dialogowe, może wybory i wiele zakończeń w DOOMIE, a może widok TPP w DOOMie, a może cover system w DOOMIE, a nie już wiem więcej questów i jazdę pojazdami w DOOMie. A nie czekaj, to wszystko zrobili i stwierdzili, że gra już nie jest DOOMem i wywalili ją w cholerę do kosza i tak powstał DOOM 2016.

 

 

 

Święte słowa. Gracze już sami nie wiedzą czego chcą i moim zdaniem to jest wina wszędobylskiego PRZESYTU GRAMI.

 

Przyznam, że ja sam nawet nie do końca wiem co mi się podoba i co jest zgodne z moimi własnymi preferencjami jeśli chodzi o gierki. Coś w tym jest. I to nie jest rozdwojenie jaźni. Po prostu chcemy wszystko na raz i wszystkiego dużo, zamiast odkrywać jak kiedyś.

 

NAJLEPSZA grafika

NAJLEPSZE postacie

MAJESTATYCZNE krajobrazy

 

- Wszystko to i jeszcze więcej + żeby był klimat, a tak się chyba nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli tak zakwalifikujemy tę grę to zmienisz o niej zdanie?

 

 

Ta, jasne ze Pulpitowi.

Tak, jakby była skategoryzowana jako dodatek standalone i tak wyceniona, to owszem. Co innego płacić za dodatek 69zł, a co innego np. 169zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Święte słowa. Gracze już sami nie wiedzą czego chcą i moim zdaniem to jest wina wszędobylskiego PRZESYTU GRAMI.

 

Nie gadaj. Sporo ciekawych innowacyjnych gier wychodzi ostatnio, w tym właśnie Doom nią był.

 

Pytanie czy ktokolwiek z tego forum potrafiłby opisać czego by chciał DOKŁADNIE w jakiejś nowej serii gier? Może czasem coś do głowy przyjść, ale żeby rewolucję robić? No serio, jakbyśmy tworzyli gry, to mielibyśmy jakiś czas na ułożenie projektu, jakaś burza mózgów, a nie wzajemne obrzucanie się błotem. Zreszta po co wysilac mozgownice, zeby tylko udowodnic komus cos w na necie heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...