Skocz do zawartości
KILLER289

Doom Eternal

Rekomendowane odpowiedzi

Już się ściąga z XBOX GAME PASS więc wieczorem sam się przekonam ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo o której patch na steamie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 08:02, Jaycob napisał:

RT w takiej dynamicznej grze? bez sensu. :D 

Bo obiecali że będzie już przed premierą ?

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tam tego rt ze nawet na stopklatkach go nie widać za bardzo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Tyle tam tego rt ze nawet na stopklatkach go nie widać za bardzo? ;)

Bo CYCU nie u mnie robić dobrych porównań ?. Odbicia są np. w szybach, hełmie na początku gry, elementach podłogi. Widać to w grze ale przy tak dynamicznej rozwałce i tak przestajesz na to zwracać uwagę po 15 min. Lepiej to widać na porównaniu NVIDIA ale i tutaj szału nie oczekuj ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z wydajnością po włączeniu RT? U mnie przy 3070 nawet z DLSS balanced szału nie ma, wolę mieć 120+ fps przy wszystkim wymaksowanym bez RT, niż spadki poniżej 60fps.. no chyba że mam coś źle ogarnięte albo nie wiem jakie ustawienia zapodać :)
Gram w 1440p, z g-sync 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki spadek wydajności jest nawet z DLSS ? Grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Aż taki spadek wydajności jest nawet z DLSS ? Grubo.

mówię, mogę mieć coś źle ogarnięte ale młodszy skończył Dooma już dawno, bez RT, wszystko wymaksowane i gra chodziła jak złoto, z RT jakoś tego nie widzę, na tym stateczku bazie mam ~70 +/- 10fps :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Alyjen napisał:

A jak u was z wydajnością po włączeniu RT? U mnie przy 3070 nawet z DLSS balanced szału nie ma, wolę mieć 120+ fps przy wszystkim wymaksowanym bez RT, niż spadki poniżej 60fps.. no chyba że mam coś źle ogarnięte albo nie wiem jakie ustawienia zapodać :)
Gram w 1440p, z g-sync

To masz grubo cos nie tak jak spadki do 60fps.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To masz grubo cos nie tak jak spadki do 60fps.

ano mam ;) bo u mnie to tak nie działa.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 08:07, ODIN85 napisał:

 

Xbox Series X

Performance Mode: 1800p – 120 FPS

Balanced Mode: 2160p – 60 FPS

Ray Tracing Mode: 1800p – 60 FPS

 

 

Sprawdziłem wszystkie 3 tryby i robią, robotę ?

W dniu 14.06.2021 o 10:42, GTM napisał:

Nie tylko do photomode, przecież RT widać w tej grze gołym okiem, wygląda to rewelacyjnie, aż mam ochotę to ponownie zainstalować ;)

Na początku cieszy oczy ale później i tak przestajesz zwracać na to uwagę i skupiasz się na rozwałce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyłączenie/włączenie DLSS rozwiązało problem.. 100+ fps i bez jakiś dziwnych spadków. Generalnie jak nie działa to karta działa na pół gwizdka, pobór mocy na poziomie 80W i fps z czapy. Jak zaskoczyło to pobór mocy 150W+ i fps jak trzeba. Jakiś problem z driverem pewnie, pewnie po restarcie znów trzeba będzie na pych odpalać xD 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z XBOX GP też już ma łatkę? 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Alyjen napisał:

Dobra, wyłączenie/włączenie DLSS rozwiązało problem.. 100+ fps i bez jakiś dziwnych spadków. Generalnie jak nie działa to karta działa na pół gwizdka, pobór mocy na poziomie 80W i fps z czapy. Jak zaskoczyło to pobór mocy 150W+ i fps jak trzeba. Jakiś problem z driverem pewnie, pewnie po restarcie znów trzeba będzie na pych odpalać xD 

A sterowniki masz wgrane najnowsze pod ta gre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, seba84_2005 napisał:

Wersja z XBOX GP też już ma łatkę? 

Dokładnie tak i posiada oznaczenie X|S w bibliotece XBOX GAME PASS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A sterowniki masz wgrane najnowsze pod ta gre??

Tak, one były dostępne już parę dni temu. Teraz idę pić, jutro do tego siądę na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę popykałem. Fajnie to lata. W końcu widzę odbicia bohatera na różnych powierzchniach, które są w stanie odbijać :E Fajnie, że i demony widać. Jak się przeglądałem w oknie wieżowca i muza na maxa to dopiero w szybie zobaczyłem czającego się za mną demona :E

Jakiegoś klimatu to dodaje. W wagonie metro jak się strzela to lecące pociski fajnie się odbijają od jego szyb itd.

A sama wydajność to latałem tylko na początku gry w natywnym 4k detale ultra koszmar latało przeważnie 70-110fps. W 4k DLSS quality już spokojnie można pykać na 120hz czy 144hz 4k wyświetlaczu.

A i po przełączaniu w opcjach RT on/off czy DLSS on/off i akceptacji lepiej poczekać te 3-4sekundy, aż się ułoży i dopiero wejść do gry, wtedy jest cacy 100% użycia GPU, bo jak się od razu wejdzie do gry po przełączeniu tych opcji to właśnie świruje wydajnościowo i długo się układa. Przynajmniej na tych sterach co ja mam.

 

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda Ray tracing w DOOM Eternal po nowym patch'u na Xbox series X

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak i to zdaje się głównie 3070.. pewnie zaraz się okaże, że 8GB to za mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko jakimś dziwnym przypadkiem nie okazało, że ostatnie 512 mega jest wolniejsze :E 

hqdefault.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p i do dlss to na pewno nie to, szczególnie, że w natywie mu działa ~90fps z RT. 

Sprawdź u siebie to co pisałem wcześniej po zmianie ustawień na DLSS poczekaj kilka sekund w menu i dopiero przełącz na grę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, lukadd napisał:

Do 1440p i do dlss to na pewno nie to, szczególnie, że w natywie mu działa ~90fps z RT. 

Sprawdź u siebie to co pisałem wcześniej po zmianie ustawień na DLSS poczekaj kilka sekund w menu i dopiero przełącz na grę. 

 

U mnie tak jak u wielu osób wygląda to tak.

Jak włączę samo RT to jest gites - zapierdziela, jak włączę DLSS => zgon, fps spadają do ~30-40. Jak zmienię preset ustawień na najniższy (zostawiając RT/DLSS) to FPS wracają do 170 (cap na odświeżaniu) i wtedy mogę przełączyć znów na ultra nightmare i fps są normalne, wysokie, żadnych ścinek i RT działa, gra zapierdala. Skończyłem tak pierwszą mapę, na save młodego pobiegałem po bazie, wygląda epicko, chodzi epicko.  

Czekanie w menu nic nie daje, bo nawet w menu przy włączonym RT/DLSS jest gruz. Jakiś hotfix pójdzie bo to jest ewidentnie bug w ostatnim update lub sterowniku. 


TLDR: jak włączę grę to nie działa, ale przełączam opcje na Low i z powrotem na Ultra Nightmare i działa ?

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie jak nie zmieniasz ustawień i odpalisz świeżo grę z już ustawionym dlss i nightmare to też będzie latać. U mnie po zmianie na dlss na 3080 gra właśnie potrzebuje kilka sekund aby sobie go ułożyć i wtedy śmiga. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...