Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zdeba277

Jaki wzmacniacz sygnalu wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki polecicie mi wzmacniacz sygnalu wifi do internetu o przepustowosci 250mb/s pobieranie (wysylanie 10mb/s) do sieci swiatlowodowej. Nie wiem czy jakies informacje sa jeszcze potrzebne. Ale zalezy mi na dobrym zasiegu ktory nie bedzie tracil sygnalu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, ile chcesz wydać, jaki chcesz osiągnąć zasięg?

I do razu uprzedzam, zapomnij o repeaterach itp. Podstawa to dodatkowy Access Point podłączony kablem do głównego routera. Ewentualnie jakiś AP oparty o transmisję po sieci elektrycznej (PLC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, ile chcesz wydać, jaki chcesz osiągnąć zasięg?

I do razu uprzedzam, zapomnij o repeaterach itp. Podstawa to dodatkowy Access Point podłączony kablem do głównego routera. Ewentualnie jakiś AP

oparty o transmisję po sieci elektrycznej (PLC)

A wiec chcialbym wydac okolo 100zl max. Zasieg jest w pomieszczeniu w ktorym chce zwiekszyc 1 kreska wiec chcialbym aby byl wiekszy. Wiec wiele nie wymagam. A to co reszte napisales to kompletnie nie czaje^^ nie jestem tak obeznany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz router i jaką masz kartę WiFi w komputerze. Pozwoli to ustalić jakim standardem łączysz się po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, chętnie podłącze się do tematu.

 

Również mam problem z zasięgiem wifi w domu. Internet jaki mam, to orange światłowód, więc dysponuje modemem funbox 3.0. Nie zależy mi na dużych prędkościach po wifi. Chciałbym po prostu, żeby 3 pokoje dalej nadal był internet... w tv, telefonie, czy laptopie. Od orange, na pomoc w takich przypadkach, przychodzi "Wi-Fi Extender Plus", który rzeczywiście działa. Miałem styczność z tym sprzętem i jak na moje potrzeby jest w zupełności wystarczający. Pod względem działania nie mam mu absolutnie nic do zarzucenia. Zapewnia dość duży zasięg, w zasadzie w całym domu. Jednak... urządzenie to, kosztuje 250 zł. Dość sporo, biorąc pod uwagę, że bez większego problemu coś podobnego da się znaleźć za nawet niecałą stówkę. Z tego miejsca zacząłem się zastanawiać: +50% dopłaty za pomarańczowy kwadracik na obudowie, dodatkowy zarobek dla firmy na takim sprzęcie, czy jest to realnie tyle warte i cena jest "normalna"? Zaznaczam, że nie mam porównania z niczym innym, a ten extender od orange, to jedyny wzmacniacz z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Dlatego, chciałem zapytać, zanim dokonam zakupu, jak działają wzmacniacze za około 100 zł? Bo jednak jeśli mogę, to wolę kupić coś tańszego, niż droższego. Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem tutaj to jest to repeater/Access Point dual band, czyli 2,4/5GHz, do tego dwa gigabitowe porty Ethernet. Myślę że za 100zł nie dostaniesz takiego zestawu. Jako repeater na 2,4GHz będzie spowalniało sieć, trochę lepiej powinno być przy 5GHz(które z założenia jest szybsze, ale niestety jest bardziej podatne na tłumienie sygnału). Dopiero podłączone kablem z głównym routerem umożliwi pełną szybkość łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa porty gigabitowe nie są mi potrzebne, czyli ogólnie access point. Korzystałem z extendera jako repeater i było okay. Tam gdzie zależy mi na "ms" idę po kablu ;). Dlatego co mogłoby być godnego polecenia, na takie potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa porty gigabitowe nie są mi potrzebne, czyli ogólnie access point. Korzystałem z extendera jako repeater i było okay. Tam gdzie zależy mi na "ms" idę po kablu ;). Dlatego co mogłoby być godnego polecenia, na takie potrzeby?

No i tu się mylisz, tam gdzie chcesz polepszyć zasięg WiFi i masz tam kabel wpinasz go do tego urządzenia, do drugiego gniazdka wpinasz załóżmy komputer i masz i ms i lepsze WiFi.

Generalnie aby polepszyć zasięg nie pogarszając aktualnych parametrów sieci bezprzewodowej najlepiej podłączyć kablem Ethernet jakiś AP (lub odpowiednio skonfigurowany router). Innym rozwiązaniem może być transmisja po sieci elektrycznej (Wielki test adapterów Powerline), wtedy trzeba wybrać urządzenie, które z drugiej strony będzie AP. W tym wszystkim chodzi o to, żeby kanał dosyłowy do AP realizować w innym medium niż WiFi.

Z repeaterami wszystko jest fajnie dopóki ma się kiepski internet i tylko do tego je wykorzystujemy. Ale wystarczy że w domu mamy serwer plików NAS i już takie rozwiązanie staje się wąskim gardłem. Tak samo będzie w przypadku gdy będziemy mieli szybszy internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na czasie są wzmacniacze oparte na sieci mesh.

Za nieduże pieniądze, promocyjnie, można wyrwać coś takiego Router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz, tam gdzie chcesz polepszyć zasięg WiFi i masz tam kabel wpinasz go do tego urządzenia, do drugiego gniazdka wpinasz załóżmy komputer i masz i ms i lepsze WiFi.

Generalnie aby polepszyć zasięg nie pogarszając aktualnych parametrów sieci bezprzewodowej najlepiej podłączyć kablem Ethernet jakiś AP (lub odpowiednio skonfigurowany router). Innym rozwiązaniem może być transmisja po sieci elektrycznej (Wielki test adapterów Powerline), wtedy trzeba wybrać urządzenie, które z drugiej strony będzie AP. W tym wszystkim chodzi o to, żeby kanał dosyłowy do AP realizować w innym medium niż WiFi.

Z repeaterami wszystko jest fajnie dopóki ma się kiepski internet i tylko do tego je wykorzystujemy. Ale wystarczy że w domu mamy serwer plików NAS i już takie rozwiązanie staje się wąskim gardłem. Tak samo będzie w przypadku gdy będziemy mieli szybszy internet.

 

masz rację, a ja jestem świadomy tego wszystkiego co mówisz. Tylko poruszę kilka kwestii:

 

1. Nie mam w domu pełnego okablowania. Tam gdzie są gniazdka RJ45 jest podłączony już komputer (i chce, żeby zostało to tak jak jest), lub jest to w słabym miejscu, nieważne. W każdym razie jedyne możliwe rozwiązanie pod access point, to rozpruwanie ścian i ciągnięcie kabla - nie przekonuje mnie ta wizja totalnie.

2. Serwer NAS... :D Przecież ja napisałem, że chce mieć po prostu internet w telefonie i telewizorze, do głupiego youtube, czy innych tego typu aplikacji

3. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że obecnie, moje wifi, można powiedzieć nie istnieje. Jest z tym więcej problemów niż korzyści. Zasięg w funboxie jest żałosny.

 

Tak więc reasumując, obecnie wifi jest tak słabe, że jeśli dokupię wzmacniacz to wg mnie i tak "nie pogorszę", a poprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie musisz mieć pełnego okablowania. I pruć ścian nie trzeba. Wystarczy AP z PoE, jedna dziura w ścianie (Ø 6-8mm) z pokoju na korytarz, kabel Ethernet i gotowe. A nie, jeszcze switch. No ale tak nie chcesz.

Ad2. Telewizor? A proszę bardzo, jeśli będziesz oglądał w 480p to pewnie będzie OK, ale pewnie min to 720p czy 1080p wypadało mieć, nie mówiąc o 4K. A może Netflix w najniższej rozdzielczości? Powodzenia na repeaterze.

Ad3. Po pierwsze masz żałosny zasięg WiFi i jeszcze probujesz go pogorszyć? Po drugie jak masz kiepskie WiFi i chcesz do niego łączyć repeater? Zastanów się :)

 

Reasumując dokładając repeater jeszcze pogorszysz WiFi. Ale to Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie musisz mieć pełnego okablowania. I pruć ścian nie trzeba. Wystarczy AP z PoE, jedna dziura w ścianie (Ø 6-8mm) z pokoju na korytarz, kabel Ethernet i gotowe. A nie, jeszcze switch. No ale tak nie chcesz.

Ad2. Telewizor? A proszę bardzo, jeśli będziesz oglądał w 480p to pewnie będzie OK, ale pewnie min to 720p czy 1080p wypadało mieć, nie mówiąc o 4K. A może Netflix w najniższej rozdzielczości? Powodzenia na repeaterze.

Ad3. Po pierwsze masz żałosny zasięg WiFi i jeszcze probujesz go pogorszyć? Po drugie jak masz kiepskie WiFi i chcesz do niego łączyć repeater? Zastanów się :)

 

Reasumując dokładając repeater jeszcze pogorszysz WiFi. Ale to Twój wybór.

 

Ad1. Nie jest to aż takie proste. Dziurka w ścianie nie wystarczy (nie chce mieć kabla na widoku, idącego po podłodze czy coś takiego). Estetyka też jest dla mnie ważna. Dziurka w ścianie to dla mnie coś w rodzaju prowizorki.

 

Ad2&3. Tak jak wspomniałem miałem do czynienia z extenderem od orange, i na tej podstawie stwierdziłem, że jest to dla mnie okay. Z tego co wyczytałem ten od orange, to zwykły repeater (jeśli nie łączy się go kablem). Żeby nie było, że jestem gołosłowny, wybrałem się do rodziny gdzie jest takie rozwiązanie i specjalnie zrobiłem najprostszy pomiar, czyli speedtest. Poniżej link do wyniku. Po za tym, miałem okazję na tv w tym samym domu korzystać z różnych aplikacji, w tym i youtube (też 1080p). Problemy miałem tylko raz... i nie były to żadne filmy, tylko spotify (więc niekoniecznie był to w tamtym momencie problem wifi). Warto też dodać, że z części użytkowej domu, telewizor jest najbardziej odsuniętym punktem od wifi i wzmacniacza.

 

Trochę konkretnych danych:

 

1. Dom jednorodzinny

2. Internet orange światłowód 100mbit

3. Modem funbox 3.0 stojący na "półtora piętrzę" nie wiem jak to nazwać (pokój jest pomiędzy piętrem pierwszym a drugim :P )

4. Wzmacniacz wifi od orange (extender plus) na piętrze pierwszym (podłączony jako przedłużacz bezprzewodowo)

5. Laptop działający za pośrednictwem wifi na parterze. Wynik za pomocą speedtest.net poniżej:

 

7570334975.png

 

 

6. Przed podłączeniem wzmacniacza, na samym modemie funbox zasięg laptopa w tym samym miejscu był na tyle żenujący, że internet ledwo działał, a prędkość wynosiła max 2mbit. Z kolei wystarczyło zrobić z laptopem 3 metry w jedną stronę, ze stołu na fotel, i internetu nie było już wcale...

 

Rozumiem, że to o czym mówisz jest lepszym rozwiązaniem. Doceniam też fakt, że próbujesz mnie do tego przekonać, a wręcz dziękuje. Bo jestem świadomy, ze jest to lepsze rozwiązanie. Jednak przy tym wszystkim nie dostałem odpowiedzi, o którą pierwotnie pytałem. Czyli, czy wzmacniacz za ~~100zł będzie działać tak samo, gorzej, czy może nawet lepiej od extender plus z orange? Czy w ogóle reapter za tę stówkę jakkolwiek działa?

 

P.S Na prawdę twierdzisz, że 20mbit to za mało, żeby oglądać filmy w więcej niż 480p???

 

 

EDIT:

 

Warto zaznaczyć, że siadając nawet obok funboxa i tak można pomarzyć, żeby laptop pokazał wartość pobierania bliską 100mbitw, bo nawet połowy chyba nie pokazywał z tego co pamiętam. Dlatego wartość 5 razy mniejsza od tej dostarczanej przez orange jest dla mnie w porządku ;)

Ważne, że na PC, który jest po kablu jest tak jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extender WiFi to kiepski pomysł. Jeśli już go montować to mniej więcej "w połowie" sygnału między nadajnikiem a odbiornikiem. Oczywiście wad takiego rozwiązania jest sporo o czym pisał kolega Qwinto a zaleta tylko jedna - brak dodatkowych kabli.

Dużo lepszym rozwiązaniem są adaptery PLC. Sam testowałem kilka razy podobne rozwiązania i działają bardzo dobrze. Nie zaburzają obecnej sieci WiFi, nie wymagają kładzenia nowych kabli. Trzeba tylko pamiętać, że urządzenia muszą pracować w ramach tej samej fazy i nie wolno instaować ich w listwach filtrujących (zwykły przedłużacz, nawet z włącznikiem może być, byle by nie miał układu filtrującego spotykanego często w lepszych listwach).

Tu masz test adapterów PLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam to wszystko i nie ogarniam co jest potrzebne(jakie dane paremetry) aby zakupic dobry wzmaniacz wifi oraz adapter wifi do pc tak, więc pokaże wynik speed testa oraz nazwe routera jaki posiadam mzoe to cos pomoze i licze na waszą pomoc:) nie pisalem dlugo bo nie bylo mnei w kraju...

http://www.speedtest.pl/test/185636667

https://zapodaj.net/ca85d8c1911db.jpg.html

link do routera https://www.intenogroup.com/products/legacy/eg500/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz router Inteno EG500 R1, który ma "802.11n WiFi with integrated 2×2 antenna design", więc można osiągnąć połączenie bezprzewodowe do 300Mbps (o ile karta WiFi w laptopie czy komputerze pozwoli na to samo). Daje to realnie prędkość do 70~90Mbps. Czyli w żaden sposób nie jesteś w stanie w standardzie 802.11n osiągnąć prędkości łącza. Przy zadeklarowanym budżecie na poziomie 100zł, można jedynie w tej kwocie dokupić jakiś router (obsługujący standard 802.11n 300Mbps) i spiąć go kablem Ethernet z głównym routerem (oczywiście wcześniej odpowiednio go konfigurując). Takie rozwiązanie umożliwi skrócenie odległości pomiędzy punktem dostępowym z kartą WiFi komputera co przełoży się na wyższy poziom sygnału oraz osiągi (ale dalej w zakresie takim jak napisałem wyżej).

 

Nie napisałeś jaką masz kartę WiFi w komputerze, więc nie można nic więcej doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz router Inteno EG500 R1, który ma "802.11n WiFi with integrated 2×2 antenna design", więc można osiągnąć połączenie bezprzewodowe do 300Mbps (o ile karta WiFi w laptopie czy komputerze pozwoli na to samo). Daje to realnie prędkość do 70~90Mbps. Czyli w żaden sposób nie jesteś w stanie w standardzie 802.11n osiągnąć prędkości łącza. Przy zadeklarowanym budżecie na poziomie 100zł, można jedynie w tej kwocie dokupić jakiś router (obsługujący standard 802.11n 300Mbps) i spiąć go kablem Ethernet z głównym routerem (oczywiście wcześniej odpowiednio go konfigurując). Takie rozwiązanie umożliwi skrócenie odległości pomiędzy punktem dostępowym z kartą WiFi komputera co przełoży się na wyższy poziom sygnału oraz osiągi (ale dalej w zakresie takim jak napisałem wyżej).

 

Nie napisałeś jaką masz kartę WiFi w komputerze, więc nie można nic więcej doradzić.

Mam router z tp link bo wczesniej mialem internet z orange... wiec jutro ci podam jaki i pomozesz mi go skonfigurowac? Oraz jaki polecisz adapter wifi do pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Planuję wziąć usługę od UPC ale w zwiazku z tym, ze mam dwupoziomowe mieszkanie obawiam sie o zasięg wifi we wszystkich pomieszczeniach. UPC umożliwia skorzystaniem za miesięczną opłatą 15 PLN z ich technologii PLC ...czy jest jakaś alternatywa, która pozwoli na zastosowanie innych urządzeń PLC niz od UPC ? Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jakiej firmy ?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić własne PLC. Jest wybór: PLC na Ceneo, był test na pclab.pl. Ale może taniej i pewniej będzie pociągnąć kabel na drugą kondygnację i postawić Access Pointa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...