Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Phoenix.

Pierwsze moje OC 8700K

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wzialem sie za oc tego procka. plyta glowna to gigabyte gaming 7. zaczne od poczatku a wiec zadnych stanow energetycznych w plycie nie wylaczelem, profil pamiexci na xmp. na procku ustawilem napiecie 1.3v i LLC na Turbo bo wtedy trzyma napiecie takie jak wbije. wbilem mu 4.8Ghz i w tescie occt linpack ale bez avx bo to na koniec zostawie przechodzi po 15min testy, core temp pokazuje max 85st a napiecie tdosc ladnie trzyma. czy jesli przechodzi ten test z takimi ustawieniami jak wyzej tzn ze poki co robie wszystko ok??

 

obnizylem mu napiecie do 1,28 i tez idzie z nizszymi temp na 4.8Ghz, bede teraz probowal podniesc taktowanie przy takim napieciu a jak sie wykraczy to znowu lekko podniose.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile pójdzie na 1.3V.

 

Możesz z Prime to szybciej pójdzie chyba :)

 

OCCT jest lajtowy bardziej.

 

4,9 może 5,0 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka jest podobna do mojej. Nie wiem, jak się skaluje powyżej 5.0 ale do piątki poszła grubo poniżej 1.3v

 

Kolega tylko trochę pospieszył się z ramami, ale będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co 5.0Ghz na 1,23v , obnizanie nizej napiecia skutuje wysypaniem sie procka. procek trzyma temp bez skalpa. przy takim napieciu 5,1Ghz tez dziala ale juz 5,2ghz system sie krzaczyl ale wole 5.0 i nizsze napiecie niz isc w druga strone.

 

Sprawdź ile pójdzie na 1.3V.

 

Możesz z Prime to szybciej pójdzie chyba :)

 

OCCT jest lajtowy bardziej.

 

4,9 może 5,0 ? :)

obciazalem go jednoczesnie occt linpack plus cinebench zeby uzycie bylo 100%, wszystko stabilne. na occt z avx i ovvset -3 razem z cinbench rownie stabilnie.

 

Sztuka jest podobna do mojej. Nie wiem, jak się skaluje powyżej 5.0 ale do piątki poszła grubo poniżej 1.3v

 

Kolega tylko trochę pospieszył się z ramami, ale będzie dobrze.

bez twojej pomocy ciezko by bylo sie w tym wszystkim polapac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesne obciążanie dwoma programami jest dobre do ustalenia szczytowego napięcia potrzebnego do stabilności. Na dłuższą metę nie jest konieczne nieustanne wciskanie START w Cinebench podczas testu. Równie dobrze OCCT może sobie z tym dać radę.

 

Zaznacz test w ten sposób

 

img_4129953.jpg

 

 

Wszystko poleci na 100 % użycia. Zaznacz All Logical Cores i w ten sposób testuj. Jakby było za gorąco, możesz użyć Prime95 w wersji 26.6, testuj w trybie Blend.

 

Pamiętaj, że przy Coffe Lake temperatura ma kapitalny wpływ na stabilność. 5-7 stopni to nieraz 100 Mhz stabilności. Większa temperatura = większa ilość napięcia potrzebnego, by CPU stabilniej pracował.

 

 

Co do ramów, to bardzo źle, że HCI nie chce działać. Sytuacja podobna, jak u Snipera. Też defender się buntował. Inną dobrą aplikacją do testowania ramów jest Gsat, ale jego odpalenie jest trudniejsze, jak HCI. Mój link

 

Spróbuj pogadać z Defenderem i Kasperskim i jednak uruchomić to HCI. Ramy mogą być niestabilne już teraz a za chwilę doprowadzisz do sytuacji, gdy nie będziesz wiedział czy system się freezuje przez CPU czy RAM. A uwierz mi - to ból na tyłku. Fakt, że ramy wstają na danej częstotliwości czy opóźnieniach absolutnie nie oznacza, że pracują one stabilnie.

 

Niestabilny ram może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia plików, przeglądarki a w skrajnych wypadkach nawet sypnąć system. Koniecznie musisz tą sprawę zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wylacze defendera w rejestrze zeby wgl sie nie uruchamial. jak odpale memtest to jaka wartosc wpisac w polu "megabytes of ram"? Zrobie oba testy i dam znac z tym ze dopiero wieczorem po pracy ale przynajmniej bedzie chlodniejsze powietrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień się, dam ci mojego 8700k :P mój po skalpie taki nie jest:D

 

Ja zawsze przegrywam na loteriach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień się, dam ci mojego 8700k :P mój po skalpie taki nie jest:D

 

Ja zawsze przegrywam na loteriach..

a powiem ci ze mialem go zwrocic bo nastawilem sie na 8core i gdyby byla szybsza premiera to tak pewnie bym zrobil a teraz juz go nie oddam nikomu :mad2: gdyby byl jeszcze skalpowany to naprawde chlodna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_8996531.jpg

 

Najpierw wpisz 12 w okienko Num of memtest. Potem Calculate ( wtedy sam wyliczy zakładkę memory), Potem start, potem Start Burning. Po chwili nakładka się wysypie pod wpływem jakiegoś błędu, kliknij wtedy zamknij. Na pulpicie powinno zostać 12 kopii memtesta, które będą testować zaadresowaną im pamięć Ram.

 

Potem postawimy sobie pytanie jak chcesz podkręcać ram. Na jaką częstotliwość i na jakie opóźnienie. Do tego jednak jest inny wątek, założony przez Jacka - Baza kompatybilności w dziale Pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja mam inny program co mi dales, nie ten wyzej tylko ten zwykly prosty z chaczykiem co sam wrzucales srzuty z nim w bazie podkrecania. chyba ze masz linka do tego wyzej bo po nazwie nie moge go nigdzie odszukac.

 

https://imgur.com/a/UCrS412 to chyba inny niz ten co ty poakzujesz, co tam wpisac? wiem pytam jak laik ale niestety nim jestem :lol2:

 

szczerze to te ramy z 3000 14-14-14-34 podnioslbym tylko na 3200 i timingi zostawil. wiecej do szczescia mi nie potrzeba bo roznicy w grach nie zobacze a kilka MB w aida wiecej jest mi niepotrzebne. chce po prostu sprwdzic stabilnosc procka na takich ramch i zostawic bo tylko gram a patrzac ile to trzeba sie napocic zeby wykrecic ramy to moze zostawie na kiedys ;)

 

ale patrzac na watek z podkrecaniem ramu jakie tam cyfry padaja to przemysle temat z oc ramu, ale poki co procek zeby byl stabilny :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_15167218.jpg

Sam Mem test (trzecia aplikacja od góry ) możesz odpalać pojedynczo i przydzielać wszystko z palca, ale automat jest po to, żeby się z tym właśnie nie pierniczyć. Wtedy testowanie przebiega szybciej, niż jakbyś odpalił HCI i kliknął test. On wtedy wywali pięć okienek i będzie testował. Zajmie to z 2x więcej czasu, niż odpalając przez automat. Pobaw się z tym. To nie jest trudne.

 

Co do procka, to naprawdę nie powinno się tak robić OC. W sensie

 

Wbić procek na wyższy takt, za chwilę poruszać ram, potestować 20 minut, znowu coś zmieniać. To prosi się o kłopoty. Naprawdę.

 

OC jest niestety procesem nieco żmudnym, aby było zrobione poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ze mnie dziura jest, nie zauwazylem tego drugiego :kwasny: tak tak masz racje, moj blad i ramu nie bede ruszal. w sumie cale podkrecanie robilem na xmp i tylko przy koncu na chwile cos zmienialem. wroce po 21 do domu to odpale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...