Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Aure Wolf X256 MLC za 135 zł z smartem - co to za zwierzę w ogóle?

 

Szukam czegoś ok 250GB, niekoniecznie w sumie na MLC (pierwszy komp dla synka, nie będzie mocno katowany). Ale jak tak patrzę to używane dyski tej wielkości nie bardzo nawet chcą poniżej 100 zł schodzić, a za 120 zł z KW to nie wiem czy jest sens w ogóle się w nie bawić, tylko może właśnie kupić tego wilczurka?

 

Ewentualnie może polećcie coś z tej listy - budżet do 150 zł, z naciskiem na im taniej tym lepi :)

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aure Wolf X256 MLC za 135 zł z smartem - co to za zwierzę w ogóle?

 

Szukam czegoś ok 250GB, niekoniecznie w sumie na MLC (pierwszy komp dla synka, nie będzie mocno katowany). Ale jak tak patrzę to używane dyski tej wielkości nie bardzo nawet chcą poniżej 100 zł schodzić, a za 120 zł z KW to nie wiem czy jest sens w ogóle się w nie bawić, tylko może właśnie kupić tego wilczurka?

 

Ewentualnie może polećcie coś z tej listy - budżet do 150 zł, z naciskiem na im taniej tym lepi :)

Jak z tej listy to BX500 bez dwóch zdań. Ja wyrwałem MX500 250GB za 135zł na promocji w xtreem jakieś 2 miesiące temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się znowu dyski Micron 1300 w digicomp - 512 GB za 225zł i 2 TB za 679zł. Ta druga wersja ma szczególnie dobrą opłacalność za GB, zwłaszcza, że te 2 TB to faktyczne 2048 GB, a nie 2000 GB jak u niektórych producentów (np. MX500, EVO 860), choć nadal jest to 2048 GB w systemie dziesiętnym, czyli nie to, co Windows używa do określenia pojemności dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem na allegro Micron 1300 1TB za 336zl nie pamietam dokladnej ceny, ale zeszły bardzo szybko

 

Oczywiscie nie zdazylem kupic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w digicomp znowu 1tb za 355pln więc chwytać bo jak widać 512gb za 225pln szybko się rozeszło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2TB Micron 1300 - szału nie ma, ale wyniki ciut lepsze od 750GB MX300

[testy robione na już podzielonym i trochę zapełnionym dysku]

post-137512-15734812481582_thumb.png

post-137512-15734813109587_thumb.png

post-137512-15736355604346_thumb.png

Edytowane przez mekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj różne wersje sterownika ahci. W niektórych przypadkach różnica może być znacząca. Próbka 4K na pewno Ci podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2TB Micron 1300 - szału nie ma

A co jest nie tak? Wg mnie całkiem przyzwoity wynik, tzn. standardowy jak na SSD Sata 3. Z tym że trzeba wziąć na poprawkę, że wynik z HD Tune 2.55 należy wrzucić do kosza, bo ten program nie nadaje się do testowania SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak? Wg mnie całkiem przyzwoity wynik, tzn. standardowy jak na SSD Sata 3. Z tym że trzeba wziąć na poprawkę, że wynik z HD Tune 2.55 należy wrzucić do kosza, bo ten program nie nadaje się do testowania SSD.

 

"nie ma szału" nie oznacza że jest problem... ponadto coponiektórzy oczekiwaliby po wersji 2TB lepszych osiągów niż mniejszych dysków... na próżno cool.gif

 

hdtune akurat był pod ręką... widać że wyniki jakieś dziwne, ale sentyment do programu pozostał szczerbaty.gif

 

 

@forfun - różne wersje sterownika ahci?... jeszcze tego nie robiłem, oblookam thumbup.gif

Edytowane przez mekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2TB Micron 1300 - szału nie ma, ale wyniki ciut lepsze od 750GB MX300

[testy robione na już podzielonym i trochę zapełnionym dysku]

 

jest spoko przecież ;)

 

Tuu mx 300

http://www.myce.com/wp-content/images_reviews/reviews/Crucial_MX300_2050GB/image019.png

 

 

Dla mnie ideał za niecałe 700pln pod magazyn gier.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wyrwac Micron-a 1300 1TB za 359zl z przesyłką ;] czekam na paczke teraz ;]

mysle ze mi styknie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się pokusiłem na tego Microna 1TB zamiast kupować m.2 skoro nie odczuję różnicy w działaniu systemu i gier :). Przyjemność wyniosła mnie równo 359,80 z przesyłką do paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja na dyski NVMe 1 TB https://promocje.x-kom.pl/nvme-youtube

ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro 549 zł

Silicon Power 1TB M.2 PCIe NVMe A80 519 zł

PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 589 zł

Corsair 960GB M.2 PCIe NVMe Force Series MP510 599 zł

 

Na yt jest porównanie tych dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dyski po 2TB SSD Microna 1300 w Raidzie, jest sens? Czy lepiej zonglowac grami i jeden dysk 2tb starczy?

 

Neta mam 300/300, takze dla mnie nie problem ściągnąć z steama czy origina gry na dysk.

 

Dyski tylko pod gry.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał dwa dyski. Sam mam taki plan ale na razie czekam. Może jakieś NVME uda się wyszarpac na Phisionie E12 w podobnej cenie. Ale ja czekam z 1.5TB NVME w RAID i 275gb na system i launchery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał dwa dyski. Sam mam taki plan ale na razie czekam. Może jakieś NVME uda się wyszarpac na Phisionie E12 w podobnej cenie. Ale ja czekam z 1.5TB NVME w RAID i 275gb na system i launchery.

 

Tylko ze taki dysk nvme 2tb ponad 1100zł kosztuje. W tej cenie mam 3x1TB Microna 1300 w RAID i transfery 1,5gb/s. Nie wiadomo też, czy moja platforma na z370 wykorzysta w pełni RAID NVME. Temperatury dysków NVMe tez dzialaja na niekorzyść...

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to dopiero był zamówiony :). Dzisiaj późnym wieczorem dotarł do paczkomatu, więc jutro wieczorem go odbiorę. W sobotę miałem zająć się instalacją Windy na czysto, ale poczekam na nowy obraz z wgranymi ostatnimi łatkami dla wersji 1909 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta łatka się wgrywa jak wszystkie inne aktualizacje, a nie jak nowe buildy systemu, więc nie ma nawet pewności, że na pewno będzie nowy obraz.

Nie musisz czekać. Instalacja tego jest ponoć szybka i bezinwazyjna. Problemów też ludzie nie mają.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj już ktoś wrzucił połataną wersję. Jeszcze patrzę sobie po modyfikacjach czy warto coś wgrać zamiast czyściocha. Mniej będzie wyłączania samemu :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywalec na winclub?

MS też udostępnia swoje czyste ISO do pobrania. Tylko trzeba wejść z telefonu żeby wygenerowało linki najpierw, zamiast przekierowania do toola.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywalec na winclub?

Wchodzę tam raczej moooooocno okazjonalnie gdy czegoś potrzebuję ;). Aktualnie mam czystego Win10 Home instalowanego z dostarczonego z licencją pendrive. Mody patrzę z ciekawości, pod kątem czystego zintegrowanego z poprawkami oraz okrojonego dla wydajności, ale też bez przesady.

 

MS też udostępnia swoje czyste ISO do pobrania. Tylko trzeba wejść z telefonu żeby wygenerowało linki najpierw, zamiast przekierowania do toola.

4-5 lat temu korzystałem z jakiegoś zewnętrznego narzędzia, który pobierał obrazy Win 8.1 i Office z oficjalnych serwerów, bo normalnie było to mocno utrudnione. Teraz jeszcze nie patrzyłem jak to się robi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę tam raczej moooooocno okazjonalnie gdy czegoś potrzebuję ;). Aktualnie mam czystego Win10 Home instalowanego z dostarczonego z licencją pendrive. Mody patrzę z ciekawości, pod kątem czystego zintegrowanego z poprawkami oraz okrojonego dla wydajności, ale też bez przesady.

 

 

4-5 lat temu korzystałem z jakiegoś zewnętrznego narzędzia, który pobierał obrazy Win 8.1 i Office z oficjalnych serwerów, bo normalnie było to mocno utrudnione. Teraz jeszcze nie patrzyłem jak to się robi :).

Da się pobrać normalne iso ale trzeba poje.... konsolę odpalać i tam klikać https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-pobrac-czysty-obraz-ISO-Windows-10-May-2019-Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych dysków też jest soft od microna ,ale ciekawe czy są jakiekolwiek aktualizacje firmware :)

 

przedwczoraj aktualizowałem model 1100 - tak więc pewnie normalnie aktualizują firmware tych "dziwnych" serii B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie...

 

Dysk SSD m.2 na System. ADATA SX8200 Pro vs. ADATA S11 Pro vs. PNY CS3030?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...