Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie dyski na Phison E12 (CS3030) są lepsze od tych na SM2262 i SM2262EN (obydwie te ADATA).

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dyski na Phison E12 (CS3030) są lepsze od tych na SM2262 i SM2262EN (obydwie te ADATA).

 

 

Ciekawe że Lipton w filmie z testami dyskow nvme m2 na kanale xkom youtube bardzo poleca Adatę Sx8200 pro na SM2262?

 

Sam też szukam dysku m2 i odrzucam jednak adatę przez poprzednie nieciekawe wspomnienia z ich produktami. Swoją uwagę kierowałem na mp510, cs3030 lub P34A80; z samsunga 970 evo plus rezygnuje z powodu ceny.

Było też parę tematów gdzie ludzie narzekali na adate. Sam już nie wiem co kupić.

 

Ps.

Nie mam żadnego dysku ssd m2; same na sata 3.

Nie używam kompa do pracy; tylko gry, film, internet. Wiem że nvme nie wniesie poprawy wydajności u mnie; potrzebuje po prostu większy dysk. Więc jeśli nie kupię nvme min 1 tB to wtedy mx500 lub micron 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta ewentualna przewaga wspominanych dysków jest minimalna(kilka % w wydajności i to też nie we wszystkich zastosowaniach). Za to Lipton pokazał, że po zapełnieniu ADATA jest znacznie lepsza. Rozumiem, że niektórzy trzymają dyski puste, ale ja obecnie mam SX8200 PRO 2TB, który jest zajęty w 85% :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta ewentualna przewaga wspominanych dysków jest minimalna(kilka % w wydajności i to też nie we wszystkich zastosowaniach). Za to Lipton pokazał, że po zapełnieniu ADATA jest znacznie lepsza. Rozumiem, że niektórzy trzymają dyski puste, ale ja obecnie mam SX8200 PRO 2TB, który jest zajęty w 85% :D.

Jak maja na nich tylko system to na pewno...u mnie podobnie...dysk zapełniony w 80% grami i napewno nie wybrałbym takowego jakby prędkości leciały na łeb i szyję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie przypadku. Wszystkie dyski na Phisonie u mnie zwalniały. SX8200 też, ale nie tak drastycznie.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem, w pierwszym poście, że ADATA mniej zwalnia po zapełnieniu od tych na E12.

 

Witam Liptonie.

Czy można prosić w wolnej chwili o zerknięcie na tutejszy ranking:

https://forum.pclab.pl/topic/1255935-Polecane-SSD-niepolecane-%7C-Bie%C5%BC%C4%85ce-promocje-%7C-Ranking-42-modele-%7C-Rozpiska-z-pami%C4%99ciami-kontrolerami-buforami/

I podzielenie się jakimiś sugestiami?

Może są jeszcze jakieś fajne modele warte dodania w danym tierze.

Pozdrawiam

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Adata ludzie narzekali na losowa wydajność na forum. Jak się trafi 100% sprawny to 8200p jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dyski po 2TB SSD Microna 1300 w Raidzie, jest sens? Czy lepiej zonglowac grami i jeden dysk 2tb starczy?

 

Neta mam 300/300, takze dla mnie nie problem ściągnąć z steama czy origina gry na dysk.

 

Dyski tylko pod gry.

 

 

Ja co prawda nie pod gry ale dużo danych przewalam i mam 3x2TB SATA SSD Seagate i operacje odczyt zapis lecą z max szybkością 3 dysków, mam 1500MB/s ponad z NVME i na NVME. W operacjach na maleńkich plikach nie zyskujesz wiele albo nic, ale przyspieszenie całej reszty jest wprost proporcjonalne do ilości dysków.

 

Musisz się jednak liczyć z możliwością padnięcia któregoś z dysków, co w przypadku raid0 oznacza, że komplet danych poszedł do pieca. Niczego nie odzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o dysku Patriot Viper VPN100 (jest na tym samym kontrolerze co Corsair Force MP510). U Liptona na tym kontrolerze wychodziły mocne spadki po zapełnieniu, a na adata 8200 pro nie tak duże. W testach na ppc i pclab to adacie wychodziły mocne spadki. To kto ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przyjąć do świadomości że oba dyski to TLC nie MLC.

 

Z PCIE 3.0 WD Black w każdym teście wypada najciekawiej i lepiej niż EVO PLUS. Ale nikt ich nie poleca bo zawsze są drogie.

Pozostałe NVME wypadają podobnie. Jeżeli uprzemy się na kopiowanie dziesiąteg GB na raz to zawsze te dyski będą zwalniać. Zawsze się coś przegrzewa, koczy bufor i itp. Ale zawsze nawet niezależnie od warunków testowych i tak wypadają ze dwa-trzy razy lepiej niż dyski SATA. Najlepiej jest trzymać się zasady, aby kupować to co jest aktualnie z najlepszą ceną, bo cena robi tak naprawdę największą różnicę w opłacalności zakupów.

 

Do tego najlepiej trzymać się prostej zasady, aby nie kupować dysku na styk. Czyli 1TB pod gry, które już dzisiaj zajmują nam 900GB. Lepiej wtedy iść od razu w 2x1TB lub 2TB. Jeżeli cenowo nie damy radę, to mamy za niecałe 700zl Microny 1300 2TB. Lepiej kupić 2x2TB Microna 1300 za 1400zl niż w tej samej cenie 1TB NVME PCIE 4.0. Szybkość ma drugorzędne znaczenie przy SSDkach. A prosty trik z zakupem 2x2TB SATA daje nam i tak transfery na poziomie 1GB/s ( raid0 ) oraz ponadprzeciętną pojemność. Tak samo przy NVME żaden problem puścić to w RAID.

 

 

Niżej PC400 1x512GB vs 2x512GB vs 3x512GB vs Najszybsze NVME z PCIE 4.0 włącznie:

 

https://zapodaj.net/images/5d482a0196f1d.png

 

5d482a0196f1d.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest trzymać się zasady, aby kupować to co jest aktualnie z najlepszą ceną, bo cena robi tak naprawdę największą różnicę w opłacalności zakupów.

 

I tu masz racje. Chyba tak zrobię, że zapoluje na to co tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale dotarłem do informacji, że te dyski potrafią się sypać przy długotrwałym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zwalniać do poziomu HDD ? :D Bo jak ktoś chce to wsadzić na baze danych SQL z milionem odwołań to z QLD robi się totalna qupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking w pierwszym poście po aktualizacji.

Nawiązałem kontakt z red. Sebastianem Oktabą z PPC i dorzucił kilka modeli i sugestii.

 

Min. wyłonił się mały wydajnościowy top 3 pod względem wydajności na NVMe:

 

Corsair MP600 - Phison E16, Toshiba 96-warstwowe 3D TLC; wydajnościowe top 3

 

Patriot Viper VP4100 - j.w.

 

ADATA Gammix S50 - j.w.

 

Jak macie coś jeszcze, to śmiało.

 

Cały wpis z wątku będę próbował, żeby wylądował na głównej DP jutro, jak przerzucą z bloga, bo planuje też tam wrzucić.

Taki tam mają zwyczaj dla lepszych wpisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Micron M1300 - ma nowsze kości od MX500 - Micron 3D TLC 96 vs 64 warstwy, Marvell 88SS1074, 5 lat gwarancji, 300TB TBW (dla wersji 500GB). Często polecany. Dostępny głównie na Allegro i na Digicomp.

 

Skąd masz takie info?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron 1300 miał chyba nowsze kości ( więcej warstw = nowsze kości ):

https://www.micron.com/products/solid-state-drives/product-lines/1300

https://www.guru3d.com/news-story/micron-introduces-its-1300-sata-ssd-based-on-96-layer-tlc-nand.html

https://www.anandtech.com/show/14039/micron-announces-1300-client-sata-ssd-with-96l-tlc

 

MX500:

https://www.tomshardware.com/reviews/crucial-mx500-ssd-review-nand,5390.html

https://www.anandtech.com/show/12263/the-crucial-mx500-500gb-review

 

 

 

Micron 1300 jest o rok młodszy od Cruciala mx500. Ale kontroler już jest słabszy w 1300, ten sam model co w starym mx300 niestety. Testy na próbkach 4K pokazują różnicę kontrolerów.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...