Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, warto kupić ten dysk pod system i podstawowe pogramy? - "GOODRAM 256GB 2,5" SATA SSD IRDM PRO GEN.2", czy w tej cenie są lepsze opcje?

 

do pudła z sygnatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

219 zł w xkom

 

To dobry dysk, ale w tej cenie tylko dla tych którzy koniecznie chcą mieć MLC - dla większości ludzi lepszym wyborem będą dyski 480-512GB które można kupić w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry dysk, ale w tej cenie tylko dla tych którzy koniecznie chcą mieć MLC - dla większości ludzi lepszym wyborem będą dyski 480-512GB które można kupić w podobnej cenie

w takim razie w tej cenie jaki dysk wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest mowa o Plextorze - to dobry dysk o 2x większej pojemności, który niedawno był na promocji właśnie za 219 zł w x-kom. Teraz kosztuje 249 - jak Ci się nie śpieszy to jest duża szansa iż w ciagu 2-3 tyg. będą kupony -20zł, w tym sklepie ta akcja powtarza się co jakiś czas

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest mowa o Plextorze - to dobry dysk o 2x większej pojemności, który niedawno był na promocji właśnie za 249 zł w x-kom. Teraz kosztuje 249 - jak Ci się nie śpieszy to jest duża szansa iż w ciagu 2-3 tyg. będą kupony -20zł, w tym sklepie ta akcja powtarza się co jakiś czas

dzięki za pomoc, skoro ten dysk o 2x większej pojemności również będzie okej to poczekam. Jeszcze takie pytanie, może wydać się głupie ale nie "siedzę" w branży PC od paru lat. Czy taki dysk można oraz czy jest sens dzielić go na partycje? Tak jak to było w przypadku dysków HDD? 100GB na system reszta programy itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, skoro ten dysk o 2x większej pojemności również będzie okej to poczekam. Jeszcze takie pytanie, może wydać się głupie ale nie "siedzę" w branży PC od paru lat. Czy taki dysk można oraz czy jest sens dzielić go na partycje? Tak jak to było w przypadku dysków HDD? 100GB na system reszta programy itp?

 

Na pewno ma sens zrobienie osobnej partycji na dane typu zdjęcia, filmy, dokumenty itp - to wszystko co nie jest związane z systemem, wtedy chcąc od nowa postawić system nie martwisz się o swoje dane. Co programów to są różne opinie, ja mam przeniesiony katalog "users" na inną partycję, program files normalnie na dysku systemowym

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma sens zrobienie osobnej partycji na dane typu zdjęcia, filmy, dokumenty itp - to wszystko co nie jest związane z systemem, wtedy chcąc od nowa postawić system nie martwisz się o swoje dane. Co programów to są różne opinie, ja mam przeniesiony katalog "users" na inną partycję, program files normalnie na dysku systemowym

dzięki za pomoc. W takim razie czekam na jakąś sensowną promocje na ten dysk 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry dysk, ale w tej cenie tylko dla tych którzy koniecznie chcą mieć MLC - dla większości ludzi lepszym wyborem będą dyski 480-512GB które można kupić w podobnej cenie

 

IRDM PRO Gen 2 nie ma kostek MLC tylko TLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze trochę internetu i w oko wpadły mi dyski SSD na PCI-E. Czy będzie to lepszy wybór niż dysk na SATA III ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w twoim komputerze trzeba będzie użyć przejściówki (jeśli mowa o M.2 nie PCIe) i nie jestem pewien czy będzie możliwy rozruch systemu z tego dysku

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest mowa o Plextorze - to dobry dysk o 2x większej pojemności, który niedawno był na promocji właśnie za 219 zł w x-kom. Teraz kosztuje 249 - jak Ci się nie śpieszy to jest duża szansa iż w ciagu 2-3 tyg. będą kupony -20zł, w tym sklepie ta akcja powtarza się co jakiś czas

W jaki sposób można pozyskać taki kupon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w twoim komputerze trzeba będzie użyć przejściówki (jeśli mowa o M.2 nie PCIe) i nie jestem pewien czy będzie możliwy rozruch systemu z tego dysku

okej, to nie będę przepłacał bo 250GB PCIE kosztuje tyle co 500GB na SATA3. Ewentualnie odpuszczę na razie i zmodernizuje komputer po prostu i wtedy wezmę M2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mp510 1TB za 680 czy m9pegn 1TB za 580zł? Co lepsze na m2

Edytowane przez pclab@spam4.me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności Corsair będzie lepszy,natomiast stosunek cena do pojemności przemawia za Plextorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś promo na tanie SSD 1 TB aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyraźnie widać jak przez ostatnie 2 miesiące ceny SSD skoczyły do góry. Sam 2 tyg. temu zamówiłem MX500 1TB z WHD w stanie "jak nowy", z rabatem 20% wyszło 390 zł i po tych parunastu dniach utwierdzam się w przekonaniu iż to był bdb deal (dysk miał 3 uruchomienia i chyba 7 przepracowanych godzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry deal, 540zl wychodzi. Dawno tak tanio nie było. A dysk to czołówka jakościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem przy CS3030 należy zadbać samodzielnie o odpowiednie chłodzenie/nawiew, bo inaczej pojawia się throttling i spada wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dysku Adata SU 650 480 GB? jest do kupienia za 207zł w Selgrosie, czy może nie żydzić i kupić od razu coś lepszego i pojemniejszego za 450 są dyski 960 GB? SSD będzie do starej i5 sandy bridge, a za rok bym przełożył do nowego kompa i byłby na gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...