Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śledzę cen teraz, więc Ci nie powiem na ile się opłaca, ale uważaj, bo te dyski czasem padają. Rób backupy regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro padają, to odeszła mi ochota na zakup, mimo dobrej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co wiem przy CS3030 należy zadbać samodzielnie o odpowiednie chłodzenie/nawiew, bo inaczej pojawia się throttling i spada wydajność.

Taaa, w porównaniu do 970evo plus czy pm981a to możesz sobie go dogrzewać by nie zmarzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie.

Tylko może na kontrolerze wymienionych taka temperatura nie powoduje throttlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dysku Adata SU 650 480 GB? jest do kupienia za 207zł w Selgrosie, czy może nie żydzić i kupić od razu coś lepszego i pojemniejszego za 450 są dyski 960 GB? SSD będzie do starej i5 sandy bridge, a za rok bym przełożył do nowego kompa i byłby na gry

 

Mi wczoraj padł ADATA 512GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU800, zamówiony dokładnie 2017-01-30 22:06, niecałe 2 tygodnie po końcu gwarancji.

 

Pozdrawiam

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj padł ADATA 512GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU800, zamówiony dokładnie 2017-01-30 22:06, niecałe 2 tygodnie po końcu gwarancji.

 

Pozdrawiam

d

Mi też padła po 2 latach SU800 128GB (nie mieli tej wersji i zwrócili kase)

Strasznie awaryjne te Adaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe spostrzeżenie.

Tylko może na kontrolerze wymienionych taka temperatura nie powoduje throttlingu.

Na PM981a powoduje niestety. Jakby na tym oemie dać jakiś radiatorek pewnie było by ok ale w lapku ciężko.

Pny ogólnie zdaje się ma problem z starym firmware bo identyczny pod względem fizycznej konstrukcji i bez radiatorka sp p34a80 jest stosunkowo chłodny i żre znacznie mniej prądu niż pny o samsungu nie wspominając.

Z tych, które aktualnie posiadam na nvme to p34a80 i p660 są stosunkowo chłodne: a pm981a gorący. sx8200 potrafiła się nagrzać ale nie throttlowała.

Z niepolecanych na sata to bardzo dobre swoją drogą dyski jak wd blue czy micron 1300 ale jak ktoś ma platformę amd to nie polecam. Marvell i kontrolery sata w platformie amd to lipa lipowa.

Właśnie wymieniłem magazyn microna 2T na mx500 właśnie z tego powodu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron 1300 wróciły na Digicomp.pl.

 

1TB za 390 zł

2TB za 724 zł

 

Jest też 20 zł drożej na Allegro z wysyłką Smart.

 

Już chyba 1TB nie ma.

 

OK. Są z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Black SN750 1TB - kupię coś lepszego do 600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX500 1TB 2,5 będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Crucial MX500 1TB 2,5 będzie ok?

Jeden z lepszych dysków sata w tej klasie cenowej. Zaletą jest że SMI nie ma problemu z AMD-kami i ten kruczek ma szyfrowanie sprzętowe jak ktoś używa.

Tak więc solidny uniwersalny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupię MX500, póki jeszcze nie zdrożały, bo czuję że będą wzrosty cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi problemami AMD z dyskami SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O co chodzi z tymi problemami AMD z dyskami SSD?

Nie tyle z dyskami SSD co z kontrolerem Marvella pod SATA, który jest w np Micronie 1300 i WD Blue. Znaczy AMD w ogóle jest na bakier z interfejsami bo dyski nvme na pcie3 też chodzą wolniej na AMD niż na Intelu ale to są różnice całkowicie pomijalne. Z Marvellem coś się poważnie gryzie bo wyniki są kiepskie jakbyś używał o klasę gorszego dysku. Dot. platform ostatnich dwóch generacji na pewno.

SMI działa jak złotko.

Phision S10 czy S12 nie wiem, a S11 działa kiepsko na każdej platformie ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, do płyty msi z97-g43, micron 1300 1Tb sata, w cenie około 350 zł to dobry wybór. Dysk pratycznie na system i 3-4 gierki. Albo czy coś sensowniejszego powiedzmy do 400 zł.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, do płyty msi z97-g43, micron 1300 1Tb sata, w cenie około 350 zł to dobry wybór. Dysk pratycznie na system i 3-4 gierki.

Bardzo dobra cena,przed świętami kupowałem go w digi za 360zł (najtaniej wtedy),dziś w tym samym sklepie kosztuje 390zł. Dysk jest pod gry i filmy,zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Z Marvellem coś się poważnie gryzie bo wyniki są kiepskie jakbyś używał o klasę gorszego dysku. Dot. platform ostatnich dwóch generacji na pewno.

 

Dotyczy co najwyzej tylko X570. U mnie na X470 dwa dyski na Marvellu dzialaja wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slot na m2 pod grafiką. Czy Corsair Force MP510 960GB będzie potrzebował w tym wypadku jakiegoś radiatora? No i czy byłby kompatybilny z moją płytą matką? Ma niby to gniazdo M.2 Socket 3, ale nie jestem pewien czy przyjąłby akurat ten dysk. Asus Z97 Pro jest dość starą płytą.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przedwczoraj zwracałeś NVMe które niedawno kupiłeś bo się rozmyśliłeś. Nie potrzebujesz jednak więcej czasu na zastanowienie?

 

M.2 na tej płycie nie jest pod grafiką. Pod grafiką to masz M.2 na przykład tutaj. No chyba, że trzymasz grafikę w drugim x16 z jakiejś przyczyny.

 

Płyta obsługuje NVMe.

Radiator do zastosowań będących konsumpcją multimediów nie będzie potrzebny.

M.2 na tej płycie pracuje w trybie 2.0 x2. Jeżeli kupujesz dysk dla liniowych osiągów to przyda się adapter i umieszczenie dysku w slocie x16 który zapewni osiągi jakich oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam dysk Plextor PX128 P5S. Dziadek ma 7 lat. Ostatnio pojawiło się zwalnianie systemu operacyjnego, przeglądarki i innych zacząłem szukać skończyło się nawet świeżym systemem. Czy jest możliwość aby upewnić się ze to wina ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przedwczoraj zwracałeś NVMe które niedawno kupiłeś bo się rozmyśliłeś. Nie potrzebujesz jednak więcej czasu na zastanowienie?

 

M.2 na tej płycie nie jest pod grafiką. Pod grafiką to masz M.2 na przykład tutaj. No chyba, że trzymasz grafikę w drugim x16 z jakiejś przyczyny.

 

Płyta obsługuje NVMe.

Radiator do zastosowań będących konsumpcją multimediów nie będzie potrzebny.

M.2 na tej płycie pracuje w trybie 2.0 x2. Jeżeli kupujesz dysk dla liniowych osiągów to przyda się adapter i umieszczenie dysku w slocie x16 który zapewni osiągi jakich oczekujesz.

 

 

Aktualny dysk zwracam z innego powodu:

1)Jest na czarnej liście

2)Zamówiłem monitor o 500 złotych droższy niż zakładałem

3)Od początku nie chciałem tego Cruciala, a Corsaira właśnie

 

Dysku używałbym do systemu i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle z dyskami SSD co z kontrolerem Marvella pod SATA, który jest w np Micronie 1300 i WD Blue. Znaczy AMD w ogóle jest na bakier z interfejsami bo dyski nvme na pcie3 też chodzą wolniej na AMD niż na Intelu ale to są różnice całkowicie pomijalne. Z Marvellem coś się poważnie gryzie bo wyniki są kiepskie jakbyś używał o klasę gorszego dysku. Dot. platform ostatnich dwóch generacji na pewno.

SMI działa jak złotko.

Phision S10 czy S12 nie wiem, a S11 działa kiepsko na każdej platformie ;]

Dosłownie wczoraj podłączyłem pod b450, nie zauważyłem żadnych takich rzeczy. Na co powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku używałbym do systemu i gier.

Nie wiem w takim razie po co idziesz w NVMe. Micron 1300 za 400zł -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy dysk M.2 używający SATY jest tak samo traktowany jak normalny dysk na SATA czy jest jakoś inaczej? Konkretniej, moja płyta dysk NVME ustawia po dysku na SATA nawet jak ten jest wpięty do ostatniego portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...