Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Od gościa z OLXa? U mnie już śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do tamtych Micronów nie ma zastrzeżeń, poza tym, że istnieją przesłanki, że Marvele na SATA na X570 mogą zwalniać.

 

Co do digicomp, sporo ludzi się rozpytywało o nich na pepperze, i nie było większych problemów z nimi, poza nie zawsze aktualizowanymi stanami magazynowymi.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Co do tamtych Micronów nie ma zastrzeżeń, poza tym, że istnieją przesłanki, że Marvele na SATA na X570 mogą zwalniać.

 

Co do digicomp, sporo ludzi się rozpytywało o nich na pepperze, i nie było większych problemów z nimi, poza nie zawsze aktualizowanymi stanami magazynowymi.

Zwalniają, zwalniają ale z digicompem nie ma problemu. Robiłem u nich zakupy choć akurat z powodu marvella zamieniłem na mx500 ale micron dalej służy tyle, że z intelem. Solidny dysk.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gościa z OLXa? U mnie już śmiga.

 

 

Dokładnie tak jak mówisz :D, w takiej cenie żal było nie wziąć.

 

Edit:

Dzisiaj przyszedł, zarejestrowałem go: Wygasa 3/10/2025 - 1,825 days left

Nówka sztuka, wszystko oryginalnie zaklejone.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawienia można by dodać Sabrenta Rocket 4.0

 

Technicznie to klon

Corsair MP600,Patriot Viper VP4100

Czyli Phison E16, Toshiba 96-warstwowe 3D TLC

 

Transfery wykręca niezłe, a w przeciwienstwie do powyższych kosztuje 185 Euro za 1 TB czyli podobnie jak większość lepszych dysków PCI-E 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo Micron 1300 obrywa na X570 ?

 

Albo inaczej Micron 1300 na X570 będzie dalej lepszy niż BX500 czy lepiej BXa brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o osiągach od postu 611.

 

Nie ma co sobie zawracać tym problemem głowę i z tego powodu brać gorszy dysk (bo bx500 nie ma dram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iwanme @MitycznyJeż

Dziękuję za sugestie. Dopisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o osiągach od postu 611.

 

Nie ma co sobie zawracać tym problemem głowę i z tego powodu brać gorszy dysk (bo bx500 nie ma dram).

 

Faktycznie tragedii nie ma.

 

A dysk zostanie ze mną dłużej niż płyta biorąc pod uwagę, że do dziś używam Cruciala M4 :D

 

W sumie to Micron powinien przyznać mi odznakę turbo fana - mam teraz wspomniane, M4, MX100 i BX100 w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Micron powinien przyznać mi odznakę turbo fana - mam teraz wspomniane, M4, MX100 i BX100 w kompie :)

 

Nie na raz, ale oprócz tego co Ty, miałem jeszcze M550, BX300, MX300, MX500, Micron 1100 i 1300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRAM IRDM Pro (2. gen, nie mylić z GoodRAM Iridium Pro) - Phison PS3110-S10, Współczesna wersja IRDM Pro na papierze to niby to samo co Iridium Pro, ale egzemplarze wyprodukowane do przynajmniej końca 2017 osiągają podobne wyniki co TLC CX300, i zwalniają po zapełnieniu (przynajmniej 80%), jak wynika z recenzji PPC.

Iridium bez Pro raczej nie polecany (jednordzeniowy kontroler) i także może sprawiać problemy.

--------

----------------

 

Tier E (-||-):

 

Patriot Burst - Phison PS3111-S11, 2D TLC -> słaby kontroler, słabe kości pamięci, to nie jest 3D TLC, wg. zdjęć z Anandtech. Problemy z prędkością zapisu po jakimś czasie.

 

--------------------------------------------------------------------

kurde moje ssdkie sa w niepolecach a tak miodnie smigaja <3

ale mam pecha <3 :E :E

ojojoj biedny JA :mad2:

IM GONNA CRY :cry: :cry:

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ogóle jakoś śmigają, a nawet pewnie w związku z tym napisałeś, że miodnie, to muszę Cię uświadomić, że to dla każdego coś zupełnie innego znaczy, i warto napisać o tym coś bardziej technicznego. Np. wyniki wydajności, zwłaszcza te, które obalają jakąś przedstawioną tezę itd.

Goodram IRDM non-Pro i Patriot Burst nie są "miodnymi" SSD, i nigdy nie będą tylko dlatego, że działają.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ogóle jakoś śmigają, a nawet pewnie w związku z tym napisałeś, że miodnie, to muszę Cię uświadomić, że to dla każdego coś zupełnie innego znaczy, i warto napisać o tym coś bardziej technicznego. Np. wyniki wydajności, zwłaszcza te, które obalają jakąś przedstawioną tezę itd.

Goodram IRDM non-Pro i Patriot Burst nie są "miodnymi" SSD, i nigdy nie będą tylko dlatego, że działają.

 

 

 

 

hyhy

38cfd5a01594.jpg

ja na moje wiekszosc uzytkownikow nie zauwazy roznicy miedzy innymi dyskami

:E

testy na china mobo x79 zapewne na czyms nowym bylo by nieco lepiej ? ;)

edit

 

moze i troche zwalniaja ale nie na tyle by az tak je opisywac- ludzie czytajacy te opinie wbija sobie do glowy ze jakie to zle dyski i beda powielac :E

edit2

i tak wiem ze te ssdki sa na tyle powolne iz nie warto ich polecac ;)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Patriot Burst się wręcz za mało rozwinąłem, bo sam rozwiązywałem tutaj z kilkoma osobami problemy z koszmarnymi spadkami wydajności poniżej HDD, zwisami w systemie itd. które się objawiały u niektórych po jakimś czasie na tym SSD.

IRDM non-Pro zwyczajnie jest słaby we wspołczynniku/cena jakość, a ostrzec przed nim powinno się zwłaszcza, ponieważ jest mylony z wersją pro, ale naturalnie nie tylko z tego powodu.

 

Masz tam w tym mobo SATA3, więc już raczej nie będzie specjalnie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam starego desktopa, jeszcze z płytą główną obsługującą SATA II. Chciałbym go przyśpieszyć po kosztach dodając SSD. Pojemność 120gb wystarczy, choć oczywiście więcej nie zaszkodzi ;) Skoro pewnie SATA II będzie i tak ograniczeniem, to interesują mnie budżetowe konstrukcje, słowem szukam taniego SSD do wiekowego komputera. Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście Panowie polecili do maksymalnie 600 zł. Potrzebuje pewnego SSD o wielkości 1TB. Znalazłem całkiem ciekawego SSD HP S700 Pro.

https://www.x-kom.pl/p/521959-dysk-ssd-hp-1tb-25-sata-ssd-s700-pro.html 

 

Potrzebuje coś w miarę trwałego i żeby się nie zapychało jak kopiuje coś większego. Obecnie mam Plextora M8VC 512GB i w sumie jestem z niego bardzo zadowolony, a kupiłem go za 239 zł. Tyle jest tych dysków, że nie wiadomo co wybrać, a widziałem, że samsung 1tb qvc, który był na początku moim faworytem to jest jakiś dramat i lepiej to omijać.

Edytowane przez FuXx^ diE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście Panowie polecili do maksymalnie 600 zł. Potrzebuje pewnego SSD o wielkości 1TB. Znalazłem całkiem ciekawego SSD HP S700 Pro.

https://www.x-kom.pl/p/521959-dysk-ssd-hp-1tb-25-sata-ssd-s700-pro.html 

 

Potrzebuje coś w miarę trwałego i żeby się nie zapychało jak kopiuje coś większego. Obecnie mam Plextora M8VC 512GB i w sumie jestem z niego bardzo zadowolony, a kupiłem go za 239 zł. Tyle jest tych dysków, że nie wiadomo co wybrać, a widziałem, że samsung 1tb qvc, który był na początku moim faworytem to jest jakiś dramat i lepiej to omijać.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dysk-2-5-ssd-micron-1300-1tb-sata

ew.

 

2TB

https://allegro.pl/oferta/nowy-ssd-micron-1300-2tb-3d-nand-530-520-8610298392

 

żeby się nie zapychało jak kopiuje coś większego

Tutaj niech się ktoś wypowie kto ma taki dysk

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz :D, w takiej cenie żal było nie wziąć.

 

Edit:

Dzisiaj przyszedł, zarejestrowałem go: Wygasa 3/10/2025 - 1,825 days left

Nówka sztuka, wszystko oryginalnie zaklejone.

 

Do mnie dotarł wczoraj. Wiara tutaj dziaduje na jakieś DRAM-less badziewia, a takie rodzynki czekają na OLX.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tamtych Micronów nie ma zastrzeżeń, poza tym, że istnieją przesłanki, że Marvele na SATA na X570 mogą zwalniać.

 

Co do digicomp, sporo ludzi się rozpytywało o nich na pepperze, i nie było większych problemów z nimi, poza nie zawsze aktualizowanymi stanami magazynowymi.

 

 

Digicomp osobiście mogę polecić, problemów z nimi nie miałem, a już 3 zakupy dysków u nich zrobiłem.

 

Co do microna 1300 1tb, to faktycznie na x570 nawet od asusa widać, że jest wolniejszy, tu macie porównanie na asrocku x370 vs asus x570-p:

 

ee0654f1f1ed9061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście potrzebuje ten dysk pod Laptopa Lenovo Legion Y540. Właśnie zakupiłem go od tej osoby z AllegroLokalnie :) Dzięki za cynk i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 6.0.2 x64 (C) 2007-2018 hiyohiyo
    Crystal Dew World : https://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [sATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 535.447 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 536.880 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 8,T= 8) : 395.062 MB/s [ 96450.7 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 8,T= 8) : 370.652 MB/s [ 90491.2 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 229.331 MB/s [ 55989.0 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 200.220 MB/s [ 48881.8 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) :    36.068 MB/s [ 8805.7 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) :    82.951 MB/s [ 20251.7 IOPS]

Test : 1024 MiB [F: 85.6% (1298.8/1517.1 GiB)] (x5) [interval=5 sec]
Date : 2020/04/07 12:13:03
    OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 18363] (x64)

 

@novi

na b450 3 testy mam wolniej... wersja 2TB, już trochę przez dysk przeleciało [jakieś 7TB] :]

Edytowane przez mekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście potrzebuje ten dysk pod Laptopa Lenovo Legion Y540. Właśnie zakupiłem go od tej osoby z AllegroLokalnie :) Dzięki za cynk i pomoc.

No i git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dysk ssd na SATA3, pod system, przeglądanie Internetu i programy office będzie lepszy -

GoodRAM irdm gen2 pro 250GB czy

Crucial mx500 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dysk pod pliki maszyny KVM do grania. Jaki? Musi być sata bo wszystkie linie pcie zajęte. Żona gra głównie w simsy. Poand 50gb modow (chyba mania mebelków i nowych szmat), małe pliki. Po instalacji maszyny na HDD Toshiba p300 ma 30fps. Po instalacji na Samsung 960 Pro 180fps. Chyba że wymienię 960 pro 512gb na większy. To co polecacie Sata 3 i NVME?

Edytowane przez toom18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...