Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 15.01.2021 o 20:39, Putout napisał:

To jakiś żart? To już nie czasy eMule gdy trzymało się gry, aby nie pobierac ich ponownie. Ile masz gier na dysku? Ja mam tylko te, w które grałem w ostatnich tygodniach i zajmują maks kilkaset gigabajtów.

To chyba z jakichś innych czasów jesteś bo teraz gry 100GB to norma. Ja już przerabiałem trzymanie kilku małych dysków. Mija się to z celem. Wolę kupić jeden jak największy szybki na jaki mnie stać. Obecnie minimum to 1TB na gry i jakieś swoje podstawowe rzeczy.

Zobacz ile gier epic daje za darmo i ile one zajmują. Battlefront 2 90GB. Chcesz sobie od czasu do czasu zagrać i nie musisz kombinować żeby ogarnąć miejsce.

Forza Horizon 3+4 z dodatkami 150GB, Destiny 2 100GB, WoW 70GB, CoD 140GB.

Kupiłem SSD 2TB ale wiem, że to na jakiś czas tylko starczy. Wolałbym dwa takie. Na razie mam do tego mały SSD i  2TB HDD bo to taki pewniak. SSD lubią znikąd padać i nie do odratowania. HDD często daje jakieś agonalne oznaki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam należę do osób, kiedy w szczycie nałogowego grania miałem poinstalowane po 10 rzeczy na raz. I multi i single. Ale to inne czasy też były.

Teraz jak gram rzadko, zwyczajnie lubię mieć wybór, bo nie przesiaduję długo przy jednym tytule.

Niemniej przy stabilnym łączu jestem w stanie sobie wyobrazić, że na 500+128/240+HDD ktoś mieści się ze wszystkim komfortowo.

Niemniej od dwóch-trzech lat ludzie wypytywali o 2TB poniżej tysiąca, bo zazwyczaj to było ok. 1200 zł, i wreszcie ten czas nadszedł. Ba, zeszliśmy przez ten czas niedawno do granicy 800 zł za 2TB SATA i 400 zł za 1TB za wcale nie najtańsze MX500

Aktualne promo

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-crucial-mx500-ssd-1tb-amazonde-350226

Przy czym na pozór wersja 500GB za 250 zł jest średnio opłacalna na tle reszty:

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-crucial-mx500-500gb-332579

Zatem jest wybór, i każdy znajdzie coś dla siebie i na własną kieszeń. Nie kupujcie tylko najtańszych niepolecanych, bo to dodatkowo dodaje duży procent do awaryjności przy niektórych modelach. No ale Wy to wszystko wiecie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, wompierz napisał:

Chcesz sobie od czasu do czasu zagrać i nie musisz kombinować żeby ogarnąć miejsce.

 

14 godzin temu, wompierz napisał:

To chyba z jakichś innych czasów jesteś bo teraz gry 100GB to norma

To raczej kwestia podejścia.  Rzadko gram w więcej niż 2-3 gry jednocześnie. obecnie posiadam 750 GB przestrzeni SSD i dla mnie jest to wystarczające. nie widzę celu w tym aby trzymać gry na dysku latami czy miesiącaim już po ich ukończeniu. zwłaszcza że mając internet 500 Mb/s jestem w stanie pobrać je dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

Widzisz ODIN, przed chwilą napisałem: JAK NAJWIĘKSZY SSD. Czy coś z tego nie zrozumiałeś? Deton24 napisał Ci 800zl kosztują 2TB, a Ty się pytasz o 1TB bo za PCIE 4.0 się ślinisz XD 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 19:44, Minciu napisał:

Musi być real foto.

!zdjęcia pokazowe nie są aktualizowane. Na forach raczej stara rewizja jest bo nigdzie od boku nie wystaje nic srebrnego.

Czyli mówiac w skrócie, jesli po kodzie produktu nie da się odróżnić, to kupują w sklepie mamy loterie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale licz się z tym że dzisiaj tylko poliftowe trafisz. Jedynie używki po staremu

14 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

8 godzin temu, ODIN85 napisał:

Nie o to pytałem.

W takim razie tak, to te same dyski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje dysku SSD 1tb. Niestety Adata sx8200 pro która kupiłem okazała się nowa "ulepszana" wersja. Co warto kupić do 500zl? Widziałem że można coś takiego kupić ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S5 tylko wie ktoś co tam siedzi w środku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci się nudzi, to te są też fajne :P

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B07TLZVBNC/ref=sr_1_2?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Sabrent&qid=1610982533&sr=8-2&th=1

https://www.amazon.de/dp/B08P2CG4JK/ref=pd_sbs_10?pd_rd_w=f0GEv&pf_rd_p=ad79fb78-2eb6-4fd8-b228-cb6e6b4589d9&pf_rd_r=6NJCER42CK5SCW3JX3ZG&pd_rd_r=4e59d55c-c956-4db2-a854-e615d6c1a070&pd_rd_wg=ZpQjs&pd_rd_i=B08P2B6JKV&th=1

 

Ten radiator można osobno kupić ? Dysk ten z radiatorem jest wolniejszy od tego drugiego. Ten na plusie to już koks ;) 

Jeśli dobrze pokazuje, to 400 euro za 2TB wychodzi. 1TB 300 euro nie opłaca się ? 

oo i widzę że chinole już zrobili co trzeba ?https://pl.aliexpress.com/item/4001276787330.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ODIN85 napisał:

To jakaś firma krzak więc odpada?

A co sądzisz o Kioxia XG7 https://whatnext.pl/kioxia-pcie-4-0-dysk-plotki/

Albo o Phision E12/E16 i Toshiba BiCS4 ?

Albo o SK hynix GOLD P31 ?

 

Albo cos bardzo abstrakcyjnego: Liqid Element LQD4500 ?

 

Nie wiem, nie znam się, to o krzakach się lepiej nie wypowiem. Polecam taką taktyke ? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabrent praktycznie nie istnieje w Polsce ale na reddicie jest w samym top polecanych topowych ssd ...

To jest amerykanska marka i dosc popularna w USA.

Pelno tego na Newegg ,Microcenter czy Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

10 minut temu, grayman_1 napisał:

Sabrent praktycznie nie istnieje w Polsce ale na reddicie jest w samym top polecanych topowych ssd ...

To jest amerykanska marka i dosc popularna w USA.

Pelno tego na Newegg ,Microcenter czy Amazonie.

Bo oni nie robią dystrybucji na Polskę, mają nas z bangladesz, albo wspomniany krzak ;D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Hello
Thank you for contacting Sabrent Support
The Warranty applied will be the same (1 year or 5 years if registered on our website within 90 days after the purchase), we do not distribute to that Store but as long as the products are from us the same warranty applies.
The only thing is that we do not ship to Poland in case of a replacement you will have to provide us a US address or an address of a European country where we ship (UK, Germany, France, Italy).
If you need further assistance let me know

Tak było półtorej roku temu.

Gwarancja bez problemu bez paragonu. Ale musimy być na liście tych krajów ? 

Z amazonem jest nieco inaczej, bo ślemy do amazona a oni do producenta, czyli wsio gra ;) Tak trochę jak EVGA. Gdybyśmy tylko byli na ich liście normalnych krajów ;) 

19 minut temu, ODIN85 napisał:

Dlatego się tu pytam.

Zapoznaj się z Phision E16 i Toshiba BiCS4

Powinieneś szybko zauważyć, że prawie wszystkie dyski na PCIE 4.0 mają identyczne parametry. A to dla tego że są robione na kontrolerach Phision E16, na PCB Phision'a, do tego z koścmi Toshiba / Kioxia BiCS4.

Kości jedne z najlepszych TLC. Bardzo wydajne i wytrzymałe. Kotroler jeden z najlepszych ( producent Phision ).

I taki Gigabyte, Patriot i cała reszta jedynie daje swoją naklejkę + firmware ( zapewne fabryczny lekko zmieniony ;) )

 

A kolejne ciekawostki  SK hynix GOLD P31 - pierwszy dysk TLC na kościach 4Dz bardzo dobrymi parametrami, wręcz rewelacja jak na TLC i PCIE 3.0: https://itreseller.com.pl/wp-content/uploads/2020/08/SeHHWlH8C85wP3uM.jpg

 

Natomiast Liqid Element LQD4500 - 4 miliony IOPS + 24GB/s transfery :) https://www.liqid.com/products/composable-storage

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o WD Blue SN550 1TB to jest to dysk polecany czy raczej nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest calkiem spoko jak za taka kase.

Taka ciekawostka odnośnie Kingstona A2000 z listy.

Wedlug mnie potrzebuje on radiatora .... A nawet jest on konieczny ...

Test ktory to tez potwierdza:

https://www.techpowerup.com/review/kingston-a2000-1-tb-m-2-nvme-ssd/15.html

I w podsumowaniu mamy:

  • Inaccurate thermal sensor

I dodatkowo 

  • Thermal throttling when heavily loaded with writes

Temperatura zwraca przez dysk to na pewno nie temperatura kontrolera ....

Po załozeniu radiatora na dysk wzrósł mi zapis sekwencyjny w CrystalDiskMark ....

Dodatkowo ta recenzja to potwierdza. 

Ten dysk wcale nie jest chlodny ... Kontrolere potrafi przebic 90 stopni tak jak w moim drugim  EVO970 bez radiatora ....

Wiec opowiadanie ze jest to chlodny dysk mozna wsadzic miedzy bajki. Po prostu Kingston raportuje tylko to co mu sie podoba ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HwInfo i dwa sensory powinny być do NVME. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do Kingstona ...

W EVO970 Plus mam dwa  sensory w A2000 tylko jeden.

Kingston nie podaje rzeczywistych temperatur w mojej opinii tak jak to widac na tej recenzji ...

Różnica w zapisie liniowym to az 20% ....

Kilka razy testowalem nie chce inaczej wychodzic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje rzeczywistą ale pewnie z kości. 

Pod palcem można sprawdzić czy kontroler się grzeje czy nie. Bo jak ma 80*C albo więcej to będzie czuć ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie soft do sprawdzenia rodzaju kontrolera m.2? Kupiłem Gammix S11 Pro, podobno jako jedyne z tej serii mają jeszcze SM2262EN i chciałem sprawdzić czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Adinor napisał:

Jaki polecacie soft do sprawdzenia rodzaju kontrolera m.2? Kupiłem Gammix S11 Pro, podobno jako jedyne z tej serii mają jeszcze SM2262EN i chciałem sprawdzić czy to prawda.

http://vlo.name:3000/ssdtool/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu przytulić nie gorszego od cruciala mx500  tylko że na m2 nvme   500-512gb w przyzwoitej cenie ? coś co nie zieje ogniem ???? Takie coś można wyhaczyć za ok. 250pln  SSD 512GB Nvme PM981 Samsung  ,czy dyski samsunga dalej mają gwarancję po s/n ,w tym wypadku dysk wyjęty z laptopa lenovo   czy już taki jakby firmowy nie jest objęty tą gwarancją ???

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk oem, więc jeśli nie jesteś oem, to nie masz gwarancji na ten dysk... jedyna gwarancja, to ta którą daje sprzedawca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samsung w OEMie to seria SM nie PM. Beda bliskie PRO. Najlepiej SM961.

Albo Hynix PC400 jak trafisz 3D MLC z dobrymi transferami. Ale nie pc401 bo ten jest na TLC. Ani nie PC300 bo ten jest na 2D MLC i ma goracy kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...