Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, unadarek napisał:

No to na kumpla nie możesz zamówić a na amazon.de masz nie do przebicia  SanDisk Extreme PRO M.2 NVMe 3D SSD 1 TB  za 89ojro to bodajże jakieś 430pln z darmowa wysyłka oczywiście  dysk sporo chłodniejszy od szajsunga 970evo plus  czy tam evo  a jakość chyba nawet troche ciekawsza defacto jest to wd sn750

Tak zrobiłem, ale i tak śmieszne bo wczoraj podnieśli ceny, a dziś jeszcze bardziej. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena sandiska na amzaon.de dalej taka jaka była 89,99 ojro więc nikt nic nie podnosił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, unadarek napisał:

cena sandiska na amzaon.de dalej taka jaka była 89,99 ojro więc nikt nic nie podnosił :E

Chodzi mi o Samsungi, bo wybrałem ostatecznie z tej firmy, a tutaj cena już się zmieniła o 100zł w górę i ciągle idzie w górę, więc trochę śmieszny ten czarny piątek w Amazonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto nowego Cruciala P5 Plus 500 GB pod system (do 11400F i Asus TUF Z590) za ok. 330 zł? Do tego jest już Crucial MX500 1TB na storage. Jeśli nie - to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jak dysk, różnicy nie zauważysz względem PCI-E 3 czyli np. Kingston KC2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dysków ssd, czy są jakieś dyski które wpina się bezpośrednio do slotu kart na płycie główniej? Czy za każdym razem trzeba używać adapterów takich jak poniżej? 

karta-PCI-Express-dysk-SSD-M-2-PCIe-NVMe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter to lipa i tak bo może SATA i NVME jak się nie mylę. Ale masz np przyzwoity dysk WD na PCIe 8x. I chyba bez podziału linii PCIe powinien działać. Te tanie adaptery tak nie potrafią:

https://www.amazon.pl/WD_BLACK-AN1500-dodatek-prędkość-odczytu/dp/B08HBZCSHW/ref=asc_df_B08HBZCSHW/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504439450050&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=12871156860748973736&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1031146&hvtargid=pla-1028712207765&psc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, aktualnie w PC mam 500Gb - https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-a2000-500-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-sa2000m8-500g-5939304/ chcę dołożyć SSD (m2) 1TB żeby tam trzymać gry. Szukam czegoś o najlepszym stosunku cena/jakość, czy to będzie ok? https://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/kingston-dysk-ssd-kingston-a2000-1000gb-m-2-2280.bhtm lub https://www.x-kom.pl/p/538296-dysk-ssd-wd-1tb-m2-pcie-nvme-blue-sn550.html#Opinie ?? który brać?

moje bebechy:

image.png.717136e01ba8f6c72e954066854f421f.png

Edytowane przez silversurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kalderon napisał:

Tak, to dobry dysk.

Jednak chyba jest problem, mam w płycie głównej :

M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 / SATA - 1 szt. >> zajęte przez kingstona

M.2 PCIe NVMe 4.0 x4 - 1 szt.
 
Czyli nie mogę dokupić https://www.x-kom.pl/p/538296-dysk-ssd-wd-1tb-m2-pcie-nvme-blue-sn550.html#Opinie bo to 3gen? Chyba, że mogę 3gen (tego wd) zamontować w slocie M.2 PCIe NVMe 4.0 x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z490 nie powinna mieć slotu PCI-E 4. To raz. Dwa - PCI-E jest wstecznie kompatybilne. W którym slocie masz obecny dysk, bliżej czy dalej od procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego Kingstona A 2000, możesz przemyśleć jeszcze Kingston KC 2500.

X-kom podaje:

 

M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 / SATA - 1 szt.
M.2 PCIe NVMe 4.0 x4 - 1 szt.
Ponadto:  "Korzystaj ze złącza M.2 o przepustowości nawet 32 Gb/s, aby podłączać do niego najwydajniejsze dyski SSD dostępne na rynku. Dzięki temu zyskasz błyskawiczny rozruch systemu, gier i aplikacji bez uciążliwego oczekiwania. Co ważne, z procesorem 11. generacji jedno złącze M.2 będzie wspierać standard PCIe 4.0 oraz przepustowość nawet 64 Gb/s. Wyższa wydajność i szybkość transmisji danych znacząco ułatwia i zwiększa komfort pracy.
 
Strona producenta mówi tylko: M2 Port: x2.  Więc producent nie podaje prędkości. Mam tę płytę. Zaraz zerknę  do manuala.
 
Jest napisane:
2x M.2 slots (Key M)
▪ M2_1 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/
2260/ 2280/ 22110 storage devices
▪ M2_2 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/
2260/ 2280 storage devices
 
Wygląda na to, że  kalderon ma racje. Płyta nie posiada   M.2 PCIe NVMe 4.0 x4.
EDIT:  Nie wiem w sumie. Producent chyba wie lepiej co produkuje, ale...?
Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kalderon napisał:

Płyta Z490 nie powinna mieć slotu PCI-E 4. To raz. Dwa - PCI-E jest wstecznie kompatybilne. W którym slocie masz obecny dysk, bliżej czy dalej od procesora?

Bliżej. Ten dalej jest wolny. Opłaca się w ogóle dopłacać do KC2500 czy brać A2000? Jestem tylko niedzielnym graczem :)

 

 

 

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dopisze: są 2 sloty 3.0. Na stronie X kom jest błąd. Rozmawiałem z konsultantem, jako, że sam jestem zainteresowany jak to jest.

Jak zajmiesz ten drugi slot M.2, to SATA 2,5 oraz 6 będą nieaktywne (wyłączą się).

Zależy jaka dopłata: ja więcej niż te 50 zł bym nie dopłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Flik napisał:

Tylko dopisze: są 2 sloty 3.0. Na stronie X kom jest błąd. Rozmawiałem z konsultantem, jako, że sam jestem zainteresowany jak to jest.

Jak zajmiesz ten drugi slot M.2, to SATA 2,5 oraz 6 będą nieaktywne (wyłączą się).

Zależy jaka dopłata: ja więcej niż te 50 zł bym nie dopłacał.

Ok, to mi nie robi bo mam tylko SSD do M2 wczepiane, nie korzystam z SATA.

No właśnie różnica między a2000 a kc2500 to aktualnie min. 120 zł, także lipton, wezmę a2000 1TB. Skoro nie widać różnicy dla niedzielnego gracza to po co przepłacać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, silversurfer napisał:

Ok, to mi nie robi bo mam tylko SSD do M2 wczepiane, nie korzystam z SATA.

No właśnie różnica między a2000 a kc2500 to aktualnie min. 120 zł, także lipton, wezmę a2000 1TB. Skoro nie widać różnicy dla niedzielnego gracza to po co przepłacać :D

A2000 dzis w xkom za 350zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

A2000 dzis w xkom za 350zl.

Lub przez Ceneo był dziś za 330 zł, natomiast juz sie skonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 23:47, Flik napisał:
Wygląda na to, że  kalderon ma racje. Płyta nie posiada   M.2 PCIe NVMe 4.0 x4.
EDIT:  Nie wiem w sumie. Producent chyba wie lepiej co produkuje, ale...?

Plyta obsluguje pcie 4.0 pod warunkiem, ze masz procesor 11th.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/wszystkie-plyty-glowne-msi-z490-z-obsluga-pcie-40/19vxx2t

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koreańscy badacze odnaleźli prawie idealny sposób na potajemne wprowadzenie złośliwego oprogramowania na komputer użytkownika. Nowe modele ataków mogą być stosowane dla dysków SSD z funkcją elastycznej pojemności i celują w ukryty obszar urządzenia, zwany partycją nadmiarowej alokacji. Tę funkcję znajdziemy choćby w dyskach firmy Micron (marki Micron i Crucial), które są całkiem popularne na rynku.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba :E nie mogę namierzyć a kiedyś widziałem ze 2,3 takie listy,spis dysków ssd sata 2,5 (zrobione bodajże w exelu)  w których są wyszczególnione kontroler ,jakie mają pamięci ,ogólnie dokładna specyfikacja poszczególnych dysków ,byłbym wdzięczny :) za podrzucenie linku,linków gdzie można to obadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś tani, bezpieczny, lecz wolny dysk na Sata/Sata M2? Choćby używany, poniżej 250 zł za 1TB :E 
Może być wolny jak HDD, byle czasy dostępu były dobre oraz nie padł niespodziewanie. Czas dostępu do zdjęć, dokumentów, muzyki itp. mnie irytuje przy HDD. Moja nadzieja leżała w QLC, ale ceny jeszcze aż tak nie spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSD/NVME baza zdjęć do przeglądania, przebierania, itp. Później kopia na zewnętrzny HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki SSD 120 GB na SATA? 
Bo z dystry wyparowały moje ukochane i niezawodne BX500 120 :P
Kupuje od jakiegoś czasu PNY CS900 120 i raczej spoko, bo już 95 sztuk i żadna nie wraca. Aczkolwiek prędkości słabe.
Jest coś lepszego do 80-90 zł? Jakiś następca BX500 :(? 


(BX500 ponad 250 sztuk i żadna nie wróciła nigdy)

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk 1 TB na nvme? Płyta to B360 A-Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...