Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

SanDisk Ultra z tańszych. Albo Micron 1300.

Dalej raczej NVME.

Kozackie SATA to samsungi Pro 860

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki szybkie pytanie o cruciala p5 500gb. Warto czy jest coś lepszego w cenie ~200zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Flik napisał:

Z dysków SSD prócz Cruciala MX 500 co jeszcze jest wartego uwagi (1-2 propozycje).

Samsung 870 EVO (i 860 EVO), WD Blue 3D, Sandisk Ultra 3D, Plextor M8VC.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawia pracę i żywotność dysku usprawniając lokowanie danych na kościach pamięci. Praktycznie każdy nie-budżetowy dysk ma DRAM. Dwa często polecane to Kingstony - tańszy A2000 dla osób z ciasnym budżetem i niewiele droższy, ale nawiązujący wyrównaną walkę z najlepszymi Kingston KC2500 (w niektórych sklepach widnieje jako SKC2500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie. KC2500 ma też chyba większy bufor cache więc później zwolni przy przewalaniu większej ilości danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ma topową wydajność w dobrej cenie. A2000 też będzie działać bez problemu. Pytanie jak bardzo cenisz sobie posiadanie czegoś lepszego i jesteś w stanie wydać na to 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wróżką nie jest, ale może ma doświadczenie, otóż,

w owocowym cena za KC2500 to 569zł, dyski drożeją... ale w outlecie jest taki dysk za 466zł, więc znacznie taniej, ze zwrotu klienta, gwarancja itd.  ( dziwne że go nie wsadzili do zestawu jako nowego  )

Jak myślicie, można brać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widziałem tą ofertę, ale jakoś nie mam zaufania do tej firmy, strasznie dużo negatywów złapali tylko w sierpniu już...  mam obawy , może niesłusznie, że firma handlująca totalnie wszystkim, dziś jest, jutro jej nie ma.

Gwarancji dają 2lata, gdzie np mor czy x-k 5..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mimuszek napisał:

Nikt wróżką nie jest, ale może ma doświadczenie, otóż,

w owocowym cena za KC2500 to 569zł, dyski drożeją... ale w outlecie jest taki dysk za 466zł, więc znacznie taniej, ze zwrotu klienta, gwarancja itd.  ( dziwne że go nie wsadzili do zestawu jako nowego  )

Jak myślicie, można brać ?

 

Samsung PM981A jest w fajnej cenie na digicomp.

Edytowane przez amsztel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cena faktycznie szokująca patrząc na duże sklepy

To jest dysk serwerowy,  on mi się sprawdzi jako zwykły dysk systemowy ?  na lata

nie mam jeszcze żadnego nvme, chcę przeskoczyć z mx500 500GB w końcu ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mimuszek napisał:

Dzięki, cena faktycznie szokująca patrząc na duże sklepy

To jest dysk serwerowy,  on mi się sprawdzi jako zwykły dysk systemowy ?  na lata

nie mam jeszcze żadnego nvme, chcę przeskoczyć z mx500 500GB w końcu ;)

 

To po prostu 970 EVO+ tyle, ze OEM'owa wersja ;). Rozni sie jedynie kolorem PCB i naklejka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 210 zł co będzie lepsze: Dysk SSD WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550, czy Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0x4 NVMe ?

WD podobno się nie grzeje (na tyle, że nie potrzebuje radiatora) i nie zwalnia drastycznie po zapełnieniu, a Kingston się grzeje i zwalnia, ale ma DRAM. Na ile to wiarygodne informacje? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Argatron napisał:

Do 210 zł co będzie lepsze: Dysk SSD WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550, czy Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0x4 NVMe ?

WD podobno się nie grzeje (na tyle, że nie potrzebuje radiatora) i nie zwalnia drastycznie po zapełnieniu, a Kingston się grzeje i zwalnia, ale ma DRAM. Na ile to wiarygodne informacje? Co polecacie?

Wg mnie lepiej Kingstona, gdyz jest to po prostu lepszy dysk niz SN550. W dodatku jest dyskiem chlodnym. Skad masz informacje, ze A2000 sie grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2018 o 07:18, deton24 napisał:

Kingston A2000 - Silicon Motion
SM2263, 3D TLC 96 layer-> "jeden z najtańszych M.2 PCi-E [NVMe] i całkiem dobry, chociaż po zapełnieniu wydajność spada (co w tej klasie cenowej jak ADATA SX6000 nie powinno dziwić, jest też od niej szybszy." - red. Oktaba (i wolniejszy od KC2000) (2200MB/2000MB). Generalnie pod same gry raczej nie warto dopłacać do czegoś specjalnie droższego, jak np. 970 EVO. Jest gorący. Odczyt temperatur jest prawdopodobnie z kości, a nie z kontrolera, przez co jest zaniżony. Pojawia się thermal throttling podczas intensywnych operacji zapisu. Po założeniu radiatora wzrasta np. zapis sekwencyjny. Temperatura bez radiatora na kontrolerze potrafi przebić 90 stopni jak bez radiatora na 970 EVO. Źródło / Info dzięki grayman_1

Info z pierwszego postu tego tematu, także już nie wiem jaka jest prawda.

Edytowane przez Argatron
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Argatron napisał:

Info z pierwszego postu tego tematu, także już nie wiem jaka jest prawda.

Tzn. jasne - jesli nie masz jakiego radiatora na ssd i przerzucasz ogromne ilosci terabajtow to dysk bedzie sie mocno nagrzewal. Jakikolwiek radiator rozwiazuje ten problem (wiekszosc plyt glownych posiada juz wbudowane radiatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, kompletuje dopiero części do kompa, mam płytę HUANANZHI X99-TF, są tam jakieś wbudowane radiatory? Podobno ten dysk WD w ogóle nie potrzebuje radiatora, dlatego się zastanawiam co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ostatnio jestem do tyłu ze sprzętem a poszukuję dysku do starszego laptopa opartego na Sandy Bridge - obecnie siedzi hdd. Coś koło 500gb.

Brać GoorRam irdm pro czy szukać czegoś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź o kilka oczek w dół, jest tam napis "kup ten dysk w niższej cenie" i tam jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko a daty. To teraz 970 EVO lepszy niż plus pewnie XD

Może powinni go sprzedawać jako 970 minus ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za nowość... Samsung od lata zmienia komponenty w swoich SSD(zazwyczaj na nowsze i lepsze), tzn. w tych samych modelach.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...