Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Demo pewnie tradycyjnie KC3000 2TB :>

Edytowane przez Filas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jaki dysk m2 nvme o pojemności 1tb polecacie? Na dysku nie będzie systemu tylko gry i inne pierdoły, taki raczej magazyn bez częstego kopiowania plików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SX8200 Pro. Tani i wciąż nie taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.05.2024 o 22:42, kalderon napisał:

Komputronik wyprzedaje porządnego Cruciala P5 Plus 2TB za 480zł:

https://www.ceneo.pl/114416563

Tiaaaa....kupiłem we wtorek, przyszedł sms, że przyjęte do realizacji....i właśnie dostałem maila, że nie będą dostępne :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chińczyk i wcale nie tani, budowa podobna do Lexara NM710 (kontroler Maxio, pamięci YTMC).

To jest lepsza opcja o ile dalej ma kontroler Phison jak na zdjęciach.

https://www.morele.net/dysk-ssd-apacer-as2280q4-1tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-ap1tbas2280q4-1-6477664/

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się kupić obecnie coś sensownego do 350zł ?

1TB , jako jedyny dysk w kompie, system, gry, szkoła

B650/AM5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, mimuszek napisał:

Da się kupić obecnie coś sensownego do 350zł ?

1TB , jako jedyny dysk w kompie, system, gry, szkoła

B650/AM5

Lexar NM790 ale to chińczyk, za nieco więcej jest Goodram IRDM Pro/Pro Slim na Phisonie E18 + Micron TLC 176L + 1GB DRAM. Za 420 zł są WD Black SN850X, Kingston KC3000 i Kioxia Exceria Pro.

Edytowane przez Krisol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Krisol napisał:

Lexar NM790

on teraz na promo w owocowych za 309zł. brak dram, przejmować się tym jakoś w kompie dla 9latka ? następny w kolejce goodram 375...

choć coraz bardziej mam ochotę mu wkręcić mojego kc3000 1TB a sobie wsadzić coś 2TB..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, mimuszek napisał:

on teraz na promo w owocowych za 309zł. brak dram, przejmować się tym jakoś w kompie dla 9latka ? następny w kolejce goodram 375...

choć coraz bardziej mam ochotę mu wkręcić mojego kc3000 1TB a sobie wsadzić coś 2TB..

Odkąd SSD mają HMB, to brak DRAM nie jest problemem.

Edytowane przez Krisol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jaki dysk nvme 2TB pod system i szyfrowaną partycję? Musi być bez radiatora bo to do laptopa z sygnaturki. Więc i grzać się bardzo nie może. Max 700zł i ani złotówki wiecej. Crucial P3 plus będzie dobry?

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.05.2024 o 12:23, Krisol napisał:

Odkąd SSD mają HMB, to brak DRAM nie jest problemem.

kupiłem go przedwczoraj za te 309zł, a dziś jest promo na kc3000 za 349, zastanawiam się czy nie warto odesłać, a kupić kingstona

lexara jeszcze nie rozpakowałem

ma to sens ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, doman18 napisał:

Crucial P3 plus będzie dobry?

To jest padło nie tylko bez DRAMu ale i na kościach QLC. Jak nie będziesz przewalał po kilkadziesiąt GB naraz to żaden dysk nie powinien się nagrzać, a teraz w promce na Morele jest KC3000 2TB za 540zł.

https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-kc3000-2tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-skc3000d-2048g-5949890/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kalderon napisał:

To jest padło nie tylko bez DRAMu ale i na kościach QLC. Jak nie będziesz przewalał po kilkadziesiąt GB naraz to żaden dysk nie powinien się nagrzać, a teraz w promce na Morele jest KC3000 2TB za 540zł.

https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-kc3000-2tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-skc3000d-2048g-5949890/

Heh zakupiłem już rano. Czyli trafiłem :D Tak czy siak dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz 14 dni na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 24.05.2024 o 18:06, kalderon napisał:

Masz 14 dni na zwrot.

Będzie jednak zwrot. Mój lapek współpracuje tylko z jednostronnymi SSD. Mimo że KC300 był wykrywany i nawet zainstalowałem system to wszystko działało bardzo niestabilnie, nawet z liveusb miałem kłopoty. Na szybko kupiłem Lexara 790 i działa jak należy

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może słabe info ale Kingston KC3000 512GB jest jednostronny i również ma DRAM.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

512 i 1TB są jednostronne ale 2TB już dwustronny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jak to jest z tymi problemami co w zeszłym roku były z Samsungiem 990 Pro, sprawa jest już załatwiona, nie padają te dyski i nie ma problemu z pokazywaniem szybkiego zużycia?

Mam w lapku KC3000 2 TB, myślę nad dyskiem 4 TB i z racji ceny najchętniej sięgnąłbym po WD SN850X. Tylko czy nie będzie problemu z temperaturami, ponoć jest cieplejszy? Ktoś ma w lapku i da znać jak to wygląda? Kingstonem kiedyś straszyli, że gorący, ale tak naprawdę podczas stress testów może jest, ale w czasie gry nigdy nie dobija do throttlingu, więc nie narzekam. Jakbym miał dołożyć trochę kasy powyżej ceny WD, to w sumie KC3000 chyba się już nie opłaca, bo mogę mieć w tej cenie 990 Pro. Pytanie tylko jak z jego problemami. Choć najchętniej oszczędziłbym i wziął WD, tylko ten strach przed temperaturami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak coś to masz radiatory slim które mieszczą się w laptopach groszowe sprawy a zawsze kilka stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.06.2024 o 12:18, ketyow napisał:

Panowie, jak to jest z tymi problemami co w zeszłym roku były z Samsungiem 990 Pro, sprawa jest już załatwiona, nie padają te dyski i nie ma problemu z pokazywaniem szybkiego zużycia?

Mam w lapku KC3000 2 TB, myślę nad dyskiem 4 TB i z racji ceny najchętniej sięgnąłbym po WD SN850X. Tylko czy nie będzie problemu z temperaturami, ponoć jest cieplejszy? Ktoś ma w lapku i da znać jak to wygląda? Kingstonem kiedyś straszyli, że gorący, ale tak naprawdę podczas stress testów może jest, ale w czasie gry nigdy nie dobija do throttlingu, więc nie narzekam. Jakbym miał dołożyć trochę kasy powyżej ceny WD, to w sumie KC3000 chyba się już nie opłaca, bo mogę mieć w tej cenie 990 Pro. Pytanie tylko jak z jego problemami. Choć najchętniej oszczędziłbym i wziął WD, tylko ten strach przed temperaturami...

U mnie po 3msc SMART czysty, żadnych problemów z 990Pro. Wgrany najnowszy FW.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, pacjent Legion Pro, i5 13500HX, 16GB, 4060 RTX i szukam drugiego dysku. 

WD Black SN770 1TB za 310 zł - dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kanon7 napisał:

Witajcie, pacjent Legion Pro, i5 13500HX, 16GB, 4060 RTX i szukam drugiego dysku. 

WD Black SN770 1TB za 310 zł - dobry wybór? 

Dobry wybór, dodatkowo masz za darmo Acronis True Image do pobranie ze strony WD.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi