Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, zenti napisał:

Zerknie ktoś czy wszytko Ok Bx500 120 GB ?

test-1.png test-2.png test-3.png test4.png

Wszystko Ok. Temperatura trochę wysoka jak na Sata, ale podobno BX500 tak właśnie mają. Dysk jest w laptopie czy stacjonarce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zenti napisał:

laptopa Ok ?

 

No jak w lapku to jest OK, zwłaszcza że teraz gorąco na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, @_rdk_ dziękuję. Zakolegujemy się z tabelką. W sumie to przez nią trafiłem na serię Adata XPG model Sage. Ma ktoś jakieś info o tym? W sensie poza targowymi premierami. Prędkości wydają się zawrotne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dysk Patriot Viper VPN100 jest Tier S skoro jest napisane że jest lepszy i tanszy od 970 evo plus który jest Tier S+ mało tego 970 evo bez plus też jest Tier S+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Samsung ma trwalsze kości i raczej też kontroler, a fakt faktem, dużej różnicy wydajnościowo między nimi nie ma. Aczkolwiek ciekawe jeszcze jak po zapełnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest teraz na topie jeśli chodzi o TLC NVMe? Dalej 970 EVO Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie  po taniości zamówiłem 2x1TB M9PG+ i do tego  Adapter na PCIE żeby   sobie SATA nie wyłączyć przez dwa m2 na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 18:30, Minciu napisał:

A tutaj dziwne PCB z Xkomu, jakiś metalowy kontroler wystaje spod naklejki? Jakby już nie E12? Zerwij naklejkę, zrób zdjęcie i przyklej ją spowrotem, nie będzie śladów.:

5f07346de799b.jpg

ooo chyba jest, kontroler E12S ?!

Kości Micron zamiast Toshiba BiSC. Mało tego to są 96-layer QLC (4-bit) ??

Zmienili Toshibe TLC na Microny QLC ?! Świat się wali. Jeszcze większy wałek jak przy kongstonie V300 ! :D

 

Pozwolę sobie odkopać temat z zapytaniem: Robił ktoś testy tej rewizji na QLC? A może da się gdzieś jeszcze dostać wersję bazującą na TLC?

Pytanie motywowane jest przeceną wersji 1TB na 550zł w x-komie. Jeżeli dysk po zmianach radzi sobie gorzej niż dawna wersja, to owa kwota staje się mało okazyjna.

 

Dodam jeszcze, że szukam dysku do laptopa, a więc takiego który da radę funkcjonować względnie chłodno (czyt. brak throttlingu z powodu temperatury) bez dodatkowego nawiewu. Może w kategorii 1TB Nvme powinienem zainteresować się jakąś inną opcją?

 

Edytowane przez DrW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DrW napisał:

 

Pozwolę sobie odkopać temat z zapytaniem: Robił ktoś testy tej rewizji na QLC? A może da się gdzieś jeszcze dostać wersję bazującą na TLC?

Pytanie motywowane jest przeceną wersji 1TB na 550zł w x-komie. Jeżeli dysk po zmianach radzi sobie gorzej niż dawna wersja, to owa kwota staje się mało okazyjna.

 

Dodam jeszcze, że szukam dysku do laptopa, a więc takiego który da radę funkcjonować względnie chłodno (czyt. brak throttlingu z powodu temperatury) bez dodatkowego nawiewu. Może w kategorii 1TB Nvme powinienem zainteresować się jakąś inną opcją?

 

Tam jest TLC od Microna, więc można brać. Z QLC to były tylko przypuszczenia, ale już kilka osób mi potwierdziło, że nadal jest TLC. Może być tylko mniejsza ilość pamięci DRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLC raczej wszędzie będą. Co przekopałem neta, to raczej nowe wersje na QLD będą nowymi modelami ( na tym samym PCB ;) ). Jeden z producentów zadeklarował nawet, żę na bank model na TLC zostanie na TLC.

Ale dochodzi jeszcze kwestia pamięci RAM. Niestety ale ilość się już nie zgadza. BO wychodzi że tutaj okroili o połowę dodatkowo często jest DDR3 zamiast DDR4.

 

No i co najważniejsze, PNY jest conajwyżej średni. Stary był na micronach z mniejszą o połowę ilością cykli zapisu komórek NAND od Toshiby. Nowe wypadają nieco lepiej, ale chyba szukał bym czegoś z Toshibą. I najlepiej w starej rewizji bez cięć w RAM.

 

Mój SyliconPower A80 - Toshiba 64L  mają  PE Cycle Limit: 3000

Stara werjsa - PNY CS3030 Micron 64L(B16A)  PE Cycle Limit: 1500

Nowa werjsa - PNY CS3030 Micron 96L(B27A) PE Cycle Limit: 2000

 

 

Osobiście dopłaciłbym do SyliconPower A80 i miał wywalone na promocję i te 30-40zl oszczędności :P 

https://www.x-kom.pl/p/508129-dysk-ssd-silicon-power-1tb-m2-pcie-nvme-a80.html

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 20:14, Minciu napisał:

TLC raczej wszędzie będą. Co przekopałem neta, to raczej nowe wersje na QLD będą nowymi modelami ( na tym samym PCB ;) ). Jeden z producentów zadeklarował nawet, żę na bank model na TLC zostanie na TLC.

Ale dochodzi jeszcze kwestia pamięci RAM. Niestety ale ilość się już nie zgadza. BO wychodzi że tutaj okroili o połowę dodatkowo często jest DDR3 zamiast DDR4.

 

No i co najważniejsze, PNY jest conajwyżej średni. Stary był na micronach z mniejszą o połowę ilością cykli zapisu komórek NAND od Toshiby. Nowe wypadają nieco lepiej, ale chyba szukał bym czegoś z Toshibą. I najlepiej w starej rewizji bez cięć w RAM.

 

Mój SyliconPower A80 - Toshiba 64L  mają  PE Cycle Limit: 3000

Stara werjsa - PNY CS3030 Micron 64L(B16A)  PE Cycle Limit: 1500

Nowa werjsa - PNY CS3030 Micron 96L(B27A) PE Cycle Limit: 2000

 

 

Osobiście dopłaciłbym do SyliconPower A80 i miał wywalone na promocję i te 30-40zl oszczędności :P 

https://www.x-kom.pl/p/508129-dysk-ssd-silicon-power-1tb-m2-pcie-nvme-a80.html

 

Można po czymś poznać, czy sprzedawana jest nowa, czy stara rewizja?

Zwłaszcza, że od jakiegoś czasu SP chyba także siedzi na micronach 64L


obraz.png.411c8b21e10f77b788cb28d72bcc1776.png

Edytowane przez DrW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić i porównać PCB. A programem sprawdzisz co dokładnie za kości masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Minciu napisał:

TLC raczej wszędzie będą. Co przekopałem neta, to raczej nowe wersje na QLD będą nowymi modelami ( na tym samym PCB ;) ). Jeden z producentów zadeklarował nawet, żę na bank model na TLC zostanie na TLC.

Ale dochodzi jeszcze kwestia pamięci RAM. Niestety ale ilość się już nie zgadza. BO wychodzi że tutaj okroili o połowę dodatkowo często jest DDR3 zamiast DDR4.

 

No i co najważniejsze, PNY jest conajwyżej średni. Stary był na micronach z mniejszą o połowę ilością cykli zapisu komórek NAND od Toshiby. Nowe wypadają nieco lepiej, ale chyba szukał bym czegoś z Toshibą. I najlepiej w starej rewizji bez cięć w RAM.

 

Mój SyliconPower A80 - Toshiba 64L  mają  PE Cycle Limit: 3000

Stara werjsa - PNY CS3030 Micron 64L(B16A)  PE Cycle Limit: 1500

Nowa werjsa - PNY CS3030 Micron 96L(B27A) PE Cycle Limit: 2000

 

 

Osobiście dopłaciłbym do SyliconPower A80 i miał wywalone na promocję i te 30-40zl oszczędności :P 

https://www.x-kom.pl/p/508129-dysk-ssd-silicon-power-1tb-m2-pcie-nvme-a80.html

 

Stary PNY nie był na Micronach tylko jak wszystkie z E12 na Toshibach - mam go to wiem. Teraz już wszystkie co były na E12 mają pozmieniane kości, więc Silicon Power wcale nie jest lepszy. Nawet nie wiadomo czy jeszcze produkują te z kościami Toshiby, może jedynie się trafi na jakieś leżaki magazynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierzam się do zakupu dysku nvme o pojemności 1tb. Kwota to maks. 500 zł, wydaje mi się, iż przepłacanie za nośniki, które de facto już oferują nam bardzo szybkie zapisywanie danych jest bez sensu. Upatrzyłem sobie trzy modele:

Kingston A2000 1TB 

WD Blue SN 550 1TB

Plextor M9PG PLUS 1TB

O Kingstonie dużo w sieci piszę się o błędach w postaci blue screenów itp., SN 550 nie posiada pamięci podręcznej DRAM ( Co w moim przypadku nie jest, aż tak cenne), zaś o Plextorze w sieci informacji jest bardzo niewiele.

Moje pytanie brzmi następująco: Który z tych trzech nośników danych wybrać?

 

Edytowane przez Jarek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Keton napisał:

Stary PNY nie był na Micronach tylko jak wszystkie z E12 na Toshibach - mam go to wiem. Teraz już wszystkie co były na E12 mają pozmieniane kości, więc Silicon Power wcale nie jest lepszy. Nawet nie wiadomo czy jeszcze produkują te z kościami Toshiby, może jedynie się trafi na jakieś leżaki magazynowe.

W takim razie stary PNY miał randomowo Microna i Toshibe? Raz 1500cykli raz 3000 cykli?

Bralbym SP i trzymał kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

W takim razie stary PNY miał randomowo Microna i Toshibe? Raz 1500cykli raz 3000 cykli?

Bralbym SP i trzymał kciuki.

We wszystkich recenzjach jakie widziałem po premierze tego SSD była Toshiba.

A tak przy okazji, wie ktoś jaki jest PE Cycle Limit w Toshiba 96L?

Edytowane przez Keton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal program i wklej co tam masz napisane. Czy na pewno masz Toshiba. Bo inni nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minciu napisał:

Odpal program i wklej co tam masz napisane. Czy na pewno masz Toshiba. Bo inni nie mieli.

Mam bo sprawdzałem już. A poza tym jak inni nie mieli, jak to był standard w zeszłym roku w kilkunastu dyskach Phison E12 + Toshiba

Edytowane przez Keton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam w temacie wydruki z programu. Stara i nowa wersja PNY jednego z forumowiczów @_Unix_

Tak więc random pełną gębą jeżeli dobrze sprawdziłeś. Nie widziałem Twojego raportu z programu to nie wiem czy tam masz Toshibe ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Masz tam w temacie wydruki z programu. Stara i nowa wersja PNY jednego z forumowiczów @_Unix_

Tak więc random pełną gębą jeżeli dobrze sprawdziłeś. Nie widziałem Twojego raportu z programu to nie wiem czy tam masz Toshibe ;) 

 

Tam są wyniki z programu, ale z nowych wersji PNY i Silicon Power kupionych w lipcu tego roku. Ja swój kupiłem rok temu i wtedy we wszystkich była Toshiba. Dopiero pod koniec 2019 roku coś zaczęli zmieniać

Edytowane przez Keton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 23.07.2020 o 08:57, damzak napisał:

Sprawdziłem narzędziem posiadane dyski PNY CS3030 500GB. Wyniki w załączonych plikach txt*. Wychodzi że i w starym i nowym producent pamięci to Micron (Micron 64L vs Micron 96L), stary to DDR4 i 512MB nowy to DDR3 i 256MB. 

phison_nvme_flash_id_nowy.txt 2 kB · 6 pobrań phison_nvme_flash_id_stary.txt 3 kB · 7 pobrań

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...