Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tani i duży ten dysk ale podobno są jakieś problemy z realizacją gwarancji i rękojmi w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

jak 2x1TB? Nieeeee anulij weź 1x2TB SERIO!!!! :-D 

Nie zbieraj wypierdów. Bierz jak największy to podstawowa zasada. Porty SATA szybko znikają z płyt. NVME na płytach też jak na lekarstwo. Zbieraj tylko duże dyski bo małe później do niczego sie nie nadaja. RAID nie ma sensu z 2x1TB, lepiej weź 1x2TB a RAID może kiedyś kiedyś. 

Dzięki za radę, gdybym brał dla siebie to tak bym zrobił, ale jeden dla mnie do PC a drugi do laptopa dla dziewczyny jako dodatkowy poza 250GB M.2 zamiast HDD który pewnie długo już nie pochodzi :)
Chociaż zastanawiam sie, czy nie wziac moze 2tb bo cena naprawde fajna jest

Edytowane przez szopenopen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, deton24 napisał:

W porównywalnej cenie 1TB jest WD Blue 3D jeśli ktoś ma obawy o gwarancję w Digicomp.

Gdzie widziałeś tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w zadowolenie ciut drożej - 442 zł - 10 zł newsletter (5 lat gwarancji realizowane u producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozważam wsparcie któregoś z dwóch projektów dysków SSD na Kickstarterze. Chciałbym prosić o komentarz odnośnie obu pozycji. Który długoterminowo sprawdzi się lepiej jako dysk mobilny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD około 350 zł 500GB, muszę kupić do 16 (wysyłka tego samego dnia).

Który najlepiej?

ssd-silicon-power-512gb-m2-pcie-nvme-a80

adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro

kingston-500gb-m2-pcie-nvme-a2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, 

SSD Kingston A400 960GB 2.5 SATA III do gierek będzie zadawalający? Szykuję się na Cyberpunka i tak szukam czegoś w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei zadam pytanie - czy Silicon Power A80 1TB za 519zł będzie dobrą ceną? Chciałem coś kupić przed czarnopiątkowymi podwyżkami i wątpię bym doczekał się tańszej ceny, ale po ostatnich zmianach kości i kontrolera, nie wiem czy dalej warto się w to pakować.

Edytowane przez DrW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się może w dysku przytykać w takiej sytuacji? 

GaH7APN.png

Jest to dysk przenośny PNY Elite Portable SSD 480GB. Obudowa nieźle się nagrzewa, ale np. crystal disk raportuje 40*C, organoleptycznie chyba mogę ten odczyt potwierdzić. Kasza, kontroler? 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To może być od tego zależne.

Niektóre dyski SSD się tak zachowują, że po jakimś czasiem spada prędkość transferu, jak jest wystarczająco duży plik. Nie musi to być zależne od temperatury.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 2TB w niemieckim Amazonie z kodem GESCHENK5 157,93€ (723 zł)

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-crucial-mx500-2tb-ct1000mx500ssd1-3d-nand-at-amazon-de-311064

Taniej niż Micron 1300 (740 zł) gdzie doszły mnie słuchy na Pepperze, że ktoś miał problemy z gwarancją na Digicomp. Nie wiem na ile potwierdzone.

Wersja 1TB u nich 370 zł (kiedyś było 350 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KINGSPEC Q-360

Co to za wynalazek?

Szukam dysku na gry i taki wynalazek mi mignął przed oczami...raczej kupię po raz kolejny

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500...chyba że w podobnej cenie na NVME bo płyta MSI B450M Pro-vdh max a więc SSD NVMe Turbo M.2 wykorzystującym interfejs PCIe Gen3 x4

Polecany jest też Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000

Wybór padł na używkę PNY XLR8 CS3030 500GB

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki drugi dysk NVMe 0,5T dokupić na tymczasowe / scratch disc przy obróbce??

Teraz mam jeden mp510 jak w stopce.

Czyli czy dać drugi taki sam, czy coś się pozmieniało i coś innego bardziej sensownego?

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo w tej chwili w dwóch najtańszych sklepach na tych samych kościach i kontrolerze masz taniej

Team Group MP34 NVMe

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo taniej o pare złotych za mp510 w xkomie a nie w sferisie czy nieznanym mi krsystem ;)

Edyt,

Z mojej kiedyś listy były NVMe 0,5TB: MP510, XLR8, P34A80, C.S11 Pro. SX8200 PRO wypadł bo bywały awarie po gwarancji.

Jak polecasz dodaję teraz TG MP34 oraz Patriot VPN100 bo też polecany i ma radiator a będę go montował pod płytą gł. gdzie nie ma chłodzenia.

 

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups! 

Sprawa się wyjaśniła, XLR8 CS3030 i P34A80 odpadają z powodu zmiany na gorsze kości. 

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaki 1TB na NVme polecacie? nie do bicia rekordów po prostu średnia półka pod gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro, albo ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro

Ten drugi jest z radiatorem.

Panowie, to prawda, że dysk np 1 TB  NVMe będzie miał lepsze parametry od dysku tej samej firmy i ten sam model 512 GB?

Większa pojemność= większa szybkość?

 
Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było rośnie liczba IOPS i trochę transfer danych. Ponadto rośnie TBW. Wynika to z faktu że ilość danych dywersyfikuje się pomiędzy kości pamięci których jest więcej. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, NVME mają kilku kanałowe kontrolery. Coś jak QuadChanel w procesorach HEDT. Dokładasz kolejne kosteczki aby ukręcić większą przepustowość. Przynajmniej ja tak to rozumiem ;-)

Tutaj masz przykład Phisiona E12, jak widać ma osmio kanałowy  kontroler. Jak użyjesz 4 kanały to transfer może być o połowę wolniejszy jak przy 8. Czyli np zestawienie dysku 500GB vs 1000GB. Tylko ostatnio najczęściej widać to mocniej przy zapisie, bo odczyt z kości jest tak szybki, że już przy 2-4 kanałach dobija do limitu PCIE.

 

phison_ep_1.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...