Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, MitycznyJeż napisał:

@RsNeo

A nie masz przypadkiem radiatorów dołączonych do płyty?
Nawet jeżeli nie, to czy faktycznie przy Twoich zastosowaniach będzie to problem?

Nie wiem czy będzie to problemem. 

Jest wiele dysków do wyboru ;) i zastanawiam się nad Gen3 - skoro moja płyta obsługuje ten standard i procesor też to czemu nie iść w nowe technologie ?

Zastanawiam się nad tym dyskiem:

https://www.x-kom.pl/p/508126-dysk-ssd-silicon-power-512gb-m2-pcie-nvme-a80.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RsNeo napisał:

i zastanawiam się nad Gen3 - skoro moja płyta obsługuje ten standard i procesor też to czemu nie iść w nowe technologie ?

Nie chodziło Ci o Gen4? Wszystko jest albo Gen3 albo Gen4.
Nigdzie nie piszesz do czego ten dysk...

8 minut temu, RsNeo napisał:

Nie wiem czy będzie to problemem.

Czyli równie dobrze możesz się przejmować czymś zupełnie niepotrzebnie. Problemy ze spadkiem wydajności na skutek temperatury  występują w sytuacjach długotrwałego i mocnego obciążenia, głównie zapisem, a nie zawsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Nie chodziło Ci o Gen4? Wszystko jest albo Gen3 albo Gen4.
Nigdzie nie piszesz do czego ten dysk...

Czyli równie dobrze możesz się przejmować czymś zupełnie niepotrzebnie. Problemy ze spadkiem wydajności na skutek temperatury  występują w sytuacjach długotrwałego i mocnego obciążenia, głównie zapisem, a nie zawsze.

Docelowo dysk będzie służył jako systemowy a że ma 500GB to i kilka gier/programów na niego też zainstaluję.

Bardziej mi zależy na długiej bezawaryjności (komputer pracuje 24/h na dobę) niż na transferach rzędu 3800MB/sek choć oczywiście nie kupię dysku z transferem 500Mb/sek jeśli w tej samej cenie mam do wyboru ponad 2000MB/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dla spokojności możesz dokupić jakiś radiator, ale.

2. Gry aż tak bardzo go nie powinny rozgrzać.

Poleciłbym ADATĘ z radiatorem, ale oni ostatnio coś pokombinowali chyba z kontrolerem, czy tam pamięciami i teraz nie wiem, czy można go polecać z czystym sumieniem.

Jak jestem przy głosie, to też mam pytanko;

Mam ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro (kupiona pod koniec września-więc chyba jeszcze przed zmianami). Testuje go AS SSD Benchmark i  Crystaldisc Mark 7.0.0. Oba nie pokazują mi temperatury. Tak ma być?

Który program najlepiej nadaje się do testowania, gdyż wyniki mam jakby to powiedzieć nieco rozbieżne? W sumie bardzo niewiele, ale jednak.

Temperaturę monitoruje OCCT w jakiejś tam sobie wersji.

Jakim softwearem mierzycie temperatury tych dysków?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RsNeo napisał:

Bardziej mi zależy na długiej bezawaryjności

Skupiasz się na awaryjności oraz przejmujesz się kwestią wysokich temperatur, ale czy zwróciłeś uwagę, że w przypadku tamtego dysku samsung

1) Sprzedaje te dyski bez dedykowanego chłodzenia
2) Daje na nie 5 lat gwarancji
3) Nie podaje żadnych zaleceń dotyczących warunków pracy dysku

? ;)
Czy gdyby te temperatury zabijały dyski i miałyby wpłynąć na żywotność dysku w skali 5 lat, to czy naprawdę by sprzedawali te dyski z taką gwarancją i bez zaleceń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RsNeo napisał:

Nie wiem czy będzie to problemem. 

Jest wiele dysków do wyboru ;) i zastanawiam się nad Gen3 - skoro moja płyta obsługuje ten standard i procesor też to czemu nie iść w nowe technologie ?

Zastanawiam się nad tym dyskiem:

https://www.x-kom.pl/p/508126-dysk-ssd-silicon-power-512gb-m2-pcie-nvme-a80.html

Ten dysk już jest na innym kontrolerze ibma gorsze pamięci niektóre nawet podobno Qlc maja. Ja ma ten dysk w wersji 1TB E starej rewizji na prawdziwym Phisonie. 

Wg mnie jak nie możesz sprawdzić to omiń ten dysk

Aha A data o której piszecie też już jest oszukana

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę kupić SSD 1GB na sata do 600zł? tyle że coś solidnego na dobrych kościach i kontrolerze, żeby nie tracił szybkości podczas zapełniania, a także miał przyzwoitą ilość cykli. Wiem, że jest Samsung 860pro, ale cena teges...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, kardinale napisał:

Da radę kupić SSD 1GB na sata do 600zł? tyle że coś solidnego na dobrych kościach i kontrolerze, żeby nie tracił szybkości podczas zapełniania, a także miał przyzwoitą ilość cykli. Wiem, że jest Samsung 860pro, ale cena teges...

Za niecałe 800zł na amazonie jest teraz mx500 2TB.

https://www.pepper.pl/promocje/ssd-crucial-mx500-2tb-sata-323730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wompierz napisał:

Za niecałe 800zł na amazonie jest teraz mx500 2TB.

https://www.pepper.pl/promocje/ssd-crucial-mx500-2tb-sata-323730

Trochę za drogo. A te cruciale choć solidne? A jak taka promka, bo mam blisko https://www.mydealz.de/deals/samsung-ssd-860-evo-1tb-sata-ssd-3d-nand-tlc-r550w520-1gb-lpdd-cache-v-nand-v4-mz-76e1t0b-1692705 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak. Podobny poziom jak 860EVO.

Za 200-300zł więcej masz dodatkowe 1TB. Jak chesz sata to według mnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w cenie do 1300-1400 za 2 dyski po 1 tera?

Gen 3, mam własne radiatory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym "wolniejszym i bardziej grzejący się" PS5012-E12S??? Sprawdziłem dokumentację Phisiona i wychodzi na to, że E12S w zasadzie jest szybszy od E12 o ile nie sparuje się go z kościami QLC, których E12 nie obsługuje.

https://www.phison.com/images/products_datasheet/Consumer_PS5012-E12.pdf

https://www.phison.com/images/products_datasheet/Consumer_PS5012-E12S-TLC-QLC_2020.pdf

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam1394 napisał:

Coś w cenie do 1300-1400 za 2 dyski po 1 tera?

Gen 3, mam własne radiatory.

1x NVME 2TB lepiej ;) Wsadzisz 2x1TB i co zrobisz jak miejsca braknie za pół roku najdalej rok? :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze adapter PCI-e?

 

edit: ostatecznie posłuchałem i wziąłem 2TB 970 Evo Plus za 1250zł na czarnym piątku.

Edytowane przez Adam1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zemstafreda

W sumie oba kontrolery są Quad-core, 8-ch, 4-CE/ch wraz z DRAM, ale twierdzenie to wynikało z tego co pamiętam, z testów rewizji właśnie z i bez pamięci QLC na tym kontrolerze, bo takie były, i wynikało z nich właśnie powyższe. Tam powinno być też podane źródło z Techpowerup razem z wynikami.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego dysku 1TB M.2 NVMe do konfigu jak w podpisie. Priorytetem nie jest cena, a wydajność/jakość/gwarancja.

Chciałbym też by nowy dysk zbytnio się nie grzał, bo będzie dostawał heat bezpośrednio z backplate'a RTX-a 3080.

Co wybrać?

Edytowane przez Barley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obecnie najbardziej wydajny dysk  SSD 120/128GB SATA? Nie potrzebuję niczego większego bo będzie działać pod Raspberry pi 4, zależy mi jedynie na wydajności i w miarę spoko cenie. Czy BX500 128 GB będzie najlepszym wyborem? Może Goodram IRDM? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor 256gb ze sklepu zadowolenie jest w primo lub mniejszy w xkom z kodem bfx2020

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję włożyć dysk SSD do laptopa, SATA mocowanie M2 (Asus ux 410). W zasadzie na sam system i dwa czy trzy programy graficzne, więc pewnie wystarczy 128-256 GB. Za czym się rozglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym lapku powinny pójść dyski NVME ale na PCI-E 2x czyli prędkość będzie ograniczona do 2000MB/s. Kingston A2000? Jak się upierasz przy SATA (max ~550MB/s) - WD Blue M.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kalderon napisał:

Ja bym wziął Samsunga 970 EVO. Kosztuje tyle samo a jakoś bardziej wierzę koreańczykom.

Wziąłem już Adatę poleconą powyżej, 970 EVO też sprawdzałem. W testach prędkości podobne a, Adata podobno mniej się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz na bazach danych? Bo jak nie to za bardzo dysku nie rozgrzejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo nie porywa. Jeżeli jest w cenie adata to można rozważać. Dopłacać nie ma sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...