Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane | Bieżące promocje | Ranking 80 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.09.2020 o 09:16, .::DOOMINIQS::. napisał:

Hejo co powiedzie na taki zestaw (wszystkie dyski 1TB):

Na system i programy:

Samsung 970 EVO vs PNY CS3030 (oba po 600zł)

+

Na gry:

Kingston A2000 vs WD BLue SN550

W tej pierwszej kompilacji brałbym Samsunga, a w drugiej Kingston A2000 będzie lepszym wyborem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, needen napisał:

Hej, mam takie pytanko. dopiero co przyszedł do mnie dysk addaty z proline, to normalne że nowe były już zapisywane??? producent robi na nich jakieś testy.

ilość włączeń dysku jest 6 razy a przecież go dopiero do kompa wsadziłem 

sam dysk sprawuje się świetnie

temperatury też są ok

w ADATA nie zerują licznika po testach, to normalne, nie przejmuj się nic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Czy dostanę coś sensowniejszego niż SX8200 PRO w kwocie do 700zł (dla wersji 1TB)? Dysk będzie w zasadzie na wszystko, nie wiem czy to dobre rozwiązanie (pomijając kwestie bezpieczeństwa ofc)?

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Micron 1300 w cenie 370zł na 1tb jest w miarę niezawodnym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, _fiber_ napisał:

Cześć!

Czy dostanę coś sensowniejszego niż SX8200 PRO w kwocie do 700zł (dla wersji 1TB)? Dysk będzie w zasadzie na wszystko, nie wiem czy to dobre rozwiązanie (pomijając kwestie bezpieczeństwa ofc)?

Dzięki za pomoc!

Teraz w promocji Patriot VPN100 1TB za 541zł:

https://www.krsystem.pl/patriot_vpn1001tbm28h_patriot_viper_vpn100_ssd_1tb_m.2_pcie_x4-item-62636.html

Lepszy niż ADATA bo nie zwalnia po zapełnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, super! wezmę w takim razie Patriota. 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Micron 1300 1TB znów jest dostępny w cenie 359zł i on chyba wraca do polecanych? Czy coś się zmieniło i się go nie poleca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nic się nie zmieniło. Przesunąłem do archiwalnych, bo był długi czas niedostępny. Lepszy wybór od MX500 to był zazwyczaj cenowo. Dyski porównywalne - 1300 kości lepsze, kontroler gorszy. Problemów z tym modelem sobie nie przypominam. Poza mniejszymi opisanymi z prędkościami na niektórych chipsetach AMD. 

W porównywalnej cenie 1TB jest WD Blue 3D jeśli ktoś ma obawy o gwarancję w Digicomp.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, deton24 napisał:

Nic się nie zmieniło. Przesunąłem do archiwalnych, bo był długi czas niedostępny. Lepszy wybór od MX500. Problemów z tym modelem sobie nie przypominam. Poza mniejszymi opisanymi z prędkościami na niektórych chipsetach AMD.

Dzięki, właśnie kupiłem 2x 1TB, oby służyły długo. Jeśli ktoś woli to jest też na allegro ze smartem 10zł drożej wersja 1tb.
Tu linki jeśli można wstawić: 

1TB za 359,90 PLN: https://digicomp.pl/p/70/4193/ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html
2TB za 689,90 PLN: https://digicomp.pl/p/70/4112/ssd-micron-1300-2tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html
Wysyłka od: 14.90 PLN lub odbiór osobisty w Warszawie

I allegro ze smartem:
1TB za 369,90 PLN: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-tlc-sata3-9648905674
2TB za 754,90 PLN: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-micron-1300-2tb-3d-nand-530-520-tlc-sata3-9648890215

Edytowane przez szopenopen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak 2x1TB? Nieeeee anulij weź 1x2TB SERIO!!!! :-D 

Nie zbieraj wypierdów. Bierz jak największy to podstawowa zasada. Porty SATA szybko znikają z płyt. NVME na płytach też jak na lekarstwo. Zbieraj tylko duże dyski bo małe później do niczego sie nie nadaja. RAID nie ma sensu z 2x1TB, lepiej weź 1x2TB a RAID może kiedyś kiedyś. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tani i duży ten dysk ale podobno są jakieś problemy z realizacją gwarancji i rękojmi w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Minciu napisał:

jak 2x1TB? Nieeeee anulij weź 1x2TB SERIO!!!! :-D 

Nie zbieraj wypierdów. Bierz jak największy to podstawowa zasada. Porty SATA szybko znikają z płyt. NVME na płytach też jak na lekarstwo. Zbieraj tylko duże dyski bo małe później do niczego sie nie nadaja. RAID nie ma sensu z 2x1TB, lepiej weź 1x2TB a RAID może kiedyś kiedyś. 

Dzięki za radę, gdybym brał dla siebie to tak bym zrobił, ale jeden dla mnie do PC a drugi do laptopa dla dziewczyny jako dodatkowy poza 250GB M.2 zamiast HDD który pewnie długo już nie pochodzi :)
Chociaż zastanawiam sie, czy nie wziac moze 2tb bo cena naprawde fajna jest

Edytowane przez szopenopen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, deton24 napisał:

W porównywalnej cenie 1TB jest WD Blue 3D jeśli ktoś ma obawy o gwarancję w Digicomp.

Gdzie widziałeś tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno w zadowolenie ciut drożej - 442 zł - 10 zł newsletter (5 lat gwarancji realizowane u producenta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, rozważam wsparcie któregoś z dwóch projektów dysków SSD na Kickstarterze. Chciałbym prosić o komentarz odnośnie obu pozycji. Który długoterminowo sprawdzi się lepiej jako dysk mobilny? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SSD około 350 zł 500GB, muszę kupić do 16 (wysyłka tego samego dnia).

Który najlepiej?

ssd-silicon-power-512gb-m2-pcie-nvme-a80

adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro

kingston-500gb-m2-pcie-nvme-a2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemanko, 

SSD Kingston A400 960GB 2.5 SATA III do gierek będzie zadawalający? Szykuję się na Cyberpunka i tak szukam czegoś w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja z kolei zadam pytanie - czy Silicon Power A80 1TB za 519zł będzie dobrą ceną? Chciałem coś kupić przed czarnopiątkowymi podwyżkami i wątpię bym doczekał się tańszej ceny, ale po ostatnich zmianach kości i kontrolera, nie wiem czy dalej warto się w to pakować.

Edytowane przez DrW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się może w dysku przytykać w takiej sytuacji? 

GaH7APN.png

Jest to dysk przenośny PNY Elite Portable SSD 480GB. Obudowa nieźle się nagrzewa, ale np. crystal disk raportuje 40*C, organoleptycznie chyba mogę ten odczyt potwierdzić. Kasza, kontroler? 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. To może być od tego zależne.

Niektóre dyski SSD się tak zachowują, że po jakimś czasiem spada prędkość transferu, jak jest wystarczająco duży plik. Nie musi to być zależne od temperatury.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MX500 2TB w niemieckim Amazonie z kodem GESCHENK5 157,93€ (723 zł)

https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-crucial-mx500-2tb-ct1000mx500ssd1-3d-nand-at-amazon-de-311064

Taniej niż Micron 1300 (740 zł) gdzie doszły mnie słuchy na Pepperze, że ktoś miał problemy z gwarancją na Digicomp. Nie wiem na ile potwierdzone.

Wersja 1TB u nich 370 zł (kiedyś było 350 zł).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi