Skocz do zawartości
g1gaming10

Co lepsze do gier i7 8700k 6/12 czy i7 9700k 8/8

Rekomendowane odpowiedzi

I nie, nie ma szans żeby 8700K wyprzedził 9700K.

Piszesz to z taką pewnością, że to musi być prawda.

 

 

8:E:lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to z taką pewnością, że to musi być prawda.

 

 

8:E:lol2:

 

szanse ma 8700 w niektorych grach może, ale przy tej ilości rdzeni w większości gier to raczej 9700 będzie miał przewagę, 2700x bez SMT też zazwyczaj zyskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak I9 9900K będzie się zamykał w cenie 1800zł, sprzedam 8700 i kupie I9 :P

 

Ale dopiero w styczniu, bo teraz Janusze wycenią I9 na 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza o grze, która na dziś dzień wyraźnie daje się we znaki jak ktoś ma mało wątków/rdzeni. Logiczne. Co mamy pisać o StarCrafcie ??

Tyle że to JEDYNA taka gra. We wszystkich innych tytułach, włącznie z najnowszymi, 6/6 jest zdecydowanie szybsze od 4/8 (tzn. 8600K od 7700K). Więc skoro to jedyna taka gra to jaki z tego wniosek?

 

Kolejne gry będą wymagać jeszcze więcej.

Jak wyżej.

 

 

Tak 6/6 jest tylko 10% w plecy za 6/12, a to dla tego że 6/12 nie jest w pełni wykorzystywany jeszcze przez ten tytuł. Ale ta różnica już jest. Dzisiaj tu i teraz.

Nawet w grach wykorzystujących 16 wątków 8600K będzie szybszy od 7700K. Origins to ewenement.

 

Piszesz że nie ma wzrostu wydajności. Piszesz, że na HT są minimalne spadki wydajności. Ale spoko mogłeś nie widzieć tego materiału wcześniej czy podobnych. Teraz już wiesz.

Nie, pisałem że HT dodaje maksymalnie 35% wydajności. I nawet na przykładzie Origins to widać (7700K vs 8350K z tego filmu).

 

1. MIT

I dlatego, pomijając Origins, 8600K jest zawsze zauważalnie szybszy od 7700K?

 

2. Coś blisko tego, ale jednak 4c/8w tutaj robi więcej FPS niż 6c/6w

Możliwe że włąśnie dla tego, że 6c/6w ZATYKA się łatwiej niż mniej, jajek ale 8wątków.

Robi tyle samo (104 vs 103 average fps).

 

3. MIT przestażały. Kiedyś dawno temu to był fakt.

Ujmę to inaczej. HT czasem daje nic lub prawie nic.

 

4. pół prawda. Intele są dziurawe jak ser szfajcarski a nie tylko HT. Dziury z HT wymagają bezpośredni, fizyczny dostęp do komputera w celu ich wykorzystania. Dobrze pamiętam?

https://www.extremetech.com/computing/276138-is-hyper-threading-a-fundamental-security-risk

 

5. Lepsze IPC nie będzie od czasów 6 generacji. 8C/8W będzie szybszy od 6C/12W w sytuacji wykożystania nie więcej niż 8 wątków. To nie jest zawsza, a raczej przez krótki okres czasu.

No to czekamy na testy. Zdaje się że nie więcej niż miesiąc.

 

Przesiadałem się ostanio z 4c/8w (6700K) na 6c/6w (8600K) i na 6c/12w (8700K).

6c/6w Był spoko, miał kopnięcie w grach. Ale ALT+TAB z gry gdzie leciało użycie CPU na 100% ( głupi Fortnite )

Gra w fullscreen czy exclusive fullscreen?

 

powodowało wyraźne, chwilowe przywieszenie się komputera przy przechodzeniu do Chrome w porównaniu do 4c/8w czy 6c/16w. To taki prosty przykład, że jednak bez tego HT łatwiej przytkać procesor zadaniami.

W cenie 9700K są Threadrippery 12/24. A póki co Ryzeny 8/16.

 

Pisali o problemach z 8700K, że jest za słaby ;) Śmiesznie będzie, jak się okaże, że RT kuleje przez CPU (doładowane milionem nowych zadań) a nie GPU.

Topowe Ryzeny (i Threadrippery) będą miały okazję się wykazać, jeśli gra będzie używać 16 wątków lub więcej.

 

Może kolega nie ma porównania. Ja przez lata siedziałem na x58(6r/12w). Przeżyłem szok po zmianie(krótkiej) na Skylake 4/4. Komfort pracy tragiczny na 4/4(przeskakiwanie między oknami, aplikacjami, minimalizowanie gier, obliczenia w tle, kodowanie materiałów, itd.). 4/8 od Skylake to też nie było to. Optimum to 6/12, ale i tak czekam na i9 :P(zwłaszcza że będzie lut!).

A fanboje Intela tyle zawsze opowiadali że "wincyj rdzeniuff" w procesorach AMD jest zbędne.

 

To zaobserwuj to:

Mój link

 

Mój link

 

Mój link

 

Mój link

 

Tylko nie pisz już więcej, że HT to lipa.

I wszędzie tu HT dodaje najwyżej 20%. I wszędzie 8600K jest zdecydowanie szybszy od 7700K.

 

A jeśli uważasz że kolejne gry nie będą wymagały więcej wątków, to powiem Ci że tak było już wiele razy.

Oczywiście że będą wymagać coraz więcej wątków.

 

Piszesz to z taką pewnością, że to musi być prawda.

 

 

8:E:lol2:

 

Jeśli, pomijając Origins, 8600K jest zawsze conajmniej 10% szybszy od 7700K to 8700K może się conajwyżej zrównać z 9700K.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- prawdziwą przewagą nowych procesorów może być vcore/takt- takie 5.3GHz/1.215V to potencjalnie świetna wiadomość w kontekście wymaganych chłodzeń i kultury pracy: https://pclab.pl/news78747.html

 

Tak pierwsze procesory dla portali aby dużo szumu narobić a pózniej zapomnij o takim vcore.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwsze procesory dla portali aby dużo szumu narobić a pózniej zapomnij o takim vcore.

 

Co lepsze od czasów Sandy Bridge robią takie wały z selektami na testy, a ludki nadal łykają te same bajki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak I9 9900K będzie się zamykał w cenie 1800zł, sprzedam 8700 i kupie I9 :P

 

Ale dopiero w styczniu, bo teraz Janusze wycenią I9 na 2500zł.

 

Zobaczymy jaką cenę wystawi Intel dla swoich partnerów handlowych przy zakupie powyżej 1000 sztuk. i7-8700k wycenił w przedziale 359-370 zielonych KLIK - mniej więcej jakiś odniesienie wink.gif

Powierzchnia krzemu 9900k jest o mniej więcej 33% większa niż 8700k (dalej mamy 14nm) to i uzysk z wafla jest sporo mniejszy co się przekłada na wzrost ceny, proces produkcyjny pewnie w niczym się nie różni jak dla 8700k + dodatkowo lutowanie IHS.

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do zobaczenia w tym temacie po premierze - zobaczymy kto miał rację :) Ja obstawiam że 8 rdzeni będzie w 99% przypadków szybsze od 6+HT . Ten 1% to syntetyczne wymuszanie 12 wątków na "puste" obliczenia, praktycznie nie mające miejsca nawet w zastosowaniach profesjonalnych, gdzie programy się świetnie skalują na wiele wątków.

Biorąc pod uwagę to ile procesorów @tomcug przetestował i ile ciekawych zestawień zrobił to jestem dziwnie spokojny, że będzie tak jak napisał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to ile procesorów @tomcug przetestował i ile ciekawych zestawień zrobił to jestem dziwnie spokojny, że będzie tak jak napisał :E

Nawet ten badziewny hiszpański benchmark pokazuje że praktycznie zawsze 9700K jest szybszy od 8700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi procesor jest topowa pulka jesli chodzi o gry. Na papierze 8 rdzeni wyglada lepiej niz 6, ale sek w tym, ze zadna gra nie wykorzystuje nawet 6 rdzeni. Wydajnosc bedzie podobna, jak nie taka sama w obecnych grach. 9700k ma jedynie jedna przewage nad 8700k - lutowanie zamiast gluta. Przez to z teori powinien lepiej sie krecic i bedzie mozna wycisnac z niego ponad 5.0ghz. Sprawdz sobie testy w grach na procesorach 5.0 vs np. stock 4.4 ghz. Roznice sa marginalne w zakresie 10 fps, co jest oplacalne dla tryharderow co walcza o kazdy jeden fps. Dla zwyklego gracza nie oplacalne. Reasumujac - Wydajnosc bedzie praktycznie ta sama z tym, ze 8700k bedzie tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna gra nie wykorzystuje nawet 6 rdzeni - kup sobie 6 rdzeni procesor i zobaczysz że każda nowa gra wykorzystuje wystarczy

ustawić sobie w afterburner żeby pokazywał zużycie podczas gry, dużo gier nawet 12 wątków wykorzystuje.

Far Cry Primal nie umie wykorzystać 12 wątków ale już call of duty infinite spokojnie, tak samo assasins creed orgins

i wiele innych gier, nfs payback, forza horizon 3.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to ile procesorów @tomcug przetestował i ile ciekawych zestawień zrobił to jestem dziwnie spokojny, że będzie tak jak napisał :E

tomcug to Tomasz Cugowski z ITHARDWARE.PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić ;). I żeby nie było, nie piszę na 100%, że 8700K będzie lepszy od 9700K, ale po prostu może tak być.

 

Nawet ten badziewny hiszpański benchmark pokazuje że praktycznie zawsze 9700K jest szybszy od 8700K.

Gdzie pokazuje, Panie Majster? Chyba, że pijesz do wyników z x265, to niestety, ale kulą w płot. Akurat ten test robi relatywnie niewielki użytek z SMT - nawet na Ryzenach kop jest mizerny.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że przy różnicach rzędu kilku procent ludzie potrafią się pozabijać szczerbaty.gif

Tutaj temat był o grach, w zastosowaniach poza grami lekka przegrana 8700k to sprawa oczywista.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że przy różnicach rzędu kilku procent ludzie potrafią się pozabijać szczerbaty.gif

Ludzie potrafią toczyć wojnę o to, który znaczek jest "lepszy", to co się dziwić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić ;)

Kłaniam się i szanuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że się podoba to, co tam robię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- prawdziwą przewagą nowych procesorów może być vcore/takt- takie 5.3GHz/1.215V to potencjalnie świetna wiadomość w kontekście wymaganych chłodzeń i kultury pracy: https://pclab.pl/news78747.html

 

5.3GHz i 1.215V ? Ciekawe czy w biosie będzie chociaż stabilnie aby przywrócić ustawienia fabryczne ;]

 

 

No chyba że te 9700K się popsuło :E

 

https://pclab.pl/news78787.html

cpu5822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile zyskamy % wydajności single core przy tym samym zegarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ta sama architektura od 3 lat, a konkretnie od Skylake. Dostaniesz za to wyższy zegar i wincyj rdzeniuff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile zyskamy % wydajności single core przy tym samym zegarze ?

Przy tym samym zegarze nic, ale właśnie seria 9 ma się wyżej podkręcać niż seria 8, co przy OC dodatkowo zwiększy przewagę 9700K nad 8700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Tomb Raider i znowu 6/6 (8600K) jest szybsze od 4/8 (7700K). Różnica minimalna, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyj okulary bo widać że mocno Ci zaparowały, różnice w SOTTR opiewają o granicę błędu pomiarowego, nie wspominając już o minimalnym fps który jest lepszy 6700k jeżeli mamy się już czepiać :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Tomb Riderze 8400 okazał się totalna klapa. 8600k też złapał wyraźnej zadyszki.

 

6c/6w wyraźnie tracą do 6c/12w.

 

 

4c/8w trzymają lepszy minimalny FPS.

 

 

O ile 8400/8600 miały o połowę więcej rdzeni od poprzednich i7, to kolejny 9700k dostanie już tylko 33% więcej rdzeni.

 

 

Sklonnosc do zatykania się, suteringu będzie raczej większa niż na 8700k. Dla mnie to zwykły wał Intela. i5 zmienili nazwę na i7 i będą zapychać za więcej kasy. i7 zmienili nazwę zlna i9 i będą zapychać za jeszcze więcej kasy. Praktyki trochę Ala NVIDIA.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...