Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolchezk

Nowy monitor do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

@azgan a co się nagle takiego stało, że tak zmieniłeś zdanie o tym LG 32GK850G ? W tym temacie http://forum.pclab.pl/topic/1251835-LG-32GK850G/page__hl__%20LG%2032GK850G__st__20 wychwalałeś go pod niebiosa, nawet zarzucili Ci, że robisz reklamę dla LG więc czemu nagle zrobił się taki "be"? Chłopaki z LG kasy nie przelali czy co? :E Wszędzie gdzie o nim czytam to ma praktycznie same pozytywne recenzje. Tutaj fajne porównanie z tym Viewsonic XG2703-GS

 

https://www.youtube.com/watch?v=g4iNQb7mKDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan a co się nagle takiego stało, że tak zmieniłeś zdanie o tym LG 32GK850G ? W tym temacie http://forum.pclab.pl/topic/1251835-LG-32GK850G/page__hl__%20LG%2032GK850G__st__20 wychwalałeś go pod niebiosa, nawet zarzucili Ci, że robisz reklamę dla LG więc czemu nagle zrobił się taki "be"?

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek85 po prostu go dłużej potestowałem i porównałem z innymi które posiadłem. To nie jest zły monitor ale nie jest wart sowiej ceny (jest absurdalna w stosunku do tego co oferuje). Ma też wady których wcześniej nie wyłapałem. Żaden producent mi nie płaci sprzęt kupuje z własnych środków. Jedyny zarzut jaki tam padł o wychwalaniu i reklamie był od niezadowolonego Gronek31 osoby która nie rozróżnia temperatury bieli i sprawdzając 7 nowych monitorów na różnych matrycach oraz producentów pisała że ma biel jak obsikany śnieg więc co tutaj komentować?

 

To już chyba z 7 monitor który testuje, choć w poprzednich były również inne mankamenty które je wyeliminowały.

 

To tobie musiał się chyba trafić bardzo dobry egzemplarz bo naprawdę te foty co wrzuciłeś to u mnie te góry są z żółtym śniegiem a na tym aktualnym monitorze są białe choć widać lekko żółty odcień ale myślę że już z takim dał bym radę, choć w praktyce na żywo wszystko wygląda inaczej.

Co prawda zrobienie zdjęć i wyświetlenie ich na monitorze który przekłamuje biel jest już grubo przesadzone. Mógłbym wstawić foty ale tak jak pisałem mam za słaby aparat.

 

Wiesz sory ale ja w dzieciństwie nie dostawałem od rodziców każdej pierdoły do kompa co chciałem to oni decydowali. Miałem zawsze jakieś monitory z niskiej półki.

Tego LG 27DM80D mam już 5 lat i jest to właściwie TV 3D kiedy to było w modzie dawali w cyfrze + za coś.

Nie miałem więc nigdy takiego typowego monitora do grania więc nie wiedziałem, że tak robią ludzi w uja sprzedając takie coś.

Dlatego też zdziwiło mnie również jaka pikseloza potrafi być na FullHD przy 27" gdzie w moim LG FullHD 27" nie ma czegoś takiego. Plamka podana jest nawet taka sama 0,311mm a jednak obraz jest o wiele lepszy i również biały czego nie można powiedzieć o tych geimingowych.

 

Cóż pozostaje czekać. Może kiedyś ogarną i zrobią monitor dla graczy w którym nie zapomną, że niektórzy chcą też chodzić w grze po białym śniegu a nie takim jakby go ktoś obsikał.

 

Tak sobie myślę, że poczekam jeszcze trochę bo mają niebawem wyjść podobno jakieś nowe monitorki, w sumie to chyba co roku coś wrzucają na rynek.

Jak nie będzie znów nic co by mi odpowiadało to w ostateczności kupię jakiś z tą żółcią być może będą już po jakiejś lepszej rewizji i będę jechał na dwa monitory geimingowy do grania a obecny do filmów i neta. Biurko mam duże 2m na 1m więc problemu nie będzie, ewentualnie zawieszę na vesa i też będzie spoko.

Chyba, że wyjdzie albo ktoś poleci naprawdę taki monitor który będzie miał faktyczną biel.

 

BTW. Dziwi mnie trochę to, że niektórzy tak bardzo chcą IPS w takim geimingowym kupić mimo tego, że to strata kasy bo dobre odwzorowanie kolorów w monitorze który świeci żółcią :kwasny: moim zdaniem trochę paradoks już lepiej wziąć ten półśrodek VA niż się w to pakować tym bardziej, że dochodzi do tego jeszcze to srebrzenie co też mnie strasznie drażni.

 

PS. W recenzjach są często przemilczane wady które mogą mieć wpływ na decyzje o zakupie takiego sprzętu to nie jest odosobniony przypadek np. o problemach z czcionkami w Samsungu kilka serwisów aktualizowało swoje testy w tym PCLab https://pclab.pl/art78209-5.html

 

Odnośnie testów tego LG to proponuje zapoznać się jeszcze z tym materiałem

 

https://www.youtube.com/watch?v=J5GxEwdDi7g

 

i ogólnie polecam Lims Cave :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan 2,8K zl to absurdalna cena za ten monitor? Konkurencja w postaci Acerów czy Asusów na podobnym poziomie tylko z wyższymi cenami a to co się dzieję z matrycami od tych producentów to przecież dramat. I czytałem cały tamten wątek dlatego go przytoczyłem, dziwne, że tak nagle Ci zbrzydł, wtedy pisałeś to samo, że masz sporo różnych monitorów do porównania, chyba, że teraz dostałeś same jakieś top światowe modele za 10k i może stąd taka zmiana :E Oglądałem ten filmik i wcześniejszy, który zalinkowałem też jest od Lims Cave i wypadł całkiem dobrze, oczywiście ma jakieś wady jak każdy ale ale na pewno nie można go traktować tak surowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor jak go kupowałem był po 3500-3600 zł i to była absurdalna cena (i nadal jest). Aktualnie widzę że nadal jest w zakresie od 3200 zł np. w Morele, MediaMarkt, Saturn a w X-Kom Cena 3600 zł. Gdzie go sprzedją za 2800? Czy mówisz o tańszej wersji bez G-Sync której nie miałem :E ?

 

Druga sprawa zwróć uwagę za co pochawiłem tego LG:

 

za

 

 

Wracając do tematu LG 32GK850G - zrobiłem parę fotek moim zdaniem reprodukcja barw w tym monitorze jest na niezłym poziomie biorąc pod uwagę że to VA i konstrukcja z przeznaczeniem do gier - LG nie ma się czego wstydzić.

 

Czerwień i zieleń nie jest tak jaskrawa (nasycona) jak na VA z kropkami kwantowymi ale obraz wygląda naturalne.

 

wyraźnie też zaznaczyłęm w tekście że musiałem poprawić saturacje kolorów w panelu NVIDII

 

tak jak Ci napisałem a jak chcesz podbić kolory to ustaw poświatę cyfrową w panelu NVIDII

 

Tak się prezentuje LG 32GK850G w grze DOOM z podświetleniem Sphere Lighting (Ambient Light) który niesamowicie zwiększa immersję podczas nocnych seansów

 

PS. G-Sync działa idealnie na tym monitorze. Kontrast i czerń robią też spore wrażenie :thumbup:.

 

Brak szczególnych zachwytów z mojej strony. Nie powalił mnie na kolna ten monitor zwłaszcz biorąc pod uwagę jego cenę. Za te pieniądze a nawet za mniej można dostać monitor który ma lepszą jakoość obrazu no chyba że komuś bardzo zależy na efektach Ambient Light.

 

Za chwilę będziesz miał za 2000 zł też 32 cale Samsung C32JG52 https://cenowarka.pl/samsung-c32jg52-lc32jg52qquxen-a1880280.html?hloc=pl gdzie jakość obrazu, w szczegulności kolory (które Samsung zawsze podbija z przeciągnięciem gammy), kontrast i czerń będą na podobnym jak nie lepszym poziomie od tego LG. Fakt bez G-Sync ale co z tego jak panel LG jest ma mułowatej matrycy VA od AUO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki serwis jak Ceneo :P 2745zł w Net-s, kilka postów wypisywałeś same pozytywne informacje o nim dlatego mnie zdziwiła nagła zmiana opinii. To jaki polecisz najlepiej 32 cale z g-sync i 144Hz? Nie ma raczej innego wyboru a cała reszta 27 calowych to loteria by trafić matryce akceptowalną.

 

Fakt bez G-Sync ale co z tego jak panel LG jest ma mułowatej matrycy VA od AUO.

No g-sync jednak robi dużą różnicę z tego co piszą, zreszta sam pisałeś, że działa, monitor za taka kasę i nieużyteczny freesync to też bzdura.

 

PS. G-Sync działa idealnie na tym monitorze. Kontrast i czerń robią też spore wrażenie :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się tylko przed zakupem, że przejścia 0-50 ma poniżej 40ms, jak będą okolice 55 to sobie go odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki polecisz najlepiej 32 cale z g-sync i 144Hz? Nie ma raczej innego wyboru a cała reszta 27 calowych to loteria by trafić matryce akceptowalną.

 

Tu się w pełni zgadzam ale mimo to wolałbym poczekać niż kupować cokolwiek bo nie ma wyboru. Ja zamiast G-Sync wolałbym np. lepsze kolory albo wsparcie dla HDR z minimum VESA600. LG ma swoje własne dobre matryce i spokojnie w tej cenie mogliby dać wybajerzonego IPS'a ale wolą klepać jamniki i kupować mułowate VA od AUO. Ma się to zmienić i na ten rok zostały już zapowiedziane nowe matryce 16:9 dla graczy od LG więc proponuje się wstrzymać z zakupem.

 

Upewnij się tylko przed zakupem, że przejścia 0-50 ma poniżej 40ms, jak będą okolice 55 to sobie go odpuść.

 

On wyraźnie smuży i tak jak pisałeś żebym sprawdził czy detale znikają na czarnym to właśnie na tym LG wyłapałem później ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w jakiejś recenzji będzie ponad 50ms, to detale będą znikać. Grzebałem już tak z kumplem na 200Hz VA z matrycą AUO. Było 56 czy 57ms i ewidentnie na czarnym tle jasne elementy znikały.

 

Na moim philipsie z czasami max 36ms jasne detale na czarnym tle mają skłonność do lekkiego przygasania. Ale nie znikają tak totalnie, jak przy ponad 50ms :)

 

 

Osobiście wolałbym mojego philipsa, cena ta sama. Nie ma półpixeli. Ostrość większa bo pixele jednak są mniejsze.

 

 

Oczywiście sprzęt z podpisu i tak kwalifikuje się do zmian:

CPU: Core i7 2700K 3.5 GHZ GPU: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming MOBO: Gigabyte Z77P-D3 RAM: 12GB DDR3 1333 Mhz , LG 3D "27" 1080p

 

Ram potrzeba 16GB zeby był dual chanel. Do tego najlepiej coś szybszego niż 1333Mhz. Lekkie OC proca powyżej 4GHz. Wtedy 100FPS w większości gier nie będzie problemem dla CPU.

 

GTX1070 zamiast GTX970 to tez takie rozsądne minimum kupując coś więcej niż FHD.

 

 

Domyślam się, że G-Sync ma być tutaj lekarstwem na ułomność sprzętu z podpisu? Niestety tak nie będzie ;) Gsync nie dodaje cudownie FPSów, więc tutaj z kupy nic się nie ulepi. Dodatkowo Gsync zamiast dodawać FPSy to je ujmuje. Widać to np tutaj na materiale chwalącym gsync:

 

Test jest mocno tendencyjny, bo użyto odświeżanie tylko 60Hz i Gsync+Vsync vs brak synchronizacji. Do tego film został spowolniony o połowę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w jakiejś recenzji będzie ponad 50ms, to detale będą znikać. Grzebałem już tak z kumplem na 200Hz VA z matrycą AUO. Było 56 czy 57ms i ewidentnie na czarnym tle jasne elementy znikały.

 

No VA od AUO są mułowate i tak jak wydawało mi się że skoro na Samsungu nie znikało to że opowidasz pierdoły a tu się okazało że niespodzianka i na LG już tak kolorowo nie jest :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w jakiejś recenzji będzie ponad 50ms, to detale będą znikać. Grzebałem już tak z kumplem na 200Hz VA z matrycą AUO. Było 56 czy 57ms i ewidentnie na czarnym tle jasne elementy znikały.

 

Na moim philipsie z czasami max 36ms jasne detale na czarnym tle mają skłonność do lekkiego przygasania. Ale nie znikają tak totalnie, jak przy ponad 50ms :)

 

 

Osobiście wolałbym mojego philipsa, cena ta sama. Nie ma półpixeli. Ostrość większa bo pixele jednak są mniejsze.

 

 

Oczywiście sprzęt z podpisu i tak kwalifikuje się do zmian:

CPU: Core i7 2700K 3.5 GHZ GPU: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming MOBO: Gigabyte Z77P-D3 RAM: 12GB DDR3 1333 Mhz , LG 3D "27" 1080p

 

Ram potrzeba 16GB zeby był dual chanel. Do tego najlepiej coś szybszego niż 1333Mhz. Lekkie OC proca powyżej 4GHz. Wtedy 100FPS w większości gier nie będzie problemem dla CPU.

 

GTX1070 zamiast GTX970 to tez takie rozsądne minimum kupując coś więcej niż FHD.

 

 

Domyślam się, że G-Sync ma być tutaj lekarstwem na ułomność sprzętu z podpisu? Niestety tak nie będzie ;) Gsync nie dodaje cudownie FPSów, więc tutaj z kupy nic się nie ulepi. Dodatkowo Gsync zamiast dodawać FPSy to je ujmuje. Widać to np tutaj na materiale chwalącym gsync:

 

 

Sprzęt wymieniam, mam już gtx-a 1080Ti na resztę też przyjdzie pora. Fakt g-sync na tym wideo w pewnej chwili urywa 2-3 fpsy ale w późniejszych scenach nawet dodaje no i płynność jakby jednak nie było dużo lepsza z g-sync. Zdecydowany jeszcze nie jestem chociaż to jest jak na razie mój faworyt ale może faktycznie poczekam na zmianę do końca roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym mojego philipsa, cena ta sama. Nie ma półpixeli. Ostrość większa bo pixele jednak są mniejsze.

 

Twój Philips to jest porządny monitor w tej cenie to jest zaskakująco dobry tylko że trzeba lubić jamniki ;).

 

PS> leszek85 problem w tym że nie ma idealnego monitora przynajmniej ja takiego nie widziałem który by mnie w 100% usatysfakcjonował i trzeba z czegoś zrezygnować coś poświecić kosztem mniszego zła mając GTX1080Ti i grając w WQHD ten G-Sync nie jest aż tak bardzo potrzebny na monitorach 144Hz lepiej skupić się na ogólnej jakości obrazu przynajmniej w mojej ocenie.

 

Ewentualnie rozważ jakiegoś jamnika bo w 16:9 jest mały wybór a w tej cenie to już spokojnie dostaniesz coś solidnego z G-Sync

 

Mi nie podpasowało 21:9 więc siedzę w 4K, 60Hz bez G-Sync ale za to z Quantum Dot i HDR1000 (Philips Momentum 436M6VBPAB)

 

Sam czekam na nowe monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wymieniam, mam już gtx-a 1080Ti na resztę też przyjdzie pora. Fakt g-sync na tym wideo w pewnej chwili urywa 2-3 fpsy ale w późniejszych scenach nawet dodaje no i płynność jakby jednak nie było dużo lepsza z g-sync. Zdecydowany jeszcze nie jestem chociaż to jest jak na razie mój faworyt ale może faktycznie poczekam na zmianę do końca roku.

 

 

 

Test jest mocno tendencyjny, bo użyto odświeżanie tylko 60Hz i Gsync+Vsync vs brak synchronizacji. Do tego film został spowolniony o połowę i nagrany kamerą 120FPS;]

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: Dzisiaj, 19:16

 

za późno dodałem te ważne info :P Generalnie różnica między 144Hz+Gsync vs 100Hz bez Gsynca, jaką doświadczyłem na sobie nie jest warta tego, aby traktowac to jako priorytet.

Do monitora 4K Gsync dzisiaj to podstawa, bo wszystkie panele są 60hz. Tutaj Gsync zrobi znacznie większą robotę niż przy panelach 100Hz+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ma się to zmienić i na ten rok zostały już zapowiedziane nowe matryce 16:9 dla graczy od LG więc proponuje się wstrzymać z zakupem.

Możesz podać źródła tych informacji, lub modele jakie mają się pojawić? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Philips to jest porządny monitor w tej cenie to jest zaskakująco dobry tylko że trzeba lubić jamniki ;).

 

PS> leszek85 problem w tym że nie ma idealnego monitora przynajmniej ja takiego nie widziałem który by nie w 100% usatysfakcjonował i trzeba z czegoś zrezygnować coś poświecić kosztem mniszego zła mając GTX1080Ti i grając w WQHD ten G-Sync nie jest aż tak bardzo potrzebny na monitorach 144Hz lepiej skupić się na ogólnej jakości obrazu przynajmniej w mojej ocenie.

 

 

W zasadzie największa wada tej parówy, to kontrast poniżej 3000:1 jak w specyfikacji. Widziałem, że wszystkie 34" od samsunga mają ten parametr naciągnięty. Ale i tak jest znacznie lepiej niż na IPS o TN nie wspominając :)

http://www.tftcentral.co.uk/images/lg_27gk750f/comparison_3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródła tych informacji, lob modele jakie mają się pojawić? :cool:

 

Proszę bardzo

 

LG.Display

AH-IPS LM270WQA

2560x1440

1000:1

350

178/178

sRGB

W-LED

165Hz

 

Dec-18

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/monitor_panel_parts.htm

 

PS> Mając 3000-3500 zł na monitor wolałbym poczekać na nowe IPS'y LG i nie łądować się w mułowate VA od AUO tylko dlatego że ma G-Sync. Nowe monitory LG na nowych matrycach też mogą dostać G-Sync tak jak ich jamniki ;)

 

A jak się komuś spieszy z zakupem to czekać na tanie i dobre (oby) Samsungi C27JG52 / C32JG52 - spokojnie można na tym przeczekać nie jedną generacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak pewnie pierwsze monitory pojawią się na początku przyszłego roku, ale zaciekawiłeś mnie monitorem Philips 328P6VUBREB, który ma się pojawić w listopadzie. Trochę mam obawy co do 4k, bo musiałbym zmienić grafikę na 2080Ti aby gry pociągły w tej rozdzielczości, a wiemy ile nowe RTX-y kosztują. Chyba, że uruchomienie na nim gier w 2k nie pogorszy zbytnio obrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się w pełni zgadzam ale mimo to wolałbym poczekać niż kupować cokolwiek bo nie ma wyboru. Ja zamiast G-Sync wolałbym np. lepsze kolory albo wsparcie dla HDR z minimum VESA600. LG ma swoje własne dobre matryce i spokojnie w tej cenie mogliby dać wybajerzonego IPS'a ale wolą klepać jamniki i kupować mułowate VA od AUO. Ma się to zmienić i na ten rok zostały już zapowiedziane nowe matryce 16:9 dla graczy od LG więc proponuje się wstrzymać z zakupem.

 

No właśnie problem w tym, że mnie też 21:9 niestety nie przekonuje tak samo jak zakrzywione ekrany i wolałbym stare i dobre płaskie 16:9.

Mówicie, że g sync na 144Hz nie jest tak przydatny jak na 60Hz ale od czego to zależy? przecież nie zawsze będę miał ponad te 100 klatek, jest już trochę gier a będzie ich co raz więcej pewnie, że przy 1440p z trudem osiągają 60 fps albo i mniej więc nawet wtedy g sync się nie przyda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Sync to jest dobry jak masz 4K lub słabszy sprzęt który nie radzi sobie z WQHD jak są dropy FPS to są trochę mniej odczuwalne no i jest to zamiennik klasycznego V-Sync lub FastSync z sterownika NVIDII - w dużym uproszczeniu ;). Fajna rzec ale tak jak pisze Minciu nie stawiał bym tego na pierwszym miejscu lepiej skupić sią na ogólnej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam małe zboczenie na punkcie bardzo dobrej jakosci obrazu :E Po długim czasie użytkowania eizo (kilku modeli) jak przejrzałem troche modeli tych gamingowych monitorków to aż żal patrzeć na ich jakość i ich cene.Jak najbardziej rozumiem ludzi którym przejaskrawione kolory nie przeszkadzają lub podświetlanie matrycy lub jeszcze inne kwiatki ktorych można kilka wymienić nic nie znaczy liczy się szybkość matrycy ale qzwa bez przesady taki monitor jednak kosztuje troche kasy.Przejrzałem szkiełka w granicach 2tyś-6tyś (organoleptycznie przejrzane a nie wyczytane) i jasno moge stwierdzić że w graniacach 3000pln najlepszy sprzęt to NEC MultiSync EA275WMi-CT ColorTuned oczywiscie jak mowie nie ma on g-sync ani szybkiej matrycy ale jakość wykonania i wyświetlany obraz to poezja (elektronika która w nim siedzi jest z modelu PA i w wersji CT jest to wogóle inny monitor niż standardowa wersja) ;) .W gierki już nie gram z dobre 10 lat poza kilkoma tytułami więc te ficzery są mi zbędne.Jak zapewne jakaś część ludzi wie sama matryca to jakieś 30% jakości wyświetlanego obrazu najważniejszą rzeczą jest elektronika która steruję tą matrycą.Nawet słabszej jakości matryca po dobraniu porządnej elektronika potrafi wysterować ją do bardzo przyzwoitej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamiennik a uzupełnienie. Trzeba odpalić Gsync plus vsync jednocześnie do poprawnego działania.

 

Gsync reguluje płynnie długość trwania Hz do frametime. Przy 60Hz masz 16,6ms na 1 Hz. Czyli jedną klatka wyrenderować ego obrazu na ekranie wisi wielokrotność 16.6mm. z Gsync może wisieć 20ms np.

 

Przy szybszych matrycach masz 10ms-100hz, 7ms 144hz, 4ms-240hz. Jakoś tak to leciało.

 

 

Im więcej Hz tym mniejsza różnica. Jak wyjdą 480Hz to konia z rzędem temu kto będzie w stanie odróżnić Gsync on od off :D

 

 

Rozerwane klatki też są szybciej nadpisywane nowymi. Do tego przesunięcia między rozerwanym i częściami są mniejsze. Mniej widoczne.

 

 

 

Jak nie raz już pisałem, wszyscy napalency na Gsync to ludzie jak ja, przesiadających się z 60Hz i to jeszcze jakiś śmieciowych gdzie monitor sam z siebie generował dziesiątki milisekund inputlag laga.

 

 

XB271HU albo odpowiedniki są dobrą opcją z Gsync. W zasadzie nie ma wersji bez gsynca.

 

4k 60hz z Gsync to też dużą zaleta. Mało Hz i wysokie wymagania dla GPU.

 

UWQHD IPS i Gsync to też dobrą opcją, bo innej nie ma z IPSem. Chyba że chcemy taniej VA.

 

 

Powiem jeszcze tak, grając w TomRidera zszedłem delikatnie z detalami tak, żeby FPS był na poziomie 85-90. Gsync nie pomagał w odbiorze gry kiedy codziennie grałem na 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam małe zboczenie na punkcie bardzo dobrej jakosci obrazu :E Po długim czasie użytkowania eizo (kilku modeli) jak przejrzałem troche modeli tych gamingowych monitorków to aż żal patrzeć na ich jakość i ich cene.

 

No dokładnie :D:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Z chęcią bym się podpiął do tematu bo samemu poszukuję monitora w podobnych pieniądzach ale do troszeczkę innych zastosowań. Główny nacisk kładę na konsumpcję treści (filmy, gry dość rzadko), obróbkę zdjęć (głównie rawy, A-RGB mile widziane) oraz klepanie kodu (stąd PIVOT). Z wymagań:

  • Do 30" (nie mam więcej miejsca)
  • Koniecznie w pełni regulowana podstawa (PIVOT - must have)
  • IPS z szeroką paletą i dokładną kalibracją out of the box
  • HDR oraz hub USB byłby plusem
  • Akceptowalny do casualowego grania input-lag
  • Jak najmniej zauważalny BLB i możliwość znacznego obniżenia jasności do pracy w nocy (50 cd/m^2 minimalnej jasności byłoby niezłe)

 

Po przejrzeniu wstępnie oferty producentów zatrzymałem się na trzech wyborach:

  • Asus PA27AC - jest super, szczerze jedyne co mi tu przeszkadza to estetyka tego monitora (srebrny nie pasuje mi do wystroju na biurku :D)
  • Asus PA279Q - input lag dość duży, dość szerokie ramki, ale cena odczuwalnie niższa
  • ViewSonic XG2703-GS - po co mi ten G-sync

 

Może ktoś posiada PA27AC albo miał styczność z tym ekranem i powiedziałby czy jest warty tej ceny (widzę że kolega azgan ma niezłą wiedzę ;) )... Chętnie oczywiście zerknę też na inne propozycje, może akurat polecicie mi coś lepszego i tańszego od tych ekranów. Tak czy inaczej z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam małe zboczenie na punkcie bardzo dobrej jakosci obrazu :E Po długim czasie użytkowania eizo (kilku modeli) jak przejrzałem troche modeli tych gamingowych monitorków to aż żal patrzeć na ich jakość i ich cene.Jak najbardziej rozumiem ludzi którym przejaskrawione kolory nie przeszkadzają lub podświetlanie matrycy lub jeszcze inne kwiatki ktorych można kilka wymienić nic nie znaczy liczy się szybkość matrycy ale qzwa bez przesady taki monitor jednak kosztuje troche kasy.Przejrzałem szkiełka w granicach 2tyś-6tyś (organoleptycznie przejrzane a nie wyczytane) i jasno moge stwierdzić że w graniacach 3000pln najlepszy sprzęt to NEC MultiSync EA275WMi-CT ColorTuned oczywiscie jak mowie nie ma on g-sync ani szybkiej matrycy ale jakość wykonania i wyświetlany obraz to poezja (elektronika która w nim siedzi jest z modelu PA i w wersji CT jest to wogóle inny monitor niż standardowa wersja) ;) .W gierki już nie gram z dobre 10 lat poza kilkoma tytułami więc te ficzery są mi zbędne.Jak zapewne jakaś część ludzi wie sama matryca to jakieś 30% jakości wyświetlanego obrazu najważniejszą rzeczą jest elektronika która steruję tą matrycą.Nawet słabszej jakości matryca po dobraniu porządnej elektronika potrafi wysterować ją do bardzo przyzwoitej jakości obrazu.

 

O ile dobrze pamiętam to całe "Color tuned" to egzemplarze niby wyselekcjonowane i po kalibracji przez jednego Pana z forum mva.pl ;)

Tu jest to wyjaśnione

klik

Monitory NEC MultiSync serii EA w specjalnej ofercie ColorTuned dla grafików i fotografów!

Każdy monitor w ofercie ColorTuned to dodatkowe korzyści:

 

Wykonana przez eksperta sprzętowa kalibracja monitora, potwierdzona dołączonym do monitora certyfikatem.

Parametry kalibracji: punkt bieli D65 (6500K), gamma 2,2 jasność 80cd/m²

Wzornik barwny do oceny wizualnej kalibracji.

Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraViewII (NEC-SV2-LIC-USB),

Rozszerzona gwarancja do 5 lat (standardowo monitory są objęte 3-letnią gwarancją).

 

Przy okazji czytając jego parametry jest nadzieja, że dałby się podkręcić na 75hz

CZĘSTOTLIWOŚĆ SYNCHRONIZACJI

Częstotliwość pozioma [kHz] 31.5 - 83

Częstotliwość pionowa [Hz] 56 - 75

choć oczywiście producent podaje 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...