Skocz do zawartości
paciek

Prodigy Cube BE - problem z mikrofonem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem dzisiaj zewnętrzną kartę dźwiękową - Prodigy Club Black Edition. Odtwarzanie jest super jednak mam problem z mikrofonem. Po podłączeniu mikrofon zwyczajnie nie działa. W ogóle nie przechwytuje dźwięku. Zauważyłem jednak że w ustawieniach dźwięku jeśli na chwilę zmienię domyślne urządzenie w nagrywaniu na Interfejs SPDIF i cofnę później do "Linia" wtedy mikrofon działa... Ale dźwięk przestaje być odtwarzany. Więc wchodzę w zakładkę Odtwarzanie, klikam Interfejs SPDIF, prawym przyciskiem myszy i testuj - odtwarza dźwięk jednak mikrofon znowu nie działa. Mam Windows 10 64 bit, przeszukałem internet jednak nikt nie miał podobnego problemu. Zmiana USB nic nie daje, na każdym jest to samo. Usunąłem wszystkie sterowniki dźwięku i zainstalowałem na nowo - dalej to samo.

post-119576-15358288145722_thumb.png

post-119576-1535828817922_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięty pod USB 3.0? Nie ma nic wpiętego obok niego? Odtwarzanie ustaw na 24bit 44.1kHz, nagrywanie 16bit 44.1kHz. Wszystko wtedy powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, przyczyną było USB 2.0. Ale dziwna sprawa bo wszędzie piszą że pod takowe jest Karta przygotowana, a na początku podłączając pod USB 3.0 karta w ogóle nie została wykryta przez system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ta potrzebuje sporo zasilania, mi na USB 3.0 nie szła jeśli miałem port obok podłączoną klawiaturę z ledami :f Nie wiem o co chodzi, ale jak jest podłączona solo pod 3.0 to działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie jest podpięta pod 2.0 (reszta portów USB pozajmowana) i chodzi bez problemów. Ale nie korzystam z mikrofonu. Może w tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie prodigy cube i mikrofonu, to trzeba przyznać, że ten przedwzmacniacz mikrofonu robi robotę... Jakość nieporównywalnie lepsza niż w innych zewnętrznych kartach do 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat gdyż mam podobny problem, już kiedyś się z nim borykałem ale jakoś udało mi się go rozwiązać - miałem odtwarzanie na 24bit, a nagrywanie na 16bit i było super. Wczoraj robiłem formata i od nowa wszystko podłączałem i... problem wrócił i za nic nie jestem w stanie sobie z nim poradzić. Ogólnie mogę ustawić zarówno i odtwarzanie i nagrywanie na jakość 16bit (nie ważne jaka częstotliwość). Przy jakiejkolwiek próbie ustawienia odtwarzania na 24bit się wysypuje. Płyta główna Asus Z170 Pro Gaming, karta dźwiękowa podłączona pod USB 3.0, poza nią jest jeszcze klawiatura i myszka pod USB 2.0 i więcej nic nie ma. Patrzyłem na ustawienia USB w Windowsie czy BIOSie i nie widziałem nic co by mogło to powodować, zainstalowałem sterowniki USB. Jakieś pomysły? :/

 

Edit: Przy ustawieniu odtwarzania na 24bit wywala komunikat o przepustowości USB czy coś takiego i wtedy może działać albo odtwarzanie, albo nagrywanie - jednocześnie nie.

 

 

Edit: UWAGA! Problem nie aktualny, miałem źle skonfigurowane urządzenia nagrywania i odtwarzania. Przez własną głupotę miałem jedno i drugie na tym samym interfejsie. Tyle razy się grzebałem w urządzeniach odtwarzania/nagrywania i nie widziałem tego.... ehhh... już ustawiłem jak należy i wygląda na to że działa (odtwarzanie na 24 bit, nagrywanie na 16 bit) :)

Edytowane przez Mustang_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...