Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kualowicz

Brak sygnału w monitorze.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, ponieważ moniotor działa, ale nie łapie sygnału od karty graficznej, po prostu idzie spać, wyjąłem tą srebną baterię na 30 minut, by się zrobił reset biosa, bo przeczytałem, że może coś takiego pomóc, ale nic z tego. Komputer nie wydaję żadnych niepokojących dźwięków przy włączaniu, wiatraczek w karcie graficznej się kręci, tak samo inne wiatraczki, nie wiem czy to dlatego, że nie działa mi monitor, ale moja myszka po podłączeniu do laptopa święci się, a gdy podłączam do włączonego komputera to nie świeci w ogóle, no ale być może musi być sygnał w monitorze by myszka również działała. Problem zaczął się jakieś 3 tygodnie temu, pamiętam że grałem w grę i na chwilę mi moniotor zgasł, czasami tak się zdarzało, lekkie poruszenie monioterem zazwyczaj załatwiwało sprawę, tylko że tym razem problem czarnego ekranu pojawił się kilka razy w krótkim odstępie czasu, no i się trochę zdenerwowałem, uderzyłem komputer gdy ten stał w pionie, dałem mu zwykłego klapsa, bo chciałem żeby się ogarnął, no ale od tamtego momentu monitor pozostał już na zawsze czarny, myślałem że to wina adaptera VGA/HDMI ponieważ gdy postanowiłem go pożniej odpiąć od komputera, to w komputerze zostało ta srebna/złota wtyczką, potem udało mi się ją jakoś wyciągnać i próbowałem te druciki spowrotem wpasować do wtyczki, ale niestety się wygieły i połamały http://oi63.tinypic.com/1zdyasg.jpg (tutaj obrazek żebyś wiedział/a o co mi chodzi). Dzisiaj przyszedł do mnie nowy adapter, no ale niestety dupa jasiu monitor dalej śpi, czy możliwe że uszkodziłem jakoś wejście adaptera do karty graficznej? Może powiniem spróbować kupić adapter VGA/DVI? Mam taką możliwość, bo karta obsługuje również to wejście, poza tym coś mi się świeci na tej płycie mobo/moba na kolor czerwony/pomarańczowy, ale mam wrażenie, że zawsze tak było. Nie mam pojęcia co robić, liczę na jakiekolwiek rady, ponieważ kompletnie nie znam się na komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam specyfikacji komputera, ale jeśli masz jeszcze jedno gniazdo DVI/DSUB/HDMI na płycie głównej, a nie na karcie (czyli wyżej niż jest gniazdo karty), to możesz sprawdzić czy rzeczywiście wina karty, a nie monitora, czy różnych przełączek. Od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam specyfikacji komputera, ale jeśli masz jeszcze jedno gniazdo DVI/DSUB/HDMI na płycie głównej, a nie na karcie (czyli wyżej niż jest gniazdo karty), to możesz sprawdzić czy rzeczywiście wina karty, a nie monitora, czy różnych przełączek. Od tego bym zaczął.

Podłączyłem monitor do laptopa i działał, tak, mam jeszcze jedno wejście HDMI w komputerze, już sprawdzam, dalej nic, nie ma sygnału żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...