Forum PCLab.pl: Assetto Corsa Competizione - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Assetto Corsa Competizione PC, temat główny

#21 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 08:18

Dlatego poleca się chyba albo TX Pro albo te nowsze modele droższe od T300 :E

A co do kokpitu - no właśnie w nim spędzam cały czas, widzę tyle samo kokpitu co otoczenia, jedynie jakiś Caterham albo inne bolidy F3 pozwalają oglądać więcej krajobrazów... Odbicia w samochodach mogę analizować podczas replay'u, te fejkowe podczas wyścigu oszukują imho naprawdę dobrze, za to lepsze oświetlenie otoczenia, a na sam początek lepsze oświetlenie w kokpicie plus odbicia w szybach - to byłaby duża zmiana dla kogoś, kto nie gra z kamery zza samochodu - a w tym wątku chyba takich nie ma :E

#22 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 08:42

DFGT, kierownica o której można by powiedzieć, że marzyłem jakieś 5-6 lat temu ;) Jak szukałem czegoś dla siebie w zeszłym roku to też słyszałem różne opinie o trwałości Thrustmastera ale i tak zdecydowałem się na jego zakup bo w budżecie w okolicy 1k nie było nic ciekawego poza nim (G920 odrzuciłem po pierwszym kontakcie), a poza tym podoba mi się ten cały ekosystem Thrustmastera z możliwością rozbudowy. Na ten moment nie mam najmniejszych problemów i jestem mega zadowolony z wydatku ;) Jak zmienię mieszkanie i bd miał więcej miejsca to planuję zakup Obutto oZone lub R3volution i wtedy pewnie też rozbuduję zestaw o drążek zmiany biegów i pedały T3PA Pro, w końcu jak się bawić to się bawić.

@Up, ja w AC mam ustawiony tak FOV, że i tak niemal nie widzę nic z wnętrza, poza tym widzisz ale nie skupiasz się na wnętrzu tylko na tym co jest za szybą, więc wnętrze bez super realistycznych cieni i świateł tak nie przeszkadza.

Ten post był edytowany przez FredPL dnia: 07 Wrzesień 2018 - 08:46

#23 Użytkownik jest niedostępny   -=BENY=- 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 09:05

Widok pulpitu robi niesamowite wrażenie na Oculusie. Ale na razie to RT + VR w wysokiej rozdzielczości to raczej 2025 rok i Oculus v2.0 :P

Co nie zmienia faktu że grając w VR, widzę bardzo dużo całego wnętrza samochodu przez sporą część wyścigu. No i sporo informacji czytam właśnie z zegarów, liczników, monitorów wewnątrz, a nie z HUD-a.

#24 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 09:25

A więc wnioskuję, że GTX 970 się dobrze sprawuje w AC z Oczulusem? hmm, żeby tak ceny spadły trochę to bym może zgarnął Rifta, zawsze mi się podobał koncept samochodówek i symulatorów lotu (e.g. Elite Dangerous) w VR.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Pioy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 13:06

Ja mam oculusa z tym że dk2 a nie cv1, ale setto pomyka na nim i 1050. Gorsze jest to, że aktualna rozdzielczość vr to dla mnie dramat i komedia w jednym, tutaj jest potrzebne 4k albo więcej, bo czuję się w tym owszem, jak niemal w prawdziwym aucie, ale w okularach z czarną folią i tylko niewielkimi dziurkami. W jeździe po torze to aż tak nie przeszkadza, ale w dirt rally jest tragicznie.

#26 Użytkownik jest niedostępny   -=BENY=- 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 13:09

Zobacz postFredPL, o 07 Wrzesień 2018 - 10:25, napisał(a):

A więc wnioskuję, że GTX 970 się dobrze sprawuje w AC z Oczulusem? hmm, żeby tak ceny spadły trochę to bym może zgarnął Rifta, zawsze mi się podobał koncept samochodówek i symulatorów lotu (e.g. Elite Dangerous) w VR.

Spisuje się dobrze w AC, całkiem nieźle w PC2. Ale oczywiście bez szaleństwa. Przykładowo w PC2 w deszczu już widać że 970 zdecydowanie nie daje rady i wtedy można serio źle się poczuć. W nocy+deszczu nie da się jeździć na 970. Teraz liczyłem na przejście na 2080/80ti, ale zastanawiam się czy warto w to brnąć czy kupić jednak 1080/80ti. Czekam na testy.

Co nie zmienia faktu że jazda w VR to całkiem inne odczucia i niebywała imersja - to wszystko rekompensuje rozdzielczość (która faktycznie jest średnia). Żadne inne gry nie zyskują aż tak dużo w VR jak symulacje. W ACC na pewno tez będę grał w VR. I kupię Oculusa 2 (o ile wyjdzie) po to żeby grać w tego typu gry.

#27 Użytkownik jest niedostępny   zozolek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 15:27

Zobacz postFredPL, o 07 Wrzesień 2018 - 08:55, napisał(a):

Zdefiniuj dobrą kierownicę? :D Mam kumpla dla którego G29 jest dobrą kierą, ja osobiście wolę Thrustmaster'a TX (ze względu na wykorzystanie paska w FF i możliwość rozbudowy). Zapewne są tacy, dla których dobre kierownice to minimum coś od Fanateca, a pewnie są i ortodoksi, którzy stwierdzą, że "tylko direct drive" :D

Wszystko fajnie tylko zastanów się ile czasu tak naprawdę spędzasz na przyglądaniu się kokpitowi? ładny kokpit na poziomie AC, PCARS czy FH3 jest spoczi ale w trakcie wyścigu niemal nie patrzysz na niego, co najwyżej rzucisz okiem na zegary i to wszystko. Zdecydowanie wolę stałe 60FPS niż RT, które spowoduje, że kokpit będzie wyglądał epicko ale gra będzie działać w 30 FPS.

Miałem dfgt - na start polecam, później miałem okazje testować g29 - dla mnie szrot i plastik.
Na nowe acc przymierzam się właśnie na T300RS, tylko jak wiadomo lubią się sypać, można wyrwać używkę ale bez gwarancji.Do tego inne pedały niż te w zestawie i można ciąć asfalt.

#28 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 15:39

Ja śmigam na T300 już prawie rok. Świetna kiera, z tego co wiem z sypaniem się miały głównie problemy pierwsze wersje.
Bawiłem się G29 i też uważam w porównaniu do T300, że to słaba opcja. Na T300 jest miazga z wrażeń w całkiem rozsądnej cenie.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Wrzesień 2018 - 15:39

#29 Użytkownik jest niedostępny   lws 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 16:21

Zobacz postzozolek, o 07 Wrzesień 2018 - 16:27, napisał(a):

Miałem dfgt - na start polecam, później miałem okazje testować g29 - dla mnie szrot i plastik.
Na nowe acc przymierzam się właśnie na T300RS, tylko jak wiadomo lubią się sypać, można wyrwać używkę ale bez gwarancji.Do tego inne pedały niż te w zestawie i można ciąć asfalt.

DFGT polecanie na start jest nie poważne,nie masz pojęcia w jakim stanie są potencjometry,ciekawe czy za 5 lat też będziecie polecać DFGT który jest historią.
Mam G29 i jest mniejszym szrotem od wadliwych Thrustmaster a myślisz,że Fanatec to taki wypas jaki o nim piszą te dopiero się je...ą.Ten szrot G29 najwięcej się sprzedał/sprzedaje na świecie a jak coś pójdzie można samemu zrobić w domu.

My problem with Thrustmaster T300rs is that they don't last. I've had two, and the most recent one lasted less than 6 months. It was mostly a good wheel while it lasted, but one day it decided to stop working. The dreaded wheel running amok syndrome. I'm going with a G29 with extended warranty and will save up funds for a better wheel in the future.

#30 Użytkownik jest niedostępny   bocieque 

• Death is the road to ave
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 17:31

Bo t300 jest jak oled, w tej cenie niszczy wszystko inne, no ale się wypa... psuje ;p. Mój chodzi ponad rok, na razie bez problemów.

#31 Użytkownik jest niedostępny   zozolek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 17:32

Dlatego przy zakupie warto zastanowić się nad przedłużeniem gwarancji.
Dla mnie cisza jest istotnym aspektem, być może G29 ma 50% osób więcej aniżeli T300rs, po prostu to moja opinia z która możesz się nie zgodzić i mieć swoje zdanie - np.DFGT na start czemu nie, w tej cenie ciężko o alternatywe w kwocie 200-250zł. Nikt nie rzuca 1000zł + aby stwierdzić że to nie dla niego.
Nikt tutaj nie napisał o T300rs że nie ma wad, bo ma - dla mnie komfort przewyższa rozwiązania logitecha, firmy która oczywiście bardzo lubię w zakresie myszy i innych akcesoriów Dodaj obrazek

@ oled
pokaz mi wypalonego  oleda Dodaj obrazek  to kolejny mit.

Teraz jest dobry czas na zakup - widuje promo np  w x-komie g29  za 999zł ostatnio t300rs było tez po  1099.

Ten post był edytowany przez zozolek dnia: 07 Wrzesień 2018 - 17:37

#32 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 19:12

Zawsze się zastanawiam, odkąd mam :koszmarnie głośną DFGT", po co tak właściwie cisza w kierownicy do gier, w których z głośników nap....a silnik, albo silniki samochodów.
No chyba, że ktoś gra o północy, w słuchawkach, w kawalerce :D

Ok, ta całkiem serio - wiem, zawsze cisza to jakiś plus, jakiś tam bonus, czasem świadectwo większego zaawansowania technicznego albo dopracowania sprzętu (o ile nie pali się w nim elektronika jak w T300 :E)... no ale mimo wszystko jako jeden z priorytetów w kierownicy? W sytuacji, gdy takie DFGT może było głośniejsze, ale nie było dramatem, którego należy bezwzględnie unikać? wolałbym równie głośny i pewny sprzęt niz cichszy ale zawodny. Chociaż oczywiście czymś cichszym a równie dobrym/lepszym bym nie pogardził. ;)

I tak, ciche chłodzenie grafiki to co innego, mogę grać ze skręconymi głośnikami w spokojniejsze, ale też wymagające gry ;)

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 07 Wrzesień 2018 - 19:14

#33 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2018 - 23:17

T300 to nie jest cicha kierownica ona jest bardzo cicha względem g29, która to działa jak sieczkarnia :E

Sam gram głównie na słuchawkach (otwartych) bo tak lubię. Ale przy g29 to trzeba zakładać jakieś mega wyciszone nauszniki, aby nie słuchać tego terkotu, przebijającego odgłosy silnika, do tego FFB na T300 bajka w porównaniu z g29.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Pioy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2018 - 08:43

Cóż. Ja nie kupię kierownicy która słynie z tego że się psuje. Nie słyszałem też żeby był no jakiś mod chroniący przed tym. To ciekawe że wysiada akurat elektronika, albo się przegrzewa albo jest za słaba prądowo żeby napędzic silnik (a pewnie jedno i drugie). Z kolei te "klekoczące" dfgt, g29, g27 po prostu działają.

A ktoś wytłumaczy czym się różni trustmaster TX od tmx pro?

#35 Użytkownik jest niedostępny   lws 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2018 - 11:31

Zobacz postbocieque, o 07 Wrzesień 2018 - 18:31, napisał(a):

Bo t300 jest jak oled, w tej cenie niszczy wszystko inne, no ale się wypa... psuje ;p. Mój chodzi ponad rok, na razie bez problemów.

Skończy się gwarancja dopiero zaczniesz żyć w stresie.Serwisowanie będzie bolesne dla twojego portfela u THRUSTMASTER.

Zobacz postlukadd, o 08 Wrzesień 2018 - 00:17, napisał(a):

T300 to nie jest cicha kierownica ona jest bardzo cicha względem g29, która to działa jak sieczkarnia :E

Sam gram głównie na słuchawkach (otwartych) bo tak lubię. Ale przy g29 to trzeba zakładać jakieś mega wyciszone nauszniki, aby nie słuchać tego terkotu, przebijającego odgłosy silnika, do tego FFB na T300 bajka w porównaniu z g29.
Myślisz że obsmarujesz czekoladą T300 i wszyscy się nabiorą.THRUSTMASTER technologicznie jest lepsza od Logitecha ale nie jest to przepaść powodująca opad szczeny bo zarówno jedna i druga są dobrymi kierownicami i na każdej można się dobrze bawić.A co do "bardzo cicha" to bym się kłócił.
https://youtu.be/r5bb-6QhdsI?t=227
-jak klekocze to z powodu poluzowania się śrub szkieletu z silnikiem,które wystarczy dokręcić i nie każda musi tak chodzić np: moja chodzi cicho.FFB jak potrzebujesz silniejszy to przesiądź się na traktor.Przy okazji ustaw na maxa FFB w T300 to ją szybciej szlak trafi.Luknij sobie:
https://www.youtube....lbvbNYHonE&t=8s
https://www.youtube....h?v=DxT2UOmHN-I
-w filmie również mówi o słabej elektronice w t300.

Zobacz postPioy, o 08 Wrzesień 2018 - 09:43, napisał(a):

Cóż. Ja nie kupię kierownicy która słynie z tego że się psuje. Nie słyszałem też żeby był no jakiś mod chroniący przed tym. To ciekawe że wysiada akurat elektronika, albo się przegrzewa albo jest za słaba prądowo żeby napędzic silnik (a pewnie jedno i drugie). Z kolei te "klekoczące" dfgt, g29, g27 po prostu działają.

A ktoś wytłumaczy czym się różni trustmaster TX od tmx pro?

W PRO masz lepsze pedały w zasadzie 1 pedał więcej T3PA.
T150 pro
TMX-pro
TX Edition to samo-luknij sobie http://www.thrustmas...heels-0&tid=505

#36 Użytkownik jest niedostępny   Azakiel 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2018 - 07:46

Panowie a co sądzicie o tej kierownicy

https://www.fanatec....a-black-eu.html

#37 Użytkownik jest niedostępny   Tomek1623 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2018 - 08:07

Zobacz postAzakiel, o 10 Wrzesień 2018 - 08:46, napisał(a):

To już jest elita, ale kosztuje swoje.

#38 Użytkownik jest niedostępny   lws 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2018 - 09:01

Zobacz postAzakiel, o 10 Wrzesień 2018 - 08:46, napisał(a):

Najtańszy zestaw masz
https://www.fanatec....ne-and-pc.html

2 153.95 PLN

Powodzenia.

Ten post był edytowany przez lws dnia: 10 Wrzesień 2018 - 11:07

#39 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2018 - 11:41

Zobacz postlws, o 08 Wrzesień 2018 - 12:31, napisał(a):

W PRO masz lepsze pedały w zasadzie 1 pedał więcej T3PA.
T150 pro
TMX-pro
TX Edition to samo-luknij sobie http://www.thrustmas...heels-0&tid=505

O ile dobrze pamiętam to T150 i TMX mają inny mechanizm Force Feedback niż ten wykorzystany w TX. W TX masz mechanizm FF na samym pasku natomiast w T150 i TMX masz mechanizm oparty o koło zębate i pasek, do tego nie ma w nich możliwości wymiany koła kierownicy na inne. T150 i TMX to w założeniu bardziej budżetowa kierownica. Sam się do nich przymierzałem ale w końcu postanowiłem dopłacić do TX'a.

btw. T150 i TMX to właściwie ta sama kierownica, T150 jest kompatybilna z PC/PlayStation, a TMX z PC/Xbox (do tego ma 900* obrotu zamiast 1080, pytajcie M$ czemu tak jest).

#40 Użytkownik jest niedostępny   Pioy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2018 - 11:50

Czyli TX to jest taki jakby następca t300? Bardziej niezawodny?

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4