Skocz do zawartości
Tomek1623

Assetto Corsa Competizione

Rekomendowane odpowiedzi

Assetto Corsa Competizione

oficjalna seria Blancpain GT.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lI-Q-C0koSU

 

 

Fotorealistyczne warunki pogodowe, świetna grafika, pełnoprawny symulator. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4.

 

 

Gra wystartuje we wczesnym dostępie już 12 września (steam)

Jeśli ktoś jest zainteresowany, warto kupić grę już w pierwszym buildzie mimo niewielkiej zawartości. Pierwsza wersja kosztować będzie 25 euro. Wraz z następnymi, cena będzie rosła.

Plan aktualizacji:

cjrdd4xk.jpg

Tory w pełnej wersji gry

-Zolder

-Monza

-Brands Hatch

-Silverstone

-Circuit Paul Ricard

-Misano

-Spa-Francorchamps

-Hungaroring

-Nurburgring

-Circuit de Barcelona-Catalunya

 

 

Ciekawostki

-Dynamiczna pogoda, cykl dobowy.

-Dynamiczne kałuże różnej głębokości, aquaplaning i strumienie spływającej wody.

-Force Feedback jeszcze lepszy i bardziej naturalny niż w AC.

-Widok z kasku.

-Licencja na sezony 2018/2019.

-Tory laserowo skanowane.

-Motion capture, animacje postaci kierowców i obsługi toru.

-Ray Tracing

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie skusze, gra tylko na steam?? rtx :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy czy już teraz będzie wspierać VR. Wiem że miał być w pełnej wersji, ale nie widziałem nigdzie informacji czy będzie już teraz dostępny.

 

Edit: OK, doczytałem, ślepak ze mnie :D Ma być w release 2 w październiku

Edytowane przez -=BENY=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie skusze, gra tylko na steam?? rtx :cool:

Wczesny dostęp tak, pełna wersja ma pojawić się też na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad forzą horizon 4, ale być może zainteresuję się i tą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda temat jeśli idzie o tory i samochody dostępne w Assetto Corsa ? Jak nie będzie Nurburgring Nordschleife z Bridge to Gantry to nie biorę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tory w pełnej wersji gry

-Zolder

-Monza

-Brands Hatch

-Silverstone

-Circuit Paul Ricard

-Misano

-Spa-Francorchamps

-Hungaroring

-Nurburgring

-Circuit de Barcelona-Catalunya

 

Tak się zastanawiam, że skoro w 2019 RedBull Ring ma zasąpić Zolder, to chyba musza być oba dostępne w grze? Bo gra ma mieć "oficjalna obsługe" sezonów 2018 i 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem tą listę ;) Liczyłem, że może gdzieś studio wspomniało o późniejszym dodaniu reszty samochodów i torów ale jak przeglądam ich stronę to nie zapowiada się aby miało do tego dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w DLC za worek cebulionów, albo w ramach modów - jak to w tru simach...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019 Season coming as a free update, Summer 2019

 

OK, czyli wychodzi na to że RBR i ewentualne nowe samochydy będą dodane za free. Cool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w DLC za worek cebulionów, albo w ramach modów - jak to w tru simach...

 

Co do worka cebulionów to się zgodzę, na ten moment do podstawy Assetto Corsa mam dokupione tylko DLC Dream Pack 1 i Japanese Pack. Generalnie DLC do AC i tak są tanie w porównaniu do DLC do takiego RaceRoom Racing Experience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że na 12 będzie dostępne tylko nurb oraz lambo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, to w końcu tylko early access, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy RT dodadzą, tutaj mogą poszaleć z wykorzystaniem.

 

Wyścigi samochodowe to gatunek gdzie wprowadzenie RT da dużą różnicę (duza ilosc obiektów odbijających otoczenie) i będzie to wyglądało w miare naturalnie, jestem mocno ciekaw efektów.

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy w jakikolwiek sposób w czasie jazdy będzie to odczuwalne, sam jestem ciekaw.

Najważniejsze to mieć dobrą kiere.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy w jakikolwiek sposób w czasie jazdy będzie to odczuwalne, sam jestem ciekaw.

Najważniejsze to mieć dobrą kiere.

 

Zdecydowanie będzie odczuwalne, przede wszystkim w ilosci klatek :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejkowe odbicia na zewnątrz akurat są już bardzo, na poboczach i tak nie ma żołnierzy z miotaczami ognia :E Gorzej jest z kokpitami i otoczeniem, a tutaj trzeba by GI i cieni w RT, a na to to sobie jeszcze poczekamy...

 

Chociaż w sumie może mogą to relatywnie mniejszym kosztem zaimplementować w samym kokpicie (plus odbicia w przedniej szybie)! :o może stąd te screeny od Polyphony... :hmm:

 

No, to ma sens.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy w jakikolwiek sposób w czasie jazdy będzie to odczuwalne, sam jestem ciekaw.Najważniejsze to mieć dobrą kiere.

 

Zdefiniuj dobrą kierownicę? :D Mam kumpla dla którego G29 jest dobrą kierą, ja osobiście wolę Thrustmaster'a TX (ze względu na wykorzystanie paska w FF i możliwość rozbudowy). Zapewne są tacy, dla których dobre kierownice to minimum coś od Fanateca, a pewnie są i ortodoksi, którzy stwierdzą, że "tylko direct drive" :D

 

Fejkowe odbicia na zewnątrz akurat są już bardzo, na poboczach i tak nie ma żołnierzy z miotaczami ognia :E Gorzej jest z kokpitami i otoczeniem, a tutaj trzeba by GI i cieni w RT, a na to to sobie jeszcze poczekamy... Chociaż w sumie może mogą to relatywnie mniejszym kosztem zaimplementować w samym kokpicie (plus odbicia w przedniej szybie)! :o może stąd te screeny od Polyphony... :hmm: No, to ma sens.

 

Wszystko fajnie tylko zastanów się ile czasu tak naprawdę spędzasz na przyglądaniu się kokpitowi? ładny kokpit na poziomie AC, PCARS czy FH3 jest spoczi ale w trakcie wyścigu niemal nie patrzysz na niego, co najwyżej rzucisz okiem na zegary i to wszystko. Zdecydowanie wolę stałe 60FPS niż RT, które spowoduje, że kokpit będzie wyglądał epicko ale gra będzie działać w 30 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj dobrą kierownicę? :D Mam kumpla dla którego G29 jest dobrą kierą, ja osobiście wolę Thrustmaster'a TX (ze względu na wykorzystanie paska w FF i możliwość rozbudowy). Zapewne są tacy, dla których dobre kierownice to minimum coś od Fanateca, a pewnie są i ortodoksi, którzy stwierdzą, że "tylko direct drive" :D

 

 

 

Wszystko fajnie tylko zastanów się ile czasu tak naprawdę spędzasz na przyglądaniu się kokpitowi? ładny kokpit na poziomie AC, PCARS czy FH3 jest spoczi ale w trakcie wyścigu niemal nie patrzysz na niego, co najwyżej rzucisz okiem na zegary i to wszystko. Zdecydowanie wolę stałe 60FPS niż RT, które spowoduje, że kokpit będzie wyglądał epicko ale gra będzie działać w 30 FPS.

 

Byłem bliski kupna T300, ale przeważyła powtarzająca się opinia o padaniu tych kierownic po 2-3 latach. I dalej siedzę na DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poleca się chyba albo TX Pro albo te nowsze modele droższe od T300 :E

 

A co do kokpitu - no właśnie w nim spędzam cały czas, widzę tyle samo kokpitu co otoczenia, jedynie jakiś Caterham albo inne bolidy F3 pozwalają oglądać więcej krajobrazów... Odbicia w samochodach mogę analizować podczas replay'u, te fejkowe podczas wyścigu oszukują imho naprawdę dobrze, za to lepsze oświetlenie otoczenia, a na sam początek lepsze oświetlenie w kokpicie plus odbicia w szybach - to byłaby duża zmiana dla kogoś, kto nie gra z kamery zza samochodu - a w tym wątku chyba takich nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFGT, kierownica o której można by powiedzieć, że marzyłem jakieś 5-6 lat temu ;) Jak szukałem czegoś dla siebie w zeszłym roku to też słyszałem różne opinie o trwałości Thrustmastera ale i tak zdecydowałem się na jego zakup bo w budżecie w okolicy 1k nie było nic ciekawego poza nim (G920 odrzuciłem po pierwszym kontakcie), a poza tym podoba mi się ten cały ekosystem Thrustmastera z możliwością rozbudowy. Na ten moment nie mam najmniejszych problemów i jestem mega zadowolony z wydatku ;) Jak zmienię mieszkanie i bd miał więcej miejsca to planuję zakup Obutto oZone lub R3volution i wtedy pewnie też rozbuduję zestaw o drążek zmiany biegów i pedały T3PA Pro, w końcu jak się bawić to się bawić.

 

@Up, ja w AC mam ustawiony tak FOV, że i tak niemal nie widzę nic z wnętrza, poza tym widzisz ale nie skupiasz się na wnętrzu tylko na tym co jest za szybą, więc wnętrze bez super realistycznych cieni i świateł tak nie przeszkadza.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok pulpitu robi niesamowite wrażenie na Oculusie. Ale na razie to RT + VR w wysokiej rozdzielczości to raczej 2025 rok i Oculus v2.0 :P

 

Co nie zmienia faktu że grając w VR, widzę bardzo dużo całego wnętrza samochodu przez sporą część wyścigu. No i sporo informacji czytam właśnie z zegarów, liczników, monitorów wewnątrz, a nie z HUD-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wnioskuję, że GTX 970 się dobrze sprawuje w AC z Oczulusem? hmm, żeby tak ceny spadły trochę to bym może zgarnął Rifta, zawsze mi się podobał koncept samochodówek i symulatorów lotu (e.g. Elite Dangerous) w VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oculusa z tym że dk2 a nie cv1, ale setto pomyka na nim i 1050. Gorsze jest to, że aktualna rozdzielczość vr to dla mnie dramat i komedia w jednym, tutaj jest potrzebne 4k albo więcej, bo czuję się w tym owszem, jak niemal w prawdziwym aucie, ale w okularach z czarną folią i tylko niewielkimi dziurkami. W jeździe po torze to aż tak nie przeszkadza, ale w dirt rally jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...