Skocz do zawartości
Tomek1623

Assetto Corsa Competizione

Rekomendowane odpowiedzi

A więc wnioskuję, że GTX 970 się dobrze sprawuje w AC z Oczulusem? hmm, żeby tak ceny spadły trochę to bym może zgarnął Rifta, zawsze mi się podobał koncept samochodówek i symulatorów lotu (e.g. Elite Dangerous) w VR.

 

Spisuje się dobrze w AC, całkiem nieźle w PC2. Ale oczywiście bez szaleństwa. Przykładowo w PC2 w deszczu już widać że 970 zdecydowanie nie daje rady i wtedy można serio źle się poczuć. W nocy+deszczu nie da się jeździć na 970. Teraz liczyłem na przejście na 2080/80ti, ale zastanawiam się czy warto w to brnąć czy kupić jednak 1080/80ti. Czekam na testy.

 

Co nie zmienia faktu że jazda w VR to całkiem inne odczucia i niebywała imersja - to wszystko rekompensuje rozdzielczość (która faktycznie jest średnia). Żadne inne gry nie zyskują aż tak dużo w VR jak symulacje. W ACC na pewno tez będę grał w VR. I kupię Oculusa 2 (o ile wyjdzie) po to żeby grać w tego typu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj dobrą kierownicę? :D Mam kumpla dla którego G29 jest dobrą kierą, ja osobiście wolę Thrustmaster'a TX (ze względu na wykorzystanie paska w FF i możliwość rozbudowy). Zapewne są tacy, dla których dobre kierownice to minimum coś od Fanateca, a pewnie są i ortodoksi, którzy stwierdzą, że "tylko direct drive" :D

 

 

 

Wszystko fajnie tylko zastanów się ile czasu tak naprawdę spędzasz na przyglądaniu się kokpitowi? ładny kokpit na poziomie AC, PCARS czy FH3 jest spoczi ale w trakcie wyścigu niemal nie patrzysz na niego, co najwyżej rzucisz okiem na zegary i to wszystko. Zdecydowanie wolę stałe 60FPS niż RT, które spowoduje, że kokpit będzie wyglądał epicko ale gra będzie działać w 30 FPS.

 

 

Miałem dfgt - na start polecam, później miałem okazje testować g29 - dla mnie szrot i plastik.

Na nowe acc przymierzam się właśnie na T300RS, tylko jak wiadomo lubią się sypać, można wyrwać używkę ale bez gwarancji.Do tego inne pedały niż te w zestawie i można ciąć asfalt.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na T300 już prawie rok. Świetna kiera, z tego co wiem z sypaniem się miały głównie problemy pierwsze wersje.

Bawiłem się G29 i też uważam w porównaniu do T300, że to słaba opcja. Na T300 jest miazga z wrażeń w całkiem rozsądnej cenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dfgt - na start polecam, później miałem okazje testować g29 - dla mnie szrot i plastik.

Na nowe acc przymierzam się właśnie na T300RS, tylko jak wiadomo lubią się sypać, można wyrwać używkę ale bez gwarancji.Do tego inne pedały niż te w zestawie i można ciąć asfalt.

 

DFGT polecanie na start jest nie poważne,nie masz pojęcia w jakim stanie są potencjometry,ciekawe czy za 5 lat też będziecie polecać DFGT który jest historią.

Mam G29 i jest mniejszym szrotem od wadliwych Thrustmaster a myślisz,że Fanatec to taki wypas jaki o nim piszą te dopiero się je...ą.Ten szrot G29 najwięcej się sprzedał/sprzedaje na świecie a jak coś pójdzie można samemu zrobić w domu.

 

My problem with Thrustmaster T300rs is that they don't last. I've had two, and the most recent one lasted less than 6 months. It was mostly a good wheel while it lasted, but one day it decided to stop working. The dreaded wheel running amok syndrome. I'm going with a G29 with extended warranty and will save up funds for a better wheel in the future.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo t300 jest jak oled, w tej cenie niszczy wszystko inne, no ale się wypa... psuje ;p. Mój chodzi ponad rok, na razie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy zakupie warto zastanowić się nad przedłużeniem gwarancji.

Dla mnie cisza jest istotnym aspektem, być może G29 ma 50% osób więcej aniżeli T300rs, po prostu to moja opinia z która możesz się nie zgodzić i mieć swoje zdanie - np.DFGT na start czemu nie, w tej cenie ciężko o alternatywe w kwocie 200-250zł. Nikt nie rzuca 1000zł + aby stwierdzić że to nie dla niego.

Nikt tutaj nie napisał o T300rs że nie ma wad, bo ma - dla mnie komfort przewyższa rozwiązania logitecha, firmy która oczywiście bardzo lubię w zakresie myszy i innych akcesoriów wink.gif

 

@ oled

pokaz mi wypalonego  oleda szczerbaty.gif  to kolejny mit.

 

 

Teraz jest dobry czas na zakup - widuje promo np  w x-komie g29  za 999zł ostatnio t300rs było tez po  1099.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam, odkąd mam :koszmarnie głośną DFGT", po co tak właściwie cisza w kierownicy do gier, w których z głośników nap....a silnik, albo silniki samochodów.

No chyba, że ktoś gra o północy, w słuchawkach, w kawalerce :D

 

Ok, ta całkiem serio - wiem, zawsze cisza to jakiś plus, jakiś tam bonus, czasem świadectwo większego zaawansowania technicznego albo dopracowania sprzętu (o ile nie pali się w nim elektronika jak w T300 :E)... no ale mimo wszystko jako jeden z priorytetów w kierownicy? W sytuacji, gdy takie DFGT może było głośniejsze, ale nie było dramatem, którego należy bezwzględnie unikać? wolałbym równie głośny i pewny sprzęt niz cichszy ale zawodny. Chociaż oczywiście czymś cichszym a równie dobrym/lepszym bym nie pogardził. ;)

 

I tak, ciche chłodzenie grafiki to co innego, mogę grać ze skręconymi głośnikami w spokojniejsze, ale też wymagające gry ;)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T300 to nie jest cicha kierownica ona jest bardzo cicha względem g29, która to działa jak sieczkarnia :E

 

Sam gram głównie na słuchawkach (otwartych) bo tak lubię. Ale przy g29 to trzeba zakładać jakieś mega wyciszone nauszniki, aby nie słuchać tego terkotu, przebijającego odgłosy silnika, do tego FFB na T300 bajka w porównaniu z g29.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Ja nie kupię kierownicy która słynie z tego że się psuje. Nie słyszałem też żeby był no jakiś mod chroniący przed tym. To ciekawe że wysiada akurat elektronika, albo się przegrzewa albo jest za słaba prądowo żeby napędzic silnik (a pewnie jedno i drugie). Z kolei te "klekoczące" dfgt, g29, g27 po prostu działają.

 

A ktoś wytłumaczy czym się różni trustmaster TX od tmx pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo t300 jest jak oled, w tej cenie niszczy wszystko inne, no ale się wypa... psuje ;p. Mój chodzi ponad rok, na razie bez problemów.

Skończy się gwarancja dopiero zaczniesz żyć w stresie.Serwisowanie będzie bolesne dla twojego portfela u THRUSTMASTER.

 

T300 to nie jest cicha kierownica ona jest bardzo cicha względem g29, która to działa jak sieczkarnia :E

 

Sam gram głównie na słuchawkach (otwartych) bo tak lubię. Ale przy g29 to trzeba zakładać jakieś mega wyciszone nauszniki, aby nie słuchać tego terkotu, przebijającego odgłosy silnika, do tego FFB na T300 bajka w porównaniu z g29.

Myślisz że obsmarujesz czekoladą T300 i wszyscy się nabiorą.THRUSTMASTER technologicznie jest lepsza od Logitecha ale nie jest to przepaść powodująca opad szczeny bo zarówno jedna i druga są dobrymi kierownicami i na każdej można się dobrze bawić.A co do "bardzo cicha" to bym się kłócił.

-jak klekocze to z powodu poluzowania się śrub szkieletu z silnikiem,które wystarczy dokręcić i nie każda musi tak chodzić np: moja chodzi cicho.FFB jak potrzebujesz silniejszy to przesiądź się na traktor.Przy okazji ustaw na maxa FFB w T300 to ją szybciej szlak trafi.Luknij sobie:

-w filmie również mówi o słabej elektronice w t300.

 

Cóż. Ja nie kupię kierownicy która słynie z tego że się psuje. Nie słyszałem też żeby był no jakiś mod chroniący przed tym. To ciekawe że wysiada akurat elektronika, albo się przegrzewa albo jest za słaba prądowo żeby napędzic silnik (a pewnie jedno i drugie). Z kolei te "klekoczące" dfgt, g29, g27 po prostu działają.

 

A ktoś wytłumaczy czym się różni trustmaster TX od tmx pro?

W PRO masz lepsze pedały w zasadzie 1 pedał więcej T3PA.

T150 pro

TMX-pro

TX Edition to samo-luknij sobie http://www.thrustmas...heels-0&tid=505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PRO masz lepsze pedały w zasadzie 1 pedał więcej T3PA.

T150 pro

TMX-pro

TX Edition to samo-luknij sobie http://www.thrustmas...heels-0&tid=505

 

O ile dobrze pamiętam to T150 i TMX mają inny mechanizm Force Feedback niż ten wykorzystany w TX. W TX masz mechanizm FF na samym pasku natomiast w T150 i TMX masz mechanizm oparty o koło zębate i pasek, do tego nie ma w nich możliwości wymiany koła kierownicy na inne. T150 i TMX to w założeniu bardziej budżetowa kierownica. Sam się do nich przymierzałem ale w końcu postanowiłem dopłacić do TX'a.

 

btw. T150 i TMX to właściwie ta sama kierownica, T150 jest kompatybilna z PC/PlayStation, a TMX z PC/Xbox (do tego ma 900* obrotu zamiast 1080, pytajcie M$ czemu tak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli TX to jest taki jakby następca t300? Bardziej niezawodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza TX i T300 jest niemal identyczna, różnią się tym samym czym T150 od TMX czyli TX jest pod Xboxa i ma 900*, a T300 ma 1080* i jest pod PS4. W przypadku TX i T300 były problemy z bazami na początku produkcji. Sam mam TX'a od roku czasu i wszystko działa lux, na YT jest materiał kolesia, który wyjeździł na TXie 500+ godzin i też wszystko jest z nim w porządku. Wydaje się więc, że Thrustmaster coś w nich poprawił bo lament i płacz był na początku, a później jakby temat ucichł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 godzin to chyba nie jest imponujący wynik. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie, sęk w tym, że te wszystkie padające TXy i T300tki padały zazwyczaj w czasie poniżej 100h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zanim kupiłem sporo się oczytałem i faktycznie głównie padały pierwsze wersje i właśnie do 100h. Nowsze modele z 2017-2018 już znacznie rzadziej.

Jest gwarancja i się nie przejmuję, a przyjemność z jazdy konkret. W tym budżecie jest tylko 2 opcje G29 lub T300. Bawiłem się obydwoma, G29 to tak 2 poziomy niżej, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Więc tutaj nawet ryzyko, że będę musiał wysłać kierę na gwarancję bo padnie, całkowicie rekopensuje mi to jak ta kiera działa i jaką sprawia frajdę. A wcale jej nie oszczędzam, nawet pożyczam znajomym bo zajawka jest niezła :lol2:

 

FFB jak potrzebujesz silniejszy to przesiądź się na traktor.Przy okazji ustaw na maxa FFB w T300 to ją szybciej szlak trafi.

70% to max dla mnie przy T300, a na pewno nie jestem wątłej postury :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby ma być w tym trialu, jak w EA na początek jendo auto i jeden tor? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1km toru i auto z ograniczeniem 50km/h. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...