Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartosz302

AKYGA 600W

Rekomendowane odpowiedzi

AKYGA AF B1-600

Krótka weryfikacja zasilacza 600W...

Wg . producenta, posiada on zabezpieczenia OVP, OCP, OPP, OTP i SCP oraz taki rozkład mocy i napięć.

 

dsc_0182ebdzwjbf3y.jpg

 

 

Tak wygląda środek

 

dsc_0181wiedv.jpg

 

 

Po przejrzeniu prostowników, realna obciążalność linii to:

 

3.3V - 20A

5V - 30A

12V - 20A

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to są trzy - SCP, OVP i UVP (takie obsługuje zastosowany scalak). Zasilacz nie posiada sprawnego OPP, ponieważ z racji słabego prostownika na linii 12V, uległ on uszkodzeniu, zanim zdążyłem go mocniej obciążyć - wystarczył do tego GTX 480 i furmark :E Biorąc pod uwagę obecność dwóch tranzystorów 13009 na stronie pierwotnej, można przyjąć, że więcej jak 350-400W ten zasilacz z siebie nie wypluje.

Dodam, że żaden z zasilanych podzespołów nie ucierpiał przy tym.

 

Napiszę jeszcze o kulturze pracy, a właściwie jej braku... Wentylator w tym zasilaczu nie ma jakiejkolwiek kontroli obrotów i zasilany jest non-stop napięciem 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłeś też cena/jakość/moc?

za 115W masz 600W która realnie odda 350-400W.

To już coś....

 

Nie no świruje :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

268.8W na linii 3.3 i 5V. No kogoś nieźle poniosło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

268.8W na linii 3.3 i 5V. No kogoś nieźle poniosło :E

W sumie to dobra baza dla starych komputerów,które ciągną z 3.3 i 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

268.8W na linii 3.3 i 5V. No kogoś nieźle poniosło :E

W ogóle nad ta Akygą 600W szkoda strzępić ****.Zdecydowanie lepsze będą Fortron/Chieftec/BeQuiet czy nawet Vero L2,którego posiadam w swoim kompie(wersję mam 500W).

 

Sam posiadam jeszcze Modecom Feel 400W,którego mogę zaklasyfikować do tej samej klasy co ta Akyga. Feela jeszcze trzymam tylko i wyłącznie na czarną godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zdążyłem go mocniej obciążyć - wystarczył do tego GTX 480 i furmark :E

 

GTX 480 to cudowna karta, wersje po piekarniku są w tanie i można bez końca upalać nią kapora na akygach/feelach/codegenach/takeme bez obawy że jakiś większy zapas gotówki na tym ucierpi :E

 

W sumie to dobra baza dla starych komputerów,które ciągną z 3.3 i 5V.

 

Nie sądzę, jak komuś zależy na znalezionym w piwnicy retro sprzęcie to zdecydowanie lepiej kupić coś z przetwornicą DC-DC, nawet coś pokroju CX450m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłeś też cena/jakość/moc?

za 115W masz 600W która realnie odda 350-400W.

To już coś....

 

Nie no świruje :E

 

Dzisiaj zrobiłem pięć kilometrów w dwa kilometry biorąc przy tym trzy kilometry.

Tak mniej więcej brzmi twoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Splendor Poland

Nie sądzę, jak komuś zależy na znalezionym w piwnicy retro sprzęcie to zdecydowanie lepiej kupić coś z przetwornicą DC-DC, nawet coś pokroju CX450m

Zdecydowanie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...