Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sir.walazz

Olympus OM a micro 4/3.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Witam.

 

Mam obecnie samsunga NX1100 - ma fajną matrycę ale słabe obiektywy. Kupiłem sobie yungnuo 50mm f1.8 z przejściówką canon eos-ef i jestem w miarę zadowolony lecz zauwazylem super obiektyw w niezlej cenie 7artisans 25mm F1.8 (https://www.aliexpress.com/item/7artisans-25mm-F1-8-Prime-Lens-to-All-Single-Series-for-E-Mount-for-Micro-4/32899621460.html. Niestety obiektyw jest tylko na canon eos-m i nie pasuje do przejściówki którą mam. Znalazłem też przejściówkę z samsung NX na olympus OM. I teraz pytanie za 100 punktów. Mocowanie olympus OM to to samo co micro 4/3? Bo taka dziwna sytuacja jest że oddzielnie są wersje tego 7artisans na olympus i mirco4/3. Szkoda mi sprzedawać mojego NX1100 bo to w miarę fajny aparat z dobrą matrycą a dokładanie do np. Alfy 5000 - prawie 8 stów za wiele mi nie da. Mam jeszcze okazje kupić nowego canona m10 za 9 stówek co nie jest złą opcją i ten ma lepszy obiektyw kitowy (znacznie szerszy) i nie trzeba przejściówek na 7artisans.

 

Mam jeszcze do kupienia prawie nowego canona m10 kit za 800-900 ale ma on mniejsza matryce o 10% (za to ma IS w obiektywie, szerszy kąt w kicie oraz mocowanie bezproblemowe dla 7artisans). Na prawdę nie wiem co robić. Poradźcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus OM to nie to samo, co m4/3. OM to system z lat `70, z czasów przed cyfrą.

Canon M10 ma APS-C, NX1100 też. Czy różnica w wielkości to 10%? Może w powierzchni, w każdym razie jest pomijalna realnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu   
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
    • Ale naprawdę mimo iż bym chciał... Ciężko nazwać KONFEDERACJĘ jakąś porządną alternatywą. Oni są strasznie niespójni. Mają świrów gadających jakieś kocopoły i często przedstawiają jakieś ideały, które w połączeniu z rzeczywistością wypadną blado.
    • Wiadomo. Póki co mam kartę, która mi została i zasiłkę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...