Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ahc

[6000-6500] Laptop do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję laptopa w zastępstwo już leciwego lenovo y580 na którym totalnie nie ma jak grać - częsty throttling, czy słaba wydajność podzespołów słaba i3 czy gtx660m

 

 

Przejdźmy do wymagań jakie potrzebuje:

 

Ilość cali: 17,3" FHD z sensownym wyświetlaczem.

 

Procesor: Najlepiej jakby była i7 8 generacji.

 

Ilość pamięci RAM: minimum 8GB z sensownym taktowaniem z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 8GB, bądź od razu zakupić z ilością 16GB

 

Dysk HDD: jeśli by występował najlepiej 1 TB, w miarę szybki. Jeśli nie dokupi się oddzielnie.

 

Dysk SSD: najlepiej 240/256 w miarę wydajny (opcjonalnie myślę nad samym dyskiem ssd 512 bez hdd? chociaż to już droższy zakup)

 

Karta graficzna: GTX 1060 najlepiej nie kastrat (max-q czy jakoś tak), na 1070 nie ten budżet.

 

Chłodzenie laptopa: Ma być tak dobre, że przy dłuższej sesji 4-5h fpsy nie będą spadać. Wiadomo że w laptopie nie ma cudów natomiast nie chciałbym schodzić z ustawień wysokich na średnie żeby utrzymać tą samą liczbę klatek/s.

 

Bateria: kompletnie dla mnie bez znaczenia, w 99,9% zawsze będzie się ładowało, wiec to czy trzyma 2 czy 4 godziny na baterii nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.

 

jeśli bateria to i waga, nie chcę laptopa, który waży 1,5kg nawet jeśli będzie ważyć z 4-5kg będzie OK, może i czym cięższy tym lepiej wykonany/lepsze chłodzenie będzie posiadał.

 

System operacyjny: względnie brak; posiadam.

 

 

Przeglądając starsze tematy natknąłem się na dosyć ciekawy model: https://www.x-kom.pl/p/434167-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-gl703gm-i7-8750h-8gb-240pcie1tb.html#installment - ewentualnie bez dysku SSD i zakupić go we własnym zakresie co obniży cenę laptopa o jakieś ok. 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB - 5699 zł

 

Wersja z HDD żebyś mógł we własnym zakresie dorzucić SSD jaki tylko chcesz.

 

Osobiście brałbym z 16GB żeby mieć dwie identyczne kości w Dual Channel:

 

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/16GB/1TB - 6099 zł

 

A do tego np:

ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 - 309 zł

 

Model sam w sobie bardzo udany, zawsze go polecam, tutaj test: Link do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dream Machines G1060-17 i7-8750H/8GB/512 GTX1060 za 5499zł

Godny uwagi jest laptop Dream Machines G1060-17 na matrycy IPS FullHD 17,3" cala z dobrym odwzorowaniem kolorów. Wykonanie, oraz kultura pracy laptopa stoją na dobrym poziomie. Laptop z linku powyżej został wyposażony w 6 rdzeniowy procesor i7, kartę graficzną GTX1060, 8GB RAM, SSD 512GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Omen jest całkiem niezły. Wziąłbym jednak nieco tańszą wersję z 8GB pamięci:

HP OMEN 17 i7-8750H/8G/1TB/W10 GTX1060 120Hz za 6099zł i dorzucił do niego większy dysk SSD np. ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 499zł .

W razie czego rozszerzyć pamięć ram, to po prostu dołożyć kolejny moduł, a w przypadku SSD-sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, laptopy mają b. dobrze podzespoły i z tego co widzę to praktycznie niczym się nie różnią, oprócz tym że w HP nie ma opcji bez Windowsa.

 

Który w tym przypadku jest najlepszy? - ma najlepszy wyświetlacz, lepsze chłodzenie czy brać po prostu co tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych jedynie Asus Strix i Omen mają 120Hz matrycę z czego Strix ma ją dużo lepszą ze względu na duużo mniejszy czas reakcji (mniejsze smużenie i rozmycie obrazu w szybkich grach, szczególnie w strzelankach). Do tego Asus Strix jest dużo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych jedynie Asus Strix i Omen mają 120Hz matrycę z czego Strix ma ją dużo lepszą ze względu na duużo mniejszy czas reakcji (mniejsze smużenie i rozmycie obrazu w szybkich grach, szczególnie w strzelankach). Do tego Asus Strix jest dużo tańszy.

Ja po zakupie Asusa z tą matrycą dałem go na zwrot, matryca nawet po kalibracji ma dziwne kolory. Szczególnie czerwony oraz ma za dużo niebieskiego koloru co męczy oczy. Dla mnie matryce IPS są lepsze. Ta jest jak na TN dobra ale nie doskonała i trzeba samemu ją zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, laptopy mają b. dobrze podzespoły i z tego co widzę to praktycznie niczym się nie różnią, oprócz tym że w HP nie ma opcji bez Windowsa.

 

Który w tym przypadku jest najlepszy? - ma najlepszy wyświetlacz, lepsze chłodzenie czy brać po prostu co tańsze?

 

Moim zdaniem nowy 17-sto calowy HP Omen wygląda w tym wypadku naprawdę dobrze. Układ chłodzenia, całkiem niezła matryca IPS, pojemny akumulator. W sumie jego jedyna wada, to waga-prawie 4kg. Z tym że coś za coś albo lekki "naleśniki" które będą ciepłe i głośne albo ciężkie laptopy z rozbudowanym układem chłodzenia który radzi sobie wówczas z zainstalowanymi podzespołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jego jedyna wada, to waga-prawie 4kg. Z tym że coś za coś albo lekki "naleśniki" które będą ciepłe i głośne albo ciężkie laptopy z rozbudowanym układem chłodzenia który radzi sobie wówczas z zainstalowanymi podzespołami.

No popatrz, a Asus Strix waży 2,90 kg i jakoś nie ma najmniejszego problemu ze schłodzeniem takich samych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a Asus Strix waży 2,90 kg i jakoś nie ma najmniejszego problemu ze schłodzeniem takich samych podzespołów.

 

Hehe, takie wyniki jak ten Asus to HP osiąga z kartą GTX 1070 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, takie wyniki jak ten Asus to HP osiąga z kartą GTX 1070 .

Standardowe odwracanie kota ogonem i manipulowanie faktami z twojej strony.

 

Dopiero co powiedziałeś:

 

Z tym że coś za coś albo lekki "naleśniki" które będą ciepłe i głośne albo ciężkie laptopy z rozbudowanym układem chłodzenia który radzi sobie wówczas z zainstalowanymi podzespołami.

 

A jak tylko okazało się że można mieć i dobre temperatury i nie ważyć 4 kg, to teraz nagle rozpisujesz się o GTX 1070 - co kogo to obchodzi, tutaj rozmawiamy o GTX 1060. HP jest ciężkim klocem - niepotrzebnie bo jak widać można ważyć 2.9kg i też mieć świetne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe odwracanie kota ogonem i manipulowanie faktami z twojej strony.

 

Dopiero co powiedziałeś:

 

 

 

A jak tylko okazało się że można mieć i dobre temperatury i nie ważyć 4 kg, to teraz nagle rozpisujesz się o GTX 1070 - co kogo to obchodzi, tutaj rozmawiamy o GTX 1060. HP jest ciężkim klocem - niepotrzebnie bo jak widać można ważyć 2.9kg i też mieć świetne chłodzenie.

 

Standardowe pisanie głupot z twojej strony.

Asus ma może i dobre chłodzenie, ale nie jest ono takie rewelacyjne jak się Tobie wydaje-po prostu poprawne.

 

P.S. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj.Napisałem, że HP osiąga takie temperatury jak Asus z dużo wydajniejszą kartą graficzną. Wniosek jest więc taki, że z chłodniejszą kartą będzie lepiej-tak trudno to wywnioskować?scratchhead.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pisanie głupot z twojej strony.

Asus ma może i dobre chłodzenie, ale nie jest ono takie rewelacyjne jak się Tobie wydaje-po prostu poprawne.

 

P.S. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj.Napisałem, że HP osiąga takie temperatury jak Asus z dużo wydajniejszą kartą graficzną. Wniosek jest więc taki, że z chłodniejszą kartą będzie lepiej-tak trudno to wywnioskować?scratchhead.gif

 

No i co z tego ? Temperatury w Asusie są bardzo dobre i bez 4 kg wagi. Tyle w temacie. A że ty zawsze musisz sobie dorobić swoją teorię to teraz będziesz wymyślał nieistotne argumenty mimo że właśnie sam sobie przeczysz w każdym kolejnym poście bo dopiero pisałeś że jak coś nie jest ciężkim klocem to sobie nie poradzi z chłodzeniem. Udowodniłem Ci że nie masz racji to zaczynasz odwracać kota ogonem. Standard.

 

Standardem jest również to że przypierdzielasz się do każdego wpisu na tym forum siejąc zamieszanie i nie tylko ja to zauważam. Nie było by w tym nic złego gdyby faktycznie to co piszesz miało diametralne znaczenie bądź ktoś kogoś wprowadzałby w błąd. Ale ty tylko łazisz po wszystkich tematach i deprecjonujesz każdą propozycję jaka się pojawi byle tylko twoje było na wierzchu. W skrajnych przypadkach linkujesz dokładnie to samo byle tylko zgarnąć prowizje. Spektakl żenady trwa w najlepsze w twoim wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos, nie wiem o co Ci chodzi, ale mam nadzieje że po powyższym wpisie poczułeś się lepiej-cieszę się że mogłem pomóc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jak i MSI GP73 odpada, zauważyłem dopiero teraz, że mają matrycę TN. Nie ukrywam gry to priorytet natomiast będę również oglądał na nim filmy czy seriale. IPS w tym przypadku musi raczej być.

 

HP wygląda lepiej pod tym względem bo ma matrycę IPS, tutaj jest jednak inna wada. Nie znalazłem żadnego modelu na x-komie gdzie mógłbym wybrać wersję laptopa bez windowsa. Te 400zł wolałbym przeznaczyć na więcej pamięci ram czy dysk SSD. PS to czy laptop będzie miał 4kg czy 2,5 nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Nie kupuję ultrabooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a Asus Strix waży 2,90 kg i jakoś nie ma najmniejszego problemu ze schłodzeniem takich samych podzespołów.

 

A strixy przypadkiem nie mają problemów z chłodzeniem? Sam rozglądałem się za ROG SCAR II GL504GM ale ludzie piszą, że ma throttling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...