Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisol

Głośność HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Z racji tego, że gry zajmują teraz coraz więcej miejsca(Shadow of War - 95 GB) postanowiłem kupić 1TB HDD zamiast 500 GB SSD. Teraz pojawia się problem, mój poprzedni dysk Samsung HD502 500 GB był cichszy od nowego WD Blue EZEX i nie chodzi mi tutaj o dźwięk obracającego się talerza, tylko o "klikanie" przy odczycie i zapisie, coś w tym stylu tylko rzadziej i bardziej losowo:

Czy jest to norma w przypadku nowych dysków twardych czy tez może Toshiba P300 lub Seagate Compute ST1000DM010 nie wytwarzają takich dźwięków? Może po prostu mam wadliwy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem HD502HJ na P300 (dźwięk kręcących talerzy w samsungu po 23tyś godzin zrobił się dziwnie głośny w dodatku jakby było coś nie tak z wyważeniem) i nie zauważyłem aby P300 chodziła od niego głośniej, niestety nie mam porównania z WD Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze czas na oddanie, tylko właśnie nie wiem czy zamienić na innego WD Blue czy raczej na P300 lub tego Seagate bo jednak WD jest sporo szybszy.

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2012-vs-Toshiba-P300-1TB/1779vs3589

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2012-vs-Seagate-Barracuda-1TB-2016/1779vs3896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nienaturalne dźwięki ,mój Toshiba p300 nie wydaje takich dźwięków ale za to słyszę często jak parkuje głowica i buczał,wpadał w rezonans z obudową i byłem zmuszony powiesić go na gumie ,wcześniejszy seagate 500 GB w ogóle był niesłyszalny ale był też wolniejszy , ja bym brał Barracude ,nie kupił był drugi raz p300 ,ani WD bo mi kiedys padł hdd od nich i nie mam zaufania do tej firmy, a z seagate nie miałem nigdy żadnych problemów, nawet stary 10 letni dysk dalej jest sprawny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie głowicy można wyłączyć w programie Crystal Disk Info -> Funkcje -> Funkcje zaawansowane -> Sterowanie funkcjami AAM/APM -> APM wyłącz albo FEh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Z racji tego, że gry zajmują teraz coraz więcej miejsca(Shadow of War - 95 GB) postanowiłem kupić 1TB HDD zamiast 500 GB SSD. Teraz pojawia się problem, mój poprzedni dysk Samsung HD502 500 GB był cichszy od nowego WD Blue EZEX i nie chodzi mi tutaj o dźwięk obracającego się talerza, tylko o "klikanie" przy odczycie i zapisie, coś w tym stylu tylko rzadziej i bardziej losowo:

Czy jest to norma w przypadku nowych dysków twardych czy tez może Toshiba P300 lub Seagate Compute ST1000DM010 nie wytwarzają takich dźwięków? Może po prostu mam wadliwy egzemplarz?

 

Trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Ja mam 2 Ezexy (jeden w sygnaturce), drugi w zapasowym Pc, i żaden nie wydaje takich dźwięków. Mój ma 10 000h godzin dotąd przepracowanych i nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem. Co więcej jak przesiadłem się z paroletniego Wd blue 500gb (chyba to był aakx), na obecnego Ezex, stwierdzam, że nowsze dyski są cichsze. ;)

 

Miałem też styczność z paroma P300, i w nich również czegoś takiego nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz ogólną głośność, P300 rzeczywiście są cichsze od WD EZEX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz ogólną głośność, P300 rzeczywiście są cichsze od WD EZEX?

 

Wręcz bym powiedział, że głośność jest identyczna w obydwu modelach. W realu - oba praktycznie niesłyszalne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami HDD niestety to jest loteria. Swojego WD Blue EZEX 1TB musiałem połozyć na gąbce bo razem z nim wibrowała cała buda a Toshiba P300 2TB siedzi sobie cichutko w sankach. Producenci ostro tną koszty i np w WD blue górna osłona z blaszki jest tak cienka że robi za membrane jak w głośniczku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ten oddać i zamówić kolejnego WD Blue? Nie ukrywam, że wolałbym mieć jego niż P300 i Seagate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ten oddać i zamówić kolejnego WD Blue? Nie ukrywam, że wolałbym mieć jego niż P300 i Seagate'a.

 

Ja bym tak zrobił. Te dźwięki nie są normą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z roboty po 21:00 to nagram swój i wrzucę ci dla porównania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie, nagrywałem go przy otwartej obudowie, gdzieś 5 cm od miejsca gdzie wpina się kable SATA, możesz odpalić defragmentację albo kopiowanie plików. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację odnośnie metodologi. ;) Wrzucę Ci wieczorem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie skrobie bydle:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak na WD Blue czy normalnie jak na HDD w ogóle? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa EZEX-y, zwykle nie słyszę w nich pracy głowicy, chroboczą tylko, jak każdy dysk, przy bardzo intensywnym zapisie.

To twoje nagranie też sugeruje, że to zwykłe chrobotanie głowicy przy intensywnej pracy... Pytanie tylko jak często, w jakich momentach występuje to u ciebie. Przy samym odczycie i przy niezbyt intensywnym zapisie nie powinno.

 

Ludzie narzekają i na EZEX-y i na P300, kwestia szczęścia?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krisol - https://clyp.it/fihvqz3v

 

Zaznaczenie - Dysk w trakcie defragmentacji. Nie słychać prawie wcale, a mikrofon wyłapuje np. moje klikanie (0,5 metra), lub zegar (6-8metrów dalej). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście cicho chodzi, w takim razie oddaję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...