Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem jak by się spisało Navi z 80cu 5120sp i HBM 1TB/s :E

Może dogoni Titan RTX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do uzytkownikow 5700xt. Obecnie mam gtx1080 pod tv samsung nu8000 i dziala bezproblemowo w 4k, poczatkowo problemy z dlugoscia kabla byly ale po kilku wymianach znalazlem i dziala.

Zastanawiam sie nad zmiana karty na 5700x Jak sie karta sprawuje w polaczeniu z TV 4k? Sa jakies problemy? Jak sytuacja wyglada z fresync, moj tv to obsluguje i zastanawiam sie czy warto w to sie bawic. Czego nie chce to kupic nowa karte i sie meczyc z roznorakimi bolaczkami, sa takowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Twój TV obsługuje Freesync, spróbuj odpalić na nim G-Sync Compatible z poziomu ustawień NVidii, a zobaczysz jak ta technologia działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsync nie działa po HDMI, więc nie będzie działać ;)

 

Ja mam RU7400, kabel 5 metrów i navi działa bez problemów. Filmy oglądam na 24Hz + vsync.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie wjechał LG 4K ale chyba bez freesync. Grane będzie na weekendzie to wtedy coś będę mógł napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery 19.11.2 gotowe do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem UV

 

W Outer Worlds na napieciu 1.0 V i zegarze 1900mhz robi boost do 1820mhz, obroty wentyli 1600rpm i gram w 4k 60fps, ustawienia wysokie, textury ultra, efekty średnie.

Dla mnie super osiągi jak na granie w 4k.

 

9a477a1de5690d80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ostatnie sterowniki.

BFV działa dobrze, póki nie włączysz freesync 8:E

 

Z freesync dostajesz w pakiecie zaciachy, że grać się nie da :P

 

2 lata od zakupu gonie to cholerstwo i wracam do NV.

Dopłacasz kilka stówek czasem, ale masz o wiele lepsze wsparcie software.

Zielonkę wkładasz i działa.

Krzywą napięć ustawiasz sobie konkretne vcore i zegar i tyle trzyma.

Vsync też lepiej działa.

 

Jak karcie stukną 2 lata, opylam i wracam do AC. Zamiast kupować blok dopłacę do NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się poddałem i wróciłem do RTXa.

Nie wiem o co chodzi z tym zegarem w BF, ale dajesz niższe ustawienia to karta zamiast generować więcej klatek to obniża rdzeń do 1GHz :lol2:

Na DX12 było lepiej i nawet trzymała 1940MHz, ale cały czas były przycinki. Karta jest mocna, ale trzeba czekać na sterowniki. To ja wolę poczekać na Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna i największa zaleta zielonych, ze większość ich kart jest bezobslugowych. Tez nie czuje chemii do mojego RX ale na razie mam bardziej dość zielonych i nie dam się nabrać na obecna generacje RTX. Poczekam do PS5, kupie ja i wtedy postanowię co z PC. Myśle ze do fhd Radek na długo mi wystrczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie RTX. Nie miałem chęci płacić za RT, którego nie użyję.

Jednocześnie potrzebowałem blok pod lc, więc w cenie RTX mam RX XT z blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna i największa zaleta zielonych, ze większość ich kart jest bezobslugowych. Tez nie czuje chemii do mojego RX ale na razie mam bardziej dość zielonych i nie dam się nabrać na obecna generacje RTX. Poczekam do PS5, kupie ja i wtedy postanowię co z PC. Myśle ze do fhd Radek na długo mi wystrczy.

Nie dasz sie nabrac na karty zielonych ale dales sie wydymac czerwonym, coz za hipokryzja :lol2:

 

No właśnie RTX. Nie miałem chęci płacić za RT, którego nie użyję.

Jednocześnie potrzebowałem blok pod lc, więc w cenie RTX mam RX XT z blokiem.

W przyszlym roku bedzie RT w kartach Nvidia, AMD oraz Intela wiec od tego nie uciekniesz a dzis placisz za proteze karty ktora dziala jak chce... Niestety pozorne oszczdnosci wlasnie tak sie pozniej objawiaja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie będzie miał na razie sprzętowego "dopalacza" RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz sie nabrac na karty zielonych ale dales sie wydymac czerwonym, coz za hipokryzja :lol2:

 

 

W przyszlym roku bedzie RT w kartach Nvidia, AMD oraz Intela wiec od tego nie uciekniesz a dzis placisz za proteze karty ktora dziala jak chce... Niestety pozorne oszczdnosci wlasnie tak sie pozniej objawiaja.

Tak sobie tłumacz...

Broń nvidii jak niepodległości, bo gdyby nie oni to amd byłby monopolista i sprzedawało jednosezonowe karty jak obecnie NVIDIA. Dwie karty które służyły mi po prawie 3 lata to Radeon 5450 i 7850. Poza GeForce 1, wszystkie inne od nvidii były na rok.

1400zl za rx5700xt uważam za bardzo dobra cenę. Co do rt to kompletnie mi się nie podoba.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie będzie miał na razie sprzętowego "dopalacza" RT.

Sprzetowy dopalacz to sie nazywa nowa architektura i wcale nie musi miec dedykowanych rdzeni.

 

Tak sobie tłumacz...

Broń nvidii jak niepodległości, bo gdyby nie oni to amd byłby monopolista i sprzedawał jedno sezonowe karty jak obrębie NVIDIA. Dwie karty które służyły mi po prawie 3 lata to Radeon 5450 i 7850. Poza GeForce 1, wszystkie inne były na rok.

Tutaj nikt nikogo nie broni, licza sie fakty, ktore sa jakie sa ale patrzac na twoja sygnaturke to juz wszystko rozumiem :lol2:

 

W przyszlym roku wszystko sie okaze, wyjda nowe karty i zobaczymy kto obejmie prowadzenie. Zycze AMD jak najlepiej bo konkurencja nam sluzy ale wjdzie do gry intel ktory pewnie AMD pozamaiata ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dedykowanych jednostek nie ma mowy o wysokiej wydajności w RT i stąd w AMD takie znajdą się w TMU.

 

Intel jest na starcie i ma pod górkę pomimo dobrej architektury może polec kiepskimi sterownikami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie karty które służyły mi po prawie 3 lata to Radeon 5450 i 7850. Poza GeForce 1, wszystkie inne od nvidii były na rok.

1070 była na rok?

Ta karta na rynku jest już prawie 3.5roku a Ty dopiero na początku listopada zauważyłeś spadek wydajności w 2 nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się sprzedać dołączaną grę i rx 5700 wyszedł 1200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 była na rok?

Ta karta na rynku jest już prawie 3.5roku a Ty dopiero na początku listopada zauważyłeś spadek wydajności w 2 nowszych grach.

 

To nadal dobra karta, zmieniłem ja tylko przez 144hz, trzeba było się nakombinować żeby taki bfV robił 144fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio dziwne że jeszcze nie ogarnęli tego problemu z freesync który znany jest od samego początku. Może to nie wina sterowników tylko samej architektury Navi i nie da się tego naprawić?

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz o AMD i ich sterownikach. Jeden problem rozwiązują w kilka tygodni ,a inne ciągną się w miesiącami i jeszcze innych nie rozwiązują wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie RX 5700 XT Gigabyte OC. Oczywiście nie może wszystko działać na dzień dobry. W idle nie działa tryb pół pasywny. Wentylatory, według GPU-Z cały czas krecą się w zakresie 940-1200 RPM. Próbowałem ustawić krzywe ręcznie w MSI afterburner ale nie słucha się, nawet przy pustym pulpicie.

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Edytowane przez Damian3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...