Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam, że nic z tym nie zrobisz, bo to wina sterowników. Większość kart po jakiejkolwiek zmianie w MSI Afterburnerze lub w Wattmanie traci tryb półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie RX 5700 XT Gigabyte OC. Oczywiście nie może wszystko działać na dzień dobry. W idle nie działa tryb pół pasywny. Wentylatory, według GPU-Z cały czas krecą się w zakresie 940-1200 RPM. Próbowałem ustawić krzywe ręcznie w MSI afterburner ale nie słucha się, nawet przy pustym pulpicie.

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Zwroc to dziadostwo a oszczedzisz sobie nerwow. poki nie ogarna sterownikow te karty sa nie do uzytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RX 5700 i oprócz problemów z trybem półpasywnym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie RX 5700 XT Gigabyte OC. Oczywiście nie może wszystko działać na dzień dobry. W idle nie działa tryb pół pasywny. Wentylatory, według GPU-Z cały czas krecą się w zakresie 940-1200 RPM. Próbowałem ustawić krzywe ręcznie w MSI afterburner ale nie słucha się, nawet przy pustym pulpicie.

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

Uruchom kompa ponownie - poczekaj aż załaduje się system, włącz gpuz sensory i zobacz czy jest 0 rpm, nię włączaj MSI AB, ani Wattmana - bo jest taki myk że jak się grzebie przy napięciach itd to wyłacza się tryb pasywny do restartu kolejnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb półpasywny zadziała tylko na domyślnych ustawieniach karty. Jeśli będzie wczytany własny profil to po resecie nie będzie i tak działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom kompa ponownie - poczekaj aż załaduje się system, włącz gpuz sensory i zobacz czy jest 0 rpm, nię włączaj MSI AB, ani Wattmana - bo jest taki myk że jak się grzebie przy napięciach itd to wyłacza się tryb pasywny do restartu kolejnego.

Faktycznie, na reddit też piszą by najlepiej w ogóle wywalić MSI afterburnera. Po wywaleniu wspomnianego programu i restarcie PC już działa tryb pasywny. W grach całkiem cicho działa także póki co chyba zostanie.

Teraz pozostaje się zastanowić jaki procesor kupić, bo na 4690k @ 4.7Ghz w BFV się nudzi (60-70% obciążenia przy QHD). 4770k, szukać okazji na i7-5775c albo zbierać na nową platformę.

 

Zwroc to dziadostwo a oszczedzisz sobie nerwow. poki nie ogarna sterownikow te karty sa nie do uzytku.

Myślałem jeszcze nad używanym 1080Ti ale mam wrażenie, że ta seria dość szybko się zestarzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować I7-4770 lub lepszego do oc ale żeby wydusić z tej karty wszystko, niestety potrzebny jest I7-9700k. Możesz tez spokojnie poczekać z tym CPU co masz i w przyszłym roku kupić intela 10gen. Prawdopodobnie i5 będzie 6/12, a I7 8/16 i te CPU powinny nadążać za rx5700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na reddit też piszą by najlepiej w ogóle wywalić MSI afterburnera. Po wywaleniu wspomnianego programu i restarcie PC już działa tryb pasywny. W grach całkiem cicho działa także póki co chyba zostanie.

Teraz pozostaje się zastanowić jaki procesor kupić, bo na 4690k @ 4.7Ghz w BFV się nudzi (60-70% obciążenia przy QHD). 4770k, szukać okazji na i7-5775c albo zbierać na nową platformę.

 

 

Myślałem jeszcze nad używanym 1080Ti ale mam wrażenie, że ta seria dość szybko się zestarzeje.

Za 2399zl mas 2070S FE ze strony nvidia, sprzedajesz kod na CODA za 150zl i karte masz za 2250zl lub jakis inny model a tu masz test 13modeli, od wyboru do koloru.

 

1080ti odpusc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QhcOXpX-Xdc

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj procesora. BF V po najnowszych aktualizacjach po prostu kiepsko działa na navi. 9600k@4700MHz tez nie daje rady. Jutro sprawdzę na 4900 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2399zl mas 2070S FE ze strony nvidia, sprzedajesz kod na CODA za 150zl i karte masz za 2250zl lub jakis inny model a tu masz test 13modeli, od wyboru do koloru.

 

1080ti odpusc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QhcOXpX-Xdc

Ja RX 5700 XT kupiłem z kodem promocyjnym na amazonie za jakieś 1740 zł, więc 2399 zł to już spora różnica.

Aczkolwiek już widzę, że ten egzemplarz od gigabyte ma czasami jakieś dziwne akcje. Dla przykładu po wyłączeniu gry cisza, włączam przegladarkę gdzie mam 10 kart i przez 1-2 sekundy wentylatory wkręcają się na 2500 RPM.

Edytowane przez Damian3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeglądarka korzysta z GPU? Widocznie karta ma agresywną krzywą wentylatorów. Red Devil na biosie OC ma podobnie w grach, leci pełnym ogniem :D

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeglądarka korzysta z GPU? Widocznie karta ma agresywną krzywą wentylatorów. Red Devil na biosie OC ma podobnie w grach, leci pełnym ogniem :D

Z pewnością ,tylko po cholerę robić taką suszarkę na kilka sekund :D. A nie kojarzę by w karty od gigabyte można było zmienić bios na "silent".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grałem w Upadły Zakon w 4k na ustawieniach epickich i mimo dx11, karta ładnie trzyma 60fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejny raz czarny ekran tym razem podczas grania w AoE 2 DE. :mad2: zaczynam się martwić :D

To już 4 albo 5 raz

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejny raz czarny ekran tym razem podczas grania w AoE 2 DE. :mad2: zaczynam się martwić :D

To już 4 albo 5 raz

Pisałeś ze wróciłeś do RTX, na nim masz black screeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grałem w Upadły Zakon w 4k na ustawieniach epickich i mimo dx11, karta ładnie trzyma 60fps :)

Ja dopiero kupie jak potanieje ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem. Znowu wróciłem na 5700xt no i wywala kompa. AoE to nie jest wymagająca gra, więc kwestia zasilania raczej odpada. Sterowniki albo karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grałem w Upadły Zakon w 4k na ustawieniach epickich i mimo dx11, karta ładnie trzyma 60fps :)

Serio? U mnie na Vedze z biosem od V64 ledwo trzyma 60 fps w 1440P. Masz wszystkie ustawienia na epickich czy niektóre obniżone?

 

A u mnie kolejny raz czarny ekran tym razem podczas grania w AoE 2 DE. :mad2: zaczynam się martwić :D

To już 4 albo 5 raz

AoE2DE słabo obciąża GPU, ale możliwe, że karta nie trzyma ustawień w stanach pośrednich (z obniżonym zegarem i napięciem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych grach jest to samo. W ciągu paru dni 4x był ten błąd.

 

Przy najnowszych sterownikach można wyczytać:

 

Known Issues:

Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.

 

Czyli wszystko jest w porządku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Working as intended ;)

 

Chociaż z drugiej strony "loss of display or video signal" to chyba bardziej coś w stylu samoczynnego wyłączenia monitora (miałem coś takiego na DP do czasu akrualizacji firmware'u). Czarny ekran z normalnie działającym monitorem bardziej wygląda na błąd sterownika albo sprzętowy GPU (u mnie to typowy objaw nadmiernego oc GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero kupie jak potanieje ?.

Kupujesz abonament origin premier na miesiąc za 60zl i grasz. Gry podobno jest na 12-15h, więc spokojnie sobie przejdziesz.

 

Serio? U mnie na Vedze z biosem od V64 ledwo trzyma 60 fps w 1440P. Masz wszystkie ustawienia na epickich czy niektóre obniżone?

 

Wszytko na epickie, jeszcze ograniczenie na 60fps, a karta działa w przedziale 80-90%. Jest lepiej niż myślałem. W przerywnikach czasami spada do 54.

 

W innych grach jest to samo. W ciągu paru dni 4x był ten błąd.

 

Przy najnowszych sterownikach można wyczytać:

 

Known Issues:

Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.

 

Czyli wszystko jest w porządku :lol2:

U mnie od 19.11.1 green screeny ustąpiły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko na epickie, jeszcze ograniczenie na 60fps, a karta działa w przedziale 80-90%. Jest lepiej niż myślałem. W przerywnikach czasami spada do 54.

Hmm, tutaj jednak to trochę inaczej wygląda (a wyniki w QHD takie jak moje):

 

KwTDlLu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzę w ustawieniach, czy na pewno jest 4K, bo epickie są na 100%. Pewnie wszystko zależy od lokacji. Na razie przeszedłem początek na złomowisku i walczę w pociągu. Na fhd w tych samych miejscach było 85-115 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, było ustawione pełny ekran w oknie.... teraz tylko pełny ekran 4K i epickie, jest 35-45 fps... coś za dobry wynik mi wychodził :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...