Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Gdzie można kupić RX 5500, który premierę miał ponad miesiąc temu?

 

Oficjalną sklepową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja mam dylemat - kupować teraz RX 5700 za 1,4k pln czy czekać na ampere - pewnie jeszcze z rok :/

Z drugiej strony co się lepiej sprawdzi z R7 1700 - RX 5700 czy RTX 2060S ?

 

Jeśli grasz w FullHD to spokojnie przeczekasz rok nawet na rx5500 lub gtx1650 super. Ja już rok "przeczekuję" na rx570, aż został na stale. Obecnie będę się cieszył nadrabianiem tytułów na PS4, a przetasowanie na rynku kart graficznych będzie dopiero po premierze PS5. Wtedy będzie jasne co wystarczy na lata, a co nie ;) .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja mam dylemat - kupować teraz RX 5700 za 1,4k pln czy czekać na ampere - pewnie jeszcze z rok :/

Z drugiej strony co się lepiej sprawdzi z R7 1700 - RX 5700 czy RTX 2060S ?

Po 1 musisz Ryzen 1700 podkręcić do 3,8-3,9ghz bo inaczej zakup tak mocnej karty ma mały sens. U mnie przy 4ghz rx5700xt pracuje średnio na 80-90% w fhd, a w niektórych lokacjach na 70%. Dopiero w 4K pracuje na 98-99%. W przypadku rx5700 będzie pewnie podobnie, co do rtx2060S może być trochę lepiej.

 

Złap rx570 za 500-600zl i przeczekaj spokojnie rok na ustawieniach średnio-wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może trafią się jakieś przeceny 1660Ti na black frajer....głównie chyba Amazon lub jakieś sieciówki w styli euro rtv....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba odpuszczę - mam jeszcze sporo tytułów do ogrania w których 660 da sobie rade. Mam coraz mniej czasu na granie a za tytułami AAA nie gonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RLmeGgLh.jpg

 

Radeon ma do dyspozycji pełny układ LC: 2x 480mm i 8x Eloop 120mm 8:E

 

Od razu uprzedzam, że to daje raptem 5C zysku względem układu z podpiętym Ryzenem.

 

Testy po OC.

 

2145/1.25v. Edytowałem limity producenta.

 

Karta pobrała wówczas 240W a cały PC 360W.

 

47C GPU złapało. 70C Hot Spot. Ciecz 36C.

 

8x eloop 120mm max 590rpm.

 

Test w GTA V.

 

Ciężej schłodzić 7nm Navi w porównaniu z 1080TI 14nm. Mimo, że GTX ma wyższe TDP.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten referencik robi wrażenie. Radiator solidny, PCB i komponenty również.

 

cooler2.jpg

 

A teraz wróćmy do refa rx 5700 :E

Wygląda na to że ref. układ chłodzenia daje rade, zarówno tempy jak i ciśnienie akustyczne są na przyzwoitym poziomie:

temperatures.png

 

fannoise_load.png

 

Ciekawe tylko kiedy w końcu ta karta trafi do sklepów, bo to już zaraz grudzień a tu cisza, troche to kiepsko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wersje partnerskie nie będą bardzo odstawały od referentów, na co bym nie liczył to ten RX5500 pokazuje jak głęboko AMD jest w dupie: karta jest krokiem naprzód względem Polarisów ale praktycznie na poziomie 1060 sprzed 3 lat, zarówno pod względem wydajności obliczeniowej jak i energetycznej, i to pomimo zejścia na 7nm proces. Wcale się nie dziwie że o tej karcie jest tak cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak gtx1650 super, który miał premierę kilka dni temu. Tak ciężko jest zrozumieć, że firmy wydają karty o różnej wysokości ale w nowej architekturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wersje partnerskie nie będą bardzo odstawały od referentów, na co bym nie liczył to ten RX5500 pokazuje jak głęboko AMD jest w dupie: karta jest krokiem naprzód względem Polarisów ale praktycznie na poziomie 1060 sprzed 3 lat, zarówno pod względem wydajności obliczeniowej jak i energetycznej, i to pomimo zejścia na 7nm proces.

 

#zawszesmieszy

co z tego że jest na poziomie 1060? wszystko sprowadza się do ceny. jeśli byłby do wzięcia np. za 149 usd to wtedy jak najbardziej jest krok do przodu. bo obecnie nawet nie wiadomo w jaki segment trafi 5500 a to właśnie cena zdeterminuje rywali.

liczy się przede wszystkim opłacalność. a nie to czy porównując do trzyletniej karty będzie miała lepsze perf/wat czy gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#zawszesmieszy

co z tego że jest na poziomie 1060? wszystko sprowadza się do ceny. jeśli byłby do wzięcia np. za 149 usd to wtedy jak najbardziej jest krok do przodu. bo obecnie nawet nie wiadomo w jaki segment trafi 5500 a to właśnie cena zdeterminuje rywali.

liczy się przede wszystkim opłacalność. a nie to czy porównując do trzyletniej karty będzie miała lepsze perf/wat czy gorsze.

 

Ale ja nie rozstrzygam jak ta karta się sprzeda, bo nie ma ani słowa o dacie premiery ani co ważniejsze o cenie. Piszę tylko że produkt na 7nm AMD zrównał się z 16nm nvidii pod względem watt/perf, a 7nm jest droższe w produkcji więc nie wiem ile AMD sobie zażyczy. Wcale bym się nie zdziwił gdyby zwłoka z premierą wynikała z faktu że rynek zalany jest Polarisami w dobrych cenach i po prostu trudno wycenić tą kartę tak by była opłacalna dla producenta.

Edytowane przez BurritoCoelho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta, data wprowadzenia to 7 piździernik 2019 ;) Tyle, że kartę dostały tylko OEMy, podobnie jest z 6c/6t Ryzenem 3500. B550(A) też oemy już mają, chyba.

 

Moim zdaniem nie są wstanie zapewnić towaru na wszystkie kanały sprzedaży. TSMC nie wyrabia się z klepaniem tych wszystkich produktów w 7nm.

 

Bardzo dobrze wyceniony 1650S sprawy im nie ułatwia. Ale chyba lepiej mieć produkt na rynku, niż w ogóle go nie sprzedawać?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta, data wprowadzenia to 7 piździernik 2019 ;) Tyle, że kartę dostały tylko OEMy, podobnie jest z 6c/6t Ryzenem 3500. B550(A) też oemy już mają, chyba.

 

Moim zdaniem nie są wstanie zapewnić towaru na wszystkie kanały sprzedaży. TSMC nie wyrabia się z klepaniem tych wszystkich produktów w 7nm.

 

Bardzo dobrze wyceniony 1650S sprawy im nie ułatwia. Ale chyba lepiej mieć produkt na rynku, niż w ogóle go nie sprzedawać?

Gdyby nie 1650 super to z tego segmentu nie byłoby co zbierać z NVIDii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zielonego w pierwszej kolejności interesują zupełnie inne segmenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada referenta 5700xt, który nie ma plomby gwarancyjnej, jeśli tak to od którego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do fullhd 144fps , jaki kabel lepiej zastosować, dp czy hdmi ? Maksymalną długość to 1.5m co potrzebuje. Mam leżeć jakiś hdmi ale nie wiem jaki to jest standard (jakiś za 20zl) i nie wiem czy się nada czy nie ;). Bo w sumie chce kupić rx5700xt A trochę głupio będzie grać na 60hz , wiec jak coś to chce sobie kupić szybciej kabel :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdmi powinien dac rade, na tv w 1440 mam 120hz. Ale dp lepszy standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada referenta 5700xt, który nie ma plomby gwarancyjnej, jeśli tak to od którego producenta?

 

U nasz wszystkie majo :( o ile kojarzę to Sapphire nawet chyba po 2 mają (przynajmniej na innych kartach miały czasem po 2), u mnie na GB jest jedna

 

Ale tak: suszarka, trochę podgrzać klej, lekko podważać z jednej strony KARTKĄ papieru, nie nożem, nie żyletką, bo ryzyko uszkodzenia od razy wysokie - przy kartce papieru jak za mocno naciśniesz, to Ci się kartka zegnie, a nie plomba; a jak klej puści to i kartka wejdzie pod spód, i wtedy delikatnie, cierpliwie z każdej strony trochę podważyć i po kłopocie; oczywiście trzeba mieć przygotowany kawałek podkładu pod naklejki, coby się plomba nie przykleiła do nowego podłoża

 

Szkoda, że nie mamy tak jak w USA, gdzie mimo stosowania plomb są przepisy nadrzędne, dzięki którym i tak się nie trzeba nimi przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem mojego Saphire RX5700XT Pulse przez weekend i wyglada na to ze w wiekszosci gier HDR dziala dobrze jednak. Battlefield V, AC Origins i Sekiro maja problemy z kolorami i gamma.

Te tytuly dziajaja jak trzeba: SOTR, Star Wars Jedi Fallen Order, Hitman 2, Middle-earth Shadow of War. Jak narazie nie mam pojecia co w tych grach powoduje te problemy, moze to tylko wina sterow?

Niestety mam problem z temperaturami na pamieciach, sensor pokazuje 92-95* w grach, w tym samym czasie GPU ma jakies 72* (88 na Hot Spot). Wyslalem pytanie do Saphire czy to normalne.

Ktos tutaj ma moze Pulse i moglby sprawdzic u siebie GPUZ podczas grania/furmark?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje Pulse, ale bez XT,

u mnie po 30 min gdy karta obciążona 100% (W3)

było maksymalnie 81.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem mojego Saphire RX5700XT Pulse przez weekend i wyglada na to ze w wiekszosci gier HDR dziala dobrze jednak. Battlefield V, AC Origins i Sekiro maja problemy z kolorami i gamma.

Te tytuly dziajaja jak trzeba: SOTR, Star Wars Jedi Fallen Order, Hitman 2, Middle-earth Shadow of War. Jak narazie nie mam pojecia co w tych grach powoduje te problemy, moze to tylko wina sterow?

Niestety mam problem z temperaturami na pamieciach, sensor pokazuje 92-95* w grach, w tym samym czasie GPU ma jakies 72* (88 na Hot Spot). Wyslalem pytanie do Saphire czy to normalne.

Ktos tutaj ma moze Pulse i moglby sprawdzic u siebie GPUZ podczas grania/furmark?

Normalne temperatury w zamkniętej obudowie, chociaż na RAMach trochę za wysokie. W testach robią na benchtable i dlatego mają sporo niższe.

 

Na origins u mnie działa dobrze więc to wina jakiegoś konfliktu sprzętowego u ciebie.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem mojego Saphire RX5700XT Pulse przez weekend i wyglada na to ze w wiekszosci gier HDR dziala dobrze jednak. Battlefield V, AC Origins i Sekiro maja problemy z kolorami i gamma.

Te tytuly dziajaja jak trzeba: SOTR, Star Wars Jedi Fallen Order, Hitman 2, Middle-earth Shadow of War. Jak narazie nie mam pojecia co w tych grach powoduje te problemy, moze to tylko wina sterow?

Niestety mam problem z temperaturami na pamieciach, sensor pokazuje 92-95* w grach, w tym samym czasie GPU ma jakies 72* (88 na Hot Spot). Wyslalem pytanie do Saphire czy to normalne.

Ktos tutaj ma moze Pulse i moglby sprawdzic u siebie GPUZ podczas grania/furmark?

Na pamięciach trochę za wysokie jednak jak na Pulse.

A na którym biosie GPU grałeś? Bo są 2 biosy i widziałem testy gdzie na jednym z nich temperatury na kostkach były właśnie jakieś 10 stopni wyższe.

 

Ogólnie w niektórych testach (nie tylko na benchtable ale też w zamkniętych obudowach) Pulse wypadała pod względem temperatur pamięci dobrze, a na innych dość przeciętnie (np. u Blacka). Ciekawe z czego wynikają te różnice.

 

Jak ktoś ma 5700xt Pulse jeszcze to niech się podzieli swoimi doświadczeniami, bo też rozważam zakup tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z testów na TechEpiphany wynika że RX 5500 uplasuje się pomiędzy 580 i 590. ciekawe jak tam będzie z ceną.

szkoda tylko że dalej nie słychać nic na temat karty która miałaby zasypać dziurę pomiędzy 5500 i 5700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...