Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rx 590 jest dosyć mocno wyżyłowany, pewnie przy obniżonych zegarach będzie można zejsc z napieciem, mozliwe że dodatkowo trafił ci sie taki z kiepskim asic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że moja 5700XT mi nie psoci, ale od kiedy podłączyłem nowy monitor pod DP dzieją się dziwne rzeczy. Najpierw zauważyłem, że w idle rdzeń nagrzewał się nawet do ponad 60 stopni. Druga sprawa, nie odpalały się w ogóle wiatraki :E

 

Ale tutaj mógł napsuć Argus (zainstalowałem go, bo moje mobo nie zarządza wiatrakami w obudowie na podstawie temp. cpu, tylko na podstawie temp. systemu - totalnie bez sensu).

 

Potem pojawiły się mignięcia ekranu, dosyć częste. Zainstalowałem nowe sterowniki i problem tak jakby znikł. Tak jakby, ponieważ czasami zdarzają się mignięcia ekranu (rzadziej, ale są dłuższe). No i nadal grafika potrafi w idlu się grzać. Nie jest to kwestia obudowy, bo wcześniej temperatury były na poziomie 45 stopni na pulpicie.

 

Czyżby podłączenie przez DP mogłoby tu dużo zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ile masz monitorów podłączonych na raz?

 

Jeden + mam tylko podłączony "wolny" kabel HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakis użytkownik gigabyte rx5700xt? Czy karta na ucho jest głośna pod pełnym obciążeniem? W sumie chce dość cichy zestaw mieć i nie wiem czy ta wersja xt się nada. Wedle testów niby źle nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cichych i chłodnych jednocześnie rx5700xt pod obciążeniem. Chyba że budę otworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cichych i chłodnych jednocześnie rx5700xt pod obciążeniem. Chyba że budę otworzysz.

 

Chciałeś powiedzieć chyba, że nie ma niesłyszalnych i chłodnych jednocześnie kart graficznych pod obciążeniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A red devil i nitro+ to nie są przypadkiem ciche i chłodne karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A red devil i nitro+ to nie są przypadkiem ciche i chłodne karty?

 

Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem ciche i chłodne. Tak, są stosunkowo ciche i stosunkowo chłodne, mimo że grzeją się do dosyć wysokich temperatur i są słyszalne pod obciążeniem.

 

Tutaj porównanie z innymi kartami, ale chyba z referentami.

 

fannoise_load.png

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31db to jest praktycznie nieslyszalnosc:) . Wiem że każda kartę słychać mocniej lub mniej , ale moj obecny rtx generuje około 42db mierząc metr dalej , wiec w teorii te xt będą mega ciche . Testy testami , a rzeczywiste odczucia mogą być inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w większości przypadków są robione na benchtable, więc to nijak się ma do rzeczywistych wyników temperatury i głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/GIGABYTE-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna-DEMO/2793831d - W outlecie ProShopu pojawił się 3-wentylatorowy Gigabyte RX5700XT GAMING OC. Kolega wyżej zapewne pytał pod kątem tej karty. :) Myślę, że to dobra cena te 1520 zł z wysyłką.

 

Tak , dokładnie o niej myślałem. Ale wolę jednak poczekać dłużej i upolować trochę drożej red devila lub nitro+ , może się akurat trafi . Rtx2070 potrafią też w proshopie być poniżej 1700zl , ale myślę że xt jest lepszym wyborem niż goły rtx2070 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeslalem Saphire RX5700XT Pulse i jutro dostane Asusa RX5700XT ROG Strix, droga karta ale obecnie dobra promocje wyrwalem, caschback, 2xgry (jedna z amd druga z asusa), sluchawki asusa. Zobacze jak bedzie sie miala w stosunku do Pulse, szczegolnie jezeli chodzi o temp pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Red Devil na silent chodzi bardzo ładnie i go nie słychać. Wentylatory łapią około 1000rpm. Tylko jest jeden problem bo wydajność jest niska w okolicach 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nisko boostuje? Pewnie okolice 1500rpm dla mnie były by akurat , 2200-2300rpm trzyma mój rtx2060 w stresie , od 1900rpm zaczyna być już znacznie słyszalny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC 1700-2000rpm, zależy jaka gra i ile fps.

 

Na najnowszych sterownikach mam lepsze wyniki w SOTR. Na chwilę obecną benchmark 4K HIGHEST wygląda tak:

- 43 fps na maks OC

- 39 fps na bios silent

 

więc nie ma tragedii.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pojutrze przyjdzie Gaming X. Robie drugie podejscie do 5700XT wczesniej mialem XFX THIIC karta byla padaka pod katem glosnosci i temperatur a moja buda to nie jest jakas chinska tandeta tylko dosc dobry Define R6

 

Głownie freesync mnie interesuje bo mam monitor MSI z freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei będę niebawem porównywał sobie 2060 Super do 5700XT. Ciekawi mnie jak będzie się miało G-Sync Compatible do Freesynca u AMD. Przy najnowszych sterownikach AMD mam wrażenie, że chwilowe spadki są zbyt duże jak na sprzęt, który posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to freesync akurat nie działa :E Wczoraj ściągnąłem Fortnite no i szarpanie jest wyczuwalne. Obrazu nie rozrywa - to działa.

 

Liczę na grudniowy pakiet sterowników i rozwiązanie wszystkich problemów.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś doświadczenie z poprzednimi kartami AMD? Pytam pod kątem tego, czy jest sens zostawiać 5700XT w nadziei, że problemy zostaną niebawem zażegnane wraz z wydaniem nowych sterowników, czy lepiej przejść na NVidię.

 

Poprzednio miałem 1070Ti i tam szarpania w grach jako takiego sobie nie przypominam. Obecnie na 5700XT jest tak, że gra jest chwilę ultra płynna, by za moment zaliczyć spadek ilości klatek do zera. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy włączonym freesync w Forzie Horizon 4 znika obraz gdy jest na pełen ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to mój pierwszy Radeon. Wcześniej miałem całą gamę NV 970,1060,1070,1070Ti,2060 :E Jak pękła bańka na krypto to sprzedawałem, dokładałem parę złotych i brałem coraz lepszy model :E

 

Są nowe sterowniki 19.12.1:

 

Fixed Issues

 

- Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.

- Some Radeon RX 5700 series graphics products may experience an intermittent crash to desktop when playing The Outer Worlds™.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD to Unveil Radeon RX 5500 XT and RX 5600 Series in December

"There's no word on how what silicon the RX 5600 series is based on, but VideoCardz reports that the series topping RX 5600 XT has 6 GB of GDDR6 memory across a 192-bit wide memory interface. We expect that the RX 5600-series will carved out of the "Navi 10" silicon by disabling many RDNA compute units and narrowing its memory bus. Given that the RX 5500 XT has 1,536 stream processors and the RX 5700 has 2,304, AMD's wiggle room is somewhere between the two, with stream processor counts of 2,048 or 1,920 bring plausible for the RX 5600 XT, and 1,792 for the RX 5600, if it exists. Availability of the RX 5600 series is slated for January 2020."

4ZRZEhp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyp wczesnych testów na necie RX 5500 na podstawie wersji OEM, a tu się okaże ze trafili wszyscy kulą w płot.

Możliwe że desktopy dostaną tylko 5500XT z nieco wyższymi zegarami i z 24CU (1536) a nie 22CU (1408) jak ma OEM, jeżeli to prawda to wersja na blaszaki pewno będzie z 10% szybsza od OEM.. no może troszkę więcej.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...