Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe skąd masz te informacje. Odpowiem Ci od razu - nigdy nikt o tym nie mówił.

 

Ploteczki i slajdy wiec mysle ze to tylko kwestia czasu jak obsluga Pascali.

 

Prawda, RT ma się dopiero pojawić przy debiucie RDNA2, więc najwcześniej w przyszłym roku w Navi23

Programowo nie ma zadnego problemu skoro Pascale moga, lecz penie wydajnosc by lezala bez sprzetowej akceleracji. A byc moze poradzilyby sobie lepiej.

Edytowane przez BlindObserver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ploteczki i slajdy. Nigdzie nie widziałem, by AMD wspominało cokolwiek o dodaniu RT, więc jak można było tego oczekiwać.

 

Swoją drogą, AMD się trochę zaorało z tą prezentacją sterowników, skoro mieli je udostępnić, a do tej pory ich nie puścili. Tzn. ja mam do nich dostęp, ale nie mam Radeona, więc nic mi po nich. Niby jest problem z certyfikacją WHQL :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wzrosty, szczegolnie Forza 4 :o

Edytowane przez BlindObserver
czytamy regulamin o linkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tego newsa na ithardware nawet nie sprawdził, co wypisał i skąd, a także do czego się w ogóle odnosiły wyniki.

Nie opisał tabeli, więc nawet nie wiesz, jakiego GPU się to tyczyło, ani jakiej wersji sterowników. Masz nawet pomieszane rozdzielczości i ustawienia z tabel, które udostępniło AMD. Świetne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna zoabczyc te wyniki z tabelkami bo nie moge sie doszukac, w twoim poscie tez nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te wyniki miały jakikolwiek sens i nie były tylko marketingowym pierdololo, to bym je udostępnił. Najwidoczniej tamtemu gościowi takie rzeczy nie przeszkadzają. Dość powiedzieć, że część testów wykonano na driverach z grudnia 2018 roku w grach z tego roku. Bardzo sensowne. Do tego masz tam wymieszane wyniki dla dwóch różnych kart, dla różnych ustawień i różnych rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery już dostępne. Czas zacząć testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fałszywy alarm. MSI Afterburner oczywiście poknocił.

 

Tak czy siak w nowych sterownikach lepszej wydajności nie widzę, może to kwestia ustawień, ale jakby gorzej i nadal użycie GPU skacze sobie jak chce razem z boostem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć wzrosty tylko na Navi. +5%. u siebie jeszcze nie sprawdzałem.

 

nowe GUI mi się podoba. dodano globalny suwak do chilla :o pobawiłem się też moment Boostem z Larą (do 83%) i będąc wciągniętym w grę nie odczuwałem negatywnie spadku rozdzielczości. czekam na rozwój tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie wzrosty 5-7% ROTR i AC Origins w fhd. Podobnie w 4K SW Upadły Zakon.

 

W fhd wzrósł mi boost do 1950mhz bez żadnego oc. Po włączeniu automatycznego oc w sterach, pokazało boost 2130mhz ale w grze od razu zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem jak wy to mierzycie, na pewno benchmarkiem wbudowanym jak w origins? I z ilu do ilu poszło? U mnie nic takiego miejsca nie ma. No i co to za cieszenie się z gpu usage 80%? Na 1080 GTX to mi z 97% nie schodzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki w grze wzrosły. Np w SW w 4K mialemna własnych ustawieniach ok. 44fps teraz dobija do 50.

 

W ROTR w benchmarku na wysokich wzrosło o 10fps.

 

RIS zaczął działać w dx11 to od razu obniżyłem rozdzialke w SW do 1800p i fpsy oscylują w okolicach 70fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co to za cieszenie się z gpu usage 80%? Na 1080 GTX to mi z 97% nie schodzi.

 

mylisz chilla z boostem. chodzi o zrzucanie rozdzielczości aby utrzymać odpowiednio dużo kl/s a nie o zrzucanie gdy dzieje się zbyt dużo.

 

trochę inaczej bym rozegrał boosta. wrzuciłbym minimalne zużycie poniżej którego rozdzielczość ma się trzymać. no i klatki bo po co mi boost gdy karta spokojnie trzyma się w zasięgu działania freesync?

 

bawiłem się chwilę w GTA V i wzrastał z 59 do 66 (83% skalowania). problem był natomiast w menu bo tam fps latał od 90 do 180 przez co miałem nieustanne przycięcia (chociaż tutaj to mógł być jakiś problem z synchronizacją. ale na ten sam problem zwracali uwagę w Hardware Unboxed).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki a błędy stare z listy zniknęły chodz nie zostały naprawione , lista nowych błędów sie wydłużyła :E

Taktowanie pamięci w idle na monitorach 144Hz dalej nie naprawione :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do 100 Hz działa normalnie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do 100 Hz działa normalnie.

Czyli dalej jest coś nie tak , mi do 120Hz działa ok, oraz utworzyłem sobie w programie CRU odświeżanie 143Hz i też taktowanie spada w idle normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki a błędy stare z listy zniknęły chodz nie zostały naprawione , lista nowych błędów sie wydłużyła :E

Taktowanie pamięci w idle na monitorach 144Hz dalej nie naprawione :kwasny:

Jak co roku u AMD z tymi błędami :)

 

Techpowerup mówi, że Navi dostało boosta w FPS w paru grach całkiem sporego. Vedze też się zdarzyło urosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydymani mogą się czuć użytkownicy Radeona VII, bo z nim było sporo problemów i żadnego nie rozwiązano :E Takie FineWine, tylko odwrotnie.

 

Do tego AMD nadal nie zmieniło działania krzywej wentylatorów i jest jak było, czyli prędkość zmienia się skokowo, a nie liniowo, jak pokazuje ich oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, u AMD same wzrosty, a nVidia tylko ubija te Pascale i ubija :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty anegdotyczne są zawsze zabawne. Myślę, że wszystkie media na świecie wiedziałyby, że Nvidia coś ubija, gdyby coś ubijała. Ale już się chyba tych bzdur z for nie da wyplenić i do końca życia będę czytał info, że AMD zawsze rośnie, a NV zawsze maleje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty anegdotyczne są zawsze zabawne. Myślę, że wszystkie media na świecie wiedziałyby, że Nvidia coś ubija, gdyby coś ubijała. Ale już się chyba tych bzdur z for nie da wyplenić i do końca życia będę czytał info, że AMD zawsze rośnie, a NV zawsze maleje :E

 

To fakt jak AMD siedziało 7 lat na GCN, tak teraz zapewne równie tyle posiedzi na RDNA więc optymalizując sterowniki wydajność będzie rosła, a taka Nvidia co zmienia archi co chwile będzie dbać tylko o najnowsze, żadne ubijanie tylko po prostu lepsze wsparcie dla nowszych architektur i ich większe możliwości.

 

A jeszcze nie zapominajmy o konsolach tam będzie siedzieć RDNA, więc z czasem wydajność GCN powinna zostać odcięta na rzecz nowszej architektury, ciekawe wtedy też ludzie będą gadać że jak Nvidia AMD również ubija karty? czekam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia niekoniecznie ubija swoje karty , ale amd nieraz dodaje wydajność, nie dużo ale zawsze jakiś procent. I też nie często. Dlatego ja poszedłem w rx5700xt , bo jak będę miał ja dłuższy czas , to jeszcze mogę trochę zyskać wydajności, co mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...