Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz przypomnij sobie premierę Turingów i ich ceny, wydajność i MSRP względem Pascali :P

 

Doskonale pamiętam cenę Turingów. Doskonale pamiętam, jak ją krytykowałem, aż fanbojstwo NV kwiczało na tym forum wniebogłosy (szczególnie jeden, którego już z nami na szczęście nie ma xD). Więc niczego mi przypominać nie trzeba. Przy Turingach też stosunek wydajność/cena w porównaniu do Pascali był śmieszny.

Mam łatwość w krytykowaniu i ewentualnym chwaleniu każdej firmy, co dla części użytkowników, którzy się trochę zbyt mocno przywiązali do jednego koncernu (mającego ich zupełnie w dupie, tak swoją drogą) jest chyba trochę trudne do ogarnięcia xD

 

 

Swoją drogą to z tymi pierwszymi Navi jest ciekawa sprawa. Nie wiem jak wygląda kwestia implementacji obsługi dla Variable Rate Shading, ale faktem jest, że żaden z Radeonów tej techniki nie obsługuje, a właśnie z niej będzie korzystać Xbox Series X. A jeśli na konsoli to będzie używane, to można zakładać, że ogólnie deweloperzy będą z tego korzystać często. Nvidia w Turingach obsługuje zarówno Tier 1 jak i Tier 2, Intel w Ice Lake Tier 1, a przy AMD może się okazać, ze obsługa będzie dopiero przy RDNA2. Więc choćby patrząc na to, jestem ciekawy, jak Radeony RX 5700 i RX 5500 będą się starzeć. Ale jak mówię, nie wiem jak wygląda kwestia zgodności sprzętowej z VRS i co tam jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi - masz tam gdzieś mój temat o kalach DP i polecane Delocki i Ednety, bez standardu w sumie, ale ponoć 144 puszczają, z krótkimi kablami ponoć nie ma problemów niezależnie od certyfikatu lub jego braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi - masz tam gdzieś mój temat o kalach DP i polecane Delocki i Ednety, bez standardu w sumie, ale ponoć 144 puszczają, z krótkimi kablami ponoć nie ma problemów niezależnie od certyfikatu lub jego braku.

Ja takiego uzywam, 20pin odlaczony.

 

https://www.delock.de/produkte/G_82770/merkmale.html?setLanguage=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 579 były rx 580 nowe, gdzie rx 5500 849, przy obecnej cenie opłacalność zerowa, stawiam fistaszki za pierogi że cenę dali specjalnie zaporowa by wyczyścić magazyny z polarisów :lol2:

To im nie wyszło bo 5500 schodzą na pniu. Albo ludzie są tak ślepi, albo tak mało ich było. Na obniżki cen przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To im nie wyszło bo 5500 schodzą na pniu. Albo ludzie są tak ślepi, albo tak mało ich było. Na obniżki cen przyjdzie czas.

 

Raczej to drugie, pewno wszystkie poszły na "testy" do fachofcóf z youtubaszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobota, ale ... Kurier mi przywiózł red devila .

Karta outletowa, a nie wygląda na wyciąganą z foli antystatycznej, folia równiutka , zaklejona cienka taśmą, na karcie brak śladów palców, a obudowa się szybko palcuje , bo już zostały po mnie ślady. Jest uszkodzony karton oryginalny, na rogu jest wgniecony i przedarty. Z tego powodu diabeł mógł trafić na outlet :hmm:

 

Na karcie najmniejszego paprocha nie było, ruszyłem rękawem i już coś jest, mam podejrzenie że karta nowa . Niech odczeka, to zobaczę jak się sprawuje . Mi to obojetne czy byla uzywana , czy nie , wazne zeby dobrze dzialala :)

 

11fd762b40785ebd.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Putout

Bo to faktycznie wygląda tak, jak ktoś tu wcześniej zauważył - AMD chyba nie chce sprzedawać małego Navi.

 

Odwlekanie premiery, zaporowa cena - mimo, że konkurent wystartował dużo wcześniej, był czas na korektę, jak za RX5700(xt). Będą czekać, aż polarisy zejdą?

 

 

dziwny ruch imo. Nvidia wyskoczyła ze swoim 1650 Super który wykosił konkurencję. 570 to już prawie inna półka wydajnościowa (~25% w plecy pod względem wydajności) a 580 i 590 są nieproporcjonalnie droższe.

 

to chyba równie dobrze mogli rzucić 5500 na OEM a na rynek konsumencki dopiero 5600 którego jedynym rywalem (prawdopodobnie) w stajni będzie Vega 56 której na rynku nie ma zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi moja też wyglądała jak nowa tylko nie było akcesoriów poza płyta z pogiętą kopertą i papierologią. Na stykach były delikatne ryski z instalacji w PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tak jakby nie widać śladów montażu nawet .

 

9a9b33117da5f5fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śledziu też nie było, tylko delikatne na stykach. Wydaje mi się, że RXy5700 zwracają zaawansowani gracze, z powodu temperatur lub tego, że na większości CPU nie są w stanie grając w FHD uzyskać powyżej 90% wykorzystania karty. Zwykli użytkownicy kupują kartę, montują i grają, a nie ciągle monitorują jej parametry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę formata strzelić, wedle forzy gpu ładnie po 96% cisnęło, w benchu średnio 113fps (96 na rtx2060) , wedle gpuz w zakładce sensor karta szła na 60-70% , zegar niby ponad 2000mhz , temp 60* . Afterburnera z osd mogę używać ? Czy będzie w jakiś sposób blokował zegary karty ?

 

W cs go 100 fps mniej niż na rtxie, a zegar pływa od 800mhz do 2000mhz na rdzeniu, średnio wedle hwinfo to 1200mhz . Sterownik mam najnowszy z strony, jego wina ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę formata strzelić, wedle forzy gpu ładnie po 96% cisnęło, w benchu średnio 113fps (96 na rtx2060) , wedle gpuz w zakładce sensor karta szła na 60-70% , zegar niby ponad 2000mhz , temp 60* . Afterburnera z osd mogę używać ? Czy będzie w jakiś sposób blokował zegary karty ?

 

W cs go 100 fps mniej niż na rtxie, a zegar pływa od 800mhz do 2000mhz na rdzeniu, średnio wedle hwinfo to 1200mhz . Sterownik mam najnowszy z strony, jego wina ?

Nie gram w CS Go, więc nie mam pojęcia ale to może tak być z RXem. Gry pisane na konsole będą lepiej wykorzystywać RX5700xt, a te ogólne już nie koniecznie. Od dłuższego czasu pisze, że RX5700/xt do działania powyżej 90% wykorzystania w FHD potrzebuje mocnych procesorów Intela, najlepiej i7-9700k-i9-9900k, a z Ryzenami 1-2-3 gen użycie karty w FHD powyżej 80% to już jest sukces.

 

Zrób reinstal, bo tego jeszcze nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś k...a wytłumaczyć, dlaczego karta MUSI zpier...ć w każdej grze na 100%?

 

Jak gracie w sapera to też oczekujecie 99-100% wykorzystania i 2000 MHz na rdzeniu?

Co to w ogóle jest za fetysz?! Potem czytam tutaj czy w wątku RTX o "odwróconym bottlenecku" - somsiad, nie bier do tego cepa 2060, bo karta bydzie wykorzystana tylko w 70% w full-ha-de, po co ci to, jeszcze bydzie przez to chłodniejsza i wiatrakuff nie rozkrynci na full, bier jakom słabszo, tako, co ledwo daje rade w FHD, bedzie 100% użycia, bo sprzęt za tyle piniążków ma zasuwać jak kóń w kopalni!

 

Czy ja jestem jakiś dziwny czy ten świat?

Rozumiem, że do najsłabszego Ryśka czy i5 średnio ma sens 2080Ti, bo faktycznie może się marnować jej potencjał, no ale jakiś zapas, margines, to chyba jest pozytyw?

Gram sobie teraz w FC4, zegary 1200 MHz, użycie 40-60%, wentylatory 28-40%, temp. <50 st C. Chyba się pochlastam...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF5 nie grywalne, jak wybiorę, żeby gra była w oknie to jest oki, na fullscreenie mam migotania obrazu , karta nie pracuję na 100% swoich możliwośći, mimo że mam zdjęty kaganiec, zegary pływają.

 

0a6b3c7ad653a6d5.jpg

 

Zaś, ale fps Ci trzyma z czy pływa od 180 do 60? To jest różnica, na moje zegar może mieć 1000mhz , ale żeby fps nie pływały

 

Jak zegar karty wskakuje to z automatu fps wystrzelaja w górę jak z procy. Robiłem reinstal sterów ddu, tych od nvidi , spróbuję jeszcze raz . Ma ktoś na dysku starszy sterownik ? Bym spróbował.

 

I to jest wina sterownika , bo w apexie jest Oki, średni fps 280 zamiast 190 na rtx, i tam tak fpsy nie spadają

 

W biosie ustawione pcie 4.0 .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śledziu też nie było, tylko delikatne na stykach. Wydaje mi się, że RXy5700 zwracają zaawansowani gracze, z powodu temperatur lub tego, że na większości CPU nie są w stanie grając w FHD uzyskać powyżej 90% wykorzystania karty. Zwykli użytkownicy kupują kartę, montują i grają, a nie ciągle monitorują jej parametry :)

To jakie ty testy ogladasz bo ja z tego co widzialem to uzycie jest w wiekszosci gier pow 90%.

 

Wzualem peirwsze z brzegu co znam i uzycie jest dobre na Ryzenie 3600. Do tego jak ktos ma dobrze podrasowane memki to juz wgl bajka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bNwbKGVpcgU

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja problemów nie mam z BF5 :hmm:

No poza tym, że przy pierwszym wejściu na mapę potrafi klatkować ale alt+tab i jest w porządku.

 

Zauważyłem, że karta lubi mieć odkręcone +50% PT. Inaczej zegar lata. A tak jest stabilniejszy.

 

Jeszcze bawiłem się softem MorePowerTool i podbijałem w biosie TDP do 300W, vcore do 1.3v oraz maksymalny zegar.

Max udało się wyciągnąć na LC 2145/1.25v. Ale nie ma to sensu bo przyrost wydajności symboliczny w stosunku do poboru prądu i wydzielanego ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę formata strzelić, wedle forzy gpu ładnie po 96% cisnęło, w benchu średnio 113fps (96 na rtx2060) , wedle gpuz w zakładce sensor karta szła na 60-70% , zegar niby ponad 2000mhz , temp 60* . Afterburnera z osd mogę używać ? Czy będzie w jakiś sposób blokował zegary karty ?

 

W cs go 100 fps mniej niż na rtxie, a zegar pływa od 800mhz do 2000mhz na rdzeniu, średnio wedle hwinfo to 1200mhz . Sterownik mam najnowszy z strony, jego wina ?

Navi ma problem z uzyciem gpu i spadkami zegarow w 1080p, cos tam o tym Lipton w tescie wspominal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie ty testy ogladasz bo ja z tego co widzialem to uzycie jest w wiekszosci gier pow 90%.

 

Wzualem peirwsze z brzegu co znam i uzycie jest dobre na Ryzenie 3600. Do tego jak ktos ma dobrze podrasowane memki to juz wgl bajka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bNwbKGVpcgU

 

Koleś w forzie ma śmiało 30-40fps więcej ode mnie :P .

 

 

Marco , no dziwne dziwne , zaczyna pojawiać się taka kasza jak w starych tv była, jak był problem np z anteną, i to nachodzi na obraz, tak na zmiane, że chwile jest oki , za chwilę pokazuję się. I chwilowo robi się czarny ekran. No i strasznie skaczący fps, czy to w oknie, czy fullscreen. W oknie obraz nie migocze. Jak na razie, to tylko w apexie poczułem przyrost fps, apexa mam na najniższych, bf5 wszystko w prawo , forza też wszystko max .

 

Powalcze dziś z tym, jak nie ogarnę tego to albo monitor 1440p wejdzie , albo zwrócę ta kartę. Byle w te gry co gram było na razie Oki

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zegrary skacza przy podkreconym 8600K i ramach 3200 przez co taki Origins jest niegrywalny np czy Odyssey a na GTX 1080 wszytsko pieknie bangla. Po 2 freesync nie w kazdej grze funkcjonuje wiec..Ja w poniedzialek odsylam karte na zwrot

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam freesync nie mam, więc akurat mi to rybka, właśnie jestem po ddu , wcześniej odinstalowałem wszystkie programy monitorujące kartę (ab , gpu-z itp) , przejadę się w forze i zobaczę jakie mam fpsy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to chyba że straszne spadki klatek i na innej karcie o podobnej mocy jest inaczej. Myślałem że to kolejna afera z gatunku "karta działa mi tylko na 98%, miałbym dwie klatki wincyj, a tak, argagamedon!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie . Liczę się, że przy tej karcie + fullhd może się zdarzać jakiś spadek fps, ale nie taki że z 160fps masz drop do 60 :P .

Gameplay w forzie , karta trzyma 110-120fps na ustawieniach ekstremalnych i nagle ma wystrzał pod 160fps na 2-3sek i znów fps spadają do 110-120 .

To jest po ddu już i reinstalacji sterowników.

 

7dbb2c52b51fa35c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Novi

 

Odpal sobie w panelu sterowania VSR - Virtual Super Resolution. To taki DSR u NV. Dzięki temu podbijesz rozdzielczość do 2560x1440.

 

I zbadaj jak Ci karta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie ty testy ogladasz bo ja z tego co widzialem to uzycie jest w wiekszosci gier pow 90%.

 

Wzualem peirwsze z brzegu co znam i uzycie jest dobre na Ryzenie 3600. Do tego jak ktos ma dobrze podrasowane memki to juz wgl bajka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bNwbKGVpcgU

Te testy nie są zwyczajnie wiarygodne. Możliwe, że w pojedynczych lokacjach dociskają kartę graficzną ale nie ogólnie w grze. Moją opinia jest z moich testów na 1700@4,1, 2600@4,0 i 3600 na stock. Podobnie piszą osoby posiadające te procesory w duecie z rx5700/xt. Tam gdzie RTX 2060/S lecą ponad 90-100%, Radki są sporo poniżej.

 

A, no to chyba że straszne spadki klatek i na innej karcie o podobnej mocy jest inaczej. Myślałem że to kolejna afera z gatunku "karta działa mi tylko na 98%, miałbym dwie klatki wincyj, a tak, argagamedon!".

Nie, tu chodzi o porównanie z RTX 2060/S, z którymi RXy5700/xt bezpośrednio rywalizują. Jak gram w 4K to jestem z tej karty bardzo zadowolony, jak gram w FHD to niewielki wzrost, a AC Origins spadek w porównaniu nawet do GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można też sprawdzić drugi bios albo samemu zrobić UV i zobaczyć jak wtedy zachowa się zegar, trzeba wszystkiego spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...