Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

250-300fps w apexie na niskich w rozgrywce, wynik lepszy niż się spodziewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi masz jakieś singlowe gry, jak ROTR, AC origins, SW Upadły Zakon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kupionych nie mam, ale jak są dostępne w xbox game pass lub w orgin acces to mogę pobrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze nie włączam vsync.

 

Enhanced Sync działa jak fast sync w NV.

 

Niweluje problemy z płynnością kiedy karta generuje wywrotkę fpsów.

 

Wyłączenie Enhanced, ujawnia opcję: Wait for Vertical Refresh i masz opcję: zawsze on, zawsze off albo zależnie jak aplikacja ma ustawione.

 

 

 

Widać warunki pracy mają jeszcze większe znaczenie dla Radeona niż dla kart NV.

Na NV było łatwiej ustabilizować zegar na danym poziomie, żeby nie pływał.

Radki zachowują się dziwnie, jak się człowiek za nie bierze po latach siedzenia na zielonce.

A jak sie Freesync wlacza na AMD?? Jakies limity klatek tak jak to robie obecnie 3fps mniej niz odswiezanie itp Jak to wyglada na AMD?? vsync ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtn zrozum ze nie jestes w stanie napedzic tej karty prockami ponizej 3gen Ryskow i tu lezy problem a nie w karcie. Zmienisz kiedys Ryska to zoabczysz jak bardzo marnowala sie twoja karta.

 

To ja wiem, dlatego pożyczyłem zestaw z Ryzen 3600, żeby zobaczyć, czy będzie różnica. Była ale nadal maksa nie miałem, więc odpuściłem sprawę. Za to widziałem jak ta karta pięknie śmiga z i7-9700k i przez moment była myśl, żeby na przekór temu co sądzę o 8/8 go kupić ale ochłonąłem i stwierdziłem, że poczekam na 10gen Intela. Jeżeli będę wiedział, że przy OC Ryzen 3600 na 4,2Ghz bo wyżej to już trochę loteria jest w stanie wyciągnąć z rx5700xt maksimum to jutro idę po Ryśka i kręcę na maksa :)

 

Ogólnie kupionych nie mam, ale jak są dostępne w xbox game pass lub w orgin acces to mogę pobrać .

Jak możesz sprawdź mi SW z DX11 i ROTR z DX12 przy Ryśku na @4,2Ghz w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam na ostro ram wyrzeźbiony i rdzenie lecą 4.35ghz allcore , więc myślę, że dzięki temu może tak pięknie to śmigać. Rtx chyba nie trzymał, aż takiego obciążenia :hmm:

 

Jak tylko ogarnę tą "kaszę" to będę na prawdę zadowolony.

 

Na pewno na YT wrzucę testy z gameplaya , to pokaże jak obciążenie wygląda karty, ale leci praktycznie cały czas na 95%+

 

Zegary dużo pomagają. Póki co siedzę na 2700X, jak mam ustawiony na 4.0Ghz to fps np w Far Cry Primal minimalny spada do 71, a 4.3Ghz to już 78 fps. Na 3600 4.2Ghz 83 fps. Przy PBO+200 86 fps. Także podejrzewam że u Ciebie do 90 by pykło na all core 4,35.

 

No i formata musisz strzelić, bo widzę jak jest u mnie. Na Win7 nowym karta nigdy nie spada poniżej 97% użycia w full HD na 2700X. Na Win10 za to jest dupa i są spadki do 40-60% jak w Sniper Ghost Warrior 3, AC Origins i Crysis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak możesz sprawdź mi SW z DX11 i ROTR z DX12 przy Ryśku na @4,2Ghz w FHD.

 

Jak są w tym pakiecie to żaden problem, ale jutro sobie dopiero przerzucę dysk, więc w poniedziałek mogę dać jakieś testy . Nie wiem czy stawiać na tym micronie system, czy dokupić dysk , czy ten m500 starczy :hmm:

 

Format może i przyjdzie , ale kwestia tego , na jakim dysku go postawić. Jest sens dokupywać np cs3030 na m2 , pod winde i jakieś tak programy, czy zostać na m500 + micron na gry/programy ? A może micron na system + programy + gry ? Jednak 1tb i nowy, m500 ma u mnie 5 lat, a 6 chyba ogólnie :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznic nie bedzie na czym postawisz gry i system. U mnie mam SSD i NVME i po prostu podziilem dyski na poszczegolne Launchery od gier. Teraz juz wiem ze kolejny dysk to bedzie min 2TB bo po dokupieniu 1TB miejsca juz prawie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, lepiej winde wrzucić , na dysk który będzie zapełniany grami programami, ale nowy , czy jednak dać mu swobodę na starym ale jarym dysku, który będzie lepiej oddychał, ale ma 6 lat i już swoje przeżył :)? Na moje przez 6 lat technologia poszła do przodu i ten nowy micron, pewnie jest lepszym dyskiem, nawet jak będzie bardziej zapełniony :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są w tym pakiecie to żaden problem, ale jutro sobie dopiero przerzucę dysk, więc w poniedziałek mogę dać jakieś testy . Nie wiem czy stawiać na tym micronie system, czy dokupić dysk , czy ten m500 starczy :hmm:

 

Format może i przyjdzie , ale kwestia tego , na jakim dysku go postawić. Jest sens dokupywać np cs3030 na m2 , pod winde i jakieś tak programy, czy zostać na m500 + micron na gry/programy ? A może micron na system + programy + gry ? Jednak 1tb i nowy, m500 ma u mnie 5 lat, a 6 chyba ogólnie :P

Dzięki. Trochę mnie zaskoczyły twoje wyniki :) Teraz sobie sprawdzałem różnice pomiędzy sterami i wyszło mi że na 19.11.1 mam taką samą wydajność jak na 19.12.2. Na 19.12.1 była trochę niższa. Zostaję na razie na najnowszych ale o boost powyżej 1950mhz to mogę pomarzyć, nawet przy otwartej budzie i temperaturze na rdzeniu 73st. Po OC do 2050mhz boost się nie zwiększył. Kolejny raz potwierdziłem sobie, że na 1440p i 4K karta ładnie pracuje w zakresie 95-99%, a na FHD z moim CPU zegar lata z góry do dołu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, ale trzeba przyjąć , że ciężko jest ogarnąć takie wyniki na "daily" . W geekbenchu mój egzemplarz pobił rekord multi o całe 60pkt , jeśli nikt nie pobił tego wcześniejszego rekordu, to mój nastaw jest rekordowy . 8442pkt w multi wyplułem na tym nastawie, co mam w sygnie, a jest to ustawione na daily , próbowałem wbić proca na 4.5 1.44v , żeby jeszcze dokopać wynikowi wyżej, ale w ostatnich sekunach wyrzuca mi geekbencha, odpuściłem, 4475mhz nie wygląda fajnie, ale pewnie ten rekord bym jesze polepszył o 100pkt.

Mi wbijają momentami zegary ponad 2020mhz , ale temp nie idzie ponad 70* jak widać :). Hwinfo mnie oszukiwał, dopiero ab z osd pokazał mi "normalne" zegary, bo wedle hwinfo zegar miałem 1200mhz średnio, a 140fps w bf5 , a msi lepiej to ukazuję .

Miałem naście procków, i nikt mi nie wmówi , że na rysiu 3600 4.1ghz a 4.35ghz nie będzie widać różnicy , miałem intele, ale w rysiu, to nie są puste mhz jak w fxie , więc taki nastaw podejrzewam , że robi "robotę"

Jak mam stestować te gry, to napisz jak mam z ramem zjechać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie Freesync wlacza na AMD?? Jakies limity klatek tak jak to robie obecnie 3fps mniej niz odswiezanie itp Jak to wyglada na AMD?? vsync ??

 

Masz w panelu sterowania kartą, w zakładce ekran, opcję freesync i odhaczasz.

Z resztą soft sam to odpali jak wykryje monitor z freesync.

 

Ja żadnych limitów nie stosuję. Freesync + enhanced sync i to tyle. No i +50% PT karcie ustawiam w Afterburner.

Lepiej zegary się zachowują wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 4,2Ghz, nie wiem czy na powietrzu więcej zrobię, a RAM mniej więcej 3600mhz CL14 17 14. ROTR to najlepiej wbudowany benchmark i obserwacja zegarów. U mnie najmocniej spada wykorzystanie GPU w 3 części, w dolinie. Tam są zjazdy nawet poniżej 70%, gdzie w 1440p trzyma pięknie 95-99% przez cały test. W SW UZ, to po prostu na początku gry jak się biegnie po wraku i też obserwacja zegarów. Muszę sam sprawdzić ile tam dokładnie mam w FHD, bo od dłuższego czasu gram w 4K na 75 calach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w panelu sterowania kartą, w zakładce ekran, opcję freesync i odhaczasz.

Z resztą soft sam to odpali jak wykryje monitor z freesync.

 

Ja żadnych limitów nie stosuję. Freesync + enhanced sync i to tyle. No i +50% PT karcie ustawiam w Afterburner.

Lepiej zegary się zachowują wtedy.

v-sync w grze wylaczony rozumiem, ost pytanko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od powietrza, ale jak czyste to dasz radę ^^ A tak serio , na noctule nie miałem dużo gorszych temp niż na navisie, dopiero zmiana egzemplarza przebiła temat niesamowicie .

Rotr w orgin accesie dostanę ? Włącze ab z osd i będę obserwował, ale z tego co już wiem , jak ktoś gra na średnio-niskich detalach to rx5700 wzwyż się nie nadają, bo zamiast pompować fpsy to zbijają zegar , i nie ma zbytniej różnicy między ultra a low , to jest moje spostrzeżenie w 1 dzień użytkowania karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od powietrza, ale jak czyste to dasz radę ^^ A tak serio , na noctule nie miałem dużo gorszych temp niż na navisie, dopiero zmiana egzemplarza przebiła temat niesamowicie .

Rotr w orgin accesie dostanę ? Włącze ab z osd i będę obserwował, ale z tego co już wiem , jak ktoś gra na średnio-niskich detalach to rx5700 wzwyż się nie nadają, bo zamiast pompować fpsy to zbijają zegar , i nie ma zbytniej różnicy między ultra a low , to jest moje spostrzeżenie w 1 dzień użytkowania karty .

 

Dlatego też vsync z zablokowanymi kl/s daje więcej szkody niż pożytku. Zależy też od tytułu i monitora oraz odświeżania.

Jednak jak na 1080p 60Hz dasz stałe 60 fps to zegary i użycie GPU pływają jak głupie i nie gra się płynnie.

 

Jeśli chcemy oszczędniej działającego Radeona, bo na wuja nam wywrotka fps w jakimś singlu...to lepiej zrobić UV.

Karta lata na max, ale z niższym, stabilniejszym zegarem, niższym vcore a więc bierze mniej papu.

 

Zechcesz zagrać w coś topowego albo esportowo jak Novi - odpalasz sobie stock z podbitym +50% PT wraz z freesync i enhanced sync. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pl podniesiony nawet o 10% w uj stabilizuje i podbija fpsy. Zegary pływają w apexie ale fps stoi praktycznie w miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od powietrza, ale jak czyste to dasz radę ^^ A tak serio , na noctule nie miałem dużo gorszych temp niż na navisie, dopiero zmiana egzemplarza przebiła temat niesamowicie .

Rotr w orgin accesie dostanę ? Włącze ab z osd i będę obserwował, ale z tego co już wiem , jak ktoś gra na średnio-niskich detalach to rx5700 wzwyż się nie nadają, bo zamiast pompować fpsy to zbijają zegar , i nie ma zbytniej różnicy między ultra a low , to jest moje spostrzeżenie w 1 dzień użytkowania karty .

Ustawienia wysokie i ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś spać nie mogłem i od rana cisne formata . Widne postawiłem na tym nowym dysku 1tb . Nie spodziewałem się, że komp jeszcze przyspieszy względem m500. Sama instalacja Windowsa trwała 2 minuty Max, z 3 minuty konfigurowalem go .

Internet 50mb A gry jednak mają po nascie gb , wiec zostawiłem włączone ściąganie i poszedłem na dół. Zauważyłem że w abonamencie basic nie mam dostępnych star warsow. Ale rotr już ściągam, nie potrzebnie się tak spieszylem z tym formatem , bo nawet na dysku miałem tomb raidera . Ale cóż, tylko będzie lepiej:p myślę że przed 14 już wykonam jakiś test w rotr. Chcesz krótkie nagranie z osd, żebyś widział jak się karta zachowuje po paru minutach rozgrywki ?

Najlepiej tym relive nagrywać?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nagrał ab benchmark w fhd wysokie i ultra to byłoby idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu , nagram ab z ustawionym kompem jak wczoraj pisaliśmy. Rotr ma 50% pobierania , bo ściągałem różne gry na raz, ale już zatrzymałem i sam rotr się ściąga, wiec myślę że Max z godzinka. I wrzuta na yt pewnie z 15min.

 

Co do tych problemów z migotaniem ekranu w niektórych grach, podobno może być spowodowane wybraną wersja pcie gen4, na zagranicznym forum ktoś miał podobnie, zmiana na gen3 sztywno usunęła problem . Też to sprawdzę, jeśli nadal po formacie będzie to występować.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynym problemem na początku były greenscreeny, bo falujący zegar GPU w fhd zrzucam na zbyt słabe CPU. Ale te zwiechy zniknęły na grudniowych sterach. Co do migotania to nigdy nie miałem. Na początku sprawdzałem jakie mam pcie i chyba gpuz pokazuje jako 4gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ściągnięta, ale walczyłem z ab, bo jak miałem go włączonego to rotr nie uruchamial się. Zrobiłem test na najwyższych na nastawie z sygny, już wrzucam na yt. Zaraz zrobię na nastawach jakich prosiłeś.

 

Aż godzina została do przesłania filmu prawie 3gb ma . Chyba przesadziłem z ustawieniami w ab, bo zawsze nagrania były lekkie :P

Bez nagrywania taki wynik fps mam na nastawie z sygny 6f94246b4d5f87dd.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z bardzo wysokich? Wrzuć jak możesz też screen z wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo wysokie i coś tam jeszcze w prawo ręcznie skubnięte . Za 10-13 minut będzie film z tego nastawu, pokazałem ustawienia w grze . Jak tylko film się wrzuci to sprawdzę na wysokich , ale to już bez filmu , tylko zdjęcie. A na 4.2 i 3600mhz ram wrzucę 2 filmiki, tylko przytnę jakość i fps w nagrywaniu AB :P.

 

Przetwarza się, więc zaraz będzie dopiero widoczny :

Suwaki z bardzo wysokich zmieniam tylko na wysokie, resztę zostawiam jak na filmiku, zaraz dam zdjęcie.

 

135c585cc9902df3.jpg

 

 

Jak mam ram ustawić dalej ? W sensie głównie trfc i scl?

 

Ustawiłem coś takiego, pewnie na crucialach podobnie ogarniesz:

 

 

e8040f0c89fffcd8.jpg

 

 

W rotr zbytnio różnicy nie ma na moim nastawie, a na tym co wrzuciłem wyżej ss z rm. Już wrzucam filmiki. Gpu też leci ponad 90% praktycznie cały czas.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...