Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawosci ile na 1,25v wezmie karta??

Za dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głowy Ci dokładnie nie powiem, musiałbym zrobić test znowu. Już dziś czasu nie mam :P

 

Ale w grach na bank więcej jak GTX 1080TI.

 

edit:

 

Dobra, odpaliłem 2150/1.3v :E

 

W Forza 4.

 

HWInfo i GPU-Z wskazują max 248W. Miernik pokazuje ponad 370W dla całej jednostki (bierzcie poprawkę na to, że mam układ lc z 8x eloop i pompa aktualnie na 5 biegu).

 

 

Red devil w forzie fullhd pobiera mi 210-222w :P . Akurat też wczoraj grałem , i już zegar nie skacze. Prawdopodobnie był jakiś bug związany z hwinfo , że tak tragiczne zegary pokazywała karta, wczoraj trzymała 1950-2020mhz na rdzeniu :).

Temperatura hot spot Max 91* przy długim i mocnym obciążeniu potrafi się pokazać,

Temp gpu nie przekracza 71* , vrm i memory około 80* . Całkiem sensownie wyglądają te tempy ?

 

Gdyby nie ten hotspot taki wysoki , to temp fajnie wyglądają na moje, ale pewnie i tak nie mam się czym przejmować. Zobaczymy jak będzie karta się zachowywała z 144hz , jak na razie odpukac , ale jestem zadowolony z niej , format rozwiązał moje problemy. Jedynie spadające zegary na niskich ustawieniach , ale będę grał na średnich w apexa bo nie dość że mam lepszy fps niż na niskich na tej karcie, to jakość jest zdecydowanie lepsza. Fpsy mam podobne na średnich jak na najniższych na rtxie2060, stutteru nie mam, bo już bym płakał, jakby był, bo dla mnie jest nie do zaakceptowania nawet minimalny stutter :P

 

Z tego co zauważyłem, to na niskich karta bardzo ospale zarządza zegarem , jak ustawie średnie to zarządza o wiele lepiej , że praktycznie nie ma za dużego spadku fps, fps spadnie na ulamek sekundy i już zegar podbija i wskakuje na odpowiedni pułap. Zastanawiam się czy przypadkiem nie wrzucić biosu silent, zawsze mniej wydzielonego ciepła a i tak w apexie raczej zapewni mi odpowiedni fps. W inne gry , mniej dynamiczne wystarczy mi vsync wrzucony na 1/2 , albo w sterowniku ustawie limit fps dla danej gry :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2x480 lc, karta przy 2000/1750/1.2v w Forza 4 trzyma 45C na rdzeniu, 71C Hot Spot, pamięci 58C a sekcja poniżej 50C.

 

Karta ma obecnie tylko dla siebie te dwie chłodnice 480mm bo procek na Fortis 3 jedzie 8:E

 

Navi ciężko schłodzić jeszcze niżej bo 7nm słabiej oddaje ciepło.

Taką 1080TI to ja przy tym układzie i po OC trzymałbym poniżej 40C.

 

Żeby Navi jeszcze bardziej schłodzić, musiałbym ciecz trzymać bliżej temperatury otoczenia a i sam pokój musiałbym na piwnicę zamienić :P

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ten czerwony diabeł całkiem fajnie wygląda, jak na kartę wyciągnięta z pudełka. Ogólnie nawet przy pełnym obciążeniu jest cicha , za to wentyle na aio potrafią zrobić szum po długiej rozgrywce , bo mi karta chłodnice podgrzewa , i zamiast 40-45 na cpu mam po 60 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi bucha ciepłem. Ja u siebie mam ciepłe tylko kaloryfery bo resztę roboty mi pecet robi. U mnie jest najcieplej w całym mieszkaniu 8:E

 

Musisz zmienić położenie chłodnicy na front, aby procek miał chłodek z zewnątrz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że w chłodny dzień navi się przyda , pięknie temp daje do góry jak z kaloryfera :P . Jestem ciekawy czy mi węża starczy , nie chciałbym ściągać bloku , bo niedźwiedź się skończył:P . Jak nie starczy węży, to wrzucę jakieś wentyle ciche z dużym przepływem powietrza na chłodnice. Zawsze sprawniej będzie wyrzucać ciepłe powietrze poza bude . Temp procka mi nie przeszkadza , bo 60* to przecież całkiem dobra temp, tylko wentyle głośne są na tym aio przy takich temp:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi gdybys mial lepsza bude i otwarty Front to byloby by jeszcze lepiej, ja juz nigdy nie kupie budy bez otwarteg ofrontu bo roznica jest kolosalna. Zamknij bude i porownaj z otwartym frontem i bez ;)

 

Na LOW nie ma co grac na takich kartach bo gra nie wyciagnie wiecej fps a bedzie botelneck i co to za przyjemnosc grania na LOW nawet w fpsy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hotspot bezpiecznie do 110.

 

Ee ale jak się trzyma "około" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Novi

 

Krótko miałem budę pod biurkiem to wysiedzieć nie mogłem, tak mi ciepłem po jajcach buchało 8:E

 

btw. już któryś raz z rzędu pisząc Twój nick, klikam navi a nie novi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co zrobię. Wrzucę na górę jeden wentyl noctua 120mm , na dc go występuje, a na przód jako środkowy wrzucę noctue 140mm pwm. Co o tym sądzicie ? A noctua zostanie albo u mnie , albo ja opchne bez wentyli za 140zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z montażem 1x120 na górę i obniżenie temperatury było o max. 1st, a czasami nie widziałem żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, żeby podmienić 1 oryginalny 120mm z navisa , na noctue, zrobić tak , żeby żył własnym życiem, i z przodu 140mm od noctuy, ze względu na duży przepływ powietrza, z zachowaniem ciszy :P . U góry dałbym go w miejscu, gdzie najwięcej ciepła jest wydzielane przez kartę, pewnie środek lub przód obudowy, a 140mm noctua , na środku z przodu budy, żeby dawała swój powiew bezpośrednio na kartę graficzną. W sumie i tak chciałem kupić jakieś ciche wentylatory, z przodu u mnie nie widać, czy to noctua, czy to corsair, więc żaden problem. A jak zejdę 40zł z ceny chłodzenia, to pewnie się sprzeda szybko, a za 40zł w życiu nie dostanę tak dobrych wentylatorów :P . Po południu zrobię taki manewr , zobaczymy co to da :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, już nigdy nie kupię obudowy ze szkłem na przodzie. Tylko przewiewny panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w The Devision 2.

Na wysokich detalach ponad 100 fps.

RX 5700 Pulse maksymalne rpm 1300,

temperatura rdzenia 69, pamięci 78.

Na nowych sterach w Forzie Horizon 4 pojawił

się stuttering. Na każdych sterach ciągle coś źle :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ten przód wam tyle daje? Wentyle rozkręcone na 650 RPM u mnie nawet nie owiewają GPU :E No wiem, wciąż jednak powietrze z zewnątrz tłoczą, ale jakie to ma w sumie znaczenie przy poprzecznych, zabudowanych żeberkach chłodzenia karty?

 

Trzymam je tak, ale w sumie muszę sprawdzić, czy to nie placebo. Pewnie tylko HDD będzie miał cieplej.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z temperatura tragedii nie mam na karcie , jedynie karta mi chłodnice podgrzewa i procek jest o 10* cieplejszy:p . Jak puszczam wentyle w budzie na Max, to tempy spadają o dobre 5* , ale te corsairy są bardzo głośne na takim nastawie :P . A na starość wolę sobie zbudować coś cichego . Na pewno ściągnięcie frontu jeszcze bardziej by tempy poprawilo, ale żadnych ciekawych bud nie ma w dobrej kasie , a do małych nie chce wracać. Wielki kloc jak ar7 wchodzi tylko w grę . Więc pewnie bym musiał z 500-600 zł wyłożyć na bude , co szczerze mi się nie uśmiecha, bo dołożyć z 300-400zl , to wolę kupić 2 komplet Samsungow bdie za ta kasę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ten przód wam tyle daje? Wentyle rozkręcone na 650 RPM u mnie nawet nie owiewają GPU :E No wiem, wciąż jednak powietrze z zewnątrz tłoczą, ale jakie to ma w sumie znaczenie przy poprzecznych, zabudowanych żeberkach chłodzenia karty?

 

Trzymam je tak, ale w sumie muszę sprawdzić, czy to nie placebo. Pewnie tylko HDD będzie miał cieplej.

Wentyl na przodzie to podstawa, na górze praktycznie nic nie daje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel DP podpięty, w końcu pokazała się możliwość wybrania 144hz. Ale na 144hz na pulpicie, zegar pamięci to 1750mhz , wybrałem 120hz i zegar spadł do 200, czyli jak na 60. Na razie tak zostawiam, do póki nie poprawią ,24hz to pikuś a nie przepaść , więc można powiedzieć że jestem nawet zadowolony z navi .

 

Novi jest zadowolony z Navi :E , tylko jedna literka różnicy ^^

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel DP podpięty, w końcu pokazała się możliwość wybrania 144hz. Ale na 144hz na pulpicie, zegar pamięci to 1750mhz , wybrałem 120hz i zegar spadł do 200, czyli jak na 60. Na razie tak zostawiam, do póki nie poprawią ,24hz to pikuś a nie przepaść , więc można powiedzieć że jestem nawet zadowolony z navi .

 

Novi jest zadowolony z Navi :E , tylko jedna literka różnicy ^^

Czy to poprawią to mam duże wątpliwości , nie ma tego nawet na liście znanych błędów , trzeba zgłaszać ten problem bezpośrednio do AMD może w końcu ktoś się kiedyś tym zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie 75Hz naprawili po 3 miesiącach od premiery :E

144Hz może też się doczeka...na 3 miesiące przed premierą nowej generacji :lol2:

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie 75Hz naprawili po 3 miesiącach od premiery :E

144Hz może też się doczeka...na 3 miesiące przed premierą nowej generacji :lol2:

Z 75Hz i zegarami w idle dalej chyba są problemy , tamten problem dotyczył czegoś innego bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z 75Hz taki, że mi karta przestawała poprawnie działać, jak moniek przełączyłem na 75Hz. Sypał się Wattman a stuter był nawet na pulpicie :E

 

Z taktowaniem pamięci nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To chyba nie ten temat nie? Do Ryzenów miało iść?

 

 

Obecnie to AMD ma plagę zgłoszeń o czarne ekrany na RX 5700 XT, które to czarne ekrany miały zostać wyeliminowane w ostatniej wersji sterowników. Do tego AMD samo zaleca, by wyłączyć Enhanced Sync (choć jest aktywne w jednym profilu domyślnie xD), bo freezuje gry, albo pojawia się stuttering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ważne, że jest trochę taniej niż u NV 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To chyba nie ten temat nie? Do Ryzenów miało iść?

 

 

Obecnie to AMD ma plagę zgłoszeń o czarne ekrany na RX 5700 XT, które to czarne ekrany miały zostać wyeliminowane w ostatniej wersji sterowników. Do tego AMD samo zaleca, by wyłączyć Enhanced Sync (choć jest aktywne w jednym profilu domyślnie xD), bo freezuje gry, albo pojawia się stuttering.

 

Nie mam czarnego ekranu, nie mam problemów z enhanced sync. Gram jak grałem, przed instalacją 2020 ;-)

 

Oj tam, ważne, że jest trochę taniej niż u NV 8:E

 

No nie takie trochę. Różnica potrafi wyjść dobrych 400-500 zł czasem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...