Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam pojęcie. Dlatego mówię, że niezmiernie bawi mnie robienie z AMD dobrego wujka.

Bo ludki nie ogarniają, albo nie chcą tego przyjąć do wiadomości, że AMD gdyby tylko mogło, to z ogromną przyjemnością dałoby ceny za Navi w relacji do wydajności takie same (jak nie wyższe) niż dla Turingów. A że nie mogą, bo wtedy - chociażby ze względu na problemy ze sterownikami - pies z kulawą nogą by na te karty nie spojrzał, to potem mamy cuda na kiju w postaci "jebaited" (:E:lol2:8:E) lub później korekty specyfikacji. AMD po prostu robi co może, byle tylko nie wypaść z obiegu i nie ma w tym żadnego dobrego wujka, a czy fani ten stan rzeczy zaakceptują, przecież to już nie nasz problem ;)

 

Wczoraj na glownej przeczytalem o tym ruchu AMD, jaki to musi byc zapas ze o 2Ghz podwyzszaja memki. Czyli wychodzi na to ze laduja tam normalne 14GHz i programowo je obcinaja. Teraz ta karta bedzie miala sens w tej cenie.

To jest bardzo ciekawe, bo skoro karta miała wbite w specyfikacji 12 Gb/s, to teoretycznie można się spodziewać, że na laminacie wylądują właśnie kostki tej klasy (jak w GTX 1660 Ti), bo są zapewne odrobinę tańsze. Pozostaje więc pytanie, czy tutaj nie jest podobnie, bo chociaż nie spotkałem się z kartą mającą pamięci 12 Gb/s, która by nie poszła na 14 Gb/s z pełną stabilnością, to byłoby to jawne złamanie specyfikacji wytwórcy kości. I w takiej sytuacji nie zdziwiłyby mnie kolejne cuda na kiju, jak chociażby to, że pierwsze partie będą miały na laminacie zamontowane 12 Gb/s i stare BIOS-y z adnotacją od producentów, żeby ich nie aktualizować (:E), a dopiero późniejsza produkcja była zgodna z poprawionymi parametrami od AMD. Chociaż kto wie, może wszędzie są 14 Gb/s, bo tak miało być, tylko ktoś się w AMD machnął i dopiero teraz skorygowali 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z zegarami memek na 144hz a sterowniki mamy te same.

 

Jak bedziesz uzywal jednoczesnie Watmana i MSI AB to bedziesz mial problem ze wszytskim. Ja watmana nawet nie odpalam i zero problemow z MSI AB oraz odczytami.

 

Nie masz problemu, bo to zależy też od monitora czy trzyma jakiś tam standard szybkości wypełnienia pixela. Ponoć te max ustawienia pamięci w idle to zabieg celowy aby wyeliminować jakieś zjawisko migotania ekranu przy obniżaniu taktu pamięci, dla monitorów powyżej ful hd i 144hz. Można to ponoć obejść przez stworzenie własnej rozdzielczości i zmianie parametrów wypełniania pikseli, ale nie wiem czy jest to dobre dla monitora i czy będzie on wtedy działał poprawnie.

 

Używam MSI AB i Radeon Software i nie miałem żadnych problemów.

 

Tu nie chodzi o problemy z odczytami MSI AB - wszystko jest tylko robiłem porównanie poboru mocy i tak sterownik AMD = GPUZ a MSI AB zawyża pobór czasami 15W czasami 20W - na oko wygląda ok. Zakładam że sterownik podaje prawidłowy pobór więc to pewnie algorytm wyliczania MSI AB jest zły i przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD to nie instytucja charytatywna ale za to realna konkurencja dla NVIDII, a bez konkurencji to już widzieliśmy co NVIDIA potrafi robić. Nie wspominając o Intelu. Każda duża firma musi mieć konkurencję, a czy ona nazywa się AMD, MDA, czy DMA to już nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć co MS planował w obecnej generacji konsol i gdyby nie konkurencja od Sony to byłyby już tylko gry cyfrowe. Zresztą MS ponownie wydał konsole bez napędów All Digital i znowu sprawdza rynek.

Ja doskonale rozumiem jakie są realia rynku tylko ja nie stawiam jednej korporacji jako tej "dobrej" a drugiej jako "złej" jak Ty to robisz ;) Gdyby sytuacja na rynku się odmieniła to AMD darło by z klientów ile się tylko da.

Stwierdzenie, że to dzięki AMD rynek CPU i GPU wraca do normalności też jest nad wyrost bo równie dobrze można AMD zarzucić, że przez brak dobrych produktów konkurencja im odjechała i ustaliła ceny na takim poziomie jakie mamy.

 

Nominalna cena to chyba 279$, co w prostym przeliczeniu daje 1000zl. To że mieszkasz w UE, a nie USA to już twój problem.

Tylko w tej cenie 279$ nie masz podatku stanowego ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple Rozumiem, że Afterburner Ci trzyma ustawienia po restarcie komputera?

 

Mi sterownik AMD trzyma ustawienia UV po restarcie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem jakie są realia rynku tylko ja nie stawiam jednej korporacji jako tej "dobrej" a drugiej jako "złej" jak Ty to robisz ;) Gdyby sytuacja na rynku się odmieniła to AMD darło by z klientów ile się tylko da.

Stwierdzenie, że to dzięki AMD rynek CPU i GPU wraca do normalności też jest nad wyrost bo równie dobrze można AMD zarzucić, że przez brak dobrych produktów konkurencja im odjechała i ustaliła ceny na takim poziomie jakie mamy.

 

 

Tylko w tej cenie 279$ nie masz podatku stanowego ;)

Ty chyba tez nie rozumiesz co pisze. Tu nie chodzi o AMD co napisałem wyżej, tylko o realna konkurencje na rynku. Mi serio wisi, czy mam kartę AMD, czy NVidii. Kupuje ta która firma w danym momencie mniej się stara żeby mnie zrobić.... w balona. Czekam na GPU od Intela, chociaż w 1 gen nie liczę na chociaż mocna średnia polke.

 

Ogólnie orientujesz się, ze są stany gdzie ten podatek wynosi 0 lub kilka %.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nas stany obchodzą :E

Do tych rozważań dorzućmy coś takiego;

 

Polski oddział nVidii obniżkę RTX2060 do $299 przewalutowało na 1399zł. Daje to 4,67zł za każdego dolara. (przed obniżką był korzystniejszy przelicznik ;))

MSRP RX5500XT $199 dało u nas 999zł = 5zł za każdego dolara.

 

Czyli co, mesjasz ratujący rynek więcej na nas zdziera ;)

 

Zobaczymy ile da $279 za 5600XT. Ja to mnożę razy 5 i mamy 1400zł. Osobiście zamiast podkręcania przez AMD wolałbym zjazd do $249. OC sam sobie bym zrobił.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzyma, nie mam jakichkolwiek problemow z karta odkad posiadam, no ale Watmana nawet nie tykam bo raz ze jestem od nvidia przyzwyczajony do MSI AB a druga sprawa to wszystko dziala tak jak na kartach zielony w kwesti OC prz MSI AB. Uzywam tez Riva Tuner do wyswietlania statystyk podczas gry.

 

 

Wczoraj na glownej przeczytalem o tym ruchu AMD, jaki to musi byc zapas ze o 2Ghz podwyzszaja memki. Czyli wychodzi na to ze laduja tam normalne 14GHz i programowo je obcinaja. Teraz ta karta bedzie miala sens w tej cenie.

 

A wiesz o tym że MSIAB/ Riva tuner zabierają ok 3 klatki fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz o tym że MSIAB/ Riva tuner zabierają ok 3 klatki fps?

No niech ci bedzie, zabieraja. Nie przeszkadza mi to ;)

 

I jak Ty to wyliczyles, ok 3klatki bo to moze byc rownie 2 albo 2,5klatki albo 3,5 klatki fps :E

 

Tylko jeszcze to udowodnij ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nas stany obchodzą :E

Do tych rozważań dorzućmy coś takiego;

 

Polski oddział nVidii obniżkę RTX2060 do $299 przewalutowało na 1399zł. Daje to 4,67zł za każdego dolara. (przed obniżką był korzystniejszy przelicznik ;))

MSRP RX5500XT $199 dało u nas 999zł = 5zł za każdego dolara.

 

Czyli co, mesjasz ratujący rynek więcej na nas zdziera ;)

 

Zobaczymy ile da $279 za 5600XT. Ja to mnożę razy 5 i mamy 1400zł. Osobiście zamiast podkręcania przez AMD wolałbym zjazd do $249. OC sam sobie bym zrobił.

To nie tak, przelicznik w 99% przypadków jest 1$=1Euro już z podatkami. To, że sklepy w PL, zawyżają na początku ceny to jest norma. Za miesiąc będzie pewnie 299*4,4zł = 1315zł, a w promocja karty z 1 wentylatorem będą poniżej 1200zł. Jak AMD będzie nadążało z produkcją to rx5600xt też będzie szybko kosztował 1200-1300zł i jeżeli to są pełnowartościowe rdzenie z rx5700 to zegary 2000mhz na najlepszych egzemplarzach z dobrym chłodzeniem będą osiągalne, a wtedy ta karta pod względem cena/wydajność będzie najlepszym wyborem.

RTX2060 6GB 1345zł https://www.ceneo.pl/78877455

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te czasy jak w listopadzie 2008 kupowałem drugą najlepszą kartę od amd za 650 zł? Kupiłem wtedy Radeona 4850 1GB, a najlepszy był wtedy 4870 (coś jak teraz rx5700 vs rx5700xt). E8400 kosztował 600 zł, więc procesory jeszcze bez tragedii podrożały, zasilacze, obudowy, dyski, ram itd wszystko w zbliżonych cenach a gpu odleciało, a od kilku lat moim zdaniem żadnej rewolucji w grafice nie ma w stosunku do wzrostu ogólnej wydajności sprzętu.

 

no i to jest właśnie inflacja. zobacz jak wygląda średnia krajowa obecnie a jak w 2008r.

2008r. 2943,88 zł brutto

2017r. 4271,51 zł brutto

 

a reszta to inflacja i kurs dolara. ja nie przewiduje żeby średnia półka spadła w cenie do 1000zł. dla mnie średnia to 2060S i 5700xt

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

- Screen flickering poprawiony w najnowszych sterownikach przy załączonym FreeSync.

- Antilag wydaje się działać, jest poprawa przy włączeniu tej funkcji

 

Spadki FPS okazały się spowodowane włączonym Cool and Quiet w BIOSie płyty. Teraz działa wszystko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech ci bedzie, zabieraja. Nie przeszkadza mi to ;)

 

I jak Ty to wyliczyles, ok 3klatki bo to moze byc rownie 2 albo 2,5klatki albo 3,5 klatki fps :E

 

Tylko jeszcze to udowodnij ;)

 

Proste: odpaliłem benczmark RDR2 raz z riva tuner a potem bez i bez było 3 fps więcej, ale mógł być to przypadek, więcej nie chciało mi się testować. :E

 

Po dłuższym testach karty jednak okazuje się że sterowanie wentylatorami karty Gigabyte z poziomu sterownika nie działa poprawnie - nawet po ustawieniu stałej prędkości obroty wachlują co jakiś czas pod obciążeniem od 1200 do 1600 co jest denerwujące. Co ciekawe ustawienie wiatraków w MSIAB daje ten sam efekt (panel AMD jakby narzuca te falowania obrotów - wywalenie go z procesów, w końcu pozwoliło ustawić wiatraki MSI AB na stałą prędkość.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Screen flickering poprawiony w najnowszych sterownikach przy załączonym FreeSync.

- Antilag wydaje się działać, jest poprawa przy włączeniu tej funkcji

 

Spadki FPS okazały się spowodowane włączonym Cool and Quiet w BIOSie płyty. Teraz działa wszystko normalnie.

 

Hmm jak masz uruchomiony antilag to jak wciskasz czy to shift czy to alt czy to ctrl nie masz żadnych dzwiekow i załączenia się czegoś? Zs chiny ludowe nie umiem tego usunąć, a nie powiem , ze ten antilag daje w starszych grach więcej fps . Ale jest nie używalny u mnie . Mam odbindowane wszystkie klawisze, ktoś wie jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste: odpaliłem benczmark RDR2 raz z riva tuner a potem bez i bez było 3 fps więcej, ale mógł być to przypadek, więcej nie chciało mi się testować. :E

 

Po dłuższym testach karty jednak okazuje się że sterowanie wentylatorami karty Gigabyte z poziomu sterownika nie działa poprawnie - nawet po ustawieniu stałej prędkości obroty wachlują co jakiś czas pod obciążeniem od 1200 do 1600 co jest denerwujące. Co ciekawe ustawienie wiatraków w MSIAB daje ten sam efekt (panel AMD jakby narzuca te falowania obrotów - wywalenie go z procesów, w końcu pozwoliło ustawić wiatraki MSI AB na stałą prędkość.)

To byl przypadek, benchmark w RDR2 jest bardzo losowy ;) Generalnie nie ma co sobie tym glowy zawracac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to jest właśnie inflacja. zobacz jak wygląda średnia krajowa obecnie a jak w 2008r.

2008r. 2943,88 zł brutto

2017r. 4271,51 zł brutto

 

a reszta to inflacja i kurs dolara. ja nie przewiduje żeby średnia półka spadła w cenie do 1000zł. dla mnie średnia to 2060S i 5700xt

Już to wyjaśnialiśmy. A czynnik średniej krajowej można wsadzić w buty, jest totalnie niemiarodajny przez założenia wstępne, które z góry skazują ten wskaźnik na bezużyteczność. O wiele lepsza jest mediana wynagrodzeń, która obejmuje wszystkich, a nie wybrane grupy.

 

Na szczycie cyklu koniukturalnego rynków wschodzących i rozwijających się (tak jak w 2008 r.) ponownie zobaczysz słabego dolara - i średnią półkę za relatywnie mniejsze pieniądze. Modlić się tylko, żeby karakan nie pogrzebał wcześniej złotówki.

 

Czy mógłbym kogoś z was poprosić, aby zjechać na RX 5700/5700XT z GPU clock na 1250-1350, poszukać sweet spotu z napięciem i podrzucić mi SS z HWiNFO? 0.70-0.75V jest osiągalne?

Ciekaw jestem też, czy poszczególne kontrolery napięcia pozwalają na spory rozjazd wartości pomiędzy napięciem pamięci, a GPU. Polarisy nie przepadają za tym.

Ktoś, coś..? :brow:

Edytowane przez Fircyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Hmm jak masz uruchomiony antilag to jak wciskasz czy to shift czy to alt czy to ctrl nie masz żadnych dzwiekow i załączenia się czegoś? Zs chiny ludowe nie umiem tego usunąć, a nie powiem , ze ten antilag daje w starszych grach więcej fps . Ale jest nie używalny u mnie . Mam odbindowane wszystkie klawisze, ktoś wie jak to naprawić?

Nie mam żadnych dźwięków, ale jeśli dwa razy szybko wciśniesz Shift to będzie miał dźwięk od Ułatwień dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza już mnie powoli ta karta nawet pod tylko działającym MSI AB nie działa ustawienie stałej prędkości wentylatorów (działa tylko w idle) wachlują i wachlują.Chyba to kwestia biosu gigaszrota.

Też tak macie że wam pod obiciążeniem obroty latają +-400 ?

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to jest właśnie inflacja. zobacz jak wygląda średnia krajowa obecnie a jak w 2008r.

2008r. 2943,88 zł brutto

2017r. 4271,51 zł brutto

 

a reszta to inflacja i kurs dolara. ja nie przewiduje żeby średnia półka spadła w cenie do 1000zł. dla mnie średnia to 2060S i 5700xt

Myślisz, że Nvidie, czy AMD przy ustalaniu cen interesuje średnia płaca w PL? Jakby tak było to karty kosztowały by u nas 30-50% tego co w USA.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Myślisz, że Nvidie, czy AMD przy ustalaniu cen interesuje średnia płaca w PL? Jakby tak było to karty kosztowały by u nas 30-50% tego co w USA.

Nie interesuje ich, ale to nie normalne, żeby ceny były wyższe niż w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to są pełnowartościowe rdzenie z rx5700 to zegary 2000mhz na najlepszych egzemplarzach z dobrym chłodzeniem będą osiągalne,

Już teraz mogę Ci powiedzieć, że takie zegary nie będą osiągalne ze względu na limity i blokadę.

Limit 160W skutecznie wyhamuje wyższe zegary a blokada taktowania taka jak w 5700 vs 5700XT będzie nie do przejścia. W przypadku 5700 blokadę obchodzisz wgrywając bios od 5700XT. W przypadku 5600XT nie wgrasz biosu od RX5700 bo pamięć się nie będzie zgadzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli OverDrivenTool obsługuje RX5700 to możecie spróbować ręcznie utworzyć dwa profile - GPU1 oraz - GPU2.

 

Na p1 żyłujemy częstotliwości jednocześnie obniżając napięcie (najprościej wyłączyć wszystkie stany pośrednie - dlaczego, to za chwilę). Nie wiem ile stanów prócz P0 mają nowe RDNA, natomiast zostawiamy ten najwyższy.

Po prawej stronie okna ustawiamy wartości obrotowe wiatraków, a także temperaturę celową. Zapisujemy jako profil jako GPU1.

 

Tworzymy nowy profil o nazwie GPU2 (ważne, bo możemy zacząć zmieniać ustawienia GPU1, a tego nie chcemy)

Na p2 na sztywno wyłączamy wszystkie stany najwyższe zostawiając tylko P0 i jak najniższe napięcie. Na tym profilu w zasadzie możemy na sztywno wyłączyć wentylator i zwiększyć celową temperaturę, która i tak nie zostanie osiągnięta, bo karta jest w spoczynku. Zapisujemy profil jako GPU2.

 

W katalogu gdzie mamy program OverDrivenTool tworzymy dwa nowe "notatniki" i wpisujemy poniższą komendę do profilu OC:

OverdriveNTool.exe -r1 -p1"GPU1"

Zamykamy notatnik i zmianiemy końcówkę pliku z nazwy .txt na .bat

 

Powtarzamy to samo dla profilu P2:

OverdriveNTool.exe -r1 -p1"GPU2"

 

Zapisujemy i zmieniamy nazwę. Te pliki wykonawcze możemy nazwać dla P1 "OC", a drugi "IDLE". Tworzymy skróty do tych plików na pulpicie i gotowe.

 

komenda -r1 resetuje ustawienia do fabrycznych przed wgraniem "ostrego profilu", dzięki temu unikamy sytuacji, w której karta "nie zgubi" starych ustawień.

 

Wtedy zapominacie o jakichś afterburnerach i innych bzdetach. Włączacie komputer z ustawieniami "fabrycznymi" i nastawiacie kartę dowolnie jak chcecie.

 

Poniższa komenda całkowicie resetuje ustawienia OverdrivenTool:

OverdriveNTool.exe -r1

Możemy utworzyć trzeci skrót, żeby mieć w razie wu profil defaultowy.

 

 

Dajcie znać czy działa.

Edytowane przez Fircyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wersję Mech GP OC mam i właśnie wróciła. Temp takie sobie. Wziąłem Sapphire 5700XT Pulse.

Chodzi mi o wersję 5700, nie 5700 XT. Z ciekawości te przeciętne temperatury to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Chodzi mi o wersję 5700, nie 5700 XT. Z ciekawości te przeciętne temperatury to jakie?

Ale ja mowie o 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj osoby z RX 5700 XT Gigabyte OC? Jakie macie temperatury na hotspot? U mnie szaleje do naprawdę wysokich temperatur. AMD twierdzi, że to normalne i może pracować do 110 stopni :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...