Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Was ma/miał RX 5700 Red Dragon?

 

Podoba mi się ta karta i jej kompaktowe wymiary. W testach wypqda lepiej od Pulse tylko ta cena 1750zł za non XT.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Jak nic nie da. U mnie daje 10% wydajności na 5700 XFX. Co prawda temp idą wyżej, no ale wszystko okej reszta.

 

 

 

 

1600, totalnie budżetowy CPU do karty za 1,5 koła + ? To nie jest dobre połączenie. Tym bardziej gdy testujemy grę wybitnie procesorową. W innym temacie pytałem o reinstall windy, czasem pomaga.

Na GP zapodalem bios od xt mech gp oc. Scinki mialem nonstop. Moze mi sie slaba sztuka trafila, ale temp mialem prawie 90C caly czas w stressie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma.

 

6 GB w 2020 to będzie mało. R5700 bardziej przyszłościowy i różnica w cenie nieduża.

 

Może w obecnej cenie rx 5700 wypada dosyć dobrze (zakładając, że kupisz go za ok. 1500zł), ale jak troszkę cena 5600 xt (z 1300zł do powiedzmy 1150-1200zł), to "6gb vramu będzie za mało" nie jest warte dopłaty do 8gb.

Jak kupowałem rx 580 4gb to też było sporo opini, że za 2-3 lata już nie będę mógł grać w nowe gierki - a póki co nie spotkałem się jeszcze z gierką w 1080p, która by mi tą pamięć całą zeżarła. Ogólnie nawet w razie problemów można o jeden ząbek z teksturami zjechać.

-

Ja zawsze kupuję kartę o najlepszym stosunku cena-wydajność (w okolicach średniej półki), a obecnie, oprócz rx 570/580, kolejną opcją jest właśnie rx 5600 xt.

Pamiętam jak te dwa lata temu opchnąłem gtx 1050ti za 600zł i kupiłem używkę 580 za tą samą kwotę.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GP zapodalem bios od xt mech gp oc. Scinki mialem nonstop. Moze mi sie slaba sztuka trafila, ale temp mialem prawie 90C caly czas w stressie.

Ale te 90c to miałeś po zmianie biosu na xt?

Wersja GP to poprawiona termicznie wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś z Was ma/miał RX 5700 Red Dragon?

 

Podoba mi się ta karta i jej kompaktowe wymiary. W testach wypqda lepiej od Pulse tylko ta cena 1750zł za non XT.....

 

Wczoraj odpisywałem jakiemuś typowi, to on mówi, że głośna i się grzeje- 75C i 2600 RPM. Choć sugerowałem że ma wadliwą sztukę, albo słaby przepływ w obudowie, no ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma/miał RX 5700 Red Dragon?

 

Podoba mi się ta karta i jej kompaktowe wymiary. W testach wypqda lepiej od Pulse tylko ta cena 1750zł za non XT.....

Za 40zl wiecej masz MSI Radeon RX 5700 Gaming X a ta karta nr1 jesli chodzi o chlodzenia wiec ja bym sie nawet nie zastanawial nad tym Dragoenm bo ta karta jest ponizej Nitro oraz Pulse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 40zl wiecej masz MSI Radeon RX 5700 Gaming X a ta karta nr1 jesli chodzi o chlodzenia wiec ja bym sie nawet nie zastanawial nad tym Dragoenm bo ta karta jest ponizej Nitro oraz Pulse.

 

W testach Pulse wypada gorzej niz Red Dragon. Jezeli chodzi o MSI to jest jeden podstawowy problem: grubość karty która ma ponad 2.5slota a do mojej budy wszystko co jest powyżej 2slotów praktycznie dotyka PSU.

Edytowane przez Asica10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Ale te 90c to miałeś po zmianie biosu na xt?

Wersja GP to poprawiona termicznie wersja?

Po zmianie. Probowalem tylko bios odpowiednika wersji xt od msi. Balem sie, ze bios innej marki mimo wymuszenia wgrania spowoduje czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 40zl wiecej masz MSI Radeon RX 5700 Gaming X a ta karta nr1 jesli chodzi o chlodzenia wiec ja bym sie nawet nie zastanawial nad tym Dragoenm bo ta karta jest ponizej Nitro oraz Pulse.

Dragon i Pulse są mniej więcej na tym samym poziomie temp tylko wszystko zależy czy test jest robiony w zamkniętej obudowie, czy na bench table.

 

W morelach 5500XT 4GB Sapphire Pulse po 751zł

To już lepiej w tej cenie gtx1650 super. Z wersja 4GB 5500xt są dziwne problemy np z alokacja pamięci. Chyba ze już naprawili, bo dawno nie obserwowałem tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HWunboxed w teście 5600XT nie było widać anomalii w wynikach 5500XT

 

zBp6rWR.png

 

Za te 750zł można brać. Warto wziąc pod uwagę, że to topowa konstrukcja, jak to na Sapphire przystało. GTX 1650Super tej klasy kosztuję troszkę więcej, np. gaming x 834zł.

 

Według techpowerup

5500XT Pulse 64*C 800rpm

1650S GamingX 62*C 1000rpm.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziala ten Enhanced Sync :hmm: , czym to sie rozni od Freesyn?? Nigdy tego nie uzywalem.

 

Pod kazdym API to dziala??

 

Juz mam, wychodzi na to ze freesync jest i tak lepszym wyborem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WOoPLuUeAY0

 

https://www.youtube.com/watch?v=W3Wz6p-kzng

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5600 XT bez zmiany biosu to w sumie mógłby być 5600 non xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600 XT bez zmiany biosu to w sumie mógłby być 5600 non xt

 

Teoretycznie tak, ale po zmianie biosu lub zrobieniu oc na własną rękę nastąpiłaby transformacja w wersje XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teoretycznie tak, ale po zmianie biosu lub zrobieniu oc na własną rękę nastąpiłaby transformacja w wersje XT

 

Prawie identycznie jest z 5700 któremu można bios od XT wgrać i jest tylko nieznacznie słabszy od XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie identycznie jest z 5700 któremu można bios od XT wgrać i jest tylko nieznacznie słabszy od XT.

 

Tylko wtedy bardzo rosną tempratury i głośność. Lipton dobrze podsumował, że niekoniecznie warto bo dopiero po modzie na XT i OC zrównuje się ze stockowym XT, a XT ma duży potencjał podkręcania i po OC różnica będzie spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie identycznie jest z 5700 któremu można bios od XT wgrać i jest tylko nieznacznie słabszy od XT.

 

No nie do końca. Idąc za tym co mówili na jutubach to przed nowym biosem 5600XT był potworem OC więc nowy bios jest niczym innym jak tylko zwiększeniem PL i zegarów zarówno rdzenia jak i memek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziala ten Enhanced Sync :hmm: , czym to sie rozni od Freesyn?? Nigdy tego nie uzywalem.

 

Pod kazdym API to dziala??

 

Juz mam, wychodzi na to ze freesync jest i tak lepszym wyborem:

 

 

 

 

Enhanced Sync to fast sync u NV.

 

Ja mam włączone i enhanced i freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Enhanced Sync to fast sync u NV.

 

Ja mam włączone i enhanced i freesync.

I tnieeeeeeee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enhanced Sync to fast sync u NV.

 

Ja mam włączone i enhanced i freesync.

Tylkko u nvidia sie nie wlacza tego jednoczesnie z g-sync. Fast Sync dla monitorow bez synchro jest dobry. Bardzo malo informacji co to daje konkretnie w polaczeniu z Freesync.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Nie u mnie ;-)

Masz szczescie. U wielu osob powoduje freezy, stuttering, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylkko u nvidia sie nie wlacza tego jednoczesnie z g-sync. Fast Sync dla monitorow bez synchro jest dobry. Bardzo malo informacji co to daje konkretnie w polaczeniu z Freesync.

 

ponoć działa poza zasięgiem działania (w górę) freesync. tak wynikało ze slajdów o enhanced sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del

Edytowane przez Marve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...