Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem i zarazem prośbę, otóż kupiłem komputer z grafiką RX 5700 XT NITRO + Se i odpalając wiedźmina i grając ok godziny, czasem krócej na ustawieniach uber wyrzuca mnie z gry do pulpitu, co powoduje crash radeon software. Dodam, że temperatury dochodzą w tym czasie do 78 stopni, a na hot spocie nawet do 102, ustawienia karty fabryczne, aktualne stery i bios.

Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tym problemem. Zauważyłem, że gdy ograniczę fps do 60 w ustawieniach problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem i zarazem prośbę, otóż kupiłem komputer z grafiką RX 5700 XT NITRO + Se i odpalając wiedźmina i grając ok godziny, czasem krócej na ustawieniach uber wyrzuca mnie z gry do pulpitu, co powoduje crash radeon software. Dodam, że temperatury dochodzą w tym czasie do 78 stopni, a na hot spocie nawet do 102, ustawienia karty fabryczne, aktualne stery i bios.

Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tym problemem. Zauważyłem, że gdy ograniczę fps do 60 w ustawieniach problem nie występuje.

Skoro na najlepszym modelu karty masz takie temp bez OC to ty chyba trzymasz ta karte w prozni :E Ta karta musi sie niezle gotowac w twojej obudowie.

 

Podaj specyfikacje komputera.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: R5 3600

Zasil:Supremo FM2 Gold 650W (SPC168)

Plyta:MSI B450 GAMING PLUS MAX

Obudowa:SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)

Ram:G.Skill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

Dysk:Patriot Viper VPN100 512GB PCIe NVMe

Chodzenie:Fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He to ja mam sporo niższe temp w tej samej obudowie na karcie zła sławą owianą, na 5700 mech ? zapewne nie dołożyłożyłeś żadnych wentylatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: R5 3600

Zasil:Supremo FM2 Gold 650W (SPC168)

Plyta:MSI B450 GAMING PLUS MAX

Obudowa:SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)

Ram:G.Skill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

Dysk:Patriot Viper VPN100 512GB PCIe NVMe

Chodzenie:Fortis 3

Bez dodatkowych wentyli bedzie kiepsko, w org wersji buda piekarnik. Sterowniki do chipsetu plyty glownej masz najnowsze ze strony amd?? Kilka dni temu wydalo. Sterownik do GPU wyczysc DDU w awaryjnym z odlaczonym netem i wgraj najnowszy na nowo. jednak Pierwsze co musisz zrobic to cos z przeplywem powietrza w obudowie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie tempo to też norma i nic nie crashuje. Odinstalowanie obecnych sterowników przez ddu i instalacja od nowa. Masz jakieś oc ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatkowych wentyli bedzie kiepsko, w org wersji buda piekarnik.

 

3 wentyle z przodu i 1 z tyłu to piekarnik? miałem podobną budę i bez problemu radziła sobie ze schłodniem rx 590 i 480. wiele złego można powiedzieć o obudowach spc ale rzadko się zdarza żeby były kiepskie (w odniesieniu do jakości) pod kątem trzymania temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 wentyle z przodu i 1 z tyłu to piekarnik? miałem podobną budę i bez problemu radziła sobie ze schłodniem rx 590 i 480. wiele złego można powiedzieć o obudowach spc ale rzadko się zdarza żeby były kiepskie (w odniesieniu do jakości) pod kątem trzymania temperatur.

Signum SG1 to tani szmelc, dobry jest w swojej cenie i nic wiecej i prosze cie daruj sobie wychwalanie tej obudowy. Jak slysze takie cos ze ta buda jest dobra to widac ze chyba nigdy nie posiadales lepszej obudowy. W SG1X jest troche lepiej bo jest wiecej wentyli. Jka sprzet ma male TDP to ujdzie buda ;) Ale jak widac koledze sie karta gotuje a Ty masz klapki na oczach.

 

Od kiedy to ilosc wentyli daje gwarancje dobrej cyrkulacji powietrza, mialem wczesniej NZXT H700I i tez byly 4 a buda piekarnik :lol2: Dopiero Phanteks P600 z otwartym przodem zrobil robote jak trzeba.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 wentyle z przodu i 1 z tyłu to piekarnik?

Ilość wentylatorów nie oznacza, że obudowa jest dobrze przewiewna. SG1X TG ma szklany panel frontowy i to skutecznie hamuje dopływ chłodnego powietrza do środka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SG1X jest troche lepiej bo jest wiecej wentyli.

 

No chyba gorzej, bo SG1 ma mesh na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste rozwiązanie , niech ściągnie panele boczne i zobaczy czy coś się zmieni , ale wydaje mi sie ze te temperatury karta powinna normalnie znosić i wina jest gdzie indziej.

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba gorzej, bo SG1 ma mesh na froncie.

Nie z fabrycznymi 2 wentylami ale gdyby dorzucic jeszcze 2 to napenow byloby lepiej niz SG1X ;)

 

proste rozwiązanie , niech ściągnie panele boczne i zobaczy czy coś się zmieni , ale wydaje mi sie ze te temperatury karta powinna normalnie znosić i wina jest gdzie indziej.

Dokladnie tak, sciagnac panele boczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z fabrycznymi 2 wentylami ale gdyby dorzucic jeszcze 2 to napenow byloby lepiej niz SG1X ;)

Wystarczy 1 na przód i jest zdecydowanie lepiej niż w Sg1X.

W SG1X te 3 wentylatory z przodu jedynie "mielą" powietrze i dmuchają dla zasady bo o zaciąganiu powietrza z zewnątrz praktycznie nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak grafa pod obciążeniem nie daje rady to są tylko 2 wyjścia, temp (ktore i tak są w normie), albo zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grafa pod obciążeniem nie daje rady to są tylko 2 wyjścia, temp (ktore i tak są w normie), albo zasilanie.

Z choinki spadles czy co?? 80st bez OC na Saphire Nitro to dla ciebie norma :lol2:

 

Nie doradzaj jak nie masz pojecia o czym piszesz.

 

Zgodzilbym sie z "norma" jesli bylby to MSI Mech :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wierzę. NFS2016 na najnowszych adrenalin odpalił. Istny cud. VP9 też lepiej chodzi aczkolwiek black screen i tak już zaliczyłem. Dupna płynność w Mirrors Edge Catalist została, ale nie mam pojęcia jak to chodzi na topowym nV, może ta gra tak ma więc nie oceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wierzę. NFS2016 na najnowszych adrenalin odpalił. Istny cud. VP9 też lepiej chodzi aczkolwiek black screen i tak już zaliczyłem. Dupna płynność w Mirrors Edge Catalist została, ale nie mam pojęcia jak to chodzi na topowym nV, może ta gra tak ma więc nie oceniam.

Wczesniej totalnie nie dalo sie odpalic tego NFSa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z choinki spadles czy co?? 80st bez OC na Saphire Nitro to dla ciebie norma :lol2:

 

Nie doradzaj jak nie masz pojecia o czym piszesz.

 

Zgodzilbym sie z "norma" jesli bylby to MSI Mech :E

 

W normie chodziło mi o to, że jakieś bzdurne około 80C nie może powodować crashów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja bym sie zabral za otwarcie boku obudowy, skoro karta sie tak grzeje to nie wiadomo co jeszcze, moga byc niestabilne pamieci, moze cpu szaleje. Taka goraca karta potrafi podrzac niezle reszte podzespolow i zapewne sie tak dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wierzę. NFS2016 na najnowszych adrenalin odpalił. Istny cud. VP9 też lepiej chodzi aczkolwiek black screen i tak już zaliczyłem. Dupna płynność w Mirrors Edge Catalyst została, ale nie mam pojęcia jak to chodzi na topowym nV, może ta gra tak ma więc nie oceniam.

Catalyst działa bardzo dobrze na kartach od Nv. Od zawsze ta gra działała dość słabo na radkach pomimo Frostbite, także AMD dołożyło swoją cegiełkę poprzez stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej totalnie nie dalo sie odpalic tego NFSa??

Od razu zwiecha na starcie. Potem to już nawet pojedyncza klatka od filmiku się nie pojawiała, tylko wywalało na pulpit.

 

Catalyst działa bardzo dobrze na kartach od Nv. Od zawsze ta gra działała dość słabo na radkach pomimo Frostbite, także AMD dołożyło swoją cegiełkę poprzez stery.

To mnie dziwi bo chyba BF jest na frostbite i ludzie chwalili że dobrze na AMD, a tu lipa.

 

Edyta:

Crysis 3 totalna klapa. Droopy do 30 FPS przy FHD :o

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w dobrej cenie ASRock Radeon RX 5700 Challenger D OC , coś ktoś słyszał? ma tą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z choinki spadles czy co?? 80st bez OC na Saphire Nitro to dla ciebie norma :lol2:

 

Nie doradzaj jak nie masz pojecia o czym piszesz.

 

Zgodzilbym sie z "norma" jesli bylby to MSI Mech :E

W tego typu obudowach temp tak rosną i żadne wentylatory nic wielkiego nie zrobią. U siebie próbowałem już wszystkiego. Szkło na przodzie zabija cyrkulację powietrza. Jak zdejme boczny panel to temp na GPU spada o 7st.

Jak w sg1 z meshem na przodzie dasz 4 wentyle to temp są dużo lepsze niż w wersjach X i M.

Lipton robił test tej budy i wpadła bardzo dobrze.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie dziwi bo chyba BF jest na frostbite i ludzie chwalili że dobrze na AMD, a tu lipa.

 

Edyta:

Crysis 3 totalna klapa. Droopy do 30 FPS przy FHD :o

Gorsza wydajność tak, ale problemów z płynnością nie powinno być.

 

 

Patrząc na problemy w innych grach to nie wiem czy nie masz coś namieszane w systemie wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obudowy temp. na poziomie 70 i 90, ale nie dość, że wywala do pulpitu to jeszcze monitor się wyłącza i trzeba robić reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...