Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez obudowy temp. na poziomie 70 i 90, ale nie dość, że wywala do pulpitu to jeszcze monitor się wyłącza i trzeba robić reset.

Masz oc ramu zrobione? Przeinstalowałes stery przez ddu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U kolegi pomogła aktualizacja biosu, a przede wszyskim reset cmos. Też mu się monitor wyłączał i nie wiedział o co chodzi. Zresetował, potem aktualkę zrobił i mu hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy bardzo rosną tempratury i głośność. Lipton dobrze podsumował, że niekoniecznie warto bo dopiero po modzie na XT i OC zrównuje się ze stockowym XT, a XT ma duży potencjał podkręcania i po OC różnica będzie spora

Aaaa jak lubię Liptona, to ten test był robiony na szybko i się nie zgodzę z jego komentarzem. On po prostu ścisnął kartę jak się tylko dało i potem "eee Panie, nie ma to sensu"

Mój Gigabyte lata na 1950mhz [w grach trzyma 1900] przy 1,1V i temperatury są całkowicie ok! [minus taki, że pamięci się grzeją mocniej ok 82'C i OC im nie robię bo wywala driver :( ] tutaj dołożył 100mhz na rdzeniu efektywnie i już problem.

 

EDIT: przy 2000mhz pozuje u niego 250W, u mnie niecałe 200W... [1,175V] - więc da się powalczyć, tylko trzeba z napięciem się pobawić.

post-421670-15799857489072_thumb.png

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jak lubię Liptona, to ten test był robiony na szybko i się nie zgodzę z jego komentarzem. On po prostu ścisnął kartę jak się tylko dało i potem "eee Panie, nie ma to sensu"

Mój Gigabyte lata na 1950mhz [w grach trzyma 1900] przy 1,1V i temperatury są całkowicie ok! [minus taki, że pamięci się grzeją mocniej ok 82'C i OC im nie robię bo wywala driver :( ] tutaj dołożył 100mhz na rdzeniu efektywnie i już problem.

 

EDIT: przy 2000mhz pozuje u niego 250W, u mnie niecałe 200W... [1,175V] - więc da się powalczyć, tylko trzeba z napięciem się pobawić.

A ty zdajesz sobie sprawe ze karte testuje sie na tym co fabryka dala, zaden recenzent nie zrobi UV i zrecenzuje karte bo byloby to nie uczciwe. Wiec pomysl zanim rzucisz tak mocne slowa bo nie masz racji. Po UV to referenta mozna przedstwic w dobrym swietle.

 

pamietaj ze kazda sztuka moze sie minimalnie roznic ale w tamtym tescie dana sztuka zachowywala sie tak a nie innaczej i tego podwazyc nie mozna.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty zdajesz sobie sprawe ze karte testuje sie na tym co fabryka dala, zaden recenzent nie zrobi UV i zrecenzuje karte bo byloby to nie uczciwe. Wiec pomysl zanim rzucisz tak mocne slowa bo nie masz racji. Po UV to referenta mozna przedstwic w dobrym swietle.

 

pamietaj ze kazda sztuka moze sie minimalnie roznic ale w tamtym tescie dana sztuka zachowywala sie tak a nie innaczej i tego podwazyc nie mozna.

To nie był test karty, tylko film o podmianie BIOSu takiejże. Film mówi, że nie ma sensu robić takich machinacji. Super, że Lipton się tym zajął i pokazał jak to wygląda, ale skoro już była zabawa z BIOSem, to można tez się bawić dalej według mnie. On tego nie zrobił, nie musiał i przedstawił takie, a nie inne wnioski.

 

Ja kartę mam, zrobiłem test po swojemu, pokazałem jak i co? I mam inne wnioski :E to źle i z automatu nie mam racji? Widać można wycisnąć więcej z karty. Tyle i aż tyle. I nie myślę że oszukuję tutaj, extreme OC, to równie dopracowane napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wydajność tak, ale problemów z płynnością nie powinno być.

 

 

Patrząc na problemy w innych grach to nie wiem czy nie masz coś namieszane w systemie wink.gif

System postawiony na świeżo, nawet brak obecnie MSI afterburner, stery najnowsze, świeżo wgrane, bez kombinowania w Control Panel, bez OC proca, wsio na defie. Nie wiem co może być narąbane. Co ciekawe na rx570 był mniejszy FPS ale np. stutteringu w mirrors edge catalist nie pamiętam. Tak samo wiesiek trzymał stabilniejszy fps, niższy ale nie było takiego szarpania momentami.

 

IMO zwalone te nowe adrenalin. Robią jakiś postęp, bo tak jak pisałem ostatnio to NFSa w ogóle odpalić nie mogłem a teraz działa. Tak samo początkowo wsparcie dla VP9 to była tragedia. Pierwsze sekundy to cieło jak porąbane, obciążenie GPU po 70% i jeżeli pamiętam przy FHD 60 FPS. Teraz wsparcie dekodowania na youtube działa poprawnie.

 

Jak wyżej pisali zamiast bawić się w pierdoły niech wreszcie ogarną podstawy. Powoli zastanawiam się nad sprzedażą, bo już brakuje cierpliwości. Co ciekawe miałem HD4870 (świetna karta tylko referent więc gorący jak piec), miałem HD7770 (jedyny problem to brak wzbudzenia po wyłączeniu monitora przez oszczędzanie energii, wystarczyło wyłączyć bardzo głębokie stany oszczędzania energii poprzez Afterburner). Rx570 nie był idealny ale nie pamiętam black screen, stutteringu, wywalania control panel, niedziałającego NFSa. Co natomiast było to też zwalona wydajność w Crysis 3.

 

Tak czy inaczej nigdy więcej kart graficznych od AMD.

 

Edyta:

A w tym samym czasie świetnie działające przykładowo

- shadow warrior 2

- tomb raider: 2013, Shadow i Rise

- doom 2016

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

System postawiony na świeżo, nawet brak obecnie MSI afterburner, stery najnowsze, świeżo wgrane, bez kombinowania w Control Panel, bez OC proca, wsio na defie. Nie wiem co może być narąbane. Co ciekawe na rx570 był mniejszy FPS ale np. stutteringu w mirrors edge catalist nie pamiętam. Tak samo wiesiek trzymał stabilniejszy fps, niższy ale nie było takiego szarpania momentami.

 

IMO zwalone te nowe adrenalin. Robią jakiś postęp, bo tak jak pisałem ostatnio to NFSa w ogóle odpalić nie mogłem a teraz działa. Tak samo początkowo wsparcie dla VP9 to była tragedia. Pierwsze sekundy to cieło jak porąbane, obciążenie GPU po 70% i jeżeli pamiętam przy FHD 60 FPS. Teraz wsparcie dekodowania na youtube działa poprawnie.

 

Jak wyżej pisali zamiast bawić się w pierdoły niech wreszcie ogarną podstawy. Powoli zastanawiam się nad sprzedażą, bo już brakuje cierpliwości. Co ciekawe miałem HD4870 (świetna karta tylko referent więc gorący jak piec), miałem HD7770 (jedyny problem to brak wzbudzenia po wyłączeniu monitora przez oszczędzanie energii, wystarczyło wyłączyć bardzo głębokie stany oszczędzania energii poprzez Afterburner). Rx570 nie był idealny ale nie pamiętam black screen, stutteringu, wywalania control panel, niedziałającego NFSa. Co natomiast było to też zwalona wydajność w Crysis 3.

 

Tak czy inaczej nigdy więcej kart graficznych od AMD.

 

Edyta:

A w tym samym czasie świetnie działające przykładowo

- shadow warrior 2

- tomb raider: 2013, Shadow i Rise

- doom 2016

 

Bios płyty głównej najnowszy i reset cmos był?

 

Dziwnie masz, ja tego nie miałem na RX 5700, to nie jest zawsze wina AMD żeby odradzać kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy, Po flash był reset CMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System postawiony na świeżo, nawet brak obecnie MSI afterburner, stery najnowsze, świeżo wgrane, bez kombinowania w Control Panel, bez OC proca, wsio na defie. Nie wiem co może być narąbane. Co ciekawe na rx570 był mniejszy FPS ale np. stutteringu w mirrors edge catalist nie pamiętam. Tak samo wiesiek trzymał stabilniejszy fps, niższy ale nie było takiego szarpania momentami.

 

IMO zwalone te nowe adrenalin. Robią jakiś postęp, bo tak jak pisałem ostatnio to NFSa w ogóle odpalić nie mogłem a teraz działa. Tak samo początkowo wsparcie dla VP9 to była tragedia. Pierwsze sekundy to cieło jak porąbane, obciążenie GPU po 70% i jeżeli pamiętam przy FHD 60 FPS. Teraz wsparcie dekodowania na youtube działa poprawnie.

 

Jak wyżej pisali zamiast bawić się w pierdoły niech wreszcie ogarną podstawy. Powoli zastanawiam się nad sprzedażą, bo już brakuje cierpliwości. Co ciekawe miałem HD4870 (świetna karta tylko referent więc gorący jak piec), miałem HD7770 (jedyny problem to brak wzbudzenia po wyłączeniu monitora przez oszczędzanie energii, wystarczyło wyłączyć bardzo głębokie stany oszczędzania energii poprzez Afterburner). Rx570 nie był idealny ale nie pamiętam black screen, stutteringu, wywalania control panel, niedziałającego NFSa. Co natomiast było to też zwalona wydajność w Crysis 3.

 

Tak czy inaczej nigdy więcej kart graficznych od AMD.

 

Edyta:

A w tym samym czasie świetnie działające przykładowo

- shadow warrior 2

- tomb raider: 2013, Shadow i Rise

- doom 2016

A ile sterowników już instalowałeś? To też potrafi zrobić niezłe problemy.

 

Spróbuj zainstalować gołe sterowniki przez control panela. Tylko najpierw użyj DDU i cleanera od AMD.

 

Jeżeli do końca nie olali sterów do Win7 to na pewno część problemów by znikła po przejściu na ten system tylko to takie średnie rozwiązanie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signum SG1 to tani szmelc, dobry jest w swojej cenie i nic wiecej i prosze cie daruj sobie wychwalanie tej obudowy. Jak slysze takie cos ze ta buda jest dobra to widac ze chyba nigdy nie posiadales lepszej obudowy. W SG1X jest troche lepiej bo jest wiecej wentyli. Jka sprzet ma male TDP to ujdzie buda ;) Ale jak widac koledze sie karta gotuje a Ty masz klapki na oczach.

 

 

od obudowy za 300 wymagam jakości za 300 a nie za 700. szok, co nie? i niczego nie wychwalam. napisałem tylko że pomimo ceny ta buda ma przyzwoity przepływ powietrza i nazywanie jej piekarnikiem to balansowanie na granicy upośledzenia umysłowego.

w testach obudowy recenzeci również mówią o tym że przepływ powietrza jest dobry. ale spoko - ty wiesz lepiej. wszyscy się mylą itylko ty znasz prawdę :thumbup:

 

u kolegi równie dobrze może być fabryczna wada chłodzenia. takie rzeczy też się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach obudowy recenzeci również mówią o tym że przepływ powietrza jest dobry. ale spoko - ty wiesz lepiej. wszyscy się mylą itylko ty znasz prawdę :thumbup:

W obudowach które mają frontowy panel ze szkła tzw zamknięty front panel przepływ powietrza niestety jest słaby nawet jak masz 3 wentylatory. W jaki sposób wentylatory mają dobrze zaciągać powietrze jak mają przed sobą szklany panel? Zastanów się ;)

Te boczne otwory, przez które wentylatory mają zaciągać powietrze z zewnątrz są niezbyt wydajne.

Dobry przepływ powietrza jest w obudowach, które mają meshowy front a nie szklany.

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od obudowy za 300 wymagam jakości za 300 a nie za 700. szok, co nie? i niczego nie wychwalam. napisałem tylko że pomimo ceny ta buda ma przyzwoity przepływ powietrza i nazywanie jej piekarnikiem to balansowanie na granicy upośledzenia umysłowego.

w testach obudowy recenzeci również mówią o tym że przepływ powietrza jest dobry. ale spoko - ty wiesz lepiej. wszyscy się mylą itylko ty znasz prawdę :thumbup:

 

u kolegi równie dobrze może być fabryczna wada chłodzenia. takie rzeczy też się zdarzają.

Taki przeplyw ze koledze po otwarciu boku spadlo 10st i to bez przeplywu powietrza z odp cisnieniem w budzie :lol2: Sluchaj recenzentow i pij zimna wode.

 

PS: Dodam bo chyba nie doczytales ze autor ma Signum SG1X ze szklanym frontem. ;)

 

Zachowaj dla siebie takie teksty z uposledzeniem umyslowym bo jak widac twoj poziom kultury to dno a pojecia o obudowach rownie jest zerowe. Wiec nie mam zamiaru z toba dyskutowac.

 

W obudowach które mają frontowy panel ze szkła tzw zamknięty front panel przepływ powietrza niestety jest słaby nawet jak masz 3 wentylatory. W jaki sposób wentylatory mają dobrze zaciągać powietrze jak mają przed sobą szklany panel? Zastanów się ;)

Te boczne otwory, przez które wentylatory mają zaciągać powietrze z zewnątrz są niezbyt wydajne.

Dobry przepływ powietrza jest w obudowach, które mają meshowy front a nie szklany.

 

On ma klapki na oczach wiec ciezko z kims takim dyskutowac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bios najnowszy, Po flash był reset CMOS.

 

Ło kolego, ja dopiero teraz sprawdziłem podpis

 

ZASILACZ

 

Power Supply: Seasonic G-Series 450W

 

Serio 450Watówę starszej serii do 5700XT?

 

I potem słychać narzekania na AMD, a problem jest w użytkowniku. Jak nie windows, to biosy, to złe ustawienia biosu, to o/c, to konflikty programowe i syf w systemie, albo zasilacze czy inne niestabilne podzespoły...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Co się dzieje gdy wtyczka hdmi dotyka obudowy?

Eksploduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło kolego, ja dopiero teraz sprawdziłem podpis

 

ZASILACZ

 

Power Supply: Seasonic G-Series 450W

 

Serio 450Watówę starszej serii do 5700XT?

 

I potem słychać narzekania na AMD, a problem jest w użytkowniku. Jak nie windows, to biosy, to złe ustawienia biosu, to o/c, to konflikty programowe i syf w systemie, albo zasilacze czy inne niestabilne podzespoły...

Mogę dać BIOS silent. Power Limit wówczas jest na 180W. Taki pobór miał rx570 po OC gdzie nie było problemów. Uwierz mi ten zasilacz spokojnie daje radę z tym 5700XT ;) To że producent podaje że zalecane 550W nie oznacza, że nie da się na 450W i to markowym ;) Zwłaszcza że na defie r5 3600 nie jest jakimś prądożernym procem. A Seasonic ma jedną mocną linię 12V.

 

Poza tym jak wyjaśnisz że tomb raider zarówno 2013 jak i Shadow of Tomb Raider jak i Rise of Tomb Raider działają bez zająknięcia?

 

Jak wyjaśnisz że killer taki jak Shadow Warrior 2 działa bez zająknięcia?

 

Jak wyjaśnisz że doom 2016 działa bez zająknięcia?

 

Problemy które wymieniłem mają i inni i uwież mi to nie zasił jest tutaj problemem ;)

 

Edyta:

Ten zasił ma 2 wtyki 6pin + 2 pin i jest przeznaczony pod multi GPU (wiadomka nie 2 x takie monstrum jak 5700XT ale producent przewiduje spore obciążenia ;) )

 

Edit:

Pobór z gniazdka oscyluje przy tych ustawieniach co teraz mam w granicy 300 do 360W. W tym mamy monitor, czyli gdzieś 20-30W trzeba odjąć. Biorąc pod uwagę sprawność zasilacza na poziomie powiedzmy ~85% (jest to certyfikat gold) ile zostaje? Około 290W obciążenia zasilacza ;)

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobrze, jak tacy pewni jesteście to niech będzie, że problem leży po stronie "nie wiadomo czego". Mnie niektórzy nawet zaczepiali że przy moim 550W może być za mało, gdy miewałem jakieś problemiki z dostarczaniem mocy GPU.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać BIOS silent. Power Limit wówczas jest na 180W. Taki pobór miał rx570 po OC gdzie nie było problemów. Uwierz mi ten zasilacz spokojnie daje radę z tym 5700XT ;) To że producent podaje że zalecane 550W nie oznacza, że nie da się na 450W i to markowym ;) Zwłaszcza że na defie r5 3600 nie jest jakimś prądożernym procem. A Seasonic ma jedną mocną linię 12V.

 

Poza tym jak wyjaśnisz że tomb raider zarówno 2013 jak i Shadow of Tomb Raider jak i Rise of Tomb Raider działają bez zająknięcia?

 

Jak wyjaśnisz że killer taki jak Shadow Warrior 2 działa bez zająknięcia?

 

Jak wyjaśnisz że doom 2016 działa bez zająknięcia?

 

Problemy które wymieniłem mają i inni i uwież mi to nie zasił jest tutaj problemem ;)

 

Edyta:

Ten zasił ma 2 wtyki 6pin + 2 pin i jest przeznaczony pod multi GPU (wiadomka nie 2 x takie monstrum jak 5700XT ale producent przewiduje spore obciążenia ;) )

 

Edit:

Pobór z gniazdka oscyluje przy tych ustawieniach co teraz mam w granicy 300 do 360W. W tym mamy monitor, czyli gdzieś 20-30W trzeba odjąć. Biorąc pod uwagę sprawność zasilacza na poziomie powiedzmy ~85% (jest to certyfikat gold) ile zostaje? Około 290W obciążenia zasilacza ;)

180W to jest samego rdzenia. Nie masz tutaj poboru pamięci i reszty karty. PS: w jakim miejscu masz drop FPS do 30?

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180W to jest samego rdzenia. Nie masz tutaj poboru pamięci i reszty karty. PS: w jakim miejscu masz drop FPS do 30?

To nie ma znaczenia. Mam watomierz. Wiem ile ciągnie z gniazdka.

 

Przy oknie zaraz na początku gdy dostajesz łuk od Psychola. Potem sławetne reaktory jeszcze przed trawką. Problem znany szerszej publiczności (na forach AMD) (Oczywiście mowa o Crysis 3)

 

Edit:

No dobrze, jak tacy pewni jesteście to niech będzie, że problem leży po stronie "nie wiadomo czego". Mnie niektórzy nawet zaczepiali że przy moim 550W może być za mało, gdy miewałem jakieś problemiki z dostarczaniem mocy GPU.

Jak takiś pewny swego to kupię zasilacz jaki polecasz. Jak problem nie zniknie odkupisz go ode mnie? Robimy zakład?

 

Zasilacz zasilaczowi nie równy. Może mieć 550W całościowo, a na 12stce tylko 350W lub mniej. Może mieć podzieloną linię 12V itd. Dlatego nie jest powiedziane, że tobie ktoś dobrze nie doradził. Nadto nie wiem co masz w środku, jaki procek, na defie czy podkręcony. To wszystko ma znaczenie dla końcowego poboru mocy + możliwości utrzymania takiego obciążenia. Nie patrz na same waty.

 

Ja trzymałem na 350W Modecom MC podkręcone e5450@3.6GHz + GTX950 od EVGA również lekko ocnięte. Wydaje się nie możliwe nie? A jednak działało to stabilnie. W sklepie do GT9800 + e5200 za swego czasu chcieli mnie 600W wcisnąć ;) Także sorka.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taktowania GPU spadają akurat to miejsce rzeźbi GPU wink.gif

 

Niestety clockblocker od dawna nie działa tak powinien można by ten problem ominąć.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taktowania GPU spadają akurat to miejsce rzeźbi GPU wink.gif

 

Niestety clockblocker od dawna nie działa tak powinien można by ten problem ominąć.

Dokładnie tak leci wówczas zegar GPU. Odpowiadając na wcześniejsze, stery pierwsze po instalacji (specjalnie przewaliłem całą wingrozę ;) )

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz obciążenie GPU wtedy? Bo ja na konfiguracji R5 3600 + RX 5700 XT spokojnie widziałem w Crysis 3 poniżej 40 FPS w miejscówce, która specjalnie proca nie gniecie. Wydajność GPU jest ok, chyba że akurat właśnie poleci zegar w dół jak nie powinien :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz nagle spada obciążenie GPU (i zegary również) ale to nie miejsce gdzie proc by hamował. Po prostu jakiś babol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już miałem pisać żebyś się pobawił morepowertool wink.gif

 

Ale skoro obciążenie GPU spada to już inny bambol.

 

To jak pisałem czas zacząć przygodę z innym system szczerbaty.gif lub ewentualnie wypróbować starsze kompilacje Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...