Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę obejrzeć film który podlinkowałem przed zakupem jekiegokolwiek RX 5600XT.

 

W skrócie- karty były walidowane przez producentów pod kątem prawidłowego działania na starym BIOS'ie (1375MHz base/1560MHz boost, TDP = 150W, VRAM 12GHz).

Szczególnie 14GHz na pamięciach na nowym BIOS'ie to kwestia czystej loterii, bo producenci GPU nie mają możliwości prawidłowego przetestowania tego komponentu.

 

Słowem- kupując 5600XT z nową specyfikacją zostajesz beta-testerem.

 

Czytaj: omijamy outlety :E

 

Cena pewnie z czasem spadnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać na brzoskwinie 5700 pulse jest tańszy od 5600 XT pulse - ktoś chyba zgłupiał. W obecnych cenach 5600 XT nie ma racji bytu podobnie jak 5500 XT - kompletna porażka.

 

xD

 

Jaki sklep takie ceny :E

 

 

A tak na poważnie, ceny są jakie są bo podaż nie nadąża za popytem. Trzeba poczekać aż się to zmieni albo kupić coś innego

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu padła mi XFX 7950, już klikałem do koszyka pulsa 5600 i mnie wywaliło i pokazało brak na stanie :E

Perspektywa całkowitej zmiany kompa i taki zawód :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości szukam recenzji PowerColor RX 5700 (standard version) tą mniejszą od Red Dragona? Ktoś może trafił na jakąś recke lub filmik z pokazanym PCB?

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać na brzoskwinie 5700 pulse jest tańszy od 5600 XT pulse - ktoś chyba zgłupiał. W obecnych cenach 5600 XT nie ma racji bytu podobnie jak 5500 XT - kompletna porażka.

To cena sztucznie zawyżana. Nie ma karty w dystri - pompujemy cenę do poziomu przy którym nikt się nią nie zainteresuje, ale dalej będzie ona widniała jako dostępna do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test antilag on/off w crysis 3 , i zegary na pewnych lokacjach jak spadały tak spadają, może są minimalnie wyższe , ale to nie jest powyżej 1300mhz .

O ile w cs go ten anti lag pompuje fps, o tyle w crysis to jest raczej mało widoczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z crysis'em problem był również z Vegą o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości szukam recenzji PowerColor RX 5700 (standard version) tą mniejszą od Red Dragona? Ktoś może trafił na jakąś recke lub filmik z pokazanym PCB?

Kiedyś tez szukałem ale nic nie znalazłem. Zdaje mi się ze w tym temacie ktoś pisał ze kupił zwykła wersje Power Color rx5700 tylko nie pamietam która. Pisał ze dobrze się sprawuje. Poszukaj i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proshopie demo jest pulse rx5700xt za 1480zl jeszcze dokładają grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z crysis'em problem był również z Vegą o ile dobrze pamiętam.

Pod W10 jest problem na wszystkich kartach AMD. Najmniejszy na Polarisach i wcześniejszych GCN, największy na Vedze, a na Navi gdzieś pośrodku. Pod W7 nie ma różnic między architekturami 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod W10 jest problem na wszystkich kartach AMD. Najmniejszy na Polarisach i wcześniejszych GCN, największy na Vedze, a na Navi gdzieś pośrodku. Pod W7 nie ma różnic między architekturami 8:E

Czyli to Windows takie zly a nie karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z rx 580 na win 10 nie miałem jeszcze żadnych problemów. No ale fakt, w crysisa 3 to akurat nie grałem.

-

A czekaj miałem jeden problem. Od ostatnich kilku aktualizacji do poprawnego pobrania i zainstlowania sterowników od AMD musisz posiadać uruchomioną usłguę updatów windowsa 10. A ja, jako mondry obywatel funkcję usunąłem trwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Windows takie zly a nie karty :E

Raczej karty dobre, tylko sterowników nie potrafią pod W10 ogarnąć 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z rx 580 na win 10 nie miałem jeszcze żadnych problemów. No ale fakt, w crysisa 3 to akurat nie grałem.

-

A czekaj miałem jeden problem. Od ostatnich kilku aktualizacji do poprawnego pobrania i zainstlowania sterowników od AMD musisz posiadać uruchomioną usłguę updatów windowsa 10. A ja, jako mondry obywatel funkcję usunąłem trwale.

Mondry obywatel uzywa DDU i nie korzysta z automatu ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z rx 580 na win 10 nie miałem jeszcze żadnych problemów. No ale fakt, w crysisa 3 to akurat nie grałem.

-

A czekaj miałem jeden problem. Od ostatnich kilku aktualizacji do poprawnego pobrania i zainstlowania sterowników od AMD musisz posiadać uruchomioną usłguę updatów windowsa 10. A ja, jako mondry obywatel funkcję usunąłem trwale.

Ja tak samo na RX 580 ZERO problemów , mogę powiedzieć że sterowniki są świetne dopracowane :D. Cały czas myślę o zmianie na RX 5700 ale jak widzę listę błędów to chyba jeszcze poczekam... ;)

"możliwe wyświetlenie czarnego ekranu podczas użytkowania komputera z kartą z serii Radeon RX 5700"

No i oczywiście problem z zegarami pamięciami na monitorach 75Hz i 144Hz gdzie AMD nawet nie widzi problemu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nowych sterownikach nadal nie są pamiętane ustawienia undervolt (po restarcie wróciło do default), ponadto nie działa tryb pół pasywny jak tylko swoją krzywą wiatraków chcemy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaka jest obecnie najbardziej stabilna wersja sterowników dla radeonów rx 5700 i xt? 19.12.2 czy 20.1.3 albo 4? Bo wydajność lepsza na tych nowszych tylko jak ze stabilnością ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaka jest obecnie najbardziej stabilna wersja sterowników dla radeonów rx 5700 i xt? 19.12.2 czy 20.1.3 albo 4? Bo wydajność lepsza na tych nowszych tylko jak ze stabilnością ;/

Ja bym polecal instalowac najnowsze bo powli cos tam naprawiaja, napewno nowsze sterowniki nie sa w niczym gorsze do starszych a maja wiecej poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać na brzoskwinie 5700 pulse jest tańszy od 5600 XT pulse - ktoś chyba zgłupiał. W obecnych cenach 5600 XT nie ma racji bytu podobnie jak 5500 XT - kompletna porażka.

 

Kto normalny kupuje w tym sklepie? Trudno dostępny AOC 24G2U dostali i wywindowali od razu cenę do 999złociszy( a były nawet po 750zł) efekt. nikt ich nie kupił odkąd dostali. Dlatego omijam takie sklepy typowo komputerowe lansujące się na wszelkich forach i opłacające wszelakich "wiarygodnych" łysych i herbacianych jutuberówszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nowych sterownikach nadal nie są pamiętane ustawienia undervolt (po restarcie wróciło do default), ponadto nie działa tryb pół pasywny jak tylko swoją krzywą wiatraków chcemy zrobić.

 

Fast boot w windowsie wyłączony? U mnie zapamiętuje do czasu fail startu kompa/resetu .

 

Dziś będę wiedział jak navi spisuje się na intelu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tymi ustawieniami uv też jest problem. Raz zapamiętuje i kilka dni jest spokój, aż tu przy którymś restarcie wraca na domyślną wartość. Chodzi o samo napięcie, bo zegar pozostaje taki jak ustawiłem. Na Adrenalinkach 2019 nie widziałem tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownik pierwszy z 2020roku zainstalowany . Dziś będę robił testy wydajnosciowe , wiec nie instaluje nowszego , żeby mi wyniki się zgadzały :) .

 

Mi się resetuję , jak chce wejść do biosu na kablu dp, to ekran czarny i nic się nie pojawia . Więc muszę wyłączyć pc włącznikiem , przepiąć kabel i dopiero wejść do biosu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast boot w windowsie wyłączony? U mnie zapamiętuje do czasu fail startu kompa/resetu .

 

Dziś będę wiedział jak navi spisuje się na intelu:)

Jakiego intela bedziesz testował ? ApeX Legends testujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...