Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak apex i nie tylko.

I5 9600kf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apex i nie tylko.

I5 9600kf

To zrób test też w rotr :) W jakimś AC też by się przydało.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rotr nie ma problemu , z assasynami gorzej bo nie mam dostępu :E .

 

I tak zanim wrzucę wyniki z solidnego oc to nawet tydzień minie , dawno nie miałem intela, i muszę sobie przypomnieć oc ram na nim. Dziś zapewne wrzucę ram 3600-3800mhz z głównymi timingami ręcznie i z tymi ktore znam, suby bede musiał rozgryźć. Z oc Cpu większego problemu nie będę miał. Ale to i tak wymaga chwili, żeby testować stabilność i wyczuć zachowanie nowej platformy:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tymi ustawieniami uv też jest problem. Raz zapamiętuje i kilka dni jest spokój, aż tu przy którymś restarcie wraca na domyślną wartość. Chodzi o samo napięcie, bo zegar pozostaje taki jak ustawiłem. Na Adrenalinkach 2019 nie widziałem tego problemu.

 

Mam tak samo, napięcie wskakuje na 1200mV a zegar zostaje mój, ale czasami wszystko mi resetuje więc nie ma reguły. Nauczyłem się włączać najpierw HWiNFO64, potem sterownik żeby sprawdzić czy jest undervolt, po sesji grania sprawdzam w HWiNFO64 czy wszystko było ok (napięcie czy nie przekoczylo mojego, rpm i temperatury oczywiście). Jakiś czas temu miałem sytuację, że sterowniki z UV w trakcie gry wskoczyły na stock i grałem parę godzin przy 95 st Hot spot i 90 st pamięci (choć to jeszcze nie tragedia w porównaniu do referencyjnych kart).

 

Mam wyłączony fast boot w Windows.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rotr nie ma problemu , z assasynami gorzej bo nie mam dostępu :E .

 

I tak zanim wrzucę wyniki z solidnego oc to nawet tydzień minie , dawno nie miałem intela, i muszę sobie przypomnieć oc ram na nim. Dziś zapewne wrzucę ram 3600-3800mhz z głównymi timingami ręcznie i z tymi ktore znam, suby bede musiał rozgryźć. Z oc Cpu większego problemu nie będę miał. Ale to i tak wymaga chwili, żeby testować stabilność i wyczuć zachowanie nowej platformy:)

Brałeś z outletu proshop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, bym nie przepłacił za nowego :P .

niecałe 1100zł płyta + procek mnie wyszły , zaraz przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny kupuje w tym sklepie? Trudno dostępny AOC 24G2U dostali i wywindowali od razu cenę do 999złociszy( a były nawet po 750zł) efekt. nikt ich nie kupił odkąd dostali. Dlatego omijam takie sklepy typowo komputerowe lansujące się na wszelkich forach i opłacające wszelakich "wiarygodnych" łysych i herbacianych jutuberówszczerbaty.gif

To rozumiem kupujesz tylko w undergroundzie u Zybysia co sprowadza części z NRD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem kupujesz tylko w undergroundzie u Zybysia co sprowadza części z NRD?

haha w sedno :lol2:

 

Tak jakby podnoszenie cen gdy popyt jest wiekszy niz podaz oraz brak towaru w sklepie bylo czyms nowym a robia tak wszyscy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, bym nie przepłacił za nowego :P .

niecałe 1100zł płyta + procek mnie wyszły , zaraz przeszczep.

Też się zastanawiałem ale na razie staram sie powstrzymywać z grzebaniem w kompie do 10gen Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, napięcie wskakuje na 1200mV a zegar zostaje mój, ale czasami wszystko mi resetuje więc nie ma reguły. Nauczyłem się włączać najpierw HWiNFO64, potem sterownik żeby sprawdzić czy jest undervolt, po sesji grania sprawdzam w HWiNFO64 czy wszystko było ok (napięcie czy nie przekoczylo mojego, rpm i temperatury oczywiście). Jakiś czas temu miałem sytuację, że sterowniki z UV w trakcie gry wskoczyły na stock i grałem parę godzin przy 95 st Hot spot i 90 st pamięci (choć to jeszcze nie tragedia w porównaniu do referencyjnych kart).

 

Mam wyłączony fast boot w Windows.

Nie lepiej Ci używać AMD Link ? Klika kliknięć i widać wszystkie parametry w telefonie albo tablecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na bieżące parametry to może i wygodniej, ale w HWiNFO64 mam kilka wykresów i fajnie wszystko widać jak w czasie co ze sobą korelowało przez długi czas. I chyba w link nie ma wszystkich 4-5 temperatur na GPU, rpm wiatraków w obudowie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy macie również problem z BF5 na RX 5700 XT NItro+. Na DX11 po kilku/kilkunastu minutach wywala z gry, a czasami potrzebny restart komputera. Na DX12 mam straszne spadki FPS'ów. Zużycie VRAM oscyluje w granicy 4,3 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy macie również problem z BF5 na RX 5700 XT NItro+. Na DX11 po kilku/kilkunastu minutach wywala z gry, a czasami potrzebny restart komputera. Na DX12 mam straszne spadki FPS'ów. Zużycie VRAM oscyluje w granicy 4,3 GB.

Jak na DX12 masz dropy gdzie fps jest więcej jak DX11 to masz ostro zwalony system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zwalony system. Jest to popularna przypadłość BF-a - wystarczy w sieci poszukać. Na DX11 problemy nie powinny występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer tydzień temu poskładałem, więc system jest czysty. Na zagranicznych forach również ludzie wspominają o tym problemie. Ostatnie dni grałem na DX12 i było w miarę, ale dzisiaj po aktualizacji jest znacznie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zwalony system. Jest to popularna przypadłość BF-a - wystarczy w sieci poszukać. Na DX11 problemy nie powinny występować.

Jeszcze sie nie spotkalme zeby na dobrze skonfigurowanym PC bf5 nie dzialal dobrze na dx12. Znam historie bfa od premiery , nic szukac nie musze ;)

 

Komputer tydzień temu poskładałem, więc system jest czysty. Na zagranicznych forach również ludzie wspominają o tym problemie. Ostatnie dni grałem na DX12 i było w miarę, ale dzisiaj po aktualizacji jest znacznie gorzej.

Ale wiesz ze po zmianie sterownikow i ew systemu oraz zainstalowania gry na nowo gra instaluje shadery i podczas rozgrywki kazda mapa potrafi scinac na dx12 do 30min, trzeba to ograc i pozniej dziala jak maslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z synchronizacją pionową żadnych problemów na DX11, a przy okazji cisza na biurku. Na reddicie przeczytałem że lepiej podłączyć kartę przy pomocy dwóch kabli pci-e 8pin. W moim przypaku kartę mam podłączoną jednym kablem 2x8 pin, zasilac seasonic focus gold plus 650W. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie tam na 1080 GTX BF, Andromeda i NFS Heat wywalały jak miałem albo ustawiony DX12, albo zbyt wysoką rozdzielczość, albo zbyt niski plik stronicowania - nawet 8 GB musiałem ustawiać. Frostbite jest tak sobie zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Origins FHD Utra, Ryzen 1700, 4Ghz RX5700xt 1,1v PL +10%. Niestety zegary skaczą.

ac-origins-ultra-fhd-ryzen-1700-4ghz-rx5700xt.jpg

 

AC Origins 1440p Utra, Ryzen 1700, 4Ghz RX5700xt 1,15v PL +10%

Assassin-s-Creed-Origins-29-01-2020-00-49-03.png

 

To sa jakies jaja :) Wyniki identyczne, a nawet ze wskazaniem na 1440p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne jaja, tylko limit ze strony CPU z uwagi na skopane stery AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne jaja, tylko limit ze strony CPU z uwagi na skopane stery AMD ;)

To ja wiem ale liczyłem jednak na niższy wynik w 1440p niż 1080p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test pewnie nie jest idealnie powtarzalny, stąd różne rzeczy może pokazać przy bardzo zbliżonej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne jaja, tylko limit ze strony CPU z uwagi na skopane stery AMD ;)

 

Heh... Zaczynam krucjatę z tępieniem informacji o "zwalonych sterach AMD". Skrócona wersja poniżej:

Mają one inny narzut na procesor, inne podejście do kolejkowanie zadań i to tyle. W jednym przypadku przynosi to korzyści, w innym nie. Raz wygrywa Vega raz 1080 (w starszych generacjach), co nie oznacza że sterowniki jednych lub drugich są "skopane". Programiści silnika mogą się dostosować do zmiennych podejść (patrz Forza 4, GOW 5, Prey, Metro, RDR2), lub nie (patrz wszystko od UBI z wyjątkiem Division) .

Nic nie jest zepsute, jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test pewnie nie jest idealnie powtarzalny, stąd różne rzeczy może pokazać przy bardzo zbliżonej wydajności.

Robiłem test kilka razy po kolei w każdej rozdzielczości i różnice były w poniżej 100 klatek. Także powtarzalnośc jest dobra. Pierwszy przebieg zawsze był niższy ale też 1080 ma praktycznie tym samym poziomie co 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ale liczyłem jednak na niższy wynik w 1440p niż 1080p...

Nie ujmujac ci ale serio ta karta i ten proc do 1080p to jest jedna z nagorszych opcji, tu sie prosi o monitor 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...