Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie AMD tak powiedziało? Widziałem wersję, że a) Navi to ostatni GCN, b) Navi to zupełnie nowa mikroarchitektura. Obie jako zwykłe ploty.

Na oficjalnym harmonogramie. Nowa archi została wskazana po Navi. Zresztą radzę nie napalać się na Navi, bo nie zapowiada się, by to było coś dobrego. Krążą już plotki, że "Navi to katastrofa", tak więc cudów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym harmonogramie. Nowa archi została wskazana po Navi. Zresztą radzę nie napalać się na Navi, bo nie zapowiada się, by to było coś dobrego. Krążą już plotki, że "Navi to katastrofa", tak więc cudów nie będzie.

Tam jest tylko "Next-Gen", co jest bardzo niejednoznaczne. Przecież taki GCN3 to była kolejna generacja, pomimo że przed nim też był GCN.

 

A patrząc po wynikach jakie osiąga to przy tych parametrach faktycznie nie zachwyca. Chociaż koniec końców liczą się koszty produkcji, więc zobaczymy. Na pewno cokolwiek to jest nie wygląda na GCN.

 

W ogóle mógłbyś zalinkować tę katastrofę, bo chętnie przeanalizuję temat :D

Edytowane przez szatkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli? https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx50&did1=71874520&os1=Windows&api1=dx&hwtype1=dGPU&hwname1=AMD+66AF%3AF1&did2=48423178&os2=Windows&api2=dx&hwtype2=dGPU&hwname2=AMD+Radeon+RX+580+Series

 

Oznaczenie wskazuje Radeon VII, ale to mogło być ustawione w sterowniku tymczasowo. Zestaw instrukcji jest jedną generację w przód (gfx1010). Do tego 20CU i zegar 555MHz, co by wskazywało, że jednostka będzie 4 razy szersza (jeśli zegary prawidłowo odczytał). No i w takim układzie wątpię, że to kolejny GCN. I dobrze, 6 generacji to by było za dużo.

Szalu nie robia 10-20% lepsze wyniki offscreen Edit: biorac pod uwage 20cu jest dobrze

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz analizować wpisy na Twitterze? Konkretów nie ma żadnych, gdyby były, to bym je już znał. Z tego co się dowiadywałem, to "czegoś" nie potrafią ogarnąć i może być kolejne opóźnienie. W sumie według harmonogramu AMD Navi miało być na początku 2018 roku, także już jest opóźnione o rok. Nie ma obecnie nawet tyle info, by można było napisać plotkarskiego newsa, więc wiadomo jedynie, że jest źle, ale dlaczego tak jest, już nie wiadomo.

 

Kolejne wersje GCN nigdy nie były oznaczane na harmonogramach i w dokumentach jako nowa generacja czegokolwiek. Teraz ma być zupełnie nowe archi, Arcturus miałby być pierwszym nowym GPU bez tego upośledzonego GCN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage 20cu jest dobrze

Tak, tylko zwróć uwagę, że zegar zgłasza jako 555Mhz i według benchmarków, które zależą tylko od flopsów jest porównywalny z 580. Dlatego jeden CU musiałby być 4 razy szerszy (w sensie 4 razy więcej jednostek do młucenia floatów). To wskazuje nową architekturę, bo takich zmian nie da się wprowadzić w oderwaniu od całej reszty. Nawet jeśli źle odczytuje zegar to przy taktowaniu powyżej 1Ghz jednostki muszą być przynajmniej dwukrotonie szersze.

 

Chcesz analizować wpisy na Twitterze? Konkretów nie ma żadnych, gdyby były, to bym je już znał. Z tego co się dowiadywałem, to "czegoś" nie potrafią ogarnąć i może być kolejne opóźnienie. W sumie według harmonogramu AMD Navi miało być na początku 2018 roku, także już jest opóźnione o rok. Nie ma obecnie nawet tyle info, by można było napisać plotkarskiego newsa, więc wiadomo jedynie, że jest źle, ale dlaczego tak jest, już nie wiadomo.

Tak, ludzie czasem w takich plotkach piszą ewidentne bzdury, więc przynajmniej można je wykluczyć :D

 

Nie zamierzam nawet dyskutować o znaczeniu "Next-Gen", bo nomenklatura na slajdach nigdy nie była zbyt spójna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te informacje o katastrofie pochodziły z jednego źródła to można. Ale pochodzą co najmniej z trzech różnych, także jeszcze raz radzę się nie napalać na Navi. AMD ma ostatnio swego rodzaju tradycję, że w przypadku GPU nie potrafią ogarnąć właściwie żadnej premiery, a każda kolejna ich karta wypada zabawniej od poprzedniej. W ich interesie byłoby szybkie wprowadzenie Navi. Jeśli nie są w stanie nic o tym powiedzieć, to dobrze nie wróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic nie zalinkowałeś, a ja chętnie bym zobaczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie chce tego szukać. Bo i po co miałbym? Powiedziałem co widziałem, powiedziałem o czym rozmawiałem. Poczekaj na wideo od Adoreda, bo nawet tak skrzywiona w stronę AMD osoba jak on wspomina o problemach Navi i też pisze o plotkach w stylu "navi is a nightmare". Nie chce mi się przekopywać sieci dla czegoś tak nieistotnego, a widzę, że przy pomocy Google nie jest to takie łatwe w przypadku serwisów społecznościowych. A swoich konwersacji z fejsa/telefonicznych na ten temat Ci przecież nie pokażę. Na razie mamy wiedzieć tylko tyle, że Navi będzie serią kart ze średniej półki i tyle. Choć to chyba wiedzą wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Nowe karty graficzne od amd, będą odpowiedzią na karty z średniej półki, które zaprezentowała w tym roku nvidia?

(gtx 1660 ti oraz rtx 2060?)

Tak jak w 2016 roku, będą to następcy rx 470 oraz rx 480?

Karty, które będą masowo produkowane w 7nm, do konsol nowej generacji? np. PS5

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie jestem zainteresowany od momentu jak usłyszałem że to "średnia półka", zresztą rynek mamy tak nasycony nowymi kartami i prawie nowymi używkami że każdy spokojnie coś może sobie wybrać, także nie ma się czym podniecać, szczególnie mając w pamięci premiery kart AMD z ostatnich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym harmonogramie. Nowa archi została wskazana po Navi. Zresztą radzę nie napalać się na Navi, bo nie zapowiada się, by to było coś dobrego. Krążą już plotki, że "Navi to katastrofa", tak więc cudów nie będzie.

gdyby miała być katastrofa to szkoda było by w ogóle wypuszczać te układy na rynek, lepiej było by odświeżyć polarisa w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno, skoro to sredni segment czyli pewnie nie ebdzie to bardziej wydajne jak rtx 2060-2070. To co takiego nowa archi zaprezentuje bo rownie dobrze mogliby polarisa zrobic w 7nm. Byc moze sprawnosc energetyczna ale cos wiecej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray tracing, variable shading, działające primitve shadery i NGG. To tak na szybko.

 

Układ z benchmarku przy normalnych zegarach powinien wylądować w okolicach 2070, ale to jest właśnie średnia półka w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno, skoro to sredni segment czyli pewnie nie ebdzie to bardziej wydajne jak rtx 2060-2070. To co takiego nowa archi zaprezentuje bo rownie dobrze mogliby polarisa zrobic w 7nm. Byc moze sprawnosc energetyczna ale cos wiecej :hmm:

 

 

skoro taki gigant jak nvidia doprowadził do implementacji rt w aż dwóch grach , gdzie karty na rynku sa już ponad poł roku, to co może wprowadzić amd ze swoim udzialem w rynku i wielokrotnie mniejszym budżetem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ z benchmarku przy normalnych zegarach powinien wylądować w okolicach 2070, ale to jest właśnie średnia półka w 7nm.

Marketingowcy zrobili ludziom g***o z mózgów - 2070 za 2500zł to jest średnia półka? Pewnie 2060, czyli 1600 zł to już jest niska półka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketingowcy zrobili ludziom g***o z mózgów - 2070 za 2500zł to jest średnia półka? Pewnie 2060, czyli 1600 zł to już jest niska półka?

Czytaj ze zrozumieniem. W 7nm to mogą zbudować kartę na poziomie 2070 w cenie 1000-1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. W 7nm to mogą zbudować kartę na poziomie 2070 w cenie 1000-1500zł.

 

I właśnie takie mają plany. Pierwotne przecieki mówiły o premierze pod koniec 2019 r., ale najnowsze mówią o premierze wraz z Ryzen 3000, czyli w lipcu/sierpniu. To wcale nie jest niemożliwe, bo te ceny to czysta chciwość NVIDII i nic więcej.

Edytowane przez BOLOYOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takie mają plany. Pierwotne przecieki mówiły o premierze pod koniec 2019 r., ale najnowsze mówią o premierze wraz z Ryzen 3000, czyli w lipcu/sierpniu. To wcale nie jest niemożliwe, bo te ceny to czysta chciwość NVIDII i nic więcej.

Napewno amd bedzie rozdawac karty za pol darmo, tak jak nowy radeon ktory stoi po 4k :E A amd musialo obnizyc ceny 580/590 bo nvidia rozjechala ich w tym segmencie nowymi kartami. No ale jak widac sa marzyciele AMD ;) Mozna narzekac na nvidia ale to co robi AMD to jest jeszcze gorsze i malo kto o tym mowi :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takie mają plany. Pierwotne przecieki mówiły o premierze pod koniec 2019 r., ale najnowsze mówią o premierze wraz z Ryzen 3000, czyli w lipcu/sierpniu. To wcale nie jest niemożliwe, bo te ceny to czysta chciwość NVIDII i nic więcej.

Akurat miałem na myśli Nvidię :D AMD ma wyższe koszty produkcji, więc nie schodzą z cenami jeśli nie muszą.

Edytowane przez szatkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno amd bedzie rozdawac karty za pol darmo, tak jak nowy radeon ktory stoi po 4k :E A amd musialo obnizyc ceny 580/590 bo nvidia rozjechala ich w tym segmencie nowymi kartami. No ale jak widac sa marzyciele AMD ;) Mozna narzekac na nvidia ale to co robi AMD to jest jeszcze gorsze i malo kto o tym mowi :E

 

 

3200 zł jeśli już i przypominam, że te karty mają 16 GB pamięci HBM, która tania nie jest i stanowi prawie połowę ceny karty. Także śmiej się śmiej, a ja sobie poczekam i zobaczę. Na pewno nie dam 1600+ zł za kartę serii 60 od Nvidia.

Edytowane przez BOLOYOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Napewno amd bedzie rozdawac karty za pol darmo, tak jak nowy radeon ktory stoi po 4k :E A amd musialo obnizyc ceny 580/590 bo nvidia rozjechala ich w tym segmencie nowymi kartami. No ale jak widac sa marzyciele AMD ;) Mozna narzekac na nvidia ale to co robi AMD to jest jeszcze gorsze i malo kto o tym mowi :E

 

co takiego gorszego niz nvidia robi AMD ? jak znasz dobrze angielski i masz godzine to polecam

przypomnisz sobie, albo sie dowiesz dlaczego pozycja NVIDIA jest taka mocna i do czego sa zdolni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę się nie napalać na Navi inaczej znowu będzie płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego gorszego niz nvidia robi AMD ? jak znasz dobrze angielski i masz godzine to polecam

przypomnisz sobie, albo sie dowiesz dlaczego pozycja NVIDIA jest taka mocna i do czego sa zdolni :).

Nie wiem czy gość siedzący w kieszeni u AMD jest obiektywny w tego typu sprawach :D

 

W ogóle podoba mi się logika wyżej, Radeon VII jest drogi, bo jest drogi, ale RTXy są drogie, bo Nvidia jest chciwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Nie wiem czy gość siedzący w kieszeni u AMD jest obiektywny w tego typu sprawach :D

 

W ogóle podoba mi się logika wyżej, Radeon VII jest drogi, bo jest drogi, ale RTXy są drogie, bo Nvidia jest chciwa :D

 

u AMD w kieszeni? AdoredTV? Każdy kto punktuje nieuczciwe praktyki jest na czyichś uslugach ?

 

Tak czy inaczej, ten material jest oparty na dostepnej informacji, bo to przeciez tylko research , ktory pozbieral wiadomosci 'do kupy'. Wnioski mozna sobie wyciagnac samemu i wyjda podobne.

 

Radeon VII musial sie pojawić bo sytuacja jest jaka jest, to nie miala byc karta do masowej sprzedaży i jest baaaardzo droga w produkcji. W dodatku 16gb hbm ma zalety przy zastosowaniach innych niz granie.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200 zł jeśli już i przypominam, że te karty mają 16 GB pamięci HBM, która tania nie jest i stanowi prawie połowę ceny karty. Także śmiej się śmiej, a ja sobie poczekam i zobaczę. Na pewno nie dam 1600+ zł za kartę serii 60 od Nvidia.

https://www.x-kom.pl/p/478675-karta-graficzna-amd-asrock-phantom-gaming-x-radeon-vii-16g.html

 

To jest 3200z??

 

Czekaj sobie na navi jak dla ciebie wydajnosc prawie gtxa 1080 plus RT i DLLS za 1650zl to duzo to zobaczysz jak sie rozczarujesz navi, nie wiem na co ty liczysz ale napewno tego nie uswiadczysz, fani amd jak zawsze czekaja, jak nie na karty to na te lepsze sterowniki, ktore w magiczny sposob przyspieszaja karty po latach :E

 

co takiego gorszego niz nvidia robi AMD ? jak znasz dobrze angielski i masz godzine to polecam

przypomnisz sobie, albo sie dowiesz dlaczego pozycja NVIDIA jest taka mocna i do czego sa zdolni :).

No wlasnie nic nie robia i kazda premiera to klapa, postep znikomy wiec za co chwalic mozna AMD :hmm: Ja jako konsument z gotowka w reku nawet nie spojrze na AMD bo nie maja nic do zaoferowania a szkoda. Nie musze ogladac zadnych filmow jakiegos typka, nvidia jest mocna bo prze do przodu i jest w tym dobra. Produkty same sie bronia wydajnoscia,nie potrzeba tu filozofi z YT.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...