Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym chciał zmienić monitor, na co zwracać szczególną uwagę, żeby nie było zgrzytów jak z tym? Wystarczy tabela z manualu czy jest coś jeszcze?

 

Dobre pytanie. Nie do końca jest jasne, co jest problemem. Jak dla mnie - jakaś komunikacja monitor -> karta. Monitor wysyła listę trybów, karta coś wybiera, a monitor mówi NI.

Chyba najlepiej brać coś z możliwością zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na i7 6700 iGPU / quadro któreśtam. Także DisplayPort, 60Hz FullHD.

Na zimno do biosu da radę, ale już z menu windows do uefi (shift restart -> opcje rozruchu) był czarny ekran. Podłączenie ponownie kabla wystarczało, ale jest to irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta zlapie blackscreena w biosie , to przełożenie kabla nie da obrazu :) . Mam przewód 19pin display port . 20 pin powodował podswietlanie się portow karty , po wyłączeniu pc, podobno 20pin jest szkodliwy dla naszego sprzętu . Co nie zmienia faktu, ze prawdopodobnie te problemy z wybudzaniem sa powiązane w jakiś sposób z monitorem . Raz chyba po przewodzie dp wszedlem do biosu i był obraz , ale chyba wtedy nie mialem zainstalowanych sterowników od karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta zlapie blackscreena w biosie , to przełożenie kabla nie da obrazu :) .

No patrz a mi właśnie to pomagało za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, ze u każdego jest inne zachowanie . Jak widać mozna próbować przełożyć kabel i może akurat pomoże. Na początku mialem 20pin display port i myślałem, ze to wina kabla , ale niestety na 19pin jest tak samo . 20pin odlaczylem osobiście, więc mam 100% pewności, że go nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym display port 20pin vs 19pin ?? Standardem jest 20 pin i taki kabel mam i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa wersja AMD Link, może stery nowe zaraz wrzucą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, te najnowsze wrzucą jako wersja stable a nie beta. Najnowszy ster w forzie daje więcej fps , robiłem testy wczoraj i tydzien temu na tym najnowszym . 18fps więcej w benchu fullhd na ultra ustawieniu . Jakby nie patrzył ponad 10% więcej. 153 vs 172 . Chociaż podejrzewam, ze różnica polega tylko na utrzymywaniu wyższego zegara w fullhd . Na przedostatnim sterowniku , hwinfo średni zegar gpu mi wyliczyło na 1600mhz , wiec troszke biednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem na wykopie:

 

"PSA dla właścicieli GPU Navi czyli 5700(XT) i pochodnych, którzy mają problemy z samoczynnym obniżaniem się taktowania, zwłaszcza widoczne w starszych, mniej wymagających grach bądź na niskich ustawieniach.

 

Szybciej niż AMD uporali się z tym użytkownicy lol

 

Winnym okazała się instrukcja ULPS w rejestrze - pozostałość po crossfireX - tryb uśpienia dla podrzędnej karty przy setupie crossfire (odpowiednik nvidiowego SLI) z dwoma bądź więcej GPU. Z jakiegoś powodu karty graficzne Navi były wykrywane właśnie jako to drugie GPU, które system usypiał by nie zużywać niepotrzebnie energii.

 

Można tą instrukcję wyłączyć w rejestrze, nazywa się EnableULPS

 

Dla laików instrukcja tutaj https://community.amd.com/thread/176003"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem na wykopie:

 

"PSA dla właścicieli GPU Navi czyli 5700(XT) i pochodnych, którzy mają problemy z samoczynnym obniżaniem się taktowania, zwłaszcza widoczne w starszych, mniej wymagających grach bądź na niskich ustawieniach.

 

Szybciej niż AMD uporali się z tym użytkownicy lol

 

Winnym okazała się instrukcja ULPS w rejestrze - pozostałość po crossfireX - tryb uśpienia dla podrzędnej karty przy setupie crossfire (odpowiednik nvidiowego SLI) z dwoma bądź więcej GPU. Z jakiegoś powodu karty graficzne Navi były wykrywane właśnie jako to drugie GPU, które system usypiał by nie zużywać niepotrzebnie energii.

 

Można tą instrukcję wyłączyć w rejestrze, nazywa się EnableULPS

 

Dla laików instrukcja tutaj https://community.amd.com/thread/176003"

 

 

Ulps 0:

 

f3b5b239312b47da.jpg

 

Ulps 1:

2f50d9df64115490.jpg

 

Najnowszy sterownik, prawdopodobnie ulps ustawia na 0 , stąd też wczoraj dostrzegłem różnicę w wynikach :).

 

 

W cs go , coś tam daję ta zmiana, ale bez antilag nadal jest trochę mniej fps w benchu, dokładnie o 30fps , względem antilag on, wcześniej różnica była na poziomie 100fps. Na amd navi 600fps nie wbiję w cs go fullhd, nawet na 4.45ghz i ramie 3800mhz cl14 :E . Od 4.25ghz fpsy nie rosną nic a nic w tej grze. Ale to i tak dla testu, ostatnio grałem 1 mecz to nie narzekałem bo te okolice 300 cały czas mam. Ciekawe, czy w apexie karta będzie lepiej zarządzać zegarem, nie chce mi się go teraz uruchamiać :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, lepiej pozno nic wcale :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z 10sek roboty, a efekt jakiś jest. Pewnie znajdzie się więcej gier niż cs go i forza w fullhd , gdzie będzie czuć korzyści z zmiany ustawienia w rejestrze :) .

Dzięki za wrzutkę, bo bym nawet nigdzie na ten temat nie wyczytał. Wieczorem zobaczę w apexie, czy już mi tak zegara gpu nie dusi w miastach, bo teoretycznie procek ma jeszcze zapas na wątkach, a fps sobie pływały wraz z zegarem gpu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p jakas zmiana widoczna?? Tam tez nie zawsze sa max zegary.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze musiałbym wrzucić tą rozdzielczość superwirtualną , ale ... Ets2 , obciążenie karty cały czas 99% , zegar nie spada jak z tą opcją na 1 , więc jest konkret . Wcześniej zegary pływały, widać że do fullhd to jest złoty środek do wykorzystania potencjału karty.

W skrócie , odpalacie regedit, w opcji znajdź , wpisujecie "ULPS" , z dużych , znajduję wpis, otwieracie zmiana z 1 na 0 , zapisujecie , reset pc i już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie tak, że z nowymi sterownikami te rejestry znowu ustawią się na 1? Ciekawe czy tak było zawsze w sterownikach/rejestrach czy dopiero w którejś konkretnej wersji to wrzucili.

 

Edit. Ok doczytałem, że trzeba to będzie robić za każdym razem po instalacji sterowników, czyli amd przy nowych sterach już powinna wiedzieć o problemie i to zmienić w sterownikach. 

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie tak, że z nowymi sterownikami te rejestry znowu ustawią się na 1? Ciekawe czy tak było zawsze w sterownikach/rejestrach czy dopiero w którejś konkretnej wersji to wrzucili.

 

Edit. Ok doczytałem, że trzeba to będzie robić za każdym razem po instalacji sterowników, czyli amd przy nowych sterach już powinna wiedzieć o problemie i to zmienić w sterownikach. 

Novi pisal ze na najnowszych juz zmienili, tylko nie sa to WHQL stery i powoduja problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apex leży i kwiczy nadal , karta zegar po 1000mhz w mieście po aktualizacji mapy :E . Tu jedynie ratuję i7 8700k/9700k oc 5.0-5.2 z ramem na 4200cl15/16 na ciasno , żeby zapewnić więcej fps, ale i tak mam okolice 20fps więcej z tą opcją na 0. Nie chce mi się kombinować, bo chyba Jacekcz ma jeszcze tego k6 , to może bym znowu poszedł w intela, ale nie no , nie ma sensu. Dziś puszczam cpu na 4.45ghz i zobaczę , czy coś się poprawi.

Ale ogólnie reszta gier na plus.

W najnowszym sterze, prawdopodobnie ustawiają to na "0" , czyli tak jak teraz to ręcznie zrobiłem, ponieważ w forzie miałem identyczny wynik na najnowszym sterowniku, i na starszym z ręcznie zmienioną tą opcją, bez zmiany na starszym sterowniku widać różnicę 18fps w benchu.

Ale nie polecam najnowszego stera, do póki nie wydadzą wersji ostatecznej, ponieważ powodował u mnie blackscreeny . Myślałem, że problem z stabilnością oc mam, ale na stock miałem to samo.

Teraz puściłem test gpu : 2120mhz 1.13v , pl +15% (bios cichy) zegary w grach 1960-2010mhz , zużycie prądu przez gpu max 206w , czyli mam i zegar całkiem dobry, ciszej, chłodniej :thumbup: Wentylatory po swojemu ustawione, max 1300rpm kręcą, więc jest na prawdę cicho. Na razie dziwnych zjawisk nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wzrost wydajności po zmianie ulps na 0 w unigine Valley z ok 96 na 112 fps. W grach nie widzę, może w tych mniej zasobożernych, w SoTR nie ma (1 fps).

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi bardzo czule sa na UV, wczoraj gralem i niby wszystko ok a kilka razy odlaczalo monitor bo tak sie objawia zbyt niskie napiecie u mnie wiec sie wkurzylem i wszystkie suwaki max w prawo. W Metro pieknie 2090-2115Mhz leci, okupione jest to 2k rpm i 266W poboru ale raz sie zyje :lol2:

 

Jest wzrost wydajności po zmianie ulps na 0 w unigine Valley z ok 96 na 112 fps. W grach nie widzę, może w tych mniej zasobożernych, w SoTR nie ma (1 fps).

SoTR ta gra mocno cisnie po gpu wiec tutaj brak wzrostu calkiem uzasadniony. Ciekaw jestem w bfie5 jak to wyglada bo tam karta nawet w 1440p potrafi plywac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosta to daje Radeon™ Boost :E , u mnie w Apexie ładnie FPS poszły w góre , co prawda na RX580 ale myślę że na navi też będzie czuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdźe, w takim razie ja coś źle zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anti-lag daje boosta? U mnie 5 fps mniej.

 

Antilag daje boosta w cs go głównie .

W reszcie gier ciężko stwierdzić.

Dziś się poturlam na cpu 4.45ghz, zobaczymy o ile mi fps w apexie urośnie :E .

U mnie widzę, że blokadą fps w tej grze o dziwo jest procesor, i to głównie w miastach, poza miastami 240fps+ cały czas mogę mieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...