Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Anti-lag daje boosta? U mnie 5 fps mniej.

Anti Lag nie ma na celu dodania FPS. On synchronizuje GPU i CPU w grach [tak kolokwialnie wręcz mówiąc] i jeśli framerate jest stabilny - zmian nie ma. Jeśli jednak są spore wahania klatek... powinno być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cs go widać wpływ antilag.

Ale jak widać u mnie raczej bez formata się nie obędzie, jednak coś w systemie mi miesza i raz mam więcej fps raz mniej. Po aidzie widzę rozjazd l3 cache , manipulacja napięciami nie pomaga.

 

Cs go niskie Antilag OFF :

 

45d554dc462a1d91.jpg

 

 

Antilag on niskie :

 

133ddfbf14d77983.jpg

 

 

Antilag On wysokie:

 

0c502fabc4f01ac1.jpg

 

 

O ile rano sprawdzałem różnica była na poziomie 30fps , tak teraz różnica jest na poziomie 100fps . Więc albo mam namieszane w systemie, albo navi nie nadaję się do testowania fps w grach mniej wymagających fullhd, i jak jej zegary "wskoczą" to tyle fps wypluje. Tu tylko w 2 momentach w smoge karta idzie ponad 1800mhz, a tak to nawet do 500mhz spada

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC Origins w fhd nie widać żadnej poprawy po przełączeniu ulps z 1 na 0.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Origins i tak trzyma Cię procesor, więc skąd miałaby być poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Origins i tak trzyma Cię procesor, więc skąd miałaby być poprawa?

Poprawa w stabilności zegara, a nie jazdy w przedziale 1100-2000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta jazda zegara wcale nie przynosi spadków wydajności, a przynajmniej ja w powtarzalnych testach niczego takiego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta jazda zegara wcale nie przynosi spadków wydajności, a przynajmniej ja w powtarzalnych testach niczego takiego nie widziałem.

Tutaj ciezko powiedzieć, bo Ryzen 1700 jest za słaby żeby napędzić rx5700xt w fhd, to już ustaliliśmy wiele razy. W AC Origins gdzie spada zegar GPU spada tez ilość fpsow w grze ale równie dobrze może to być wynikiem narzutu sterowników na procesor. Jak miałem Ryzen 1700 połączony z gtx1070 to takich rzeczy nie było i w teście fhd było ponad 10000 klatek, teraz jest do 9000 klatek. Wina moim zdaniem jest jednak po stronie GPU/ sterowników, a nie słabości Ryzena.

 

Ciagle się zastanawiam, czy kupić Ryzen 3600, czy czekać do 4600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dokładnie tak jest. Sterowniki AMD są kompletnie skopane od strony CPU pod Origins i na tym samym procesorze w sytuacji ograniczania wydajności właśnie przez ten element masz dużo niższą wydajność niż na NV. Raczej nic z tym nie zrobią, skoro tyle czasu minęło i nadal to samo. Dlatego jak kupujesz NV, to płacisz więcej, ale przynajmniej masz w miarę przewidywalne osiągi, a tutaj nie bardzo.

 

Do 4600 to sobie długo musiałbyś czekać :P A ceny 3600 są całkiem całkiem, więc moim zdaniem nie ma na co czekać.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dokładnie tak jest. Sterowniki AMD są kompletnie skopane od strony CPU pod Origins i na tym samym procesorze w sytuacji ograniczania wydajności właśnie przez ten element masz dużo niższą wydajność niż na NV. Raczej nic z tym nie zrobią, skoro tyle czasu minęło i nadal to samo. Dlatego jak kupujesz NV, to płacisz więcej, ale przynajmniej masz w miarę przewidywalne osiągi, a tutaj nie bardzo.

 

Do 4600 to sobie długo musiałbyś czekać :P A ceny 3600 są całkiem całkiem, więc moim zdaniem nie ma na co czekać.

Hamuje mnie realne podejście do życia, nawet do hobby :) Monitor 60hz fhd i tv 60hz 4k. Nie lubie bawić się w sprzedawanie rzeczy i potem leżą u mnie kurza się i tracą na wartości :) Teraz muszę się zmusić żeby kilka smartfonów sprzedać :) q9300 czeka na sprzedaż już 4 lata...

 

Co do AC to może jednak wina leży po stronie sprzętowej radeonow, a nie sterowników. Przecież zrobiliby optymalizacje po te gry, jakby to było proste, tez nie liczę już na poprawę w tej serii gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład, w pierwszym Watch Dogs sobie poradzili i wielowątkowość działa prawidłowo, w drugim już nie (dlaczego? to pytanie do AMD). Zatem raczej nie winiłbym architektury. Tak czy inaczej, za parę lat może DX 11 wreszcie odejdzie na dobre do lamusa i wtedy problem sam się rozwiąże :E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rx5700xt, to nawet ryzen 3600 4.45ghz z ramem 3733mhz cl14 , w niektórych grach i miejscach to jest "mało" . Jedynie intel z zegarkiem 5.0ghz+ i ramem z 4000-4200 cl15/cl16 ratuję sytuację. Navi tak ma, jak procek czkawkę w grze dostanie to zegar leci od razu w dół, nie ma co ukrywać , rx5700xt do fullhd to jest bardzo mocna karta , ona raczej jest dedykowana pod 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug Może na to liczą :E

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem drivery poprzez prostą instalację - czyli przez menu w panelu sterownika. I już wiem co to black screeny. Odinstalowałem, zainstalowałem przez DDU. Działa jak ta lala :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuff nareszcie się pozbyłem moje rx5700 xt i tak stratny jestem sporo. teraz czekam na ampere i nowe konsole. już nigdy więcej kart od amd. do tego czasu będę ciupal na ps4 pro. dobrze ze w konsolach amd simiga idealnie, za sprawa tworcow gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta jazda zegara wcale nie przynosi spadków wydajności, a przynajmniej ja w powtarzalnych testach niczego takiego nie widziałem.

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem na 4.45ghz rysiu , i co ? Korzyści prawie 0 . Wszedłem na forum ea i problemem nie jest bottle procka, a sama gra. Zgodnie z sugestią tamtejszego forum , wrzuciłem sobie wirtualne 1440p i mam w mieście więcej fps niż w 1080p ...

Na tamtym forum pisali użytkownicy Nvidia i intela również, wiec jak widać optymalizacja gry leży w paru miejscach na mapie , a nie sprzet jest blokada ...

Przy okazji sobie testuje oc na 1440p, bo widzę po hotspocie, ze karta ma ciężej, więc o wiele szybciej powinienem wyłapać niestabilności. Jak na razie bez żadnych problemów karta śmiga. W reszcie gier , które ogrywam nie mam żadnych problemów, chociaż tytułów mam mało ściągniętych.

 

1440p widać, ze u mnie mocniej ora Cpu, hwinfo odnotowalo 100w poboru w pewnym momencie , zapewne sterownik przez ta virtualna rozdzielczość mocniej cisnie po Cpu.

 

f7f15984254cb365.jpg

 

 

 

Tu 1080p , widać fps spada , a karta się nudzi , tak samo Cpu ^^ .

 

 

c169b79a15cf68ef.jpg

 

 

Wczoraj dodali starą mapę i mam 200fps przez 99.9% czasu , gdzieś tam fps mignie na 190 w jakims momencie, ale nie jest to odczuwalne w żaden sposób, oczywiscie mowa o 1080p . Sprzęt sie nudzi , ale fps stosowne trzyma:) . Nie wrzuciłem większej ilości fps , ale podejrzewam , ze pod 300 z minimalnymi spadkami bym miał:).

 

Co najlepsze, zdemontowalem front dla testu w armisie ar7 , bo zastanawiałem się nad zmiana budy , na tego nowego bliźniaka z odkrytym frontem , ale zyskalem 2* na gpu i 3* na cpu, więc chyba nie ma sensu kombinować, bo zyski nie sa za duże. Latem sprawdze w ten sam sposób, i jeśli nie będzie zauwazalnych zyskow to zostaje przy ar7 .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj zamowilem msi mecha za 799zl , dzis sapphire pulse taniej 8:E

 

mbzrMRM.png

 

Imo w tej cenie + 2 gry można przymknąć oko na te 4GB 128bit pcie x8.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj zamowilem msi mecha za 799zl , dzis sapphire pulse taniej 8:E

 

Imo w tej cenie + 2 gry można przymknąć oko na te 4GB 128bit pcie x8.

Widziałeś testy premierowe, ze wersje 4GB miały duży problem z alokacja pamięci i osiągały przez to bardzo słabe wyniki? Nie wiem jak jest teraz.

 

Zauważyliście, ze ostatnio w outlecie proshop praktycznie nie ma żadnych navi? Czaiłam się na rx5600xt za 1000zl do drugiego kompa, a tu nic. Ludzie kupują i nie oddają. Za to leżą 3 rtx2070, tylko cena za wysoka, ok 1700zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj zamowilem msi mecha za 799zl , dzis sapphire pulse taniej 8:E

 

mbzrMRM.png

 

Imo w tej cenie + 2 gry można przymknąć oko na te 4GB 128bit pcie x8.

Dzisiaj brac karte 4Gb to naprawe chory pomysl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj brac karte 4Gb to naprawe chory pomysl :E

A niby czemu ? Nie każdy gra na ustawianiach ultra albo potrzebuje więcej niż 60FPS

Sam mam znajomego co gra na GTX 750Ti 2GB , i nie narzeka.

Nie ma włączonych żadnych programów monitorujących fps itp ,i żyje mu się chyba lepiej ;):E

 

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, że to najtańszy sposób, by sprawdzić te peoblemy z navi. Dla mnie ideałem byłby rx 5300 xt - nic lepszego nie potrzebuję, świetnie sobie radzę na rx 560d 2g

 

Taka ciekawostka - w każdej grze na małym polarisie ramu braknie, pcie też x8 i nie ma problemów ze spadkami/doczytywaniem czy czymś innym. Ja z pogodni za cyferkami wycofałem się lata temu.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, że to najtańszy sposób, by sprawdzić te peoblemy z navi. Dla mnie ideałem byłby rx 5300 xt - nic lepszego nie potrzebuję, świetnie sobie radzę na rx 560d 2g

 

Taka ciekawostka - w każdej grze na małym polarisie ramu braknie, pcie też x8 i nie ma problemów ze spadkami/doczytywaniem czy czymś innym. Ja z pogodni za cyferkami wycofałem się lata temu.

To jak będziesz miał tą kartę to pisz, jak działa przy przepełnieniu vRAM. Ogólnie przy Polarisach nigdy nie widziałem tego problemu, jak piszą przy 4GB vram na Navi. Ciekawe jak będzie u ciebie na wysokich vs ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to malo glosow niezadowolenia slychac, jesli chodzi o 5500xt. Albo nikt tego nie kupuje (bo i te premierowe 849zl za 4g 128bit x8 to jak w morde napluc), albo problemu jako takiego nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpowiednio dobrać ustawienia graficzne albo po prostu zejść z jakością tekstur i żadnego "przepełnienia" nie będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpowiednio dobrać ustawienia graficzne albo po prostu zejść z jakością tekstur i żadnego "przepełnienia" nie będzie :E

To jest oczywiste... Mam 2x 1060 3gb w domu i działają dobrze na ustawieniach wysokich się jak dam ultra to alokacja sobie też radzi. Tu chodzi o szczególną przypadłość rx5500xt 4gb. Jakoś nie krytykują sterowników AMD w tym przypadku?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...