Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez nie mam problemow mimo ze wszystko u mnie jest po OC. Tylko nie kazdy ma to szczescie i nie u kazdego dziala karta jak trzeba i mowimy tu tez o osobach nie podkrecajacych sprzetu.

 

Juz prawie miesiac minal od poprzenich sterow, ciekawe kiedy wrzuca nowe i co poprawia. Nvidia wczoraj wypuscila nowe do nowych gier wiec AMD powinno lada dzien tez.

Jeśli Lipton pisze że też miał problemy z kartami AMD a jest to osoba co raczej wiec co i jak robić z komputerem to problemy są. Jeśli ktoś nie ma to może akurat gra w gry w których tych problemów nie ma.

Nie każdy gra w 5 gier miesięcznie itp i może u niego nic się nie dziać. Sam głównie gram w apexa i na AMD raczej nie ma problemów a tu sobie dziś czytam o nowych sterach Nvidii

Fixed Issues in this Release

 [Apex Legends]: The game may crash with error DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG 0x887A0006. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są błędy na pewno, tylko u każdego inaczej te karty dzialaja . U mnie błędy sa w pełni akceptowalne , ale u innego mogą występować inne błędy, które nie będą do zaakceptowania.

Zauważyłem, ze chyba błędem jest robienie oc/uv w sterowniku amd , bo obniża napięcia również dla niższych taktowań. Dziś pobawie się w msi ab z uv :).

 

Kolega w apexie na 1080ti ma wyloty do pulpitu , bez żadnego błędu. Ciekawe czy ten najnowszy sterownik to naprawi. Ja się przyznam bez bicia, nie miałem ani jednego wylotu do pulpitu z winy sterownika/gpu, mialem jak przesadziłem z uv :P .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe drivery: wielka lista poprawek.

 

JEDNAK: "Although Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 resolves many black screen issues, AMD is aware that some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely."

"Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products."

 

Jednak sądzę, że wiele osób będzie zadowolonych teraz już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git :thumbup: , w poniedziałek lub wtorek będę miał u siebie Navi to nie będzie może na co narzekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy beda WHQL :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stery bardzo mocno.

 

Wszystkie stutteringi/crashe bez błędów/dziwne zachowania wentylatorów na 5700 XT zniknęły.

 

Dodatkowo naprawili tryb 0 RPM a temperatura na junction jest 10 stopni mniejsza. Kawał dobrej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wywaliłem 20.1.3 WHQL i wróciłem do 19.2.2 WHQL.

Na 20.1.3, czyli ostatnich rekomendowanych, dziwnie zachowywała się Forza 4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wywaliłem 20.1.3 WHQL i wróciłem do 19.2.2 WHQL.

Na 20.1.3, czyli ostatnich rekomendowanych, dziwnie zachowywała się Forza 4.

A to dzisiejszych nie mozna wgrac tylko takie starocie wgrywasz :E U mnie forza dzila dobrze na 20.1.3.

 

Powiem ze tak jak kolega wczesniej pisal gry dzialaja lepiej, lepsze maselko jest :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.2.2 Zainstalowanie teraz tylko czekać na kwiatki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 20.2.2 zniknęły jakiekolwiek dźwięki z firefoxa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łojoj. argumentum ad wiekum na dzień dobry. no to pogadane :E składasz komputery od lat? spoko ale pewnie wiedzę też masz na poziomie późnych lat 90' chociaż już wtedy OC było czymś znanym i dziwne że nie rozumiesz tego terminu.

 

Na cholerę wy grzebiecie w tych kartach. OC, UV, uj, muje i inne dzikie węże.

 

To ze czegoś nie rozumiesz to nie oznacza że to jest głupie :thumbup: OC pozwala uzyskać "za darmo" kilka procent wydajności z UV zbija temperatury i decybele. oba aspekty są warte świeczki.

 

Jakie reinstalowanie systemu? Specjalne programy do kasowania sterowników? Po kiego?

 

bo tradycyjne deinstalatory nie usuwają wszystkiego a to potrafi przysporzyć masę błędów.

 

jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby karta, czy to zielona czy czerwona sprawiła mi jakiekolwiek problemy.

 

to chyba nie używasz komputera. ewentualnie tylko przeglądarka i pakiet biurowy.

 

 

U mnie na 20.2.2 zniknęły jakiekolwiek dźwięki z firefoxa :E

 

u mnie firefox działa ok. wersja nigthly

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, żadnych czarnych ekranów niektóre babole rzeczywiście wyeliminowano, chyba pomogło nagłośnienie sytuacji ze sterownikami w necie bo końcu widać jakąś poprawę.

Jednakże zauważyłem że kursor myszy dalej potrafi mi czasami zlagować na chwilę w pulpicie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista błędów :

nakładki wydajności i Radeon WattMan mogą raportować zbyt wysokie taktownie w trybie spoczynku na Radeonach RX 5700

 

Czyżby AMD zauważyło w końcu że taktowanie pamięci w 3D i 2D na nie spada na monitorach 144Hz i 75Hz ? :hmm:

Słyszą że gdzieś dzwoni ale nie wiedzą w którym kościele :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu wattman podaje bzdurne odczyty dla navi. Np. u mnie temp złącza to 900*C ;)

RPM wentyla nie widzi (gpuz i msi af odczytuja).

Zegary w totalnym idle spadaja na 0MHz, co raczej normalnym wskazaniem też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na kartę graficzną kończy mi się około 20 kwietnia i mam pytanie, czy czekać do tego okresu z zakupem nowej karty, czy już ją zamówić?

Ta cała epidemia koronawirusa może być świetnym pretekstem do wywindowania cen kart...

Myślę oczywiście o zakupie wspomnianego wcześniej RX 5700.

Edytowane przez Kemotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu wattman podaje bzdurne odczyty dla navi. Np. u mnie temp złącza to 900*C ;)

RPM wentyla nie widzi (gpuz i msi af odczytuja).

Zegary w totalnym idle spadaja na 0MHz, co raczej normalnym wskazaniem też nie jest.

 

Ale zegary pamięci nie spadają przy 144Hz. Karta się przez to grzeje do prawie 60 stopni w przewiewnej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegary pamięci nie spadają przy 144Hz. Karta się przez to grzeje do prawie 60 stopni w przewiewnej obudowie.

Można sobie tymczasowo z tym poradzić według tego opisu

 

u mnie to działa ale obraz nie jest ostry często , ustawiam 143Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na kartę graficzną kończy mi się około 20 kwietnia i mam pytanie, czy czekać do tego okresu z zakupem nowej karty, czy już ją zamówić?

Ta cała epidemia koronawirusa może być świetnym pretekstem do wywindowania cen kart...

Myślę oczywiście o zakupie wspomnianego wcześniej RX 5700.

Łatwiej sprzedać kartę z gwarancją niż bez, więc jak chcesz zmieniać to lepiej teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już porządnie przekatował, te nowe sterowniki :P ?

Więcej z nich pożytku, niż problemów ?

Co do stutteringu, to problem, chyba głównie obejmuję matryce 60hz, bo na tylu hz wręcz czułem jakby mi się myszka gubiła :E . Na 120hz tego zjawiska nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam !

 

Chcę zmienić mojego gtx 1060. Rozważam RX 5700 XT. Nigdy nie miałem Radeona. Rozważam zakup bo chcę wesprzeć konkurencję na rynku. Ogólnie RX 5700 XT ma niezłe recenzje jednak mnóstwo jest też info userów, że karta jest niestabilna i zawiesza kompa nawet w przeglądarkach itp. Powiedzcie, czy jest aż tak źle ? Planuje kupić Spphira Nitro +. Będę go głównie używał w Linux Mint (windeloza jest jako 2gi system) w grach typu CS GO, Total War, Stellaris itp. Zależy mi na stabilności. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam !

 

Chcę zmienić mojego gtx 1060. Rozważam RX 5700 XT. Nigdy nie miałem Radeona. Rozważam zakup bo chcę wesprzeć konkurencję na rynku. Ogólnie RX 5700 XT ma niezłe recenzje jednak mnóstwo jest też info userów, że karta jest niestabilna i zawiesza kompa nawet w przeglądarkach itp. Powiedzcie, czy jest aż tak źle ? Planuje kupić Spphira Nitro +. Będę go głównie używał w Linux Mint (windeloza jest jako 2gi system) w grach typu CS GO, Total War, Stellaris itp. Zależy mi na stabilności. Dzięki za info.

 

Jeśli do linuksa, to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz amd. Otwartoźródłowe sterowniki, lepsze wsparcie, ja żałuję że wymieniłem Vegę na RTX. Gdybym decyzję podejmował teraz to wziąłbym 5700XT (Red Devila albo Nitro+). Najważniejszą przewagą mojej MSI jest kultura pracy i cisza, reszta przemawia na korzyść 5700XT.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam !

 

Chcę zmienić mojego gtx 1060. Rozważam RX 5700 XT. Nigdy nie miałem Radeona. Rozważam zakup bo chcę wesprzeć konkurencję na rynku. Ogólnie RX 5700 XT ma niezłe recenzje jednak mnóstwo jest też info userów, że karta jest niestabilna i zawiesza kompa nawet w przeglądarkach itp. Powiedzcie, czy jest aż tak źle ? Planuje kupić Spphira Nitro +. Będę go głównie używał w Linux Mint (windeloza jest jako 2gi system) w grach typu CS GO, Total War, Stellaris itp. Zależy mi na stabilności. Dzięki za info.

 

W tym wątku, jak i ogólnie w necie wypowiadają się głównie ci, którzy mają jakieś tam problemy, co nie zmienia faktu, że większość ludzi ich nie ma. Ja kupiłem 5700 XT początkiem grudnia, jest to co prawda trochę niższy model od tych, w które ty celujesz, ale Pulse nie grzeje się jakoś specjalnie, ba! - ostatnio temperatury nawet spadły, nie wiem dlaczego :P

 

W grach problemów nie miałem w ogóle, może oprócz GRIDA 2019, gdzie po wyłączeniu V-sync pojawiał się stuttering - ALE UWAGA! - grałem w to wcześniej na GTX 980 i problem TEŻ WYSTĘPOWAŁ. Ogrywałem Residenta 2 Remake, FORZE 3&4, Controla, GRIDA 2019, League of Legends, Heavy Rain, Dark Souls 3, Sekiro, GTA V, Dirt Rally i coś tam jeszcze pewnie.

 

Ostatnie sterowniki poprawiły dużo błędów z tego co ludzie piszą, u mnie to poprawiło tyle, że po ustawieniu krzywej prędkości wentylatorów zaczął działać tryb półpasywny, ale mnie to i tak gówno obchodzi, mój poprzedni GTX 980 też miał niby tryb półpasywny, który NIGDY nie działał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...